Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστερηση και αρνητικο τεστ


Μαγκι30

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!να μπω στο θεμα κατευθειαν.τελευταια περιοδος 25/10.επαφες την 16 μερα της ωορρηξιας.και μια μερα πριν την εναρξη της ωορρηξιας.συμφωνα με το ημερολογιο εφαρμογη στο κινητο περιμενω περιοδο στις 28/11 δλδ αυριο.ο κυκλος μου αστατος.με μια σχετικα προσφατη ορμονικη διαταρραχη.πριν 3 μηνες συγκεκριμενα.τα συμπωματα που μου φανηκαν διαφορετικα αυτη τη φορα ειναι:Πονοι περιοδου δεκα μερες πριν την αναμενομενη,καθολου πρησμενο στηθος ουτε πονο-που συνηθως γινονται σαν μπαλονια-!τσιμπηματα χαμηλα στον κολπο και αραια και που στην δεξια ωοθηκη.ααα και πολλα ασπρα υγρα!σημερα 27/11 το πρωι εκανα ενα τεστ μια μερα πριν την περιοδο της hometest.και βγηκε αρνητικο.θα περιμενω να δω μια δυο μερες και αν δεν ερθει.θα ξανακανω.αλλα να ειδα και ενα ονειρο οτι σκουπιζα αιμα σε χαρτι τουαλετας και συνδυασμο με το μη πρησμενο στηθος.λεω μηπως και γω γινω μανουλα!καποια απο εσας ειχε κατι παρομοιο;....ευχαριστω εκ των προτερων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηλθες!! Εγω θα σου πρότεινα να περιμένεις λιγες μέρες ακόμα και μετα να πας κατευθείαν για χοριακουλα! είναι πιο αξιόπιστη και δε θα έχεις αμφιβολίες..Εύχομαι να έχεις θετικά νεα!! θα περιμένουμε να μας πεις...Υπομονή!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαγκι μου καλημερα. Αυτον τον μηνα επαθα ακριβως τα ιδια... Ειχα πολλα υγρα, μου αργησε μια μερα κι εβλεπα συνεχως ονειρα! Μακαρι στη δικη σου περιπτωση να ειναι εγκυμοσυνη...! Κι αν δεν ειναι ομως, συνεχιζουμε γερα!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ!ποναω και σημερα κανονικα αλλα αιμα δεν εχω δει ακομη...πιθανον να ειναι ακομη μια ανωμαλια του κυκλου μου!βαρεθηκα αυτη την ανησυχια και τους πονους.περασα και την φαση με την αυξημενη προλακτινη και με αγωγη και κουραστηκα.τελοσπαντων ειδωμεν....θα σας ενημερωσω σχετικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα!!και εγω αναμονη ..γ αλλη μια φορα αναρωτιομαστε ..θα αδιαθετησουμε θα ηαμστε εγκυος??γ αλλη μια φορα μετραμε ξαναμετραμε τις μερες βλεπουμε ποτε ειχαμε οωρεξια..ποτε ειχαμε επαφες..τι βα πωωωωω

αγωνιααααααααααααα ακομα μια φορααααααα δεν αντεχω αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Γεια σας κ απο εμενα!!και εγω αναμονη ..γ αλλη μια φορα αναρωτιομαστε ..θα αδιαθετησουμε θα ηαμστε εγκυος??γ αλλη μια φορα μετραμε ξαναμετραμε τις μερες βλεπουμε ποτε ειχαμε οωρεξια..ποτε ειχαμε επαφες..τι βα πωωωωω

αγωνιααααααααααααα ακομα μια φορααααααα δεν αντεχω αλλο!!

Άντε κοριτσάκι να περιμένουμε και απο σενα τα χαρμόσυνα!!! υπομονη, υπομονή και πάλι υπομονή........ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Μαγκι30 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!να μπω στο θεμα κατευθειαν.τελευταια περιοδος 25/10.επαφες την 16 μερα της ωορρηξιας.και μια μερα πριν την εναρξη της ωορρηξιας.συμφωνα με το ημερολογιο εφαρμογη στο κινητο περιμενω περιοδο στις 28/11 δλδ αυριο.ο κυκλος μου αστατος.με μια σχετικα προσφατη ορμονικη διαταρραχη.πριν 3 μηνες συγκεκριμενα.τα συμπωματα που μου φανηκαν διαφορετικα αυτη τη φορα ειναι:Πονοι περιοδου δεκα μερες πριν την αναμενομενη,καθολου πρησμενο στηθος ουτε πονο-που συνηθως γινονται σαν μπαλονια-!τσιμπηματα χαμηλα στον κολπο και αραια και που στην δεξια ωοθηκη.ααα και πολλα ασπρα υγρα!σημερα 27/11 το πρωι εκανα ενα τεστ μια μερα πριν την περιοδο της hometest.και βγηκε αρνητικο.θα περιμενω να δω μια δυο μερες και αν δεν ερθει.θα ξανακανω.αλλα να ειδα και ενα ονειρο οτι σκουπιζα αιμα σε χαρτι τουαλετας και συνδυασμο με το μη πρησμενο στηθος.λεω μηπως και γω γινω μανουλα!καποια απο εσας ειχε κατι παρομοιο;....ευχαριστω εκ των προτερων.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lovely είπε:

