Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλη κινητικοτητα


Nantia_14

Recommended Posts

Κοριτσια μου,βγηκαν τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος μας ολα ειναι παρα πολυ καλα,εκτος απο την κινητικοτητα,στο 5% ........... η μικροβιολογος ειπε οτι μπορει να ηταν αγχωμενος, στρεσαρισμενος η και κρυωμενος,ο γιατρος θα τα δει την Τεταρτη το πρωι. Εχετε αναλογη εμπειρια? εχει  νοημα να συνεχισω την παρακολουθηση ωορρηξιας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nantia m kalispera! Ekane kalliergeia i mono spermodiagramma? Ayto me t agxos isxyei pantws. Otan o organismos einai stresarismenos ta spematozwaria anti na kinountai pros ta brosta pigainoume deksia aristera. Deikse ton se enan ourologo einai o pio eidikos na s lysei tis apories sou. Borei na t dwsei kamia vitamini k na tou pei na t epanalavei se kana dimino.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Nantia m kalispera! Ekane kalliergeia i mono spermodiagramma? Ayto me t agxos isxyei pantws. Otan o organismos einai stresarismenos ta spematozwaria anti na kinountai pros ta brosta pigainoume deksia aristera. Deikse ton se enan ourologo einai o pio eidikos na s lysei tis apories sou. Borei na t dwsei kamia vitamini k na tou pei na t epanalavei se kana dimino.

εκανε κ καλλιεργια diwni μου,δεν βρεθηκε καποιο μικροβιο γενικα οι υπολοιπες τιμες ηταν αριστες. Πραγματικα μεχρι την τεταρτη δεν ξερω πως θα την παλεψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mia xara tote! Outws i allws de boreis na kaneis kati mexri tin Tetarti. Opote asto stin akri. Vale sto myalo sou oti einai apla mia eksetasi k tha ti deikseis sto giatro opws oles tis alles. Ayto den einai provlima! Skepsou oti yparxoun antres pou den exoun oute ena spermatozwario kai kanoun viopsia orxewn kai ena swro dyskola pragmata.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

εκανε κ καλλιεργια diwni μου,δεν βρεθηκε καποιο μικροβιο γενικα οι υπολοιπες τιμες ηταν αριστες. Πραγματικα μεχρι την τεταρτη δεν ξερω πως θα την παλεψω 

ναντια μ αν η ποσοτητα ειναι καλη και οι υγιεις μορφες μεγαλο ποσοστο μην αγχωνεσαι! με μια βιταμινουλα θα αυξηθει η κινητικοτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Mia xara tote! Outws i allws de boreis na kaneis kati mexri tin Tetarti. Opote asto stin akri. Vale sto myalo sou oti einai apla mia eksetasi k tha ti deikseis sto giatro opws oles tis alles. Ayto den einai provlima! Skepsou oti yparxoun antres pou den exoun oute ena spermatozwario kai kanoun viopsia orxewn kai ena swro dyskola pragmata.

με κανεις να νιωθω καλυτερα! η μικροβιολογος και  ο γυναικολογος δεν εδειξαν ανησυχια καθολου οποτε μακαρι να αγχωθηκα τζαμπα κ με την καταλληλη θεραπεια να βελτιωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ναντια μ αν η ποσοτητα ειναι καλη και οι υγιεις μορφες μεγαλο ποσοστο μην αγχωνεσαι! με μια βιταμινουλα θα αυξηθει η κινητικοτα!

ναι miniatoura μου ευτυχως η ποσοτητα ειναι πολυ καλη και γενικα στις υπολοιπες τιμες δεν υπηρχε θεμα κανενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμια Ναντια μου... Αν το μοναδικό πρόβλημα είναι η κινητικότητα με κάποιες βιταμίνες θα βελτιωθεί η κατάσταση..!!!!  Το στρες δεν επηρεάζει τόσο ώστε να μειωθεί η κινητικότητα στο 5% αν εκ φύσεως είναι καλή.. Μπορεί πχ να πάει από το 10% στο 5% αλλά όχι από το 50% στο 5%.  Ενας ανδρολογος θα σας προτεινει τις καταλληλες βιταμινες για την περιπτωση σας... Παντως εχε υπόψη σου τις προφερτιλ που από ότι λένε ειναι πολυ αποτελεσματικες.. Εμάς δε μας βοήθησαν γιατι υπήρχε πρόβλημα και στην κινητικότητα και στον αριθμό.. Εχω ομως παράδειγμα απο το φιλικό μου περιβάλλον, ζευγάρι στην ηλικία των 30 που είχαν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με εσας και μετά το δεύτερο η' τρίτο μήνα χορήγησης προφερτιλ το σκαρωσαν το κουτσουβελο... !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Ψυχραιμια Ναντια μου... Αν το μοναδικό πρόβλημα είναι η κινητικότητα με κάποιες βιταμίνες θα βελτιωθεί η κατάσταση..!!!!  Το στρες δεν επηρεάζει τόσο ώστε να μειωθεί η κινητικότητα στο 5% αν εκ φύσεως είναι καλή.. Μπορεί πχ να πάει από το 10% στο 5% αλλά όχι από το 50% στο 5%.  Ενας ανδρολογος θα σας προτεινει τις καταλληλες βιταμινες για την περιπτωση σας... Παντως εχε υπόψη σου τις προφερτιλ που από ότι λένε ειναι πολυ αποτελεσματικες.. Εμάς δε μας βοήθησαν γιατι υπήρχε πρόβλημα και στην κινητικότητα και στον αριθμό.. Εχω ομως παράδειγμα απο το φιλικό μου περιβάλλον, ζευγάρι στην ηλικία των 30 που είχαν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με εσας και μετά το δεύτερο η' τρίτο μήνα χορήγησης προφερτιλ το σκαρωσαν το κουτσουβελο... !!!!

