Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα πριν τη χοριακή


Recommended Posts

Κορίτσια,

Έχω ανάγκη να μιλήσω.. Δεν ξέρω πώς να νιώσω.. Για άλλη μια φορά αίμα πριν την χοριακή.. που ήταν να την κάνω 13/12!!!

Αρχικά ροζ, μετά σκούρο κόκκινο και μετά ένα ωραιότατο σούπερ κόκκινο!! Και μπόλικοι πόνοι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να σταματήσω τις αντιπηκτικές, να συνεχίσω κανονικά προγεστερόνη και αύριο να κάνω μια χοριακή, προφανώς για να διαπιστωθεί αυτό που ήδη γνωρίζουμε.. 

Πολλά συναισθήματα, διάχυτα, έντονα, λυπηρά, στενάχωρα, όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις.

Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθείτε και καλή ευόδωση στον αγώνα σας!! Θα σκέφτομαι θετικά για εσάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax vre koritsi mou poso stenaxwrethika. Ton epomeno mina paw gia ekswswmatiki k d thelw kan na skeftomai pws tha niwthw oso plisiazei o kairos gia ti xwriaki. Pragmatika den pisteyw pws yparxoun logia pou boroun na apqlynoun ton pono sou. Mono esy ksereis ton agwna pou dineis. Exeis rwtisei t gynaikologo sou na kaneis eksetasi gia ta natural killers? Kapoioi giatroi den ta apodexontai alla egw exw fili pou telika ta katafere! Gia poio logo pigate se ekswswmatiki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η KATEGRI13 είπε:

Κορίτσια,

Έχω ανάγκη να μιλήσω.. Δεν ξέρω πώς να νιώσω.. Για άλλη μια φορά αίμα πριν την χοριακή.. που ήταν να την κάνω 13/12!!!

Αρχικά ροζ, μετά σκούρο κόκκινο και μετά ένα ωραιότατο σούπερ κόκκινο!! Και μπόλικοι πόνοι. Πήρα το γιατρό και μου είπε να σταματήσω τις αντιπηκτικές, να συνεχίσω κανονικά προγεστερόνη και αύριο να κάνω μια χοριακή, προφανώς για να διαπιστωθεί αυτό που ήδη γνωρίζουμε.. 

Πολλά συναισθήματα, διάχυτα, έντονα, λυπηρά, στενάχωρα, όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις.

Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθείτε και καλή ευόδωση στον αγώνα σας!! Θα σκέφτομαι θετικά για εσάς!!

Λυπάμαι πολύ.... Μακάρι να ειναι και η τελευταια φορά που απογοητευεσαι κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Λυπάμαι πολύ.... Μακάρι να ειναι και η τελευταια φορά που απογοητευεσαι κοριτσακι μου!

Μακάρι.. Τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Ax vre koritsi mou poso stenaxwrethika. Ton epomeno mina paw gia ekswswmatiki k d thelw kan na skeftomai pws tha niwthw oso plisiazei o kairos gia ti xwriaki. Pragmatika den pisteyw pws yparxoun logia pou boroun na apqlynoun ton pono sou. Mono esy ksereis ton agwna pou dineis. Exeis rwtisei t gynaikologo sou na kaneis eksetasi gia ta natural killers? Kapoioi giatroi den ta apodexontai alla egw exw fili pou telika ta katafere! Gia poio logo pigate se ekswswmatiki?

Diwni μου, έκανα όλες τις εξετάσεις ανοσολογικού και θρομβοφιλικού ελέγχου και είναι όλα οκ. Εμείς έχουμε σοβαρό θέμα με το σπέρμα (έκανα και γω αυτή τη φορά πιο λίγα ωάρια) και μας είπαν ότι θα περάσουμε γολγοθά για να αποκτήσουμε παιδί.

Κοίτα μπροστά και προχώρα με πίστη!! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Να σου πάνε όλα κατ' ευχήν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se eyxaristw para poly! Ennoeitai pws kathe periptwsi einai diaforetiki. Apla an beis sti diadikasia ksekinas tis eksetaseis! Kai meis thema sto sperma exoume. Stin posotita. Morfologia fysiologiki k kinitikotita metria. Katakermatismo dna kanate?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Se eyxaristw para poly! Ennoeitai pws kathe periptwsi einai diaforetiki. Apla an beis sti diadikasia ksekinas tis eksetaseis! Kai meis thema sto sperma exoume. Stin posotita. Morfologia fysiologiki k kinitikotita metria. Katakermatismo dna kanate?

