Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες, τρελές σκέψεις και παράνοιες! !!!!


Recommended Posts

Λοιπόν εγκυουλες μου , ήθελα να ξεκινήσω μία ομάδα όπου θα καταγράφουμε  τις πιο χαζές ανησυχίες μας,  τα άγχη μας και τα πιο τρελά πράγματα που σκεπτόμαστε .  Πολλές φορές έχω σκεφτεί πράγματα παρανοικα και την άλλη ημέρα γελάω με τον εαυτό μου . .... εσάς ποιο είναι το πιο περίεργο πράγμα που σας έχει περασει από το μυαλό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2016 at 1:58 ΠΜ, ο/η Βικυ88 είπε:

Λοιπόν εγκυουλες μου , ήθελα να ξεκινήσω μία ομάδα όπου θα καταγράφουμε  τις πιο χαζές ανησυχίες μας,  τα άγχη μας και τα πιο τρελά πράγματα που σκεπτόμαστε .  Πολλές φορές έχω σκεφτεί πράγματα παρανοικα και την άλλη ημέρα γελάω με τον εαυτό μου . .... εσάς ποιο είναι το πιο περίεργο πράγμα που σας έχει περασει από το μυαλό;;;;

Εγω δεν θα ελεγα οτι εχω χαζες ανησυχιες αλλα ανησυχω γιατι θελω να πανε ολα καλα και μεχρι να νιωσω το μωρακι μου δεν θα ησυχασω..ειμαι σημερα 11 εβδομαδων κ 1 ημερας την παρασκευη θα κανω την αυχενικη, εχουμε δει 2 φορες ηδη το μωρακι μας την πρωτη ακουσαμε την καρδουλα του και την δευτερη εκτος απο καρδουλα το ειδαμε να κουναει τα ποδαρακια του κ τα χερακια του!Αν μπορουσα θα πηγαινα καθε εβδομαδα για υπερηχο για να ξερω οτι ειναι καλα και μεγαλωνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stella συμφωνώ μαζί σου..Αν είχα τη δυνατότητα θα πήγαινα κάθε βδομάδα στο γιατρό..Εγώ είμαι στην 14 βδομάδα και ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού..Θέλω πολύ να το νιώθω και εγώ για να ξέρω πως είναι καλά!!!!ανησυχώ και εγώ αρκετά για να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι περναμε εμεις οι μανουλες..με καταλαβαινεις κ σε καταλαβαινω απολυτα λοιπον..θα ηθελα αν το επιθυμεις κ εσυ να ανταλλαζουμε αποψεις κ να συζηταμε για τα νινακια μας κ τα συναισθηματα μας!κ οσες αλλες θελουν ειναι φυσικα ευπροσδεκτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Εγώ τις προάλλες ημουν μέσα στο τρολλευ και ένας κύριος στο πιο πίσω κάθισμα φτερνίστηκε.. κρατούσα την αναπνοή μου 1 λεπτό μην εισπνέυσω μικρόβια. .. ΤΡΕΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:
  • Εγώ τις προάλλες ημουν μέσα στο τρολλευ και ένας κύριος στο πιο πίσω κάθισμα φτερνίστηκε.. κρατούσα την αναπνοή μου 1 λεπτό μην εισπνέυσω μικρόβια. .. ΤΡΕΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

Εσυ βικυ μου σε ποιο μηνα βρισκεσαι η εβδομαδα οπως προτιμας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω και εγω να γινω μανουλα....και να λεω και εγω τις σκεψεις μου και τις ανησυχιες μου... ??????

Με το καλο κοριτσια!! Ολα να σας πανε κατ'ευχην!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stella90_ είπε:

Εσυ βικυ μου σε ποιο μηνα βρισκεσαι η εβδομαδα οπως προτιμας?

Είμαι στην 19 εβδομαδα! !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια 

Είμαι 19+2 

Και εγώ  ανησυχω σαν και σας 

Ευτυχως τις 2 τελευταίες μέρες έχει αρχίσει τα 《party》 και έχω ψιλό καλμαρει λίγο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Είμαι στην 19 εβδομαδα! !!!!!!

Με το καλο..εσυ τωρα πια που το νιωθεις θα εχεις ηρεμησει ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Θελω και εγω να γινω μανουλα....και να λεω και εγω τις σκεψεις μου και τις ανησυχιες μου... ??????

