Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παρακολουθηση ωορρηξιας


Nantia_14

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 50 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Καλημερα κοριτσια. Πριν λιγο εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο. Εχω τοσα νευρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maraki mou gluko... mipws prepei na perimeneis wste na kaneis xoriaki kateutheian? Polles einai oi periptwseis koritsiwn pou eixan arntiko test kai telika itan egkues...stis 18 perimeneis tin akatanomasti?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Καλημερα κοριτσια. Πριν λιγο εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο. Εχω τοσα νευρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα Μαράκι και σε όοοολα τα κορίτσια!

Υπομονή κορίτσι μου.... σε καταλαβαίνω απόλυτα....έχω κάνει δε ξέρω κι εγώ πόσα τεστ με αυτό το αποτέλεσμα! Υπομονή και αισιοδοξία! Δε ξέρω τι αλλο να σου πω γα να νιώσεις καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου σήμερα πήγα για υπέροχο ή κύστη έφυγε και το αυγουλακι μου είναι στο 14 πέμπτη απόγευμα θα ξαναπαω να μου πει πότε θα κάνω ενεσουλα να το σπασω ?

Αντε ρε συντεκνάκι με το καλό να σπάσει το αυγουλάκι και με το καλό να μας πεις ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:
στις πριν 8 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα Μαράκι και σε όοοολα τα κορίτσια!

Υπομονή κορίτσι μου.... σε καταλαβαίνω απόλυτα....έχω κάνει δε ξέρω κι εγώ πόσα τεστ με αυτό το αποτέλεσμα! Υπομονή και αισιοδοξία! Δε ξέρω τι αλλο να σου πω γα να νιώσεις καλύτερα!

Maraki mou gluko... mipws prepei na perimeneis wste na kaneis xoriaki kateutheian? Polles einai oi periptwseis koritsiwn pou eixan arntiko test kai telika itan egkues...stis 18 perimeneis tin akatanomasti?

Αχ, βρε κοριτσια, τι πικρα ειναι αυτη?!? Ποσα σκαμπανεβασματα, ποσα κλαματα, ποση απογοητευση... Τι αλλο πρεπει να περασουμε πια για το αυτονοητο? Εχω πολλα νευρα! Με εμενα, με την τυχη μου, με τον Θεο, με ολους και με ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Θα μου περασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, βρε κοριτσια, τι πικρα ειναι αυτη?!? Ποσα σκαμπανεβασματα, ποσα κλαματα, ποση απογοητευση... Τι αλλο πρεπει να περασουμε πια για το αυτονοητο? Εχω πολλα νευρα! Με εμενα, με την τυχη μου, με τον Θεο, με ολους και με ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Θα μου περασει...

pffff :(:(:( kai se skeftomoun simera kai elega na s steilw!!! katarameni periodos! :(:( egw perimenw tin alli bdomada kai niwthw oti tha xw kai gw tin idia antidrasi! 

ante re koritsia mou...as exoume kati thetiko mexri ta xristougenna! maraki mou euxomai a sto ferei o ag basilis..ksespase kai tha ksanartheis sta isa sou pali..upomoni.mden kserw poso..ta lew gia ta akousw kai gw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, βρε κοριτσια, τι πικρα ειναι αυτη?!? Ποσα σκαμπανεβασματα, ποσα κλαματα, ποση απογοητευση... Τι αλλο πρεπει να περασουμε πια για το αυτονοητο? Εχω πολλα νευρα! Με εμενα, με την τυχη μου, με τον Θεο, με ολους και με ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Θα μου περασει...

Μαρακι μου τι να σου πω? οτι σε νιωθω ? περιττο ! οπως το περιγραφεις ημουν εγω σημερα,κανονικα επρεπε να μας ειχε γινει ρουτινα ολο αυτο,να μην μας πειραζει καν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, βρε κοριτσια, τι πικρα ειναι αυτη?!? Ποσα σκαμπανεβασματα, ποσα κλαματα, ποση απογοητευση... Τι αλλο πρεπει να περασουμε πια για το αυτονοητο? Εχω πολλα νευρα! Με εμενα, με την τυχη μου, με τον Θεο, με ολους και με ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Θα μου περασει...