Γεια σας κ απο εμενα!!και εγω αναμονη ..γ αλλη μια φορα αναρωτιομαστε ..θα αδιαθετησουμε θα ηαμστε εγκυος??γ αλλη μια φορα μετραμε ξαναμετραμε τις μερες βλεπουμε ποτε ειχαμε οωρεξια..ποτε ειχαμε επαφες..τι βα πωωωωω

αγωνιααααααααααααα ακομα μια φορααααααα δεν αντεχω αλλο!!

kali epituxia koritsakia mou!!! euxomai na min sas erthei i akatanomasti kai na ofeiletai mono se egkumosuni!!!<3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγκυ μου τα hometest απο ότι είχα διαβάσει στο φυλλάδιο δείχνουν 9-10 μέρες μετα την εμφύτευση ( η οποια γίνεται συνηθως 5-6 μέρες επειτα από τη συλληψη). Αν η γονιμη σου μερα ήταν στις 9-11 και η εμφυτευση εγινε γυρω στις 15-11 λογικά σημερα ή αυριο θα πρέπει να δείξει το τεστάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! και κάτι ακόμα... την εφαρμογή του κινητου μην την εμπιστευεσαι και πολύ... Ακόμη και σε μένα που έχω σταθερό κύκλο και σταθερη ωορρηξία πολλές φορές δινει πληροφορίες που δεν ισχύουν απόλυτα επειδή βασίζεται σε δεδομένα προηγούμενων μηνων και βγάζει τους μέσους όρους.... Επίσης να έχεις υποψη σου πως η διαρκεια της ωχρινικής φασης  (δηλ του διαστηματος που μεσολαβεί από τις γόνιμες ως την περίοδο) αλλάζει........... Εμενα πχ όλο τα καλοκαίρι διαρκούσε 13-14 μέρες και τώρα διαρκεί 11-12........ Και ΔΥΣΤΥΧΩΣ όταν προσπαθούμε για μωρο οοοοοοοολες οι αλλαγές στον κύκλο μας τότε τυχάινει να προκύψουν....... πφφ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie μου σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου μου ειναι ιδιαιτερα χρησιμες.οσο για την εφαρμογη δεν εχω αμφιβολια οτι μπορει να κανει λαθη...αλλα  με τοσο ασταθη κυκλο δεν εχω και αλλη επιλογη....θα κανω ενα και αυριο.παρεπιπτοντως σημερα που υποτιθεται πρεπει να μου ρθει η περιοδος...εχω αναγουλα και σαλια!παιζει να ειναι και συνδρομο δυσμηνορροιας;;;;;καμια μανουλα ηδη ξερει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι μικρό το διάστημα για να θεωρηθεί σύνδρομο δυσμηνόρροιας... στο λέω εγώ που εχω περάσει από δυσμηνόρροια και αμηνόρροια ....

Συμφωνω απόλυτα με την Gelie για την εφαρμογή μην την εμπιστευεσαι....

Μακάρι να είσαι έγκυος να γεμίζουμε με όμορφα νέα και να παίρνουμ δύναμη οι υπόλοιπες! Στο εύχομαι από καρδιάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Gelie μου σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου μου ειναι ιδιαιτερα χρησιμες.οσο για την εφαρμογη δεν εχω αμφιβολια οτι μπορει να κανει λαθη...αλλα  με τοσο ασταθη κυκλο δεν εχω και αλλη επιλογη....θα κανω ενα και αυριο.παρεπιπτοντως σημερα που υποτιθεται πρεπει να μου ρθει η περιοδος...εχω αναγουλα και σαλια!παιζει να ειναι και συνδρομο δυσμηνορροιας;;;;;καμια μανουλα ηδη ξερει;;;

euxomai na mas enimerwseis suntoma gia ta euxarista!!!! <3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι ρε κοριτσια!να μας τυχει ενα μωρακι σε ολες οσες το περιμενουν!!!!!!τα σαλια και η αναγουλα σημερα που ειναι να αδιαθετησω απο που προκυπτουν;;;ελεος.με εχει κουρασει το σωμα μου και τα συμπτωματα!σας φιλω προς το παρον . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Αχ μακαρι ρε κοριτσια!να μας τυχει ενα μωρακι σε ολες οσες το περιμενουν!!!!!!τα σαλια και η αναγουλα σημερα που ειναι να αδιαθετησω απο που προκυπτουν;;;ελεος.με εχει κουρασει το σωμα μου και τα συμπτωματα!σας φιλω προς το παρον . 

Το εχω πάθει και εγώ άπειρες φορές αυτό με την αυξημενη υγρασια στο στομα και τις αναγουλες. Και δεν εχω ούτε πολυκυστικες ούτε δυσμηνορροια ούτε τίποτα.. Ενας Θεός ξέρει που οφείλεται..Μπορεί να ειναι και ψυχολογικο.Πλέον δεν το ψάχνω καν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Α! Και ΔΥΣΤΥΧΩΣ όταν προσπαθούμε για μωρο οοοοοοοολες οι αλλαγές στον κύκλο μας τότε τυχάινει να προκύψουν....... πφφ.....

