Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση!


Nantia_14

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Σας διαβάζω κορίτσια μου κάθε μέρα και εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να μπείτε στην ομάδα με τα μωρακια του 2017!!!!! Αν δεν έχετε κάποιο πρόβλημα να πω και γω κάτι που με προβλημάτιζει μιας και εσείς μπορείτε να μου δώσετε ίσως μια ιδέα.  Λοιπόν. ... διαβάζοντας σας μου ήρθε στο μυαλό μου η κολλητή μου. Γνωριζόμαστε από μικρές και μεγαλώσαμε μαζί,  γενικά όλα μαζί κάθε μέρα κ@λος και βαράκι.  Είχε ατυχίες με 4 εγκυμοσύνες και ακόμα άκρη δε βρίσκει....έχει ψαχτεί και την έχω βοηθήσει και εγώ οσο μπορεσα (με την στηριξη μου κυριως την ψυχολογικη_πολλά χρόνια τώρα.  Το καλοκαίρι έμεινα έγκυος, ήθελα τόσο πολύ να της το πω να το μοιραστώ με την κολλητή μου να χαρούμε μαζί,  αλλά ήξερα , ήμουν σίγουρη ότι δεν θα μπορέσει να χαρεί όσο εγώ _λόγω της θέσης της, και το δικαιολογούσα και το δικαιολογώ ακόμα .άλλωστε την είχα ακούσει πολλάκις στο παρελθόν να μου λέει πόσο δεν μπορεί να πιστέψει ότι μια φίλη της (η οποία είναι μεγαλύτερη μας) έμεινε έγκυος. Ή πως έμεινε η άλλη κλπ κλπ Επίσης κατανοητό (δεν ξεχνώ πότε πως ένιωθα εγώ όταν εκείνη βρήκε τον έρωτα και εγώ βίωμα περίοδο θλίψης λόγω χωρισμού σε καμία περίπτωση δεν προσομοίωση τις καταστάσεις απλά προσπαθώ να την δικαιολογήσω μεσω εμου και παλι) τ

Τελικά για να μην πλατιάζωω σκέφτηκα πως θα είναι χειρότερο να μην της το πω και να με δει με την κοιλια στο στόμα,  ούτως ή άλλως θα το έλεγα. 

Αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα υγείας ,χρονιές παθήσεις,  επικίνδυνες για την ζωή μου, αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά ,  η φιλη μου λοιπόν 4 μήνες τώρα ,από την ώρα που το έμαθε δεν μου έχει ξαναμιλήσει ούτε να δει πως είμαι ούτε αν προχωράει καλά η κύηση , τίποτα,εξαφανιζολ. .. και νιώθω τόσο άσχημα τέτοια απογοήτευση,  ξέρω ότι ίσως δεν έχει θέση η δημοσίευση μου εδω,ούτε θέλω να προκαλέσω κάποιο κοπέλι ,  όμως. .. μιας και βιώνετε κάτι παρόμοιο,  το έχετε κάνει και εσεις; δεν ξέρω πως να της φέρθω πλέον, της στέλνω μηνύματα και είναι ολοφανερα&επιδεικτηκα ψυχρη, σαν να μην υπάρχω ,ενώ είμαστε 13 χρόνια μαζί κάθε μέρα. .. Εσείς που το βιώνετε εν μέρη έχετε αντιδράσει πότε έτσι ; 

