Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέα προσπάθεια εξωσωματικής


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mpoumpou2 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ αγαπη μ το 2016 ηταν δυσεκτο κ οχι καλο κ η αδερφη μ επεμενε να μην κανω να περιμενω το 2017 αλλα επαθα κ εμαθα δεν πειραζει ολα μεσα στην ζωη ειναι πλεον

 

Γεια σου Μπουμπού μου. Εύχομαι να πάμε όλα καλά και να πετύχει ο σκοπός σας , και να κάνετε σύντομα ένα υγιές παιδάκι! Μπουμπού μου είσαι νέα κοπέλα ,μην στεναχωριεσε και κατηγορεις τον εαυτο σου και καθεσε και λες ότι δεννπηγαν καλά τα πράγματα γιατί ήταν δίσεκτο το έτος 2016, αυτά δεν ταιριάζουν και με το νεαρό της ηλικίας σου αν μου επιτρέπεις... Αλίμονο, τόσα όμορφα πράγματαγιναν σε άλλους ανθρώπους το 2016... Άγνωστες οι αποφάσεις της φύσης!!! Ειμαι σίγουρη ότι σύντομα θα κάνεις ενα τέλειο μωρο και στο εύχομαι ολόψυχα γλυκουλα μου!❤?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η mpoumpou2 είπε:

γιατί δεν πιαναμε φυσιολογικά κ σπερματεχυνση εχω κάνει 2 φορές αλλά υπάρχει πρόβλημα από το σπέρμα κ δν γίνεται κάτι άλλο αναγκαστηκα

euxomai i epomeni fora na einai i tuxeri kai na min talaipwritheis katholou koritsaki mou!! eisai mikri opote prepei ontws na apobaleis to agxos! ola tha pane kala!!!elpizw na xoume suntoma euxarista thetikaaa nea!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpoumpou2 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ αγαπη μ το 2016 ηταν δυσεκτο κ οχι καλο κ η αδερφη μ επεμενε να μην κανω να περιμενω το 2017 αλλα επαθα κ εμαθα δεν πειραζει ολα μεσα στην ζωη ειναι πλεον

Τα εμπόδια μας αλλάζουν, μας κάνουν να σκεφτόμαστε αλλιώς και να λειτουργούμε λίγο πιο σοφά, ίσως και πιο προσεκτικά. Και γω μετά από διάφορες αναποδιές και δοκιμασίες, βλέπω διαφορετικά κάποια πράγματα. Το θέμα είναι η αντοχή και η δύναμη στα μονοπάτια της υπογονιμότητας που βαδίζει το κάθε ζευγάρι ξεχωριστά να οδηγήσει μαζί με τη βοήθεια του Θεού στο ποθούμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

 

Γεια σου Μπουμπού μου. Εύχομαι να πάμε όλα καλά και να πετύχει ο σκοπός σας , και να κάνετε σύντομα ένα υγιές παιδάκι! Μπουμπού μου είσαι νέα κοπέλα ,μην στεναχωριεσε και κατηγορεις τον εαυτο σου και καθεσε και λες ότι δεννπηγαν καλά τα πράγματα γιατί ήταν δίσεκτο το έτος 2016, αυτά δεν ταιριάζουν και με το νεαρό της ηλικίας σου αν μου επιτρέπεις... Αλίμονο, τόσα όμορφα πράγματαγιναν σε άλλους ανθρώπους το 2016... Άγνωστες οι αποφάσεις της φύσης!!! Ειμαι σίγουρη ότι σύντομα θα κάνεις ενα τέλειο μωρο και στο εύχομαι ολόψυχα γλυκουλα μου!❤?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα πλέον δεν αγχώνομαι για τπτ οτι ειναι να μ δώσει ο θεός θα μ το δώσει ? χαμόγελα υγεία να έχουμε κ η ζωή για όλους μας συνεχίζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,

