Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Ιουλίου 2017;;;;


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Αδιαθετησες ε; οντως δεν ειναι απαραιτητο αν θηλαζεις οτι θα αργησει να ερθει,ολα παιζουν! Εγω δεν ξερω. Πηγα σε εναν γιατρο (ψαχνω γιατρο σε αυτη τη φαση) με ειδε, ολα οκ λεει. Ειπα για υπερηχο&για εξετασεις αιματος (ως θηλαζουσα) μου λεει στο 6μηνο, γενικα βλακειες,μου λεγε να παιρνω σιδηρο&ασβεστιο λεω χωρις εξετασεις για να δω αν κατι λειπει; τεσπα, θα παω&σε αλλον, ψαχνομαι. Εγω ειχα παλι λιγο κοκκινο για 2 μερες 2&3/9 μου λεει μπορει να ταν&περιοδος, ηταν ομως πολυ λιγο αν&ειχα κατι ψιλοπονακια σαν αυτα πριν την περιοδο. Μετα τιποτα. Δεν ξερω αν ειναι να μου ερθει&να την περναω τοσο λαιτ μακαρι γιατι εγω παντα υπεφερα στην περιοδο! 

Μπαινει σε προγραμμα το κοριτσι σου! Εμεις αφου γυρισαμε απο το νησι βρηκε τους ρυθμους της αλλα μετα μας βρηκαν τα αλματα αναπτυξης! Τωρα ειμαστε στο αλμα της 9ης, μια τρελα! Κοιμαται αλλα καποιες φορες ξυπνα ουρλιαζοντας&δεινοπαθω να την καλμαρω, σαν νυχτερινος τρομος ενα πραγμα! Ζητα να θηλαζει πολυ συχνα ενω ειχε προγραμμα, ειναι ανησυχη αλλα ολο βλεπω ποσο μεγαλωνει! Λιγο πριν σαραντησει αρχισε να χαμογελα σε μενα, μετα χαμογελουσε πολυ εντονα&σε αλλα προσωπα&πλεον ακουω το γελιο της. Ανυπομονω να αρχισει να χαχανιζει κιολας που λιωνω οταν κανουν ετσι τα μωρα! 

Το κακο ειναι οτι ταυτοχρονα,σχεδον 2 βδομαδες τωρα ειχα συναχωθει (οχι πυρετο) αλλα πολυ συναχι&μπουκωμα που δεν λεει να περασει,οποτε αρχισε&η μικρη να ρουθουνιζει&της βαζω φυσ.ορο... Εκει να δεις μαχη! Αυριο θα κανουμε&το 1ο εμβολιο! Εσεις το κανατε;

Ne, an den stamatisei to aima apo deutera tha paw ksana ston giatro ! Oute gw exo kanei analiseis mono to test pap k to apotelesma edikse oti ola ine ok. Pos kai den sinexises ston idio ginekologo p gennises? 

Kai mis to exoume perasei auto. Ala apo tous dio mines k meta iremise.  logika k sena tha iremisei opou k nase. 

 Aaaax auto to xamogelo p kanoun ine oti pio oreo. . Emena arxise k katalambainei ligaki k otan tin pernoun agkalia i giagioules tis arxizei na kleei me parapono k molis tin perno egw agkalia stamataei. Malon epidi den tis vlepi sixna k den tis exi sinithisei. 

Aax. Simera tin afisame stin giagia tis k pigame gia sushi ??? eutixos itan poli isixi:) gia kanena dioro pigame min fadasteis!! Den anteksa perissotero makria tis.

Perastikoulia sas fadazome poso diskolo ine. Emis Simera valame to emvolio gia tin gastrenteritida kai zigistikame. Imaste 4.900 kg!! Vazi peripou 30 gr tin imera. Eksetase k tin kardoula tis k akoma exoume ena mikro fisima opos to lene i giatroi.  Se 15 tha valoume akomi ena emvolio.  A simera arxizoume k vitamini D se stagones. Esi tis edoses i akoma? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...