Gelie μου,ψαχνω να βρω ενα παραθυρακι ψυχραιμιας γιατι δεν με βλεπω καλα.η μικροβιολογος ειπε οτι ισως περασε ιωση (περασε οντως) η εντονο αγχος.Τηλεφωνησα στον γιατρο δεν φανηκε ανησηχος,ολες οι τιμες ειναι παρα πολυ καλες μονο η κινητικοτητα μας προβληματιζει. Τα χουμε παιξει απο την ωρα που πηραμε τα αποτελεσματα! Ελπιζω η επισκεψη της τεταρτης στον γιατρο να μας ηρεμησει .Εχω αρχισει κ παρακολουθηση κυκλου κ μεχρι στιγμης παει καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μην τρελαίνεσαι τόσο.... Στο λέω με σιγουριά ότι αν είναι μόνο αυτό το προβλημα διορθωνεται.... Βέβαια όχι από μόνο του... Οι βιταμίνες ειναι απαραίτητες... ακόμη και 0% να ήταν η κινητικότητα πάλι θα έφτιαχνε... Εφόσον τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι εντάξει θα αποκατασταθεί το θεμα.. Δεν ξερω βεβαία σε τι βαθμό γιατι δεν είμαι και γιατρός αλλά πάντως θα υπάρξει βελτίωση... Είναι στάνταρ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες όμως πως τίποτα δεν ειναι τυχαίο.....;;; Για ολα τελικα υπαρχει μια εξηγηση.... Πόσο καιρό σου πηρε να μείνεις την πρώτη φορά εγκυος;; Προφανώς οφειλόταν στη μειωμένη κινητικότητα. Αυτά συζητούσαμε και με τον αντρα μου και δε με πίστευε όταν προσπαθούσα να τον πείσω να κάνουμε εξετάσεις... Μη σε πιάνει τρελά.. Για όλα υπάρχει λύση και η δικιά σου από ότι φαίνεται θα είναι και πολύ απλή!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κορίτσι μου έχει δίκιο η Gelie μην σε αγχωνει αυτό. Δεν είναι τπτ το σοβαρό! Τουλάχιστον τώρα τ ξέρετε κ με μερικές βιταμινες θα ανεβει. Όχι ότι δε μπορεί να γονιμοποιήσει το ωάριο απλά αν βελτιωθεί θα ανέβουν και τα ποσοστά σύλληψης σε κάθε κύκλο. Στα λέω εγώ που έχουμε σοβαρό θέμα και σε ποσότητα και κινητικότητα. Και οι γιατροί μας είπαν να κλείσουμε δύο χρονια. Όπως σου ξανά είπα ή ποσότητα σταθερή ή κινητικότητα από μηδέν έφθασε στο σύνολο σαράντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω ότι η κινητικότητα είναι το πιο εύκολο να διορθωθεί. Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου όσο μπορείς... Υπάρχπουν πολύ χειρότερα και δύσκολα προβληματάκια. Αυτό για τους γιατρούς δεν είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Είδες όμως πως τίποτα δεν ειναι τυχαίο.....;;; Για ολα τελικα υπαρχει μια εξηγηση.... Πόσο καιρό σου πηρε να μείνεις την πρώτη φορά εγκυος;; Προφανώς οφειλόταν στη μειωμένη κινητικότητα. Αυτά συζητούσαμε και με τον αντρα μου και δε με πίστευε όταν προσπαθούσα να τον πείσω να κάνουμε εξετάσεις... Μη σε πιάνει τρελά.. Για όλα υπάρχει λύση και η δικιά σου από ότι φαίνεται θα είναι και πολύ απλή!!! :):):)

η πρωτη φορα ηρθε τελειως απροσμενα,δεν προσπαθουσαμε καθολου,ουτε καν σαν ιδεα δεν υπηρχε στο μυαλο μας ενα παιδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Ναι βρε κορίτσι μου έχει δίκιο η Gelie μην σε αγχωνει αυτό. Δεν είναι τπτ το σοβαρό! Τουλάχιστον τώρα τ ξέρετε κ με μερικές βιταμινες θα ανεβει. Όχι ότι δε μπορεί να γονιμοποιήσει το ωάριο απλά αν βελτιωθεί θα ανέβουν και τα ποσοστά σύλληψης σε κάθε κύκλο. Στα λέω εγώ που έχουμε σοβαρό θέμα και σε ποσότητα και κινητικότητα. Και οι γιατροί μας είπαν να κλείσουμε δύο χρονια. Όπως σου ξανά είπα ή ποσότητα σταθερή ή κινητικότητα από μηδέν έφθασε στο σύνολο σαράντα. 

ενθαρρυντικο αυτο! αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο να δει τις εξετασεις,ελπιζω να φυγουμε ανακουφισμενοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

nantia m ti nea apo to giatro; ti sas eipe;;

miniatoura μου,αυριο ξεκιναμε βιταμινες profetil ,για τρεις μηνες.Δεν απεκλεισε μια ενδεχομενη συλληψη εντος του τριμηνου οποτε θεωρει απαραιτητο να συνεχισω την παρακολουθηση και βλεπουμε.Οκ δεν περιμενω πολλα πραγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nantia mou na eisai aisodoksi!!vrikate pio einai to "themataki sas"!! me tis vitamines tha ginei durasel to sperma kai tha deis p tha rthei o prwtathlitis to polu se 3 mines!!! twra eidika p tha ksereis kai akribws poia einai i kali mera!!bourrr!!

me to kalo koritsi mou!! ola tha pane kala!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...