 και πάλι Συγγνώμη εάν σας κουρασα

Καλημερα Βικυ μου!Με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου γλυκια μου!!!Επειδη εχασα κι εγω το μωρο μου πριν λιγους μηνες,οποτε βλεπω εγκυο ή ακουω για εγκυμοσυνη νιωθω ενα "καψιμο" στην καρδια μου.Ομως ποτε δε ζηλεψα με κακο τροπο μια αλλη επειδη εκεινη τα καταφερε!Ισα ισα που χαιρομαι και ευχομαι να ερθει,και σε μενα και σε ολες οσες προσπαθουν,ενα υγιες μωρο.Ενας ανθρωπος που νοιαζεται πραγματικα για τον αλλο στεκεται διπλα του και στις λυπες και στις χαρες.Ειτε ειναι ζευγαρι ειτε ειναι συγγενεις ειτε ειναι φιλοι.Θεωρω τουλαχιστον αδικο και απαραδεκτο αυτο που σου κανει η φιλη σου.Δεν ευθυνεσαι εσυ που εχει αποτυχιες στο κομματι της εγκυμοσυνης.Κατανοω οτι ποναει γιατι βλεπει τους γυρω της να αποκτουν αυτο που εκεινη επιθυμει διακαως,αλλα πρεπει να το ξεπερασει.Εισαι στην πιο γλυκια φαση της ζωης σου οπου υποτιθεται θα επρεπε να εισαι ηρεμη και χαρουμενη.Μην αφηνεις κανεναν να σε στεναχωρει κοπελα μου.Εσυ να σκεφτεσαι την υγεια σου και το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Σας διαβάζω κορίτσια μου κάθε μέρα και εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να μπείτε στην ομάδα με τα μωρακια του 2017!!!!! Αν δεν έχετε κάποιο πρόβλημα να πω και γω κάτι που με προβλημάτιζει μιας και εσείς μπορείτε να μου δώσετε ίσως μια ιδέα.  Λοιπόν. ... διαβάζοντας σας μου ήρθε στο μυαλό μου η κολλητή μου. Γνωριζόμαστε από μικρές και μεγαλώσαμε μαζί,  γενικά όλα μαζί κάθε μέρα κ@λος και βαράκι.  Είχε ατυχίες με 4 εγκυμοσύνες και ακόμα άκρη δε βρίσκει....έχει ψαχτεί και την έχω βοηθήσει και εγώ οσο μπορεσα (με την στηριξη μου κυριως την ψυχολογικη_πολλά χρόνια τώρα.  Το καλοκαίρι έμεινα έγκυος, ήθελα τόσο πολύ να της το πω να το μοιραστώ με την κολλητή μου να χαρούμε μαζί,  αλλά ήξερα , ήμουν σίγουρη ότι δεν θα μπορέσει να χαρεί όσο εγώ _λόγω της θέσης της, και το δικαιολογούσα και το δικαιολογώ ακόμα .άλλωστε την είχα ακούσει πολλάκις στο παρελθόν να μου λέει πόσο δεν μπορεί να πιστέψει ότι μια φίλη της (η οποία είναι μεγαλύτερη μας) έμεινε έγκυος. Ή πως έμεινε η άλλη κλπ κλπ Επίσης κατανοητό (δεν ξεχνώ πότε πως ένιωθα εγώ όταν εκείνη βρήκε τον έρωτα και εγώ βίωμα περίοδο θλίψης λόγω χωρισμού σε καμία περίπτωση δεν προσομοίωση τις καταστάσεις απλά προσπαθώ να την δικαιολογήσω μεσω εμου και παλι) τ

Τελικά για να μην πλατιάζωω σκέφτηκα πως θα είναι χειρότερο να μην της το πω και να με δει με την κοιλια στο στόμα,  ούτως ή άλλως θα το έλεγα. 

Αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα υγείας ,χρονιές παθήσεις,  επικίνδυνες για την ζωή μου, αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά ,  η φιλη μου λοιπόν 4 μήνες τώρα ,από την ώρα που το έμαθε δεν μου έχει ξαναμιλήσει ούτε να δει πως είμαι ούτε αν προχωράει καλά η κύηση , τίποτα,εξαφανιζολ. .. και νιώθω τόσο άσχημα τέτοια απογοήτευση,  ξέρω ότι ίσως δεν έχει θέση η δημοσίευση μου εδω,ούτε θέλω να προκαλέσω κάποιο κοπέλι ,  όμως. .. μιας και βιώνετε κάτι παρόμοιο,  το έχετε κάνει και εσεις; δεν ξέρω πως να της φέρθω πλέον, της στέλνω μηνύματα και είναι ολοφανερα&επιδεικτηκα ψυχρη, σαν να μην υπάρχω ,ενώ είμαστε 13 χρόνια μαζί κάθε μέρα. .. Εσείς που το βιώνετε εν μέρη έχετε αντιδράσει πότε έτσι ; 