Με το καλο κοριτσια!! Ολα να σας πανε κατ'ευχην!!

Να γινεις με το καλο κ εσυ μανουλα σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mama 1 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια 

Είμαι 19+2 

Και εγώ  ανησυχω σαν και σας 

Ευτυχως τις 2 τελευταίες μέρες έχει αρχίσει τα 《party》 και έχω ψιλό καλμαρει λίγο 

 

Ε τωρα πια θα ησυχασεις αφου αρχησε το παρτυ οπως λες κ μονη σου!!ολα καλανα πανε!το φυλλο το μαθατε?σε ποια εβδομαδα μαθαινουμε το φυλλο με σιγουρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια... μολις εγινα μελος... την παρασκευη εμαθα οτι θα γινω μανουλα.ειχα μια περιπετεια τον σεπτεμβριο φαινοταν οτι υπαρχει εγκυμοσυνη και τελικα δεν ηταν,ηταν ορμονικο, και τωρα που φανηκε το εμβρυο την παρασκευη ειμαι ππανευτυχης.αλλα εχω αρκετο αγχος. μου ειπε ο γιατρος οτι πιαστηκε χαμηλα και πρεπει να προσεχω τωρα μη κανω δουλειες και γενικα να ειμαι καναπε κρεβατι και το αντιστροφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stella90_ είπε:

Με το καλο..εσυ τωρα πια που το νιωθεις θα εχεις ηρεμησει ε?

Ε ναι έχω ψιλοηρεμησει κοριτσακι μου αλλά υπάρχον στιγμές που σκέφτομαι ότι δεν το έχω νιώσει για πολλες ωρεςκαι ξανά πάλι,  ανησυχω. . Φαύλος κύκλος η παράνοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2016 at 5:23 ΜΜ, ο/η Konstantina k είπε:

Γεια σας κοριτσια... μολις εγινα μελος... την παρασκευη εμαθα οτι θα γινω μανουλα.ειχα μια περιπετεια τον σεπτεμβριο φαινοταν οτι υπαρχει εγκυμοσυνη και τελικα δεν ηταν,ηταν ορμονικο, και τωρα που φανηκε το εμβρυο την παρασκευη ειμαι ππανευτυχης.αλλα εχω αρκετο αγχος. μου ειπε ο γιατρος οτι πιαστηκε χαμηλα και πρεπει να προσεχω τωρα μη κανω δουλειες και γενικα να ειμαι καναπε κρεβατι και το αντιστροφο

Υπομονη κ πιστη κ ολα θα πανε καλα!!να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η stella90_ είπε:

Υπομονη κ πιστη κ ολα θα πανε καλα!!να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σου!!

Σευχαριστω πολυ.αυτο προσπαθω να κανω.αλλα ειναι πολυ περιεργο.γιατι απο μενα εξαρταται η ψυχουλα που ειναι μεσα μου.και φοβμαι μη κανω κατι λαθος και το κανω κακο.τωρα εχω ηρεμησει λιγο αλλα ειναι πολυ περιεργο και ομορφο συναισθημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Konstantina k είπε:

Σευχαριστω πολυ.αυτο προσπαθω να κανω.αλλα ειναι πολυ περιεργο.γιατι απο μενα εξαρταται η ψυχουλα που ειναι μεσα μου.και φοβμαι μη κανω κατι λαθος και το κανω κακο.τωρα εχω ηρεμησει λιγο αλλα ειναι πολυ περιεργο και ομορφο συναισθημα.

Μην ανησυχεις δεν του κανεις κακο...θα ακους τον γιατρο σου θα εισαι ηρεμη και θα νιωσεις τοση ευτυχια που θα τα ξεχασεις ολα!!κ εγω πιστευα στην αρχη οτι μπορει να του κανω κακο αλλα μονο με το αγχος του κανουμε κακο!τωρα που εχω ενα καραμπουλακι στην κοιλια κ αρχησε να πρηζεται νομιζω ηρεμησα αρκετα το χαιδευω του μιλαω κ νιωθω τελεια παρολο που δεν το νιωθω ακομη εχω μερικες εβδομαδες ακομη γιαυτο αλλα ηρεμησα πια μονο που ειδα τις αλλαγες στο σωμα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2016 at 3:41 ΜΜ, ο/η stella90_ είπε:

Αχ τι περναμε εμεις οι μανουλες..με καταλαβαινεις κ σε καταλαβαινω απολυτα λοιπον..θα ηθελα αν το επιθυμεις κ εσυ να ανταλλαζουμε αποψεις κ να συζηταμε για τα νινακια μας κ τα συναισθηματα μας!κ οσες αλλες θελουν ειναι φυσικα ευπροσδεκτες!

