Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες ξανά και ξανά. ..


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Oso gia ti thomvofilia nomizw den grafontai. As mas enimerwsei kai i Finally sxetika. Egw eixa kanei ena megalo paketo eksetasewn k kostise 600 eyrw. Genikotera o giatros m ithele na eimaste apolyta kalymenoi me tin ennoia min kanoume ekswswmatiki, petyxei k apovalw apo kati allo pou den vrikame egkairws.

Πρεπει να την ελεγξεις( κ στην κυηση θα στην ελεγχουν)

Μπορει να κυπτεσαι μπορει κι οχι

Καλα κανεις για βιταμινες

Επισης ο φρεσκος ανανας ειναι καλος στο ρνδομητριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Κι εγω με στιγμα..οχι δεν ισχυει ωστοσο υποθετω ο συζηγος εξεταδτηκε ε??

Και η αδερφή μου εχει και εχει τέσσερα ζωη να εχουν,ολα χωρις καμια δυσκολία στη σύλληψη..ισως λιγο με το πρώτο..που ειχε άγχος και εκανε περίπου ενα χρόνο να συλλάβει..τα αλλα ουτε που τα κατάλαβε..Φυσικά απο το πρώτο τρίμηνο που είμασταν μαζι..γιατι θεώρησα πως αν συμβεί κάποιο "ατύχημα" θα πρεπει να γνωρίζουμε αν εχει και εκεινος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Finally thymise m se poia vdomada eisai twra? Pes mas k sy ti gnwmi sou, pantws egw opws ksana eipa to alfa k t wmega einai na vreis ena giatro katallilo k psagmeno panw sto thema pou kanei t provlima sou provlima tou. Pou borei na dei kati parapanw apo enan meso gynaikologo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Πρεπει να την ελεγξεις( κ στην κυηση θα στην ελεγχουν)

Μπορει να κυπτεσαι μπορει κι οχι

Καλα κανεις για βιταμινες

Επισης ο φρεσκος ανανας ειναι καλος στο ρνδομητριο

Ξερεις για τον ανοσολογικό έλεγχο που μου ανέφερες που μπορω να απευθυνθώ?σε το ειδικότητα γιατρού εννοω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αρα δεν ειναι ολα αυτ που σου ανέφερα περιεργα?εννοω για να προκαλούνται απο το utrogestan και να σταματάνε ολα ξαφνικά την Δευτέρα?δεν ξέρω..πρωτη φορά ημουν ετσι..εγω καθε χρόνο μετα το 2010 που εκανα ενα χειρουργειο κανω ετήσιο τσέκ απ,για τα παντα,ο Σίδηρος μου ειναι λιγο χαμηλός και ο αιματοκρίτης μου επισης λόγο στίγματος..και γω ειμαι της άποψης πως οσο ψάχνεις βρίσκεις..αλλα δεν ξέρω τι άλλο να κανω..θα παω απο τον γιατρό να μιλήσουμε..

Κατερινακι μου καλησπερα!!

Το κεφαλι ψηλα και συνεχιζεις γερα για τον στοχο σου!!

Δεν ειναι αποτυχια αυτο που συνέβη. .ειναι απλα ενα εμποδιο!!!

Οσο για τα ουτροτζεσταν οσο καιρο καιρο τα επερνα 4 μηνες για την ακρίβεια ειχα ακριβως τα ιδια συμπτώματα με εσενα συν δυσκοιλιότητα .

Ο καθε οργανισμος κοριτσακι μου λειτουργεί εντελως διαφορετικά σε εμενα μπορεί να εχει παρενέργειες σε εσενα οχι!

Καλη επιτυχία κοριτσι μου...

Με ηρεμια ολα θα τα καταφέρεις! !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Κατερινακι μου καλησπερα!!

Το κεφαλι ψηλα και συνεχιζεις γερα για τον στοχο σου!!

Δεν ειναι αποτυχια αυτο που συνέβη. .ειναι απλα ενα εμποδιο!!!