 και πάλι Συγγνώμη εάν σας κουρασα

καλημερα κοριτσι μου!! δεν μας κουραζεις καθολου και εκανες πολυ καλα που μας εστειλες! καταρχας να σου ευχηθω και γω μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να πανε ολα τελεια να χεις σε λιγους μηνες αγκαλια το μωρακι σου!! <3 

Καταλαβαινω οτι η φιλη σου περναει σιγουρα ενα γολγοθα μεσα της...4 αποτυχιες σε εγκυμοσυνη ειναι παρα πολλες για ανα αντεξεις και φανταζομαι ποσο ρακος μπορει να νιωθει η κοπελα ψυχολογικα... διστυχως τπτ δεν μπορει  να την παρηγορησει! ειναι φυσιολογικο μολις το μαθε να πονεσε οχι ομως για σενα για τον εαυτο της. απο την αλλη μερια, ειστε τοσα χρονια φιλες!αν οντως αυτος ο ανθρωπος ειναι καλος και σαγαπαει  αυτος ο πονος θα επρεπε να κρατησει  λιγο εστω για το παραπονο!και να προσπαθησει να μην το δειξει! μετα θα πρεπε να ξεχασει το δικο της προβλημα και να χαρει με την μεγαλυτερη χαρα σου!

αυτο ομως εχει να κανει και με την δυναμη του καθε ανθρωπου.ισως η φιλη σου να νιωθει τοσο ασχημα αυτη τη στιγμη αλλα  να μην μπορει να το διαχειριστει..να απομακρυθηκε για να προστατευσει τον εαυτο της... και για να μη σου χαλαει και σενα την ευτυχια π ζεις!

εγω προσωπικα δεν θ μπορουσα να ειμαι και χωρις παιδια και να εχω  χασει και την καλυτερη μ φιλη για κανενα λογο...ειδικα οταν αυτη με στηριξε τοσο καιρο σε ολα.. ναι θα με πιασει λιγο ενα παραπονο αλλα μεχρι εκει. και μονο για μενα. θα χαρω με τη χαρα της και θα το ζησω ολο αυτο μαζι της οπως και εχω κανει..

θα συμφωνησω με τη ρενατα οτι περνας την πιο ομορφη περιοδο της ζως σου..εσυ εκανες οτι μπορουσες..μην στεναχωριεσαι για κανεναν..πιστευω θα το καταλαβει καποια στιγμη η φιλη σου... και αν οχι σημαινει οτι δεν αξιζε τοσο πολυ η φιλια της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, @Petalouditsa28 η αλήθεια είναι ότι έχω πάρει τηλέφωνα να δω τι κάνει , την προσκάλεσα δύο φορές σπίτι μου της πέταξα το μπαλάκι ,οπότε θέλεις  να με πάρεις να βγουμε κλπ, αλλά τίποτα. 

Επειδή είναι φίλη μου θα της δώσω και αλλο χρόνο να το διαχειριστεί ίσως να μην το κάνει από κακία.  Απλά η πίκρα της μάλλον δεν την αφήνει να βγάλει τον καλό της εαυτό .  Άλλωστε όλοι έχουμε και έναν κακό εαυτό,  απλά φροντίζουμε να μην μας κάνει ότι θέλει. .... Σας ευχαριστώ από καρδιάς που με ακούσατε που μου απαντήσατε και γενικά που δεν υπήρξε παρεξήγηση,  είστε τέλειες! !!

Σας παρακολουθώ κάθε μέρα και προσεύχομαι για όλες μας!

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι δύσκολες οι ανθρώπινες σχέσεις.... δοκιμάζονται καθε λεπτό..........εύχομαι να πανε ολα καλά με τη φιλη σου.... Να καταφέρει και εκείνη να ζήσει το θαυμα της....