Γεια σας και εγω ειμαι 20 χρόνων και ειμαι 14 εβδομάδων και εχω αγχωθεί τρομερά κορίτσια μουυυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Γεια σας και εγω ειμαι 20 χρόνων και ειμαι 14 εβδομάδων και εχω αγχωθεί τρομερά κορίτσια μουυυ!!!!

Καλως ηρθες στι club φαιη...ολες αγχωνομαστε δ νομιζω να υπαρχει εγκυμονουσα που να μην εχει αγχος για κατι...να ειμαστε αισιοδοξες να ακουμε τις συμβουλες των γιατρων μας κ να νιωθουμε απεραντη χαρα για να καταπολεμαμε το αγχος μας!! Ολα καλα θα μας πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Καλως ηρθες στι club φαιη...ολες αγχωνομαστε δ νομιζω να υπαρχει εγκυμονουσα που να μην εχει αγχος για κατι...να ειμαστε αισιοδοξες να ακουμε τις συμβουλες των γιατρων μας κ να νιωθουμε απεραντη χαρα για να καταπολεμαμε το αγχος μας!! Ολα καλα θα μας πανε...

Πράγματι κορίτσι μου ❤️ Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2016 at 3:32 ΜΜ, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Γεια σας και εγω ειμαι 20 χρόνων και ειμαι 14 εβδομάδων και εχω αγχωθεί τρομερά κορίτσια μουυυ!!!!

Καλως ηρθες στι club φαιη...ολες αγχωνομαστε δ νομιζω να υπαρχει εγκυμονουσα που να μην εχει αγχος για κατι...να ειμαστε αισιοδοξες να ακουμε τις συμβουλες των γιατρων μας κ να νιωθουμε απεραντη χαρα για να καταπολεμαμε το αγχος μας!! Ολα καλα θα μας πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!! Σημερα εκανα την αυχενικη διαφανεια και ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον περιμενω αγορακι αλλα δεν ειναι και 100℅ σιγουρο.. Μου ειπε να το πω μονο στην οικογενεια κ πως την επομενη εβδομαδα θα ειναι 100℅ σιγουρος αλλα θα πρεπει να κανω ακομη λιγη υπομονη κ στο επομενο μας ραντεβου θα μαθω σιγουρα!!εντωμεταξυ το νινακι μου σημερα ηταν πολυ κινητικο μας γυρισε κ τον ποπουδακο του να φανταστειτε!!εσεις τι κανετε;; πως ειστε;;μαθατε φυλλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On Sunday, December 18, 2016 at 5:13 ΜΜ, ο/η stella90_ είπε:

Ε τωρα πια θα ησυχασεις αφου αρχησε το παρτυ οπως λες κ μονη σου!!ολα καλανα πανε!το φυλλο το μαθατε?σε ποια εβδομαδα μαθαινουμε το φυλλο με σιγουρια?

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία 

Περιμένουμε τον Μαριο χρυσοβαλαντη 

 

Αν το μωρό έχει καλή θέση από την αυχενική διαφάνεια και μετά σίγουρα Β επίπεδου 

 

Αλλά μια συμβουλή αν θες 

Το ένστικτο της μάνας πότε δεν κάνει λάθος 

 

Στην μεγάλη μου από την αρχή έλεγα κορίτσι και το μαθαμε στην γεννα όντως κορίτσι

Τώρα σε αυτόν μόλις είδα θετικό τεστ έλεγα ό μπέμπης  και όντως είναι αγόρι 

Γερά πάνω από όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Sunday, December 18, 2016 at 6:33 ΜΜ, ο/η Βικυ88 είπε:

Ε ναι έχω ψιλοηρεμησει κοριτσακι μου αλλά υπάρχον στιγμές που σκέφτομαι ότι δεν το έχω νιώσει για πολλες ωρεςκαι ξανά πάλι,  ανησυχω. . Φαύλος κύκλος η παράνοια 

Μην ανησυχείς έχει και αυτό τις ώρες που κοιμάται 

Όλα καλά    <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...