Οσο για τα ουτροτζεσταν οσο καιρο καιρο τα επερνα 4 μηνες για την ακρίβεια ειχα ακριβως τα ιδια συμπτώματα με εσενα συν δυσκοιλιότητα .

Ο καθε οργανισμος κοριτσακι μου λειτουργεί εντελως διαφορετικά σε εμενα μπορεί να εχει παρενέργειες σε εσενα οχι!

Καλη επιτυχία κοριτσι μου...

Με ηρεμια ολα θα τα καταφέρεις! !!!

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου..α,ναι και απο αυτο ειχα..δεν το ανέφερα πριν..οποτε ολα κοινά..που θα παει θα ηρεμήσω..ισως φταιει και που ειμαι μόνη αυτες τις ημέρες με αποτέλεσμα το μυαλό δεν σταματάει να σκέφτεται..Σε ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά σου λογια..και εσενα και ολα τα υπόλοιπα υπεροχα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου..α,ναι και απο αυτο ειχα..δεν το ανέφερα πριν..οποτε ολα κοινά..που θα παει θα ηρεμήσω..ισως φταιει και που ειμαι μόνη αυτες τις ημέρες με αποτέλεσμα το μυαλό δεν σταματάει να σκέφτεται..Σε ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά σου λογια..και εσενα και ολα τα υπόλοιπα υπεροχα κοριτσια!!!

Βγες απο το σπιτι και ασχολησου με κατι εντονα ωστε να σου τραβηξει το μυαλο απο την εγκυμοσύνη ωστε να ηρεμήσεις και να χαλαρωσει ο οργανισμός σου..ΕΣΥ τον εχεις τσίτα όλη την ημερα μην σου πω και την νύχτα! !!

Απο την ώρα που δεν υπαρχει προβλημα ούτε σε εσενα μα ουτε και στον αντρα σου πολυ πιθανον να οφείλεται και στο εντονο στρες σου.!

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Βγες απο το σπιτι και ασχολησου με κατι εντονα ωστε να σου τραβηξει το μυαλο απο την εγκυμοσύνη ωστε να ηρεμήσεις και να χαλαρωσει ο οργανισμός σου..ΕΣΥ τον εχεις τσίτα όλη την ημερα μην σου πω και την νύχτα! !!

Απο την ώρα που δεν υπαρχει προβλημα ούτε σε εσενα μα ουτε και στον αντρα σου πολυ πιθανον να οφείλεται και στο εντονο στρες σου.!

??

Αχχχχχ...οι έξοδοι μας ειναι περιορισμένες..και οταν βγαίνω παω στην αδερφή μου για να δω τα ανήψια μου..και αναμεσα σε 4μωρα καταλαβαίνεις τι παθαίνω και τι λαχτάρα με πιανει..ειναι τωρα ποσα χρονια που ξέρουμε πως δεν εχουμε τιποτα..και δεν εχει έρθει..τον τελευταίο καιρό εχω φρικάρει..δεν το χα τοσο πολυ στο μυαλό μου..ουτε σκεφτόμουν μερα νύχτα πως θελω να γίνω μανα ΤΩΡΑ..απλα εδω και δυο μήνες που είδαμε την fsh ανεβασμενη..μ´εχει πιάσει κατι..και μας είπε και ο γιατρός πως κατι πρεπει να κανουμε να το επισπεύσουμε..οποτε καταλαβαίνεις οως αισθάνομαι τα περιθώρια να στενεύουν..απο την αλλη εχω πίστη και ελπίδα πως θα τα καταφέρουμε..Εσεις σε τι φάση εισαστε γλυκια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα..σε ενα συνεδριο που πηγα και αφορουσε διατροφη κατα την εγκυμοσυνη και το θηλασμο, ειχαν δειγματα απο διαφορες εταιριες... Ενα απο αυτα ηταν ενα γαλα πολυ θρεπτικο, που γραφει οτι μπορει να το πιει και μια γυναικα πριν την εγκυμοσυνη για αυξηση γονιμοτητας...ξερω απο γνωστες οτι οντως ειναι καλο...δεν γνωριζω συγκεκριμενα για γονιμοτητα..αλλα σιγουρα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης... Παρακατω σας στελνω φωτο... Τι γνωμη εχετε εσεις??