Κάναμε πέρυσι και ήταν 75% χάλια. Έχουμε θέμα και στην μορφολογία και στην κινητικότητα (μόλις 5%). Δεν ξέρω αν ο κατακερματισμός είναι κάτι που φτιάχνεται. Πάντως σε αυτή την προσπάθεια, κάναμε πρώτα θεραπεία και μετά ξεκινήσαμε. Την ημέρα όμως της ωοληψίας μόλις το 9% ήταν μορφολογικά εντάξει, πράγμα που σημαίνει ότι και ο κατακερματισμός ήταν και πάλι υψηλός. Έχω την εντύπωση ότι, όταν το DNA Frafmentation είναι υψηλό, οι γιατροί κανονικά απαγορεύουν οποιαδήποτε μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Εσείς κάνατε κατακερματισμό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

31/10 στις 7:00  το πρωι κρατάω στα χέρια μου θετικο τεστ....χαρα απερίγραπτη.....σκεφτόμουν πως θα το ανακοινώσω στον άντρα μου...

10:30 της ιδιας ημέρας βλέπω πολλα καφε υγρά...πολλα όμως.....ηξερα οτι εχει τελειώσει. Οσο και να προσπαθούσαν τα κορίτσια εδω να μου δωσουν δύναμη εγω έτρεμα....

Εκανα χοριακη αλλα την επομενη αρχισε να πέφτει...

Τι θελω να σου πω με αυτη τη δικη μου ιστορία......καταλαβαίνω πως νιώθεις! Το πονο σου, τη θλιψη σου, την αναγκη σου να φωνάξεις "γιατι......."

Δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι...........δε γίνεται να μη στεναχωριεσαι!! ειναι το όνειρο σου να γινεις μανούλα.......

Θα σου ευχηθώ καλο κουραγιο και καλη δύναμη.... εύχομαι να ερθει γρήγορα το θαυματακι σου και να ζησετε το ονειρο σας...

Να ελπίζεις και να προσπαθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Nai kaname k einai fysiologiko. Mipws prepei na kanete mikrogonimopoiisi?? Na epileksoun oi giatroi ena fysiologiko spermatozwario na t valoun mesa apeytheias?

Τι ειναι ο κατακερματισμος και σε ποια εξεταση φαινεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Nai kaname k einai fysiologiko. Mipws prepei na kanete mikrogonimopoiisi?? Na epileksoun oi giatroi ena fysiologiko spermatozwario na t valoun mesa apeytheias?

Μικρογονιμοποίηση κάναμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Τι ειναι ο κατακερματισμος και σε ποια εξεταση φαινεται;;;

Ο κατακερματισμός αφορά το σπέρμα και τα σπασίματα που έχει το DNA του. Ένα σπερμοδιάγραμμα μπορεί να είναι φυσιολογικό, αλλά η εξέταση dna fragmentation να δείχνει κατάτμηση που να είναι σοβαρή. Αυτό έχει να κάνει με τη μορφολογία, η οποία (ιδίως όταν είναι προβληματική σ' ένα απλό σπερμοδιάγραμμα), παρουσιάζει σπασίματα σ' αυτή την ειδική εξέταση. Το θέμα είναι ότι ακόμη και αυτά τα σπερματοζωάρια με βλάβες στο dna, μπορούν να γονιμοποιήσουν και εκεί αρχίζουν τα δύσκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

31/10 στις 7:00  το πρωι κρατάω στα χέρια μου θετικο τεστ....χαρα απερίγραπτη.....σκεφτόμουν πως θα το ανακοινώσω στον άντρα μου...

10:30 της ιδιας ημέρας βλέπω πολλα καφε υγρά...πολλα όμως.....ηξερα οτι εχει τελειώσει. Οσο και να προσπαθούσαν τα κορίτσια εδω να μου δωσουν δύναμη εγω έτρεμα....

Εκανα χοριακη αλλα την επομενη αρχισε να πέφτει...

Τι θελω να σου πω με αυτη τη δικη μου ιστορία......καταλαβαίνω πως νιώθεις! Το πονο σου, τη θλιψη σου, την αναγκη σου να φωνάξεις "γιατι......."

Δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι...........δε γίνεται να μη στεναχωριεσαι!! ειναι το όνειρο σου να γινεις μανούλα.......

Θα σου ευχηθώ καλο κουραγιο και καλη δύναμη.... εύχομαι να ερθει γρήγορα το θαυματακι σου και να ζησετε το ονειρο σας...

Να ελπίζεις και να προσπαθείς. 

Σ΄ευχαριστώ κορίτσι μου!! Να σαι καλά. 

Δύσκολα είναι τελικά. Ζόρικα πέρασες και συ. Τί συναισθήματα είναι αυτά;; Τί να κάνω, θα στενοχωρηθώ μέχρι να το διώξω και να ανασυνταχτούμε. Σάμπως, έχουμε και άλλη επιλογή;; Συνεχίζουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

12 μερες σημερα μετα την πρωτη σπερματεγχυση...

η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα και πολλα. εχω ακουσει τοσα αρνητικα.

