Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επειγον!!!!Συσπασεις της μητρας;;;;;


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!Τα φωτα σας κοριτσια!Εδω και μερικες ωρες νιωθω ελαφρυ πονο,σαν αρχη περιοδου,χαμηλα στην κοιλια, πολυ εντονη συχνοουρια που ερχεται αποτομα και πρεπει να παω επειγοντως στην τουαλετα και βρισκομαι στην 38η εβδομαδα.Ειναι συσπασεις της μητρας αυτες η κινειται ο μικρος; Να ανησυχησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπερα σε ολες!Τα φωτα σας κοριτσια!Εδω και μερικες ωρες νιωθω ελαφρυ πονο,σαν αρχη περιοδου,χαμηλα στην κοιλια, πολυ εντονη συχνοουρια που ερχεται αποτομα και πρεπει να παω επειγοντως στην τουαλετα και βρισκομαι στην 38η εβδομαδα.Ειναι συσπασεις της μητρας αυτες η κινειται ο μικρος; Να ανησυχησω?

Καλησπερα Konstantia!Δεν εχω γεννησει ποτε για να σε βοηθησω.Ομως αφου εισαι στην 38η εβδομαδα σημαινει οτι κοντευεις να γεννησεις.Πρεπει να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου αμεσα να του πεις αυτα που ειπες και σε εμας εδω στο mammyland.Εκεινος θα ξερει σιγουρα τι συμβαινει και θα σε βοηθησει!!Μπορει να μην ειναι τιποτα,μπορει να ειναι αυτοι οι ψευτικοι πονοι λιγο πριν τη γεννα,μπορει και να φτανεις στη γεννα σου.Δεν ειμαστε εμεις οι καταλληλες ομως για να σε πληροφορησουμε σωστα.Σου ευχομαι να πανε ολα καλα οποιο κι αν ειναι το σεναριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση renata17!Ηδη επικοινωνησα με την γυναικολογο και μου ειπε οτι προκειται περι συσπασεων αλλα οσο ηταν εκτος δικτυου το κιν της θεωρησα καλη ευκαιρια να ρωτησω και μεσα στο φορουμ οσες κοπελες εχουν βιωσει κατι αναλογο για να συγκρινω τα συμπτωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ολα να σου πανε καλα!!! ❤❤

Ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!Και στα δικα σου συντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχείς ολα καλα θα ειναι και σύντομα θα κρατάς το πλασματακι σου στην αγκαλια σου... στειλες μας πολυ μπεμπεδοσκονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Νοσηλευτηκα 2 μήνες στο νοσοκομείο με συσπάσεις. ... Δεν έφτασα μέχρι την 38η εβδομάδα, γεννησα την 36η.... Πέρα από τον πονο τον ελαφρύ που νιώθεις εγώ κυριως επί 2 μήνες είχα πετρώματα στην κοιλιά με συχνότητα . Πέτρωνε όλη η κοιλια και μετά μαλακωνε και φτου και από την αρχή. ..Οι συσπάσεις γεννας είναι πολύυυυ δυνατές με συχνότητα 3λεπτού . ...η συχνοουρια μπορεί να είναι και από το μωρό όμως όπως είπες. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση renata17!Ηδη επικοινωνησα με την γυναικολογο και μου ειπε οτι προκειται περι συσπασεων αλλα οσο ηταν εκτος δικτυου το κιν της θεωρησα καλη ευκαιρια να ρωτησω και μεσα στο φορουμ οσες κοπελες εχουν βιωσει κατι αναλογο για να συγκρινω τα συμπτωματα!

Με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου!Ολα να σου πανε τελεια κοπελα μου και να εχεις στο προσωπο σου μονιμα ενα τεραστιο χαμογελο ευτυχιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

 Νοσηλευτηκα 2 μήνες στο νοσοκομείο με συσπάσεις. ... Δεν έφτασα μέχρι την 38η εβδομάδα, γεννησα την 36η.... Πέρα από τον πονο τον ελαφρύ που νιώθεις εγώ κυριως επί 2 μήνες είχα πετρώματα στην κοιλιά με συχνότητα . Πέτρωνε όλη η κοιλια και μετά μαλακωνε και φτου και από την αρχή. ..Οι συσπάσεις γεννας είναι πολύυυυ δυνατές με συχνότητα 3λεπτού . ...η συχνοουρια μπορεί να είναι και από το μωρό όμως όπως είπες. ...