Γαμωτο.........................ειμαο σιγουρη οτι ολες έχουμε περασει απο αυτο το στάδιο που να τα βαζουμε με ολες και ολους. Εγω  προσωπικά παραδέχομαι οτι οταν εμαθα για τη βιοχημική μου ειπα: γιατι ρε γαμωτο να μου τυχει αυτο και αλλες να κανουν παιδιά επειδη "έτυχε" και δε ξέρουν τι σημαίνει προφύλαξη?? και εγω που το θελω αυτο το μωρό και το προσπάθησα συνειδητά με τον άντρα μου να φεύγει ετσι?? 

(Βέβαια, αυτες οι κοπέλες μπορεί εν τέλει να έγιναν πολυ καλές μανούλες. Ισως καλύτερες και απο μένα που το προσπαθησα συνειδητά. Αλλα εκεινη τη στιγμη που πονας δε σκέφτεσαι λογικα. Μετα ηρεμεις και σκέφτεσαι πιο λογικά)

Αυτα τα συναισθήματα ειναι αναμενόμενα πιστεύω.....ξέσπασε.....εδω ειμαστε εμεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maria1405, κοριτσάκι μου, με αυτο που ειπα δε εννοούσα πως σκέφτηκες απαραιτητα το ίδιο με αυτα που σκεφτόμουν εγω...

Απλα έκανα εναν συνειρμό σε αυτό που είπες οτι εχεις νεύρα και τα βαζεις με ολους και με ολα και με το θεο... Και είπα τη δικη μου έμπειρα στο πως αντεδρασα εγω και το πως εξέφρασα το θυμο μου..

Απλα ήθελα να στο πω...υπομονη γλυκιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γαμωτο.........................ειμαο σιγουρη οτι ολες έχουμε περασει απο αυτο το στάδιο που να τα βαζουμε με ολες και ολους. Εγω  προσωπικά παραδέχομαι οτι οταν εμαθα για τη βιοχημική μου ειπα: γιατι ρε γαμωτο να μου τυχει αυτο και αλλες να κανουν παιδιά επειδη "έτυχε" και δε ξέρουν τι σημαίνει προφύλαξη?? και εγω που το θελω αυτο το μωρό και το προσπάθησα συνειδητά με τον άντρα μου να φεύγει ετσι?? 

(Βέβαια, αυτες οι κοπέλες μπορεί εν τέλει να έγιναν πολυ καλές μανούλες. Ισως καλύτερες και απο μένα που το προσπαθησα συνειδητά. Αλλα εκεινη τη στιγμη που πονας δε σκέφτεσαι λογικα. Μετα ηρεμεις και σκέφτεσαι πιο λογικά)

Αυτα τα συναισθήματα ειναι αναμενόμενα πιστεύω.....ξέσπασε.....εδω ειμαστε εμεις..

δεν ειναι παραλογο να το σκεφτει καποια αυτο,ολες οσες εχουμε περασει απο αυτη τη θεση καναμε τετοιες σκεψεις,ανθρωπινο ειναι μη σου πω κ φυσιολογικο,βγαινει απο μονο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. σε όσες προσπαθείτε για μωράκι και το χάσατε ...θα ήθελα να σας πω ότι λυπάμαι. κι εγώ πριν μια βδομάδα έκανα αποξεση γιατί δεν προχωρούσε η εγκυμοσυνη μου και καταλαβαίνω. για όσες από σας δεν έχετε καταφέρει ακόμη να μείνετε έγκυες. ..να προτείνω κάτι. ..κι εγώ το δοκίμασα κι έμεινα έγκυος και είναι αποδεδειγμενο ορμονορυθμιστικο και βοηθάει με την σύλληψη.λυγαρια...καθημερινά από την πρώτη μέρα περιόδου μέχρι την ωορηξια...δεν το διαφημιζω φυσικά....αντε να γεμίσουμε με μωρά τον κόσμο κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αντε ρε συντεκνάκι με το καλό να σπάσει το αυγουλάκι και με το καλό να μας πεις ευχάριστα νέα!!!

Μπα το έχω ξανά προσπαθήσει αυτό δεν πιάνει σε εμένα από τον επόμενο μήνα εγώ πιθανότητα με σπερματεγχυση.... πάντως σευχαριστω συντεκνακι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, βρε κοριτσια, τι πικρα ειναι αυτη?!? Ποσα σκαμπανεβασματα, ποσα κλαματα, ποση απογοητευση... Τι αλλο πρεπει να περασουμε πια για το αυτονοητο? Εχω πολλα νευρα! Με εμενα, με την τυχη μου, με τον Θεο, με ολους και με ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Θα μου περασει...

