Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιά στην κοιλίτσα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..τη βοήθειά σας θα ήθελα, αν σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Είναι γνωστό ότι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και όταν αρχίσει πλέον να φουσκώνει η κοιλίτσα δεν μπορούμε, εκ των πραγμάτων, να κοιμηθούμε μπρούμυτα..Λοιπόν χθες το βράδυ αργά μέσα στον ύπνο μου, προσπαθώντας να αλλάξω πλευρό καταλάθος γύρισα μπρούμυτα και αμέσως ένιωσα μία φοβερή σουβλιά στην κοιλίτσα αριστερά και χαμηλά..Έχω κατατρομάξει!!!! Βέβαια από εκείνη την ώρα και μετά κοιμήθηκα και σήμερα ξύπνησα καλά, δεν έχω ενοχλήσεις. Είμαι στο τέλος του 4ου μήνα και μου είπε ο γιατρός σιγά σιγά να αναμένω να ακούσω και το μωρό. Αναρωτιέμαι αν του έκανα κάτι κακό και το τραυμάτισα (είναι δυνατόν?) και έχω καταστεναχωρηθεί. Σας παρακαλώ, πριν πάρω τον γιατρό μου και γελάσει ίσως με το φοβερό άγχος μου, έχει τύχει σε κάποια από τις μανούλες εδώ μέσα? Να ανησυχώ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annina είπε:

Καλημέρα κορίτσια..τη βοήθειά σας θα ήθελα, αν σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Είναι γνωστό ότι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και όταν αρχίσει πλέον να φουσκώνει η κοιλίτσα δεν μπορούμε, εκ των πραγμάτων, να κοιμηθούμε μπρούμυτα..Λοιπόν χθες το βράδυ αργά μέσα στον ύπνο μου, προσπαθώντας να αλλάξω πλευρό καταλάθος γύρισα μπρούμυτα και αμέσως ένιωσα μία φοβερή σουβλιά στην κοιλίτσα αριστερά και χαμηλά..Έχω κατατρομάξει!!!! Βέβαια από εκείνη την ώρα και μετά κοιμήθηκα και σήμερα ξύπνησα καλά, δεν έχω ενοχλήσεις. Είμαι στο τέλος του 4ου μήνα και μου είπε ο γιατρός σιγά σιγά να αναμένω να ακούσω και το μωρό. Αναρωτιέμαι αν του έκανα κάτι κακό και το τραυμάτισα (είναι δυνατόν?) και έχω καταστεναχωρηθεί. Σας παρακαλώ, πριν πάρω τον γιατρό μου και γελάσει ίσως με το φοβερό άγχος μου, έχει τύχει σε κάποια από τις μανούλες εδώ μέσα? Να ανησυχώ?

Αννινα μου μην ανησυχείς! Εγώ μπαίνω στον τέταρτο την ερχόμενη εβδομάδα. Το εχω νιώσει και εγώ ήδη δυο φορε αυτό το αίσθημα της σουβλιας, μίλησα με τον γιατρό μου και με καθησυχασε. Δεν Είναι κάτι!❤

Και σχετικά με τον ύπνο μπρούμυτα, μην αγχωνεσε, το μωρο είναι προστατευμένο , εδώ άλλες κοπέλες πέφτουν κάτω με την κοιλιτσα(!) και δεν παθαίνουν ποτε τιποτα, αυτό θα το πειράξει ?;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Βίκυ μου σ' ευχαριστώ πολύ...με καθησύχασες λιγάκι...αυτό σκεφτόμουν κι εγώ..ότι είναι καλά προστατευμένα, τι στο καλό, παρεμβάλλεται μήτρα, αμνιακό υγρό, δέρμα, είναι δυνατόν να τραυματίστηκε? Μέσα μου το αποκλείω αλλά έχω πολύ άγχος τελευταία όσο πλησιάζουν οι μέρες για την β' επιπέδου..τέλη νοεμβρίου πρώτα ο Θεός...Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annina είπε:

Καλημέρα κορίτσια..τη βοήθειά σας θα ήθελα, αν σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Είναι γνωστό ότι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και όταν αρχίσει πλέον να φουσκώνει η κοιλίτσα δεν μπορούμε, εκ των πραγμάτων, να κοιμηθούμε μπρούμυτα..Λοιπόν χθες το βράδυ αργά μέσα στον ύπνο μου, προσπαθώντας να αλλάξω πλευρό καταλάθος γύρισα μπρούμυτα και αμέσως ένιωσα μία φοβερή σουβλιά στην κοιλίτσα αριστερά και χαμηλά..Έχω κατατρομάξει!!!! Βέβαια από εκείνη την ώρα και μετά κοιμήθηκα και σήμερα ξύπνησα καλά, δεν έχω ενοχλήσεις. Είμαι στο τέλος του 4ου μήνα και μου είπε ο γιατρός σιγά σιγά να αναμένω να ακούσω και το μωρό. Αναρωτιέμαι αν του έκανα κάτι κακό και το τραυμάτισα (είναι δυνατόν?) και έχω καταστεναχωρηθεί. Σας παρακαλώ, πριν πάρω τον γιατρό μου και γελάσει ίσως με το φοβερό άγχος μου, έχει τύχει σε κάποια από τις μανούλες εδώ μέσα? Να ανησυχώ? 

Καλησπερα κοριτσι μου σου ευχομαι σε λιγο καιρο να κρατας αγκαλια το μικρο σου!!!

Μην στεναχωριέσαι καθολου!!!!!

Δεν επαθε τιποτα απολύτως ειναι τοσο μικρό και τοσο προστατευόμενο μεσα στο σακο με το αμνιακο υγρο κολυμπάει και δεν χτυπαει πουθενα!!!!

Αχχ σε νιωθω τοσοοοο πολυ!!!!

Φοβόμαστε με το παραμικρο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοριτσακια μου γλυκα να μας εχει η Παναγια καλα να κρατησουμε τα μωρακια μας σε λιγους μηνες...! με το καλο σε ολες σας, και με την ευκαιρια αυτη εστω κ απο εδω να ευχαριστησω κ παλι να πω ποσο σημαντικο ειναι να συζητας τους φοβους κ τις σνησυχιες σου..και βλεπεις πως οι γυναικες εχουν εμφυτο το αισθημα της προστασιας, του διαλογου κ της αλληλοβοηθειας.. κ οχι μονο στα θεματα μητροτητας.. !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annina είπε:

Μακαρι κοριτσακια μου γλυκα να μας εχει η Παναγια καλα να κρατησουμε τα μωρακια μας σε λιγους μηνες...! με το καλο σε ολες σας, και με την ευκαιρια αυτη εστω κ απο εδω να ευχαριστησω κ παλι να πω ποσο σημαντικο ειναι να συζητας τους φοβους κ τις σνησυχιες σου..και βλεπεις πως οι γυναικες εχουν εμφυτο το αισθημα της προστασιας, του διαλογου κ της αλληλοβοηθειας.. κ οχι μονο στα θεματα μητροτητας.. !

Αννινα μου εγώ θα κάνω την β επιπέδου τον Γενάρη.... Θα ασπρισουν τα μαλλιά μου μέχρι τότε.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχομαι απο καρδιας μια τελειομηνη κυηση κι εναν ευκολο τοκετο! Να ειστε ηρεμες και με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια σας τα μικρουλια σας!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...