Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διάρκεια περιόδου και ωορρηξία


Petalouditsa28

Recommended Posts

Γιατί να τα ζουν όλα αυτά οι μέλλουσες μανούλες και να μην πηγαίνει πάντα και σε όλες από την αρχή καλά?? Είναι πολυ ψυχοφθόρο όλο αυτό... Ειλικρινά λυπάμαι πολύ... Οι δυσκολίες είναι για τους δυνατούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Lisaki 80 Μακαρι να γινόταν ενα θαυμα.......αχ βρε κοριτσακι  μου... το ειπες στο γιατρο σου οτι αυξηθηκε η χοριακη??

ναι του το ειπα χθες.. δεν εδειξε να πιστευει πως υπάρχει περίπτωση.. εδω που τα λεμε  επρεπε να εχει πάει η τιμή πολύ ψηλά για να υπάρχει έστω και μια ελπίδα.. Απλά δεν εχει αποβληθεί ακόμα και ανεβαζει την ορμόνη.. Την Παρασκευή θα ξαναπάω και θα δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Γιατί να τα ζουν όλα αυτά οι μέλλουσες μανούλες και να μην πηγαίνει πάντα και σε όλες από την αρχή καλά?? Είναι πολυ ψυχοφθόρο όλο αυτό... Ειλικρινά λυπάμαι πολύ... Οι δυσκολίες είναι για τους δυνατούς!

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2016 at 11:56 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

ναι του το ειπα χθες.. δεν εδειξε να πιστευει πως υπάρχει περίπτωση.. εδω που τα λεμε  επρεπε να εχει πάει η τιμή πολύ ψηλά για να υπάρχει έστω και μια ελπίδα.. Απλά δεν εχει αποβληθεί ακόμα και ανεβαζει την ορμόνη.. Την Παρασκευή θα ξαναπάω και θα δούμε... 

Κουραγιο δεν ξερω τι αλλο να σου πω... Δειξε οση δυναμη έχεις μεσα σου κ μια μερα θα δεις θα γίνουν ολα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλημέρααααα με πολλά χαμόγελα!

Ας δώσουμε όλες μας θετικη ενέργεια στο @Lisaki 80 για σήμερα!!!

:)

????

Και μια μεγαλη αγκαλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

????

Και μια μεγαλη αγκαλιά....

Όλα καλά να της πάνε και να έχουμε καλά νέα σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημέρααααα με πολλά χαμόγελα!

Ας δώσουμε όλες μας θετικη ενέργεια στο @Lisaki 80 για σήμερα!!!

:)

 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

????

Και μια μεγαλη αγκαλιά....

Κοριτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ.. τα νέα μου ειναι μέτρια.. Καταρχήν στην κατάσταση που ειμαι το καλύτερο νέο θα ηταν να μου ερθει περίοδος να τελειώνουμε και κυρίως να ειμαστε σίγουροι πως δεν ειναι εξωμητριος κύηση.. 

Πηγα λοιπόν σημερα στο γιατρο, καναμε υπέρηχο και είδε μια κουκιδα στη μήτρα οποτε και ειπε "να αυτο ειναι και δεν αναπτύσσεται", μετα ομως άρχισε να ψάχνει για να αποκλείσει και εξωμητριο και είδε κατι που δεν του άρεσε και ειπε τελικα πως "δεν μπορει να αποκλείσει τελείως το εξωμητριο" και στην ουσία αυτο ειναι που φοβόμαστε ..  επειδή η κύηση ειναι πολυ μικρη, χοριακη σταθερή με μικρές διακυμάνσεις 357-405, δεν μπορει να φανεί κατι ξεκάθαρα.. 

Τελικα με έβαλε επιτόπου για απόξεση της μήτρας με σκοπό να δώσουμε για βιοψία τα ευρήματα και να δούμε αν υπάρχουν εμβρυϊκα στοιχεία στη μήτρα.. αν υπάρχουν ειμαστε οκ!! Ότι υπήρχε ηταν ενδομήτριο το βγάλαμε και θα κανω χοριακη τη Δευτέρα/Τρίτη η οποία πρεπει να εχει πέσει και μετα θα μου ερθει περίοδος ..

Αν ΔΕΝ βρούμε εμβρυικα στοιχεία εκει τα πράγματα περιπλέκονται, μιλάμε για εξωμητριο και θα πρεπει να παμε λαπαροσκοπικά να το βγάλουμε..επίσης με προειδοποίησε πως μπορει να εχει πειραχτεί  η μια σάλπιγγα.. εχω ταραχθει ειναι η αληθεια.. ελπιζω να δείξουν οι κυταρολογικες εμβρυικα στοιχεία και να ξεμπέρδευω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

 

Κοριτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ.. τα νέα μου ειναι μέτρια.. Καταρχήν στην κατάσταση που ειμαι το καλύτερο νέο θα ηταν να μου ερθει περίοδος να τελειώνουμε και κυρίως να ειμαστε σίγουροι πως δεν ειναι εξωμητριος κύηση.. 

Πηγα λοιπόν σημερα στο γιατρο, καναμε υπέρηχο και είδε μια κουκιδα στη μήτρα οποτε και ειπε "να αυτο ειναι και δεν αναπτύσσεται", μετα ομως άρχισε να ψάχνει για να αποκλείσει και εξωμητριο και είδε κατι που δεν του άρεσε και ειπε τελικα πως "δεν μπορει να αποκλείσει τελείως το εξωμητριο" και στην ουσία αυτο ειναι που φοβόμαστε ..  επειδή η κύηση ειναι πολυ μικρη, χοριακη σταθερή με μικρές διακυμάνσεις 357-405, δεν μπορει να φανεί κατι ξεκάθαρα.. 