Εμένα η κοιλιά μου δεν πετρώνει ολόκληρη αλλά κυρίως δεξιά και νιώθω πίεση και ελαφρύ πόνο προς τα κάτω. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό στο νοσοκομείο και θα δούμε. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εμένα η κοιλιά μου δεν πετρώνει ολόκληρη αλλά κυρίως δεξιά και νιώθω πίεση και ελαφρύ πόνο προς τα κάτω. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό στο νοσοκομείο και θα δούμε. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!!!

Η πίεση που νιώθεις μπορεί να είναι και αυτή από το μωρό αν έχει κατέβει πολύ χαμηλά.  Μικροσυσπάσεις θα είναι .  τον τράχηλο στον είδε ο γυναικολόγος ; 

όλα καλά θα πάνε να είσαι ήρεμη . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstantia μου ότι και να είναι, εφόσον είσαι ηδη στην 38η βδομάδα δεν υπάρχει κανένας λογος ανησυχίας!! Εγώ πάντως απο την 36η ενιωθα τα συμπτώματα που λες.. υπήρχαν βράδια που δεν κοιμόμουνα γιατι ήταν συχνές και έντονες οι συσπάσεις και τελικά έφτασα να γεννήσω με πρόκληση στην 42η βδομάδα!!! Ο γιατρός σου αυριο που θα πας θα σε εξετάσει και κολπικά με το χέρι να δει αν υπάρχει διαστολή στον τράχηλο και στον καρδιοτοκογράφο θα δουνε τις συσπάσεις!! Όλα καλά θα πάνε σε λίγο θα κρατάς αγκαλιά τον πιο σημαντικό άνθρωπο της ζωής σου.. καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofilia  αυριο θα παω να με δει και λογω μιας αλλης επιπλοκης που βρηκαμε (υμενωδη προσφυση ομφαλιου λωρου) θα μου δωσει ημερομηνια για καισαρικη, οπως μου ειπε την προηγουμενη φορα. 

Κοριτσια, ειλικρινα ανυπομονω να γεννησω για να κρατησω το μωρακι μου επιτελους στην αγκαλια μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2016 at 7:29 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Sofilia  αυριο θα παω να με δει και λογω μιας αλλης επιπλοκης που βρηκαμε (υμενωδη προσφυση ομφαλιου λωρου) θα μου δωσει ημερομηνια για καισαρικη, οπως μου ειπε την προηγουμενη φορα. 

Κοριτσια, ειλικρινα ανυπομονω να γεννησω για να κρατησω το μωρακι μου επιτελους στην αγκαλια μου!!!!!!

Και τι ανυπομονησια.... ! Ετοιμασου να υποδεχτεις τον λιλιπουτειο ανθρωπο που θα σου κλεψει την καρδια για ΠΑΝΤΑ..... και θα γεμισει την ψυχη σου με απεραντη αγαπη και ευτυχια... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2016 at 9:15 ΠΜ, ο/η Sofilia είπε:

Και τι ανυπομονησια.... ! Ετοιμασου να υποδεχτεις τον λιλιπουτειο ανθρωπο που θα σου κλεψει την καρδια για ΠΑΝΤΑ..... και θα γεμισει την ψυχη σου με απεραντη αγαπη και ευτυχια... 

 

Δεν θα μπορουσα να το περιγραψω καλυτερα αυτο που περιμενω να συμβει απο μερα σε μερα @Sofilia !!!! Χθες η νυφη μου που γεννησε πριν 1 μηνα μου ειπε οτι θα μου λειψει η αισθηση του μωρου μεσα στην κοιλια μου, αυτες οι κινησεις που με γεμιζουν χαρα αλλα και αγχος οταν απουσιαζουν για μερικες ωρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...