Ποσο δικιο έχεις!!! και μενα το μηνα που εμεινα εγκυος καθως και μετα τη βιοχημική ο κυκλος μου κανει νερα!! το μήνα που εμεινα έγκυος ειχα 10 μερες αιμα για αυτο και δε περιμενα να δω θετικό τεστ!! 

Και τωρα που ειμαι αδιαθετη ξανα 20 μέρες μετα τη βιοχημικη...ειμαι στην 6η μερα και ακομα δε λεει να σταματησει το αιμα..Και παντα εγω ειχα σταθερό κυκλο και παντα 5 μερες κρατουσε η περιοδος..

Ουφ υπομονη σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Και σας ευχαριστω για τα γλυκα σας λογια!!!!!:x

Εγω θα ελεγα να πας κατευθείαν για χοριακη... Έτσι και αλλιώς αν τελικα εσαι εγκυουλα θα στη ζητησει ο γιατρος... και γενικα θα εισαι σιγουρη για το αποτέλεσμα και θα δειξει αν κατι εχει ξεκινήσει να μεγαλωνει στη κοιλίτσα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγκι30 εύχομαι κ εγώ με την σειρά μου να δεις ένα θετικό τεστ! Θα συμφωνήσω κι εγώ για τις εφαρμογές των κινητών...δεν είναι καθόλου αξιόπιστες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα!δεν εκανα ακομη τεστ ουτε χοριακη ειπα να περιμενω λιγο.ομως αγχωθηκα γιατι εχω λιγες εξαψεις και αναψοκοκκινισμα στα μαγουλα.και απ'οτι ειδα αυτα τα συμπωματα σε συνδυασμο με την καθυστερηση μπορει να ειναι και προωρη εμμηνοπαυση....με πιασε ταραχη!υπαρχει περιπτωση να ειναι και συμπτωματα εγκυμοσυνης;;τι να κανω;φοβαμαι οτι και η διαταρραχη που ειχα δεν ειναι τυχαια!σοσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαγκι30 είπε:

Κοριτσακια καλημερα!δεν εκανα ακομη τεστ ουτε χοριακη ειπα να περιμενω λιγο.ομως αγχωθηκα γιατι εχω λιγες εξαψεις και αναψοκοκκινισμα στα μαγουλα.και απ'οτι ειδα αυτα τα συμπωματα σε συνδυασμο με την καθυστερηση μπορει να ειναι και προωρη εμμηνοπαυση....με πιασε ταραχη!υπαρχει περιπτωση να ειναι και συμπτωματα εγκυμοσυνης;;τι να κανω;φοβαμαι οτι και η διαταρραχη που ειχα δεν ειναι τυχαια!σοσ

Μαγκι μ δεν νομιζω να ειναι εμμηνοπαυση!εισαι πολυ μικρη ακομα μην αγχωνεσαι!!

εγω λεω να πας να κανεις μια χωριακη να σου φυγει και το αγχος να ξερεις τι σου γινεται και αν βγει αρνητικη ενημερωσε το γιατρος σου μηπως σ δωσει κατι για να ρυθμιστει παλι ο κυκλος σου... μην το αφησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρόωεη εμμηνόπαυση???? Σώπα καλέ! Αμέσως να βάλεις το χειρότερο με το μυαλό σου!!!!! Εγώ που είχα κάποτε αμηνόρροια 11 μήνες είχα εμμηνόπαυση..? Όχι βεβαια!

Χαλάρωσε και μην σκέφτεσαι τετοια γιατί μόνο κακό στον αευτό σου κάνεις! Πολλά μπορεί να ειναι τα αίτια εγκυμοσυνη, αγχος, διατροφή, κάποιο φάρμακο αν πήρες, ορμονικο... γιατί να βάλεις το κακό με το μυαλό σου?

Ανασούλες σε παρακαλώ και χαμογελο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσι μου γιατι βασανιζεσαι??????? πηγαινε να κανεις μια χοριακη να μαθεις τι γίνεται!!! τα σεναρια για εμμηνόπαυση αστα στην ακρη!!

Θα σου πω και το αλλο..αν όντως εισαι έγκυος καλο θα ηταν να το ξέρεις για να εισαι ήρεμη και να προσέχεις λιγο παραπάνω...αν παλι δεν εισαι έγκυος χαλάρωσε και θα έρθει.........μη βασανίζεσαι αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δικιο εχετε βρε κοριτσακια μου!σας επρηξα....αλλα ειμαι του φοβου και του τρομου σαν τις τρελες μ'αυτα!θα κανω χοριακη και θα σας ενηνερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Δικιο εχετε βρε κοριτσακια μου!σας επρηξα....αλλα ειμαι του φοβου και του τρομου σαν τις τρελες μ'αυτα!θα κανω χοριακη και θα σας ενηνερωσω!

ante kale p mas eprikses!!!edw eimaste gi auto to logo!! :* :*

makari na vgei ++++++++

perimenoume nea!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...