Μην στεναχωριεσαι κορίτσι μου όλες τα έχουμε περάσει καινούργια μέρα ξημερώνει αύριο πιο αισιόδοξη  και ξεκινάει ο καινούριος κύκλος με ελπίδες και όνειρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Asterimini είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. σε όσες προσπαθείτε για μωράκι και το χάσατε ...θα ήθελα να σας πω ότι λυπάμαι. κι εγώ πριν μια βδομάδα έκανα αποξεση γιατί δεν προχωρούσε η εγκυμοσυνη μου και καταλαβαίνω. για όσες από σας δεν έχετε καταφέρει ακόμη να μείνετε έγκυες. ..να προτείνω κάτι. ..κι εγώ το δοκίμασα κι έμεινα έγκυος και είναι αποδεδειγμενο ορμονορυθμιστικο και βοηθάει με την σύλληψη.λυγαρια...καθημερινά από την πρώτη μέρα περιόδου μέχρι την ωορηξια...δεν το διαφημιζω φυσικά....αντε να γεμίσουμε με μωρά τον κόσμο κορίτσια! 

Σευχαριστουμε πολύ αστέριμινι για τις ευχές σου και λυπάμαι για αυτό που σου έτυχε εγώ είμαι από τα κορίτσια που δεν έχουν μείνει καν εδώ κ 4 χρόνια... τέλος πάντων μέ τι καλό σε όλες μας!!!! ερώτηση: τι ει ή λυγαριά κ που την βρίσκουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Σευχαριστουμε πολύ αστέριμινι για τις ευχές σου και λυπάμαι για αυτό που σου έτυχε εγώ είμαι από τα κορίτσια που δεν έχουν μείνει καν εδώ κ 4 χρόνια... τέλος πάντων μέ τι καλό σε όλες μας!!!! ερώτηση: τι ει ή λυγαριά κ που την βρίσκουμε;

Η λυγαρια είναι φυτικό ορμονορυθμιστικο.υπάρχει σε χαπάκια και σε σταγόνες. ψάξε στο ίντερνετ με την ονομασία agnus castus.δεν ξέρω που το βρίσκεις στην Ελλάδα . ..μπορεί σε μαγαζιά με βότανα. ..εγώ το πήρα από το ίντερνετ σε μορφή χαπιων ...κυκλοφορεί  σε διάφορες ποσοτητες (μιλιγκραμ).εγώ χρησιμοποίησα τα 500 αλλά υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που με τα 100 ήταν εντάξει . πρέπει όμως να σταματήσεις να τα παίρνεις όταν κάνεις ωορηξια.καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια μου όμορφα!

Καινούργια μέρα.... εύχομαι για όλες να είναι καλύτερη από τη χθεσινή με κέφι και χαμόγελο! :)

Και ότι μας πίκρανε χθες το αφήνουμε πίσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. σε όσες προσπαθείτε για μωράκι και το χάσατε ...θα ήθελα να σας πω ότι λυπάμαι. κι εγώ πριν μια βδομάδα έκανα αποξεση γιατί δεν προχωρούσε η εγκυμοσυνη μου και καταλαβαίνω. για όσες από σας δεν έχετε καταφέρει ακόμη να μείνετε έγκυες. ..να προτείνω κάτι. ..κι εγώ το δοκίμασα κι έμεινα έγκυος και είναι αποδεδειγμενο ορμονορυθμιστικο και βοηθάει με την σύλληψη.λυγαρια...καθημερινά από την πρώτη μέρα περιόδου μέχρι την ωορηξια...δεν το διαφημιζω φυσικά....αντε να γεμίσουμε με μωρά τον κόσμο κορίτσια! 

Χρήσιμη η πληροφορία σου, ξέρω κοπέλα που την έχει βοηθήσει αρκετά.... Δυστυχώς εμένα όχι.... αλλά δε πειράζει είμαι συνηθισμένη να μην ρυθμίζονται με τίποτα οι ορμόνες μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου όμορφα!

Καινούργια μέρα.... εύχομαι για όλες να είναι καλύτερη από τη χθεσινή με κέφι και χαμόγελο! :)

Και ότι μας πίκρανε χθες το αφήνουμε πίσω!!!!