Σε ευχαριστούμε για τις ευχες σου...Έτσι, να μας στελνεις πολυ μπεμπεδοσκονη και πολλες μπεμπεδοευχές κάθε μέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2016 at 0:01 ΠΜ, ο/η Βικυ88 είπε:

Σας διαβάζω κορίτσια μου κάθε μέρα και εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να μπείτε στην ομάδα με τα μωρακια του 2017!!!!! Αν δεν έχετε κάποιο πρόβλημα να πω και γω κάτι που με προβλημάτιζει μιας και εσείς μπορείτε να μου δώσετε ίσως μια ιδέα.  Λοιπόν. ... διαβάζοντας σας μου ήρθε στο μυαλό μου η κολλητή μου. Γνωριζόμαστε από μικρές και μεγαλώσαμε μαζί,  γενικά όλα μαζί κάθε μέρα κ@λος και βαράκι.  Είχε ατυχίες με 4 εγκυμοσύνες και ακόμα άκρη δε βρίσκει....έχει ψαχτεί και την έχω βοηθήσει και εγώ οσο μπορεσα (με την στηριξη μου κυριως την ψυχολογικη_πολλά χρόνια τώρα.  Το καλοκαίρι έμεινα έγκυος, ήθελα τόσο πολύ να της το πω να το μοιραστώ με την κολλητή μου να χαρούμε μαζί,  αλλά ήξερα , ήμουν σίγουρη ότι δεν θα μπορέσει να χαρεί όσο εγώ _λόγω της θέσης της, και το δικαιολογούσα και το δικαιολογώ ακόμα .άλλωστε την είχα ακούσει πολλάκις στο παρελθόν να μου λέει πόσο δεν μπορεί να πιστέψει ότι μια φίλη της (η οποία είναι μεγαλύτερη μας) έμεινε έγκυος. Ή πως έμεινε η άλλη κλπ κλπ Επίσης κατανοητό (δεν ξεχνώ πότε πως ένιωθα εγώ όταν εκείνη βρήκε τον έρωτα και εγώ βίωμα περίοδο θλίψης λόγω χωρισμού σε καμία περίπτωση δεν προσομοίωση τις καταστάσεις απλά προσπαθώ να την δικαιολογήσω μεσω εμου και παλι) τ

Τελικά για να μην πλατιάζωω σκέφτηκα πως θα είναι χειρότερο να μην της το πω και να με δει με την κοιλια στο στόμα,  ούτως ή άλλως θα το έλεγα. 

Αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα υγείας ,χρονιές παθήσεις,  επικίνδυνες για την ζωή μου, αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά ,  η φιλη μου λοιπόν 4 μήνες τώρα ,από την ώρα που το έμαθε δεν μου έχει ξαναμιλήσει ούτε να δει πως είμαι ούτε αν προχωράει καλά η κύηση , τίποτα,εξαφανιζολ. .. και νιώθω τόσο άσχημα τέτοια απογοήτευση,  ξέρω ότι ίσως δεν έχει θέση η δημοσίευση μου εδω,ούτε θέλω να προκαλέσω κάποιο κοπέλι ,  όμως. .. μιας και βιώνετε κάτι παρόμοιο,  το έχετε κάνει και εσεις; δεν ξέρω πως να της φέρθω πλέον, της στέλνω μηνύματα και είναι ολοφανερα&επιδεικτηκα ψυχρη, σαν να μην υπάρχω ,ενώ είμαστε 13 χρόνια μαζί κάθε μέρα. .. Εσείς που το βιώνετε εν μέρη έχετε αντιδράσει πότε έτσι ; 