Είμαι στην όγδοη μέρα ενέσεων σήμερα, κάνω το βραχύ πρωτόκολλο. Ενώ στην πρώτη εξωσωματική είχα αρκετό πρήξιμο και πόνους (τότε είχα 10 ωάρια, ενώ τώρα 6 :-( ), στη δεύτερη δεν καταλαβαίνω τίποτα πέρα από κάποια τσιμπηματάκια και ένα ελαφρύ φούσκωμα στην κοιλιά. Είναι νορμάλ αυτό;; Την Πέμπτη που πήγα για οιστραδιόλη ήταν 311 και μου είπε ότι η τιμή είναι οκ και να ξαναπάω αύριο για υπέρηχο και αίμα. Όταν πονάς είναι σημάδι ότι μεγαλώνουν τα ωοθυλάκια ή δεν έχει σχέση αυτό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά μεγάλωσαν τα 6 ωοθυλάκια μου στα 20χιλ. και αύριο πάω για ωοληψία.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να βγουν ώριμα. Καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/23/2016 at 7:52 ΜΜ, ο/η KATEGRI13 είπε:

Τελικά μεγάλωσαν τα 6 ωοθυλάκια μου στα 20χιλ. και αύριο πάω για ωοληψία.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να βγουν ώριμα. Καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Καλή επιτυχία...Όλα να πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Όλα πήγαν καλά με την ωοληψία και σήμερα, πρώτα ο Θεός, πάω για εμβρυομεταφορά. Ξεκίνησα να πίνω νεράκι για προετοιμασία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η KATEGRI13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Όλα πήγαν καλά με την ωοληψία και σήμερα, πρώτα ο Θεός, πάω για εμβρυομεταφορά. Ξεκίνησα να πίνω νεράκι για προετοιμασία!!

Κορίτσι μου γλυκο σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία... Σου στέλνω κυματα θετικής ενεργειας... Αναμένω τα ευχαριστα......... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KATEGRI13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Όλα πήγαν καλά με την ωοληψία και σήμερα, πρώτα ο Θεός, πάω για εμβρυομεταφορά. Ξεκίνησα να πίνω νεράκι για προετοιμασία!!

αντε κοριτσι μου!!! καλη επιτυχια!!ολα να πανε καλα και να χεις χριστουγεννα τα ευχαριστα!!!! <3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσι μου γλυκο σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία... Σου στέλνω κυματα θετικής ενεργειας... Αναμένω τα ευχαριστα......... 

Σ΄ευχαριστώ Gelie!! Λαμβάνω τα κύματα που μου στέλνεις..!!! Ένα μόνο εμβρυάκι έγινε βλαστοκύστη από τα 5 (εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα τρία)που είχαμε και το βάλαμε. Μακάρι να φωλιάσει μέσα μου, τώρα που έχει και κρύο έξω.. :-) Μακάρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

αντε κοριτσι μου!!! καλη επιτυχια!!ολα να πανε καλα και να χεις χριστουγεννα τα ευχαριστα!!!! <3 <3

Σ' ευχαριστώ κοριτσάρα μου!! Να είσαι καλά!! Μακάρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Mε το καλό να μας ανακοινλωσεις για το μπεμπακι σου! Να μας δώσεις όμορφα Χριστουγεννιατικα νέα!:)

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι αυτά τα Χριστούγεννα να ναι αλλιώς. Να ναι αλλιώς για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Να σε ρωτήσω και κατι;;; Για ποιο λόγο χρειάζεται να πιεις νερό;;; Βοηθάει καπως;;;

 

Η κύστη Gellie, πρέπει να είναι γεμάτη και να ζορίζεσαι κάπως, έτσι ώστε ο γιατρός την ώρα του κοιλιακού υπερηχογραφήματος να επιβεβαιώσει ότι έγινε η τοποθέτηση των εμβρύων στο κατάλληλο και ιδανικό τμήμα της μήτρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2016 at 6:27 ΜΜ, ο/η KATEGRI13 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι αυτά τα Χριστούγεννα να ναι αλλιώς. Να ναι αλλιώς για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν.. 

