Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ εγκυμοσυνης πριν την χοριακή


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Εκανα την εμβυομεταφορά πριν απο 10 μερες και σημερα το πρωι δεν αντεξα και εκανα ενα τεστ απο το φαρμακειο και εδειξε αρνητικό.Καταλαβαινετε πως νοιωθω ειμαι στα πατωματα!!!Την χοριακη πρεπει να την κανω την τεταρτη 12 ημερα.Πιστευετε οτι ηταν λαθος το αποτελεσμα του τεστ επειδη το εκανα 2 μερες νωριτερα?Εχει καμια κοπελα αντιστοιχη εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχασες ακόμη το παιχνίδι . υπάρχει λόγος που σου λένε να εξετάσεις συγκεκριμένη μέρα κι όχι νωρίτερα. σου εύχομαι καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστ δεν δείχνουν πάντα το σωστό αποτέλεσμα.Μόνο η χοριακή θα δείξει.Κάνε λίγη υπομονή..δύο μέρες έμειναν, το ξέρω βασανιστικές,αλλά μόνο έτσι θα είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα..

Σου εύχομαι καλή επιτυχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ μακαρι να εκανε λαθος το τεστ και να γινει ενα θαυμα.Το καλο και κακο για μενα ειναι οτι ουτε εγω ουτε ο συζυγος εχουμε προβλημα τιποτα σχεδον τα εχουμε ψαξει ολα και οταν ειδα το αρνητικο λεω γιατι για ποιο λογο μηπως υπαρχει κατι αλλο που δεν εχουμε δει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τιποτα οι σαλπιγγες ειναι μια χαρα ορμονικα καλα γενικα ολα καλα απλα προσπαθουμε 2 χρονια εγω ειμαι 36 οποτε ποσο να περημενω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή σας πρότειναν εξωσωματικη επειδή προσπαθείτε 2 χρόνια? κ Ι έχετε εξαντλησει κάθε περιθώριο πρώτα? και με  ελεγχομενες ωορηξιες κλπ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκανα εξωσωματικη πριν 7 χρόνια. ..έχω ένα κοριτσάκι από αυτή. ..πριν λίγους μήνες έκανα υστεροσκοπηση....έμεινα έγκυος φυσιολογικά. ...άσε που ήμουν άτυχη και απεβαλα.εσείς έχετε κάνει τα πάντα κι έχετε εξαντλησει όλα τα περιθώρια. .....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή ολα ηταν φυσιολογικα δεν ειχα καποιο προβλημα δεν εκανα υστεροσκοπηση μονο αυτο δεν εχω κανει.Επειδη μενω εξωτερικο δεν μπορω να κανω πολλα πραγματα οποτε κατευθειαν δοκιμασα εξωσωματικη στην Αθηνα.Στο μεταξυ δεν εχω καθολου συμπτωματα πια ουτε πρηξιμο στο στηθος ουτε σημαδια περιοδου μονο το βραδυ ειχα υγρα.Οποτε πλεον εχω πεισθει οτι η χοριακη αυριο θα βγει αρνητικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sonaki είπε:

Επειδή ολα ηταν φυσιολογικα δεν ειχα καποιο προβλημα δεν εκανα υστεροσκοπηση μονο αυτο δεν εχω κανει.Επειδη μενω εξωτερικο δεν μπορω να κανω πολλα πραγματα οποτε κατευθειαν δοκιμασα εξωσωματικη στην Αθηνα.Στο μεταξυ δεν εχω καθολου συμπτωματα πια ουτε πρηξιμο στο στηθος ουτε σημαδια περιοδου μονο το βραδυ ειχα υγρα.Οποτε πλεον εχω πεισθει οτι η χοριακη αυριο θα βγει αρνητικη.

Κορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία.. Μακάρι να έκανε λάθος το τεστ .. Κάνε χοριακη τη μέρα που σου είπε ο γιατρος ότι πρέπει να κανεις και θα δεις... Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις.. Ειμαι και εγω στο κατωφλι της εξωσωματικης και προαισθανομαι ηδη απο τωρα την αγωνια που θα εχω το διαστημα που θα μεσολαβησει απο την εμβρυομεταφορα μεχρι τη χοριακη.... Αυτη η αναμονη σκοτωνει.. Ομως πρεπει να εισαι δυνατη για να πετυχεις το στοχο σου.. Τώρα αν ο μη γένοιτο και χτυπά ξύλο τα αποτελέσματα δεν είναι τα αναμενόμενα θα σου προτεινα να ελέγξεις την πιθανότητα ενδομητριωσης. Από ότι ξέρω είναι η μόνη πάθηση που δεν παρουσιάζει συμπτώματα.. Εννοείται πως αντιμετωπίζεται αρκεί να εντοπιστεί και να δοθεί η κατάλληλη αγωγη.. Πρόσφατα γνώρισα κοπέλα που έκανε 3 υγιέστατα παιδάκια με εξωσωματικη  (αν και είχε το συγκεκριμένο θεμα). Πρώτα ενα και μετα διδυμα...!!!! Ολα θα πανε καλα.. Οπως και να χει σύντομα θα γινεις μανουλα.. Έχεις και κατεψυγμένα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Εγω εκανα εξωσωματικη πριν 7 χρόνια. ..έχω ένα κοριτσάκι από αυτή. ..πριν λίγους μήνες έκανα υστεροσκοπηση....έμεινα έγκυος φυσιολογικά. ...άσε που ήμουν άτυχη και απεβαλα.εσείς έχετε κάνει τα πάντα κι έχετε εξαντλησει όλα τα περιθώρια. .....?

Αγγλία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία.. Μακάρι να έκανε λάθος το τεστ .. Κάνε χοριακη τη μέρα που σου είπε ο γιατρος ότι πρέπει να κανεις και θα δεις... Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις.. Ειμαι και εγω στο κατωφλι της εξωσωματικης και προαισθανομαι ηδη απο τωρα την αγωνια που θα εχω το διαστημα που θα μεσολαβησει απο την εμβρυομεταφορα μεχρι τη χοριακη.... Αυτη η αναμονη σκοτωνει.. Ομως πρεπει να εισαι δυνατη για να πετυχεις το στοχο σου.. Τώρα αν ο μη γένοιτο και χτυπά ξύλο τα αποτελέσματα δεν είναι τα αναμενόμενα θα σου προτεινα να ελέγξεις την πιθανότητα ενδομητριωσης. Από ότι ξέρω είναι η μόνη πάθηση που δεν παρουσιάζει συμπτώματα.. Εννοείται πως αντιμετωπίζεται αρκεί να εντοπιστεί και να δοθεί η κατάλληλη αγωγη.. Πρόσφατα γνώρισα κοπέλα που έκανε 3 υγιέστατα παιδάκια με εξωσωματικη  (αν και είχε το συγκεκριμένο θεμα). Πρώτα ενα και μετα διδυμα...!!!! Ολα θα πανε καλα.. Οπως και να χει σύντομα θα γινεις μανουλα.. Έχεις και κατεψυγμένα;;;

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λόγια λιαν συντόμος θα ξέρω οποτε ελπιζω στο θαυμα.Εχω 3 κατεψυγμενα καλής ποιοτητας οποτε αν δεν πετυχω τον Ιανουριο ξανα στην προσπαθεια αλλα θα κανω εξετασεις για ενδομητριωση και βλέπουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sonaki είπε:

Δυστυχώς αρνητική η χοριακή!!! Μαλλον η δευτερη θα ειναι η τυχερη μου!!!

Υπομονή κορίτσι μου..Μακαρι  η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου.. Αν θες τη γνώμη μου μην προχωρήσεις σε δευτερη εμβρυομεταφορα αν πρώτα δεν κάνεις υστεροσκοπηση.. Αυτή μάλλον θα σου δώσει την απάντηση για το τι συνέβη.. Έτσι θα λυθεί το οποιοδηποτε πρόβλημα και θα μείνεις εγκυος ευκολα χρησιμοποιωντας τα κατεψυγμένα ωαρια σου χωρίς να χρειαστεί να μπεις πάλι στη διαδικασια διέγερσης ωοθηκών.... (Θεωρω αυτονόητο ότι έχεις κάνει σαλπιγγογραφια και δεν υπάρχει ένδειξη υδροσαλπιγγας γεγονός που αποτελεί ανασταλτικό παραγοντα για την εξωσωματικη). Καλή επιτυχία!!! Εύχομαι σύντομα να μας πεις χαρούμενα νέα!!!♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Υπομονή κορίτσι μου..Μακαρι  η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου.. Αν θες τη γνώμη μου μην προχωρήσεις σε δευτερη εμβρυομεταφορα αν πρώτα δεν κάνεις υστεροσκοπηση.. Αυτή μάλλον θα σου δώσει την απάντηση για το τι συνέβη.. Έτσι θα λυθεί το οποιοδηποτε πρόβλημα και θα μείνεις εγκυος ευκολα χρησιμοποιωντας τα κατεψυγμένα ωαρια σου χωρίς να χρειαστεί να μπεις πάλι στη διαδικασια διέγερσης ωοθηκών.... (Θεωρω αυτονόητο ότι έχεις κάνει σαλπιγγογραφια και δεν υπάρχει ένδειξη υδροσαλπιγγας γεγονός που αποτελεί ανασταλτικό παραγοντα για την εξωσωματικη). Καλή επιτυχία!!! Εύχομαι σύντομα να μας πεις χαρούμενα νέα!!!♡