 και πάλι Συγγνώμη εάν σας κουρασα

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία... ξεκίνησα προσπάθειες πριν τη κολλητή μου...εμεινε εγκυος, γέννησε, το παιδί κλείνει χρόνο και εγώ ακόμα περιμένω τον πελαργό.... Σε όλα ήμουν δίπλα της γιατί πραγματικά χαίρομαι με την ευτυχία της! Βεβαια από εκείνη δεν εχω την υποστήριξη που θα περίμενα τωρα που προχώρησα σε μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2016 at 6:08 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Δεν γνωριζω την ηλικία σου, ουτε  τα αποθεματα των ψυχικων αντοχων σου ούτε το χρονικό διάστημα που προσπαθείς.. Αν πάντως δεν αντέχεις άλλο να το παλεύεις φυσιολογικά δεν είναι κακό να κάνεις κάτι πολύ πιο δραστικο.. Πραγματικά πάντως όταν θα νιώσεις πως έχεις φτάσει στα όρια σου και δε θα μπορεις να περιμενεις αλλο, δε θα είσαι καν σκεπτικη ούτε θα αναρωτιέσαι τι πρέπει να κάνεις.  Αντανακλαστικά θα παρεις τηλ το γιατρό σου θα κλεισεις μαζι του ραντεβού και θα του πεις "Αποφασισαμε να παμε για εξωσωματικη.. Πειτε μου ποιά είναι η διαδικασία..". Ετσι εγινε και με εμένα..Στους 16 μηνες προσπαθειων είπα " τέλος, κάτι πρέπει να γίνει..".Άλλες κοπέλες κάνουν περισσότερη υπομονή και άλλες λιγότερη.. Είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας και συνθηκών..

Είμαι 27...εχω σύνδρομο πολυκιστικών ωοθηκών και προσπαθούμε 2 χρόνια.... Ξεκίνησε να με παρακολουθεί γυναικολογος αναπαραγωγής, θα ξεκινήσουμε με χαπια ωορρηξίας και ενεσουλα για 3 κύκλους, αν δεν... 3 κύκλοι σπερματέγχυση και αν δεν εξωσωματική.... Δεν εχω πρόβλημα για εξωσωματική, απλα είπαμε να το ξεκινήσουμε ετσι με τις πιο οικονομικές μεθόδους για αρχή... Ευτυχώς το σπέρμα είναι παααααααρα πολυ καλό και ο γιατρός με το αποτέλεσμα του σπερμοδιαγραμματος είναι παρα πολύ αισιόδοξος οτι θα τα καταφερουμε με μια από τις δύο μεθόδους που προανέφερα χωρίς να φτάσουμε εξωσωματική. Μακάρι! Είμαι ετοιμη για όλα πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Είμαι 27...εχω σύνδρομο πολυκιστικών ωοθηκών και προσπαθούμε 2 χρόνια.... Ξεκίνησε να με παρακολουθεί γυναικολογος αναπαραγωγής, θα ξεκινήσουμε με χαπια ωορρηξίας και ενεσουλα για 3 κύκλους, αν δεν... 3 κύκλοι σπερματέγχυση και αν δεν εξωσωματική.... Δεν εχω πρόβλημα για εξωσωματική, απλα είπαμε να το ξεκινήσουμε ετσι με τις πιο οικονομικές μεθόδους για αρχή... Ευτυχώς το σπέρμα είναι παααααααρα πολυ καλό και ο γιατρός με το αποτέλεσμα του σπερμοδιαγραμματος είναι παρα πολύ αισιόδοξος οτι θα τα καταφερουμε με μια από τις δύο μεθόδους που προανέφερα χωρίς να φτάσουμε εξωσωματική. Μακάρι! Είμαι ετοιμη για όλα πάντως!