1484935518474-819173829.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Finally thymise m se poia vdomada eisai twra? Pes mas k sy ti gnwmi sou, pantws egw opws ksana eipa to alfa k t wmega einai na vreis ena giatro katallilo k psagmeno panw sto thema pou kanei t provlima sou provlima tou. Pou borei na dei kati parapanw apo enan meso gynaikologo.

Τωρα θα μπω στη 15 καο συμφωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχχχχχ...οι έξοδοι μας ειναι περιορισμένες..και οταν βγαίνω παω στην αδερφή μου για να δω τα ανήψια μου..και αναμεσα σε 4μωρα καταλαβαίνεις τι παθαίνω και τι λαχτάρα με πιανει..ειναι τωρα ποσα χρονια που ξέρουμε πως δεν εχουμε τιποτα..και δεν εχει έρθει..τον τελευταίο καιρό εχω φρικάρει..δεν το χα τοσο πολυ στο μυαλό μου..ουτε σκεφτόμουν μερα νύχτα πως θελω να γίνω μανα ΤΩΡΑ..απλα εδω και δυο μήνες που είδαμε την fsh ανεβασμενη..μ´εχει πιάσει κατι..και μας είπε και ο γιατρός πως κατι πρεπει να κανουμε να το επισπεύσουμε..οποτε καταλαβαίνεις οως αισθάνομαι τα περιθώρια να στενεύουν..απο την αλλη εχω πίστη και ελπίδα πως θα τα καταφέρουμε..Εσεις σε τι φάση εισαστε γλυκια μου?

Η fsh βλεπετε παντα σε συναρτηση με την αμη...γιατι μονη της δινει ψευδη στοιχεια..εγω με εικονα πολυκυστικων ειχα κ εχβ υψηλη fsh..η ορμονη αυτη δειχνει την ποιοτητα των ωαριων ( σε μενα ηταν μια χαρα) κ η αμη την ποσοτητα αποθεματων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ξερεις για τον ανοσολογικό έλεγχο που μου ανέφερες που μπορω να απευθυνθώ?σε το ειδικότητα γιατρού εννοω..

Αιματολογο ανοσογο..η διμη μου ειναι πολυ γνωστη γιατι εχει ιδικοτητα στην υποβοηθουμενη αναπαραγωγη..ειναι θεσ.κη αλλα ερχεται μια φορα το μηνα Αθηνα...την λενε Ελευθερια Λευκου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οι περισδοτερες γραφονται απο το 2017 κ η βιταμινη d kη κυστιμη ινωση

Η θρομβοφιλια δεν γραφεται κ υπαρχουν πολλα πακετα..εγω χρειαδτηκε να κανω πολλες γιατι οπως σας ειπα ειμασταν κ ειμαστε ανεξηγητα υπογονιμοι...εδωσα για ολες 200 γιατι πηγα σε εξειδικευμενη γιατρο αιματολογο σε θεματα υπογονιμοτητας..ο γιατροε προτεινε πακετο θρομβοφιλιας με 600 ευρω κ εκεινη γελουσε..

Δυστυχως εχουν αγνοια απο αιματολογια εκαστος στο ειδος του κ πραγματι μου εγραψε μονο δεικτες που σχετιζοβται με τη γονιμοτητα κ βρηκε τι εχω...καθε περιπτωση ομως ειναι διαφορετικη!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Κοριτσια οι περισδοτερες γραφονται απο το 2017 κ η βιταμινη d kη κυστιμη ινωση

Η θρομβοφιλια δεν γραφεται κ υπαρχουν πολλα πακετα..εγω χρειαδτηκε να κανω πολλες γιατι οπως σας ειπα ειμασταν κ ειμαστε ανεξηγητα υπογονιμοι...εδωσα για ολες 200 γιατι πηγα σε εξειδικευμενη γιατρο αιματολογο σε θεματα υπογονιμοτητας..ο γιατροε προτεινε πακετο θρομβοφιλιας με 600 ευρω κ εκεινη γελουσε..