Ναι βεβαια εχω κάνει ολα καλα βγηκαν γενικα πιστευω απλα δεν ετυχε!!!Σέυχαριστω πολυ για τα καλα λογια!!Αλλα πραγματικα πολυ ψυχοφθορα διαδικασια θαυμαζω ολες τις γυναικες που περνανε απο αυτη την διαδικασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sonaki είπε:

Ναι βεβαια εχω κάνει ολα καλα βγηκαν γενικα πιστευω απλα δεν ετυχε!!!Σέυχαριστω πολυ για τα καλα λογια!!Αλλα πραγματικα πολυ ψυχοφθορα διαδικασια θαυμαζω ολες τις γυναικες που περνανε απο αυτη την διαδικασια!

Άσε, και εγώ τα ίδια θα περάσω όπου να ' ναι!!! Τι να γίνει όμως;;; Θα αντεξω... Δε υπάρχει άλλος τρόπος... Αλλιώς μπορεί να συλλάβω φυσιολογικά μετά από 3, 5 η' ο θεος ξερει σε ποσα χρόνια... Α! Ξέχασα να σου πω και κάτι.. Υπαρχει μια αιματολογική εξέταση που την έκανα και εγώ και δείχνει την πιθανότητα ενδομητριωσης. Πραγματικά βοηθάει πολύ γιατί είναι πολύ ανώδυνος τρόπος να μάθεις αν έχεις την τάση για κατι τέτοιο. Δεν αποτελεί απόδειξη για την ύπαρξη η' όχι του προβλήματος είναι όμως ένδειξη. Μου την συνέστησε ο Πάντος στο Γένεσις Αθηνών που είχα πάει για τη σαλπιγγογραφια.Απλά ήθελα να στο πω να την έχεις υπόψη σου.. Καλή επιτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sonaki είπε:

Ναι βεβαια εχω κάνει ολα καλα βγηκαν γενικα πιστευω απλα δεν ετυχε!!!Σέυχαριστω πολυ για τα καλα λογια!!Αλλα πραγματικα πολυ ψυχοφθορα διαδικασια θαυμαζω ολες τις γυναικες που περνανε απο αυτη την διαδικασια!

Πολύ ψυχοφθόρο και θελει δυναμη ψυχής!

Δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτό το σημείο όμως ο γιατρός το έχει βάλει ως πιθανότητα.....

Δύναμη και κουράγιο κορότσια... Σας θαυμάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Άσε, και εγώ τα ίδια θα περάσω όπου να ' ναι!!! Τι να γίνει όμως;;; Θα αντεξω... Δε υπάρχει άλλος τρόπος... Αλλιώς μπορεί να συλλάβω φυσιολογικά μετά από 3, 5 η' ο θεος ξερει σε ποσα χρόνια... Α! Ξέχασα να σου πω και κάτι.. Υπαρχει μια αιματολογική εξέταση που την έκανα και εγώ και δείχνει την πιθανότητα ενδομητριωσης. Πραγματικά βοηθάει πολύ γιατί είναι πολύ ανώδυνος τρόπος να μάθεις αν έχεις την τάση για κατι τέτοιο. Δεν αποτελεί απόδειξη για την ύπαρξη η' όχι του προβλήματος είναι όμως ένδειξη. Μου την συνέστησε ο Πάντος στο Γένεσις Αθηνών που είχα πάει για τη σαλπιγγογραφια.Απλά ήθελα να στο πω να την έχεις υπόψη σου.. Καλή επιτυχία..

Εννοεις το Ca 125 ναι θα την κάνω τωρα που θα παω Ελλαδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sonaki είπε:

Εννοεις το Ca 125 ναι θα την κάνω τωρα που θα παω Ελλαδα!!!!

Και εγώ πηγαίνω στο Γενεσις με τον Σφακιανούδη ομως πολυ γλυκος ανθρωπος πολυ καλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sonaki είπε:

Εννοεις το Ca 125 ναι θα την κάνω τωρα που θα παω Ελλαδα!!!!

Ναι αυτή είναι.. Να την κάνεις οπωσδήποτε..Δεν είναι τίποτα.. Μια απλή αιμοληψια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...