Α.... τελεια....εισαι πολύ μικρή οποτε εχεις αρκετο χρονο  μπροστα σου να το παλέψεις με διαφορους τρόπους!!!! Μακαρι και εγω να ήμουν 27.... Πραγματικά νιώθω την ηλικία μου θηλιά στο λαμό μου.. Λενε οτι μετα τα 35 η γονιμότητα στις γυναίκες μειώνεται κατα 50%. Αν δηλ ενα γόνιμο ζευγάρι κατω των 35 που έρχεται σε επαφη στις καταλληλες ημερες έχει μονο 20% πιθανότητες κάθε μηνα να συλλάβει φυσιολογικα φαντασου ποσο μειώνονται οι πιθανότητες οταν η γυναίκα περασει τα 35 και παραλληλα υπάρχει κάποιο αλλο προβλημα............ :(  Χωρις βοηθεια.. σκουρα τα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Α.... τελεια....εισαι πολύ μικρή οποτε εχεις αρκετο χρονο  μπροστα σου να το παλέψεις με διαφορους τρόπους!!!! Μακαρι και εγω να ήμουν 27.... Πραγματικά νιώθω την ηλικία μου θηλιά στο λαμό μου.. Λενε οτι μετα τα 35 η γονιμότητα στις γυναίκες μειώνεται κατα 50%. Αν δηλ ενα γόνιμο ζευγάρι κατω των 35 που έρχεται σε επαφη στις καταλληλες ημερες έχει μονο 20% πιθανότητες κάθε μηνα να συλλάβει φυσιολογικα φαντασου ποσο μειώνονται οι πιθανότητες οταν η γυναίκα περασει τα 35 και παραλληλα υπάρχει κάποιο αλλο προβλημα............ :(  Χωρις βοηθεια.. σκουρα τα πραγματα...

Το απογοητευτικο ειναι οτι ειμαι μικρη και οι περισσοτερες στην ηλικια μου (τουλαχιστον οσες ξερω) πιανουν παιδι με την μυρωδια... πφφφφφφφ!!!!!!!!! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη... με αυτό που εχω ευτυχως ήμουν συνειδητοποιημενη οτι θα υπάρχει δυσκολια για μωρακι.

Ευχομαι να δεις ενα μεγαλο θετικο τεστ συντομα και σε λίγους μηνες να έχεις φουσκωμενη κοιλίτσα!

Πάλεψε το όσο μπορείς.. μπορώ να καταλαβω το αγχος σου και την λαχταρα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το απογοητευτικο ειναι οτι ειμαι μικρη και οι περισσοτερες στην ηλικια μου (τουλαχιστον οσες ξερω) πιανουν παιδι με την μυρωδια... πφφφφφφφ!!!!!!!!! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη... με αυτό που εχω ευτυχως ήμουν συνειδητοποιημενη οτι θα υπάρχει δυσκολια για μωρακι.

Ευχομαι να δεις ενα μεγαλο θετικο τεστ συντομα και σε λίγους μηνες να έχεις φουσκωμενη κοιλίτσα!

Πάλεψε το όσο μπορείς.. μπορώ να καταλαβω το αγχος σου και την λαχταρα σου!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..   Εγω βεβαια οταν ημουν 27 δεν ειχα στον κυκλο μου ουτε ενα παντρεμενο ζευγαρι... Ολο μας το αγχος τοτε ήταν σε πιο μπαρακι θα πηγαίναμε το Σαββατο για ποτο.....  Παντρεύτηκαμε οοοοολοι μαζί τη χρονια 2015-2016... Καθε 40-50 μερες ειχα να παω σε γαμο..(χαχαχα) ενω παραλληλα δεν προλαβαίνουμε να μαθαίνουμε για εγκυμοσύνες και γεννητουρια.. Γιατί οπως καταλαβαίνεις όταν παντρευεσαι 32 χρονων θελεις να κάνεις παιδί όχι αυριο, χθες!!!! Ενα θα σου πω..Το Σαββατο είχαμε βγει με τον αντρα μου και ένα φιλικό ζευγαρι (τον ξαδερφο μου και την εγκυμονουσα γυναίκα του, με τους οποιους εκτος από συγγενεις είμαστε και αδερφικοι φίλοι). Σε καποια φαση ο ξαδερφος μου έκανε ένα αστείο λέγοντας κατι του τυπου "φαγαμε θαλασσινα τη μερα που την αφησα εγκυο  .. ''   (δε θυμαμαι και ακριβως) παντως ενω γελουσαμε επιασα τον εαυτο μου να απορω με το αυτονόητο και να σκέφτομαι ''πω πω.. υπαρχουν ανθρωποι που κάνουν παιδι χωρις βοηθεια, χωρις γιατρο, χωρις φαρμακα .. χωρις τιποτα'' ). Καταλαβαινεις σε τι σημειο εχω φτασει... Εκπλήσσομαι με κάτι που θα επρεπε να θεωρώ αυτονόητο..... Μαλλον εχω αρχισει να χαζευω...  Τελος παντων, μη σε ζαλίζω..... Προσπάθησε οσο μπορείς και όσο είναι εφικτο να χαλαρωσεις έστω και λίγο, σκεπτόμενη πως εχεις για συμμαχο σου το χρόνο... Ο,τι καλυτερο σου ευχομαι...... !!!! Να γινεις μανουλα μεσα στο 2017 με τη μικροτερη δυνατη προσπαθεια και ταλαιπωρια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ακουσα πρόσφατα για μια γνωστη μου που ειναι έγκυος στο 2ο παιδί μόλις ενα χρόνο διαφορα απο την προηγούμενη γεννα.... έμεινα με το στόμα ανοιχτό... σκεφτόμουν: "Μωρε μπράβο.... κι εγω ακόμα κοιμάμαι τον υπνο του δικαιου... πότε πρόλαβε καλέ???" χαχαχα τι να πεις...