Kalimera!!! ?????

Kai egw me ti seira mou na euxithw mia omorfi mera me pollws thetikes skepseis.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Χρήσιμη η πληροφορία σου, ξέρω κοπέλα που την έχει βοηθήσει αρκετά.... Δυστυχώς εμένα όχι.... αλλά δε πειράζει είμαι συνηθισμένη να μην ρυθμίζονται με τίποτα οι ορμόνες μου.... 

Μήπως να αλλαζες  ημερήσια ποσότητα. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Asterimini είπε:

Μήπως να αλλαζες  ημερήσια ποσότητα. ...

Εχω αλλάξει και ποσότητα και τρόπο χρήσης λυγαριάς (πρώτα με ρόφημα και μετα σε χάπια)... τίποτα.... δε βοηθάει όλες τις γυναίκες... εγώ έχω δύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αλλά βαρύ  σε σημείο αμμηνόροιας.... Σίγουρα όμως κάποιες άλλες κοπέλες ξέρω ότι τις βοηθάει! Καλό είναι οι κοπέλες πρώτα να δοκιμάζουν αυτά που προσφέρει η φύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εχω αλλάξει και ποσότητα και τρόπο χρήσης λυγαριάς (πρώτα με ρόφημα και μετα σε χάπια)... τίποτα.... δε βοηθάει όλες τις γυναίκες... εγώ έχω δύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αλλά βαρύ  σε σημείο αμμηνόροιας.... Σίγουρα όμως κάποιες άλλες κοπέλες ξέρω ότι τις βοηθάει! Καλό είναι οι κοπέλες πρώτα να δοκιμάζουν αυτά που προσφέρει η φύση!

Αχ,τι κρίμα. ...ελπίζω σύντομα να βρεις την άκρη σου και με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Η λυγαρια είναι φυτικό ορμονορυθμιστικο.υπάρχει σε χαπάκια και σε σταγόνες. ψάξε στο ίντερνετ με την ονομασία agnus castus.δεν ξέρω που το βρίσκεις στην Ελλάδα . ..μπορεί σε μαγαζιά με βότανα. ..εγώ το πήρα από το ίντερνετ σε μορφή χαπιων ...κυκλοφορεί  σε διάφορες ποσοτητες (μιλιγκραμ).εγώ χρησιμοποίησα τα 500 αλλά υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που με τα 100 ήταν εντάξει . πρέπει όμως να σταματήσεις να τα παίρνεις όταν κάνεις ωορηξια.καλή επιτυχία! 

την εχω ακουστα αλλα δεν εχω παρει ποτε,δεν εχω θεμα με τους ορμονες μου αλλα ποτε δεν ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Η λυγαρια είναι φυτικό ορμονορυθμιστικο.υπάρχει σε χαπάκια και σε σταγόνες. ψάξε στο ίντερνετ με την ονομασία agnus castus.δεν ξέρω που το βρίσκεις στην Ελλάδα . ..μπορεί σε μαγαζιά με βότανα. ..εγώ το πήρα από το ίντερνετ σε μορφή χαπιων ...κυκλοφορεί  σε διάφορες ποσοτητες (μιλιγκραμ).εγώ χρησιμοποίησα τα 500 αλλά υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που με τα 100 ήταν εντάξει . πρέπει όμως να σταματήσεις να τα παίρνεις όταν κάνεις ωορηξια.καλή επιτυχία! 

Πω πω κοπέλα μου σευχαριστω τώρα το διαβάζω καλά που ζω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2016 at 7:24 ΜΜ, ο/η miniatoura87 είπε:

pffff :(:(:( kai se skeftomoun simera kai elega na s steilw!!! katarameni periodos! :(:( egw perimenw tin alli bdomada kai niwthw oti tha xw kai gw tin idia antidrasi! 

ante re koritsia mou...as exoume kati thetiko mexri ta xristougenna! maraki mou euxomai a sto ferei o ag basilis..ksespase kai tha ksanartheis sta isa sou pali..upomoni.mden kserw poso..ta lew gia ta akousw kai gw..

Miniatoura μου σε ευχαριστω για την συμπαρασταση... Η αληθεια ειναι οτι χρειαζεται χρονος για να το χωνεψεις και να πας παρακατω! Υπομονη! Μονο αυτο... Ελπιζω την επομενη εβδομαδα να μας πεις ομοφα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...