πριν δυο μερες πολλα καφε υγρα. απο σημερα το πρωι μπολικο κοκκινο αιμα. ειχα αποφασισει οτι δε θα στενοχωρηθω αν ειναι αρνητικο το σποτελεσμα. δεν μπορω ομως. το χαπι προγεστερονης το σπογευματινο δεν το πηρα. τη δευτερα ειναι προγραμματισμενη η χοριακη. γελαω στην εικονα του να παω τριτη μερα περιοδου να κανω την εξεταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2016 at 6:46 ΜΜ, ο/η vasilikoula 24 είπε:

12 μερες σημερα μετα την πρωτη σπερματεγχυση...

η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα και πολλα. εχω ακουσει τοσα αρνητικα.

πριν δυο μερες πολλα καφε υγρα. απο σημερα το πρωι μπολικο κοκκινο αιμα. ειχα αποφασισει οτι δε θα στενοχωρηθω αν ειναι αρνητικο το σποτελεσμα. δεν μπορω ομως. το χαπι προγεστερονης το σπογευματινο δεν το πηρα. τη δευτερα ειναι προγραμματισμενη η χοριακη. γελαω στην εικονα του να παω τριτη μερα περιοδου να κανω την εξεταση. 

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Αυτά τα συναισθήματα είναι πολύ περίεργα και βασανιστικά. Σου εύχομαι κάποια στιγμή να σου ρθει το θετικό και να ξεχαστούν όλα τα παλιά.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KATEGRI13 είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Αυτά τα συναισθήματα είναι πολύ περίεργα και βασανιστικά. Σου εύχομαι κάποια στιγμή να σου ρθει το θετικό και να ξεχαστούν όλα τα παλιά.!!

σ' ευχαριστω πολυ. ο γιατρος μ' εστειλε για χοριακη απο χθες. ηταν 11,68. μου ειπε οτι ειναι θετικο αλλα δεν ξερει πως θα εξελιχθει... αυριο ειναι να ξανακανω. δεν ελπιζω ομως. μπορει να φαινομαι τραγικα απαισιοδοξη αλλα ειναι η τριτη μερα περιοδου σημερα. και μιλαμε για κανονικο. μαλλον κατι πηγε να γινει και τωρα χανεται... κριμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vasilikoula 24 είπε:

σ' ευχαριστω πολυ. ο γιατρος μ' εστειλε για χοριακη απο χθες. ηταν 11,68. μου ειπε οτι ειναι θετικο αλλα δεν ξερει πως θα εξελιχθει... αυριο ειναι να ξανακανω. δεν ελπιζω ομως. μπορει να φαινομαι τραγικα απαισιοδοξη αλλα ειναι η τριτη μερα περιοδου σημερα. και μιλαμε για κανονικο. μαλλον κατι πηγε να γινει και τωρα χανεται... κριμα....

Θετικό ηταν σίγουρα.. περιμένουμε νέα σου.. μακάρι να πάνε ολα καλα.. θα πω κατι  πολυ κλισέ αλλα αληθινό.. το βασικό ηταν πως έστω και για λιγο κατι εγινε. Σημαίνει πως θα ξαναγίνει και θα μεινει μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται. σημερα ειναι πεμπτη μερα περιοδου. η χθεσινη χοριακη εδειξε 26. και παλι πολυ μικρη αλλα διπλασιαστηκε. ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω τα utrogestan και την παρασκευη ξανα χοριακη. στο μεταξυ ειπε να συνεχισω τη ζωη μου κανονικα. ουτε ξεκουραση ουτε τιποτα. δεν καταλαβαινω. μαλλον δεν πιστευει οτι ειναι κατι αλλα δεν μου το λεει για να μη στενοχωριεμαι. περιμενει να δει τη χοριακη στο μηδεν

..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η vasilikoula 24 είπε:

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται. σημερα ειναι πεμπτη μερα περιοδου. η χθεσινη χοριακη εδειξε 26. και παλι πολυ μικρη αλλα διπλασιαστηκε. ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω τα utrogestan και την παρασκευη ξανα χοριακη. στο μεταξυ ειπε να συνεχισω τη ζωη μου κανονικα. ουτε ξεκουραση ουτε τιποτα. δεν καταλαβαινω. μαλλον δεν πιστευει οτι ειναι κατι αλλα δεν μου το λεει για να μη στενοχωριεμαι. περιμενει να δει τη χοριακη στο μηδεν

..

Σίγουρα κατι ξεκίνησε.. τωρα πως θα παει θα δεις.. Ειναι λιγο μικρη η τιμή όντως, αλλα διπλασιάσθηκε παντως..  μιλάμε για πόσες μέρες απο τη σύλληψη/σπερματέγχυση; Ειναι παντως πολυ βασικό πως εγινε κατι, δείχνει πως ο οργανισμός σου λειτουργεί... κανε λιγο υπομονή ως αυριο και θα δεις πως παει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...