Δυστυχως εχουν αγνοια απο αιματολογια εκαστος στο ειδος του κ πραγματι μου εγραψε μονο δεικτες που σχετιζοβται με τη γονιμοτητα κ βρηκε τι εχω...καθε περιπτωση ομως ειναι διαφορετικη!!!!

 

Τη Λευκου την ακούω συνέχεια τελευταια... Να σου στείλω στο inbox να σε ρωτησω ενα δυο πράγματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Η fsh βλεπετε παντα σε συναρτηση με την αμη...γιατι μονη της δινει ψευδη στοιχεια..εγω με εικονα πολυκυστικων ειχα κ εχβ υψηλη fsh..η ορμονη αυτη δειχνει την ποιοτητα των ωαριων ( σε μενα ηταν μια χαρα) κ η αμη την ποσοτητα αποθεματων...

Η ΑΜΗ ηταν ικανοποιητική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Τη Λευκου την ακούω συνέχεια τελευταια... Να σου στείλω στο inbox να σε ρωτησω ενα δυο πράγματα;;;

Ο,τι θελεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κατερινακι μας περιμένουμε νεα σου!!!

Δεν εχω καλα νεα!!??????????????

Η χοριακη απο 850 που ηταν την παρασκευη πηγε σημερα στα 890..πολυ μικρη αυξηση...επομενως δεν φαινοταν τιποτα στον υπερηχο παλιιιιι... Ο γιατρος ειπε οτι κατα 90% ειναι ενδομητριο..και βαζει ενα 5% εξωμητριο διοτι ειδε μια σκια στην ωοθηκη..την τεταρτη παω παλι για χοριακη...ειμαι σε επιφυλακη για τυχον αιμορραγια(αποβολη)..κ;ι την πεμπτη εχω κλεισει ραντεβου σε εξειδικευμενο γιατρο (με παρεπεμψε ο δικος μου) για να μου κανει πιο ψαγμενο υπερηχο... 

Σε περιπτωση που συνεχιστει ετσι..ή θα χρειαστει χαπια ή αποξεση(που δεν θελω ουτε να την σκεφτομαι)

Τον ρωτησα για τα χαπια προγεστερονης, αλλα μου ειπε οτι σε αυτη τη φαση δεν γινεται τιποτα...ολα εχουν κριθει και απλα περιμενουμε...

 Η πιθανοτητα να αυξηθει μου ειπε οτι ειναι πολυ πολυ μικρη...

Αρα, το παιχνιδι χαθηκε.. Και ελπιζουμε σε καποιον απο τους επομενους μηνες ξανα... 

Δεν εχω κανενα συμπτωμα περιεργο...πλεον ουτε πονακια ουτε τραβηγματα..τι να πω πια....

Αυτα γλυκουλες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Lypamai para poly koritsaki mou.... Den yparxei xeirotero apo t na prospatheis kairo, na meneis k na min proxwraei... Den borw na fantastw ton pono sou oute na vrw logia na se parigorisw.

Προσπαθω να σκεφτομαι οτι καποιος λογος υπηρχε..ισως υπηρχαν χρωμοσωμικα προβληματα...κανω διαφορα σεναρια..ο θεος μονο ξερει!!