Το εχω ξαναπεί... θα χει αλλη γλυκα για εμας που το παλευουμε λίγο παραπάνω η εγκυμοσύνη....

Απ΄οτι θυμαμαι θα ξεκινήσεις εξωσωματική...σωστα? Και σε σενα ευχομαι όλα να πάνε καλα και να μην ταλαιπωρηθείς περισσότερο!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και απο μενα εχω καιρο να μπω και να σας γραψω... @Nantia_14 γιατι αγαπη μου τοση απαισιοδοξια πλεον? Θα σας μαλωσω ολες τις απαισιοδοξες! Παρτε δυναμη σηκωθητε ολες θα γινουμε μανουλες μας το χρωσταει ο θεος... Εγω ειχα μια αποτυχημενη σπερματεγχυση τον οκτωμβριο στο embio medical center με τον θανο παρασχο... Απο τοτε και μετα σταματησα να προσπαθω εφυγα απο την αθηνα και ξαναηρθα παλι κρητη ( απο οπου και εχω καταγωγη)  ειπα λοιπον τελος το αγχος τ κλαμματα και οι μλκιες... Παμε παρακατω γερα απο την νεα χρονια λοιπον γερα δυναμικα θα ξεκινησω παλι ειτε με εξωσωματικη ειτε με σπερματεγχυση ξανα... Λοιπον εγω θα πω μονο πως καταλαβα μαλλον πως η @Gelie για μενα ελεγες η περιπτωση με την σπερματεγχυση  στην ναντια ε?? Χαχαχαζαχα καλες γιορτες σε ολες και ψηλα το κεφαλι το 2017 ολες με ενα σπορακι στην κοιλιτσα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Καλησπερα και απο μενα εχω καιρο να μπω και να σας γραψω... @Nantia_14 γιατι αγαπη μου τοση απαισιοδοξια πλεον? Θα σας μαλωσω ολες τις απαισιοδοξες! Παρτε δυναμη σηκωθητε ολες θα γινουμε μανουλες μας το χρωσταει ο θεος... Εγω ειχα μια αποτυχημενη σπερματεγχυση τον οκτωμβριο στο embio medical center με τον θανο παρασχο... Απο τοτε και μετα σταματησα να προσπαθω εφυγα απο την αθηνα και ξαναηρθα παλι κρητη ( απο οπου και εχω καταγωγη)  ειπα λοιπον τελος το αγχος τ κλαμματα και οι μλκιες... Παμε παρακατω γερα απο την νεα χρονια λοιπον γερα δυναμικα θα ξεκινησω παλι ειτε με εξωσωματικη ειτε με σπερματεγχυση ξανα... Λοιπον εγω θα πω μονο πως καταλαβα μαλλον πως η @Gelie για μενα ελεγες η περιπτωση με την σπερματεγχυση  στην ναντια ε?? Χαχαχαζαχα καλες γιορτες σε ολες και ψηλα το κεφαλι το 2017 ολες με ενα σπορακι στην κοιλιτσα..... 