Καλη επιτυχια και σε σενα kategri. εγω αυριο κανω τον πρωτο μου υπερηχο στην 5η εξωσωματικη. Εχω φτασει στον ηρακλειο τησ κρητης αλλα παροτι την αγωνια ειμαι αισιοδοξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια  κ εγω 27 ετων ειμαι εκανα κ εγω σπερματεγχυσεις οι  οποιες δεν πετυχαν εχουμε κ εμεις θεμα αδυναμιας στο σπερμα. Οσο πιο μικρη μπαινεις στην διαδικασια αυτη ο οργανισμος σου παραγει περισσοτερα ωαρια..  Εμενα μου πηραν 24 κ γονιμοποιηθηκαν τα 21.. Τωρα εχω τα παιδια μου στη καταψυξη..χαχαχα!!!

Εγω ηταν να κανω την εβρυομεταφορα αρχες γεναρη αλλα δεν με παιρνουν οι μερες με βαση τη περιοδο μου.. Μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα την κανουμε την 18η μερα περιοδου. Κανονικα περιμενω περιοδο 10 δεκεβρη θελω να ελπιζω οτι θα παω 28/12 αν πανε ολα καλα κ με το ενδομητριο..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2016 at 10:48 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Κοριτσια  κ εγω 27 ετων ειμαι εκανα κ εγω σπερματεγχυσεις οι  οποιες δεν πετυχαν εχουμε κ εμεις θεμα αδυναμιας στο σπερμα. Οσο πιο μικρη μπαινεις στην διαδικασια αυτη ο οργανισμος σου παραγει περισσοτερα ωαρια..  Εμενα μου πηραν 24 κ γονιμοποιηθηκαν τα 21.. Τωρα εχω τα παιδια μου στη καταψυξη..χαχαχα!!!

Εγω ηταν να κανω την εβρυομεταφορα αρχες γεναρη αλλα δεν με παιρνουν οι μερες με βαση τη περιοδο μου.. Μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα την κανουμε την 18η μερα περιοδου. Κανονικα περιμενω περιοδο 10 δεκεβρη θελω να ελπιζω οτι θα παω 28/12 αν πανε ολα καλα κ με το ενδομητριο..... 

καλη επιτυχια στην εμβρυομεταφορα. Αλλα γιατι δεν εκανες εμβρυομεταφορα σε φρεσκα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2016 at 10:48 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Κοριτσια  κ εγω 27 ετων ειμαι εκανα κ εγω σπερματεγχυσεις οι  οποιες δεν πετυχαν εχουμε κ εμεις θεμα αδυναμιας στο σπερμα. Οσο πιο μικρη μπαινεις στην διαδικασια αυτη ο οργανισμος σου παραγει περισσοτερα ωαρια..  Εμενα μου πηραν 24 κ γονιμοποιηθηκαν τα 21.. Τωρα εχω τα παιδια μου στη καταψυξη..χαχαχα!!!

Εγω ηταν να κανω την εβρυομεταφορα αρχες γεναρη αλλα δεν με παιρνουν οι μερες με βαση τη περιοδο μου.. Μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα την κανουμε την 18η μερα περιοδου. Κανονικα περιμενω περιοδο 10 δεκεβρη θελω να ελπιζω οτι θα παω 28/12 αν πανε ολα καλα κ με το ενδομητριο..... 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα να σου πάνε κατ' ευχήν!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η oneiropola είπε:

καλη επιτυχια στην εμβρυομεταφορα. Αλλα γιατι δεν εκανες εμβρυομεταφορα σε φρεσκα ?

Μου ειπε πως αμα κανουμε την εβρυομεταφορα κατευθειαν  υπηρχε περιπτωση να παθω υπερδιεγερση ωοθηκων... Δεν ξερω τι να πω κανω υπομονη μεχρι τελος του μηνος.  Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ποσες πιθανοτητες εχω με κατεψυγμενα κ ποσες με φρεσκα? Ο γιατρος μου λεει οτι ειναι ιδιες οι πιθανοτητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από αυτά που ξερω οι πιθανοτητες με κατεψυγμενα μειώνονται , δεν είναι οι ιδιες. Αυτο τουλαχιστον μου εχουν πει οι γιατροι που εχω παει και εχω διαβασει. Εάν όμως εφτασες σε υπερδιέγερση ηταν η μονη λυση. Εχεις πολύστικτες και έφτασες σε υπερδιέγερση η εκανες κοντο πρωτόκολλο? Σου ευχομαι καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...