Ειναι δεκτο! Δεν μπορω να κανω κατι...το περισσοτερο που εκανα ηταν 2 βδομαδες ηρεμια..ουτε δουλειες..ουτε κουραση...απο κει και περα ηταν στο χερι του θεου και του μωρου... Εχω πεσει λιγο ψυχολογικα, αλλα ηταν κατι που ειχα στο μυαλομου βλεποντας αυτες τις χοριακες... Ολα θα τα ξεπερασουμε και ελπιζουμε  να μην χρειαστει επεμβαση χειρουργικα..και να βρουμε συντομα την πορεια μας για μια νεα αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etsi akrivws na skeftesai. Sigoura gia na min proxwrise yparxei kapoio provlima k den borese na anaptyxtei. Makari toul na min xreiastei na talaipwritheis allo. Kai t kalo einai oti emeines mia fora telika! Synithws meta apo mia vioximiki i pallindromi logw allagwn stis ormones k sto gynaikio swma erxetai pio eykola mia egkymosyni.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ........ ξερω πως νιώθεις. Το έζησα και εγω, οπως σου ειχα πει. Εγω προσωπικά ακομα δε το εχω αφησει πισω μου...

Καλη δύναμη........

Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα σου εύχομαι απλά να μη χρειαστεί αποσεξη..... 

Και ναι ολα για καλο γίνονται... αυτο να σκέφτεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Λυπάμαι πολύ........ ξερω πως νιώθεις. Το έζησα και εγω, οπως σου ειχα πει. Εγω προσωπικά ακομα δε το εχω αφησει πισω μου...

Καλη δύναμη........

Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα σου εύχομαι απλά να μη χρειαστεί αποσεξη..... 

Και ναι ολα για καλο γίνονται... αυτο να σκέφτεσαι..

Ναι τα θυμαμαι!! ?

Σιγουρα δεν θα ξεχαστει τοσο ευκολα...γιατι 1,5 χρονο μονο  αρνητικα αποτελεσματα παιρναμε...και μας  εδωσε τρομερη χαρα... Εχω διαβασει οτι επομενη εγκυμοσυνη ερχεται πιο ευκολα μετα....δεν πονταρω σε αυτο γιατι οσο να  ναι , θα εχουμε μια απωλεια...

Ωστοσο, απο την ωρα που φυγαμε απο τον γιατρο, σκεφτομαι διαφορα και γινομαι κακιά. .. Πως γινεται ρε γαμωτο, ανθρωποι που δεν θελουν μωρο να τους ερχεται τοοοσο ευκολα και πολλοι απο  αυτους να τα σκοτωνουν..και εμεις που θελουμε παρα πολυ (που θα διναμε τα  παντα για ενα μπεμπακι στο σπιτι μας) να αγωνιζομαστε τοσο ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι τα θυμαμαι!! ?

Σιγουρα δεν θα ξεχαστει τοσο ευκολα...γιατι 1,5 χρονο μονο  αρνητικα αποτελεσματα παιρναμε...και μας  εδωσε τρομερη χαρα... Εχω διαβασει οτι επομενη εγκυμοσυνη ερχεται πιο ευκολα μετα....δεν πονταρω σε αυτο γιατι οσο να  ναι , θα εχουμε μια απωλεια...

Ωστοσο, απο την ωρα που φυγαμε απο τον γιατρο, σκεφτομαι διαφορα και γινομαι κακιά. .. Πως γινεται ρε γαμωτο, ανθρωποι που δεν θελουν μωρο να τους ερχεται τοοοσο ευκολα και πολλοι απο  αυτους να τα σκοτωνουν..και εμεις που θελουμε παρα πολυ (που θα διναμε τα  παντα για ενα μπεμπακι στο σπιτι μας) να αγωνιζομαστε τοσο ?????????

Ποσες φορές τα σκέφτηκα και εγω ολα αυτά....πόσες φορές ενιωσα αυτή την αδικία....στην αρχη μου ταν πολυ δύσκολο να πιστεψω οτι εγινε για καποιο λογο. Αναρωτιόμουν απλα ενα "γιατι". Μονο αυτό..

Μακαρι να ισχύει οτι μετα απο κατι τετοιο ερχεται πιο ευκολα η εγκυμοσύνη. Μακάρι. Εμενα ομως μου πηρε 3 μηνες σχεδον να στρώσει ο κυκλος μου....και ακομα δεν ειμαι σίγουρη πως εζει στρωσει εντελώς....ευχομαι να ερθει το μωρακι μου ξανα και να μείνει......

Τι αλλο σας ειπε ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...