καλως την κ παλι! τι κανεις κοριτσαρα μου? κοιτα λογικο ηταν να απογοητευτω μετα το σπερμοδιαγραμμα,τελικα τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα κ τωρα πλεον ειμαι ηρεμη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα μωρε αγαπη μου μην σκας ολα θα γινουν εσυ π.χ δεν εχετε το τελειο σπερμα εμεις εχουμε πιο σοβαρα θεματα θυμασαι??! Μην απογοητευεσαι εγω με βιταμινες και αλλη ψυχολογια θα το αντιμετωπιζα! Μην ξεχνας εχω ενα αναπηρικο αμαξιδιο να σερνω μαζι μου εγω λογω τροχαιου και ο αντρας μου σκληρηνση κατα πλακας τι να κανω δηλ να πεθανω?? Εεεε ΟΧΙ!!! Προχωραμε μπροστα ολα θα ερθουν... Ειτε φυσιολογικα ειτε με σπερματεγχυση ειτε με εξωσωματικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Ελα μωρε αγαπη μου μην σκας ολα θα γινουν εσυ π.χ δεν εχετε το τελειο σπερμα εμεις εχουμε πιο σοβαρα θεματα θυμασαι??! Μην απογοητευεσαι εγω με βιταμινες και αλλη ψυχολογια θα το αντιμετωπιζα! Μην ξεχνας εχω ενα αναπηρικο αμαξιδιο να σερνω μαζι μου εγω λογω τροχαιου και ο αντρας μου σκληρηνση κατα πλακας τι να κανω δηλ να πεθανω?? Εεεε ΟΧΙ!!! Προχωραμε μπροστα ολα θα ερθουν... Ειτε φυσιολογικα ειτε με σπερματεγχυση ειτε με εξωσωματικη!

βεβαια θυμαμαι τα χουμε πει! Αυτο προσπαθω να κανω να το αντιμετωπισω,θα εξαντλησω καθε πιθανοτητα φυσικης συλληψης πριν αρχισω να σκεφτομαι εξωσωματικες. Εσυ κοριτσι μου εχεις δυναμη που κ την μιση να ειχα ικανοποιημενη θα ημουν :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δυναμη μεσα σου ολοι εχουμε απλα δεν ξερουμε ποση και πως να την βγαλουμε στην επιφανεια ολοι εχουμε ομως θα την βρεις βρες τη δυναμη τον τροπο σηκω και προχωρα μπροστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2016 at 11:46 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Καλησπερα και απο μενα εχω καιρο να μπω και να σας γραψω... @Nantia_14 γιατι αγαπη μου τοση απαισιοδοξια πλεον? Θα σας μαλωσω ολες τις απαισιοδοξες! Παρτε δυναμη σηκωθητε ολες θα γινουμε μανουλες μας το χρωσταει ο θεος... Εγω ειχα μια αποτυχημενη σπερματεγχυση τον οκτωμβριο στο embio medical center με τον θανο παρασχο... Απο τοτε και μετα σταματησα να προσπαθω εφυγα απο την αθηνα και ξαναηρθα παλι κρητη ( απο οπου και εχω καταγωγη)  ειπα λοιπον τελος το αγχος τ κλαμματα και οι μλκιες... Παμε παρακατω γερα απο την νεα χρονια λοιπον γερα δυναμικα θα ξεκινησω παλι ειτε με εξωσωματικη ειτε με σπερματεγχυση ξανα... Λοιπον εγω θα πω μονο πως καταλαβα μαλλον πως η @Gelie για μενα ελεγες η περιπτωση με την σπερματεγχυση  στην ναντια ε?? Χαχαχαζαχα καλες γιορτες σε ολες και ψηλα το κεφαλι το 2017 ολες με ενα σπορακι στην κοιλιτσα..... 

Ναι κορίτσι μου για σενα έλεγα... Καλά Χριστούγεννα να έχουμε, καλή πρωτοχρονιά και το 2017 να μας φέρει μόνο όμορφες στιγμές...!!! Και πολλά γεννητούρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...