Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε Εξωσωματικη


Guest

Recommended Posts

Athena D. Καλησπερα κοριτσι μου και γω απο Ηρακλειο Κρητης! Εμενα ενα διαστημα Αθηνα και ειχα μια αποτυχια εκει και γυρισα παλι εδω.. Εχω για εμενα εναν καταπληκτικο γιατρο που με καθοδηγησε απιστευτα και στον επομενο κυκλο μου θα κανω μαζι με τον γιατρο μου και τον κυριο Φαϊδρακη στο Μητερα Κρητης!! Εχω ακουσει τα καλυτερα ακομα δεν εχω εμπειρια οταν θα κανω θα σου πω σιγουρα ομως  με τον γιατρο μου θα παθεις πλακα!! Ποιον γιατρο εχεις αν επιτρεπεται?? Και πως σε βαζει ετσι για εξωσωματικη χωρις να το εχετε ψαξει λιγακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2016 at 10:42 ΜΜ, ο/η mpelou είπε:

Εγώ πάλι έχω κάνει 4 εξωσωματικές στο δημόσιο και 1 σε ιδιωτικό και σε ιδιωτικό δεν ξαναπατάω!Στην τσέπη σε κοιτάνε..πληρώνεις ένα σκασμό χρήματα και δεν έχεις την προσοχή που σουυ αρμόζει..Στο δημόσιο έχω μείνει πολύ πιο ευχαριστημένη και το κόστος το 1/4 απο τα ιδιωτικά,και αν δε έχεις περάσει επιτροπή τότε δεν υπάρχει κόστος.Αν σε βοηθάει έχω ακούσει για το Μεσογειακό κέντρο Χανίων και για τον κο Γιακουμ...η τα καλύτερα.Αν σκοπέυεις να περάσεις επιτροπή ξεκίνα με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.Θα βρείς παντού στο ινερνετ τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για την επιτροπή.Τύπωσε το χαρτί της επιτροπής και σε συννενόηση με τον γυναικολόγο σου ξεκίνα να γράφετε εξετάσεις που γράφονται και βάλε το σύζηγο να κάνει άμεσα ένα σπερμοδιάγραμμα για να μη χάνετε καιρό..Αν χρειαστείς οτιήποτε έιμαι στη διάθεσή σου..Δυστηχώς αν και λίγο πιο νέα απο εσένα έχω περάσει 2 φορές αυτή τη διαδικασία της επιτροπής..

Λυπαμαι πραγματικα για την εμπειρια σου..εγω πηγα σε δημοσιο κ εφυγα τρεχοντας..πηγα σε 2 ιδιωτικα κ οχι δεν με ειδαν σαν τσεπη μονο..πετυχα το στοχο μου κ αυτο μετραει..τα εργαστηρια δεν συγκτρινονυαι..για μενα τα δημοσια ειναι για τις κοπελες μικρης ηλικιας κ χωρις ιδιαιτερα προβλημςτα..εχβ φιλες που πηγαν Λαρισα αττικο κ αρεταιει καναν ενα σκασμο.προσπαθειεςκ τελθκα στο ιδιωτικο πετυχαν με την πρωτη γιατι απλα τα εμβρια τους φτασαν βλαστοκυστες αριστες.βεβαια ουτε εγω ουτε αυτες πηγαμε στα πολυ μεγαλα που δεν βλεπεις ποτε το γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2017 at 7:22 ΜΜ, ο/η Athena D. είπε:

Αληθεια ποσο κοστιζει η καθε προσπαθεια;;Και ποσο διαστημα διαρκει η προετοιμασια;;;

Αν θυμάμαι καλά 2.800 ευρώ και  μάλιστα μου έκοψαν απόδειξη ολόκληρο το ποσό χωρίς να τους το αναφέρω! Οι μέρες είναι περίπου 12! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2017 at 11:37 ΠΜ, ο/η Finally είπε:

Λυπαμαι πραγματικα για την εμπειρια σου..εγω πηγα σε δημοσιο κ εφυγα τρεχοντας..πηγα σε 2 ιδιωτικα κ οχι δεν με ειδαν σαν τσεπη μονο..πετυχα το στοχο μου κ αυτο μετραει..τα εργαστηρια δεν συγκτρινονυαι..για μενα τα δημοσια ειναι για τις κοπελες μικρης ηλικιας κ χωρις ιδιαιτερα προβλημςτα..εχβ φιλες που πηγαν Λαρισα αττικο κ αρεταιει καναν ενα σκασμο.προσπαθειεςκ τελθκα στο ιδιωτικο πετυχαν με την πρωτη γιατι απλα τα εμβρια τους φτασαν βλαστοκυστες αριστες.βεβαια ουτε εγω ουτε αυτες πηγαμε στα πολυ μεγαλα που δεν βλεπεις ποτε το γιατρο

Όταν λες ότι τα καταφερες εννοείς ότι τώρα διανυεις περίοδο εγκυμοσύνης η' οτι εχεις παιδακι;;; Ταλαιπωρηθηκες και εσύ πολύ ε;;;. Σου εύχομαι τα καλυτερα...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα 4 εξωσωματικες..στις 2 πρωτες απεβαλα λογω χρωμοσωμοκων την 7 κ 8 βδομαδα απο την τριτη εχω ενα παιδι 2,5 ετων κ τωρα μπαινω στον τεταρτο της εγκυμοσυνης μου...συν σπερματεγχυσεια συν συν συν περασαμε πολλα που πια θυμαμαι χωρις τοσο πονο...δεν ξεχνας..κι οταν ακουω παλλινδρομη θελω να κλαιω..αλλα το νομισμα της ζωης εχει 2 οψεις ..πολυ συντομα θα πανε ολα περιφημα κ να θυμασαι οσο κι αν ποναει η φυση μας προστατευει με τετοιες παλλινδρπμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εξωσωματικη κι η διαρκεια της εξαρταται απο το ειδος αν ειναι μακρυ πρωτοκολλο απο τη μερα που ξεκινας μεχρι το τεστ ειναι περιπου 1,5 μηνας αν ειναι βραχυ τοτε περιπου ενας μηνας ως το τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εκανα 4 εξωσωματικες..στις 2 πρωτες απεβαλα λογω χρωμοσωμοκων την 7 κ 8 βδομαδα απο την τριτη εχω ενα παιδι 2,5 ετων κ τωρα μπαινω στον τεταρτο της εγκυμοσυνης μου...συν σπερματεγχυσεια συν συν συν περασαμε πολλα που πια θυμαμαι χωρις τοσο πονο...δεν ξεχνας..κι οταν ακουω παλλινδρομη θελω να κλαιω..αλλα το νομισμα της ζωης εχει 2 οψεις ..πολυ συντομα θα πανε ολα περιφημα κ να θυμασαι οσο κι αν ποναει η φυση μας προστατευει με τετοιες παλλινδρπμες

Πω πω............. Τι εχεις περάσει και εσυ βρε παιδι μου....... Τουλαχιστον τωρα μετα από όλα αυτα εχεις ενα αγγελουδι και ετοιμαζεσαι να αποκτήσεις ενα ακόμα... Εχεις καλή εγκυμοσυνη.....;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...