Τελικα με έβαλε επιτόπου για απόξεση της μήτρας με σκοπό να δώσουμε για βιοψία τα ευρήματα και να δούμε αν υπάρχουν εμβρυϊκα στοιχεία στη μήτρα.. αν υπάρχουν ειμαστε οκ!! Ότι υπήρχε ηταν ενδομήτριο το βγάλαμε και θα κανω χοριακη τη Δευτέρα/Τρίτη η οποία πρεπει να εχει πέσει και μετα θα μου ερθει περίοδος ..

Αν ΔΕΝ βρούμε εμβρυικα στοιχεία εκει τα πράγματα περιπλέκονται, μιλάμε για εξωμητριο και θα πρεπει να παμε λαπαροσκοπικά να το βγάλουμε..επίσης με προειδοποίησε πως μπορει να εχει πειραχτεί  η μια σάλπιγγα.. εχω ταραχθει ειναι η αληθεια.. ελπιζω να δείξουν οι κυταρολογικες εμβρυικα στοιχεία και να ξεμπέρδευω.. 

ax bre lizaki mou euxomai mesa apo tin kardia mou na min einai ekswmytrio kai na glitwseis peraiterw diadikasies!! de ftanei o ponos  na xaneis to sporaki sou ...na xeis twra kai alla na se tyrannane! pote tha ksereis ta apotelesmata? kouragio kai ypomoni koritsaki mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ax bre lizaki mou euxomai mesa apo tin kardia mou na min einai ekswmytrio kai na glitwseis peraiterw diadikasies!! de ftanei o ponos  na xaneis to sporaki sou ...na xeis twra kai alla na se tyrannane! pote tha ksereis ta apotelesmata? kouragio kai ypomoni koritsaki mou...

Δευτέρα απογευμα.. και απο την ωρα που γυρισα άπο την κλινική ψάχνω στο Ίντερνετ και διαβάζω διάφορα.. Φοβάμαι μηπως καταστραφεί η μια σάλπιγγα.. Απο την άλλη λέω εξωμητριο πως;; αφού ουτε πονους ειχα, ουτε αιμα ουτε τιποτα.. επίσης ειναι τόσο μικρό, η μεγαλύτερη χοριακη ηταν 410 αρα γιατι να εχει καταστραφεί η σάλπιγγα;; ουφφφφφ θα σκάσω..βεβαια ο γιατρός ειπε μια πιθανότητα, ή οτι δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε, οχι οτι σίγουρα ειναι.. ειμαι σε αναμμένα κάρβουνα ως τη Δευτέρα απογευμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Δευτέρα απογευμα.. και απο την ωρα που γυρισα άπο την κλινική ψάχνω στο Ίντερνετ και διαβάζω διάφορα.. Φοβάμαι μηπως καταστραφεί η μια σάλπιγγα.. Απο την άλλη λέω εξωμητριο πως;; αφού ουτε πονους ειχα, ουτε αιμα ουτε τιποτα.. επίσης ειναι τόσο μικρό, η μεγαλύτερη χοριακη ηταν 410 αρα γιατι να εχει καταστραφεί η σάλπιγγα;; ουφφφφφ θα σκάσω..βεβαια ο γιατρός ειπε μια πιθανότητα, ή οτι δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε, οχι οτι σίγουρα ειναι.. ειμαι σε αναμμένα κάρβουνα ως τη Δευτέρα απογευμα.. 

Λυπάμαι πάρα πολύ... Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά και τελικά να μην έχεις παραπάνω περιπέτειες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Δευτέρα απογευμα.. και απο την ωρα που γυρισα άπο την κλινική ψάχνω στο Ίντερνετ και διαβάζω διάφορα.. Φοβάμαι μηπως καταστραφεί η μια σάλπιγγα.. Απο την άλλη λέω εξωμητριο πως;; αφού ουτε πονους ειχα, ουτε αιμα ουτε τιποτα.. επίσης ειναι τόσο μικρό, η μεγαλύτερη χοριακη ηταν 410 αρα γιατι να εχει καταστραφεί η σάλπιγγα;; ουφφφφφ θα σκάσω..βεβαια ο γιατρός ειπε μια πιθανότητα, ή οτι δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε, οχι οτι σίγουρα ειναι.. ειμαι σε αναμμένα κάρβουνα ως τη Δευτέρα απογευμα.. 

stamata twra na psaxneis sto internet!! ta xeirotera tha diavazeis!! o giatros mporei  na to eipe gia na einai 100 tis ekato sigouros!! einai kalutera na elegksete kathe endexomeno! prospathise na kaneis kati na min to skeftesai mesa sto sk... oso mporeis fusika!!

euxomai kai pali ola na nai kala!!! o,ti xreasteis edw eimaste!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80 μου ειναι πολυ στενάχωρο αυτο που σου συμβαίνει...ομως πρέπει, οσο μπόρεις, να προσπαθησεις να μη το σκέφτεσαι και  κυριωε να μη ψαχνεις στο ίντερνετ...θα διαβασεις πολλα και θα αγχωθεί περισσότερο. Το ξερω πως ειναι η εύκολη λύση να πάρεις καποιες απαντήσεις αλλα μπορει να μην ειναι και οι σωστές στη περίπτωση σου..και μπορεί να ανησυχήσεις περισσότερο άδικα.. 

Ειναι δύσκολο να μη στεναχωριεσαι το ξέρω...απλα προσπαθησε να μη κυριαρχεί στο μυαλο σου ο φόβος και το χειροτερο σεναριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...