Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω έχω εκνευριστεί με το κύκλο μου... τα χει παίξει τελείως μετα τη βιοχημική..

Ειχα παει στο γιατρο πριν μια βδομάδα και μου ειχε πει οτι δε βλέπει αυγουλακι παρολο που είχα πολλές βλεννες διαφανές. Ωστοσο διέκρινε οτι το ενδομήτριο και οι ωοθήκες είναι στη φαση προ της ωορρηξίας, εε και 7-10 μερες θα γινόταν η ωορρηξία... εεε ηρεμησα και εγω λίγο και είπα δε πειράζει συνεχιζουμε δυναμικά.

Και τελικά....? χτες, 6 μερεετα, διαθετησα!!!???????????

Δεν εχω ιδεα τι γίνεται στο σωμα μου. Τελικά θα κανω ή δεν θα κανω  ωορρηξία? Αφού εχω περίοδο πως θα κανω ωορρηξία? η μηπως συνυπάρχουν? αλλα και να εχω ωορρηξία μαλλον ακλαφτη θα παει γιατι δε γινεται να εχω επαφες με τοσο αιμα..με αλλα λογια...ο,τι να ναι!! πρεπει να περιμένω να στρώσει ο κυκλος μου....πφφφφφ....

Και χτες ειχα εναμ γνωστο να μου λεει: για να δω τη κοιλια σου μηοως και φουσκωσε?? αντε τι περιμενεις?

???????

Mommy μπερδεμα και εσυ ε?? τι αλλο σου πε ο γιατρος?

Φιλια σε ολα τα κοριτσακια!

κοριτσι μου,δωσε χρονο στο σωμα σου να συνελθει,μην βιαζεσαι. Κ εγω γιατρο ειχα σημερα,ξεκινησαμε παρακολουθηση,θα κανουμε κ ενα σπερμοδιαγραμμα αυριο ,10η μερα οποτε σημερα δεν ειδαμε κ τιποτα σημαντικο,οποτε ξανα την Δευτερα θα με δει. Εφυγε ενα βαρος απο πανω μου βγαινοντας απ το ιατρειο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nantia_14 εχεις δίκιο το ξερω...Αλλά με πιάνει η μαμαδιστικη ανυπομονησία μου......................

Χαίρομαι που έφυγες με μια ανακούφιση...μακάρι να πάνε ολα καλά....❤❤❤

Θα ήθελα και εγω να παρακολουθώ τηω ωορρηξία μου αλλα σιγα μη με αφήσουν ο γιατρός και ο άντρας μου... θα χουν δίκιο βέβαια...ειναι πολυ νωρίς να μπω σε αυτη τη διαδικασία....αλλα εμένα τελικά θα με ανακουφιζε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petalouditsa, μπερδεμα και γω!!τωρα βεβαια εστρωσα λιγο το κυκλο γιατι μετα τις πρωτες προσπαθειες που καναμε τοτε για μωρακι, ο απροετοιμαστος οργανισμος επαθε παταρακ και εκανε οτι να ναι.τωρα με αυτα τα αυγουλακια μας τα μπερδεμενα δε ξερω τι θα κανουμε!!παντως η γιατρος ειπε οτι παιζει και να γινεται ωορηξια πριν ακομη καθαρισεις τελείως απο περιοδο, πραγμα που δεν ηξερα. παντως δε με αφηνει να κανω καμια εξέταση. τωρα που εχουμε αρκετα στοιχεια για τα περιεργα "αβγα" θα δουμε πως θα τα αντιμετωπισουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Nantia_14 εχεις δίκιο το ξερω...Αλλά με πιάνει η μαμαδιστικη ανυπομονησία μου......................

Χαίρομαι που έφυγες με μια ανακούφιση...μακάρι να πάνε ολα καλά....❤❤❤

Θα ήθελα και εγω να παρακολουθώ τηω ωορρηξία μου αλλα σιγα μη με αφήσουν ο γιατρός και ο άντρας μου... θα χουν δίκιο βέβαια...ειναι πολυ νωρίς να μπω σε αυτη τη διαδικασία....αλλα εμένα τελικά θα με ανακουφιζε...

εγω παντως ξεκινησα με πολυ καλη διαθεση! θα σου πω την εμπειρια μου μολις μπω κανονικα σε προγραμμα. Ασε πρωτα τον οργανισμο σου να ερθει στα φυσιολογικα του και μετα ξεκινα δυναμικα ειτε μονοι σας  ειτε με παρακολουθηση. Αλλωστε μια φορα εγκυος,παντα εγκυος ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nantia_14 στην αναμονή με υπομονή λοιπόν...... 

@mommy86 μακάρι να βγαλετε άκρη με τα αυγουλακια σου και σύντομα να έχεις ενα θετικο τεστ στα χερακια σου...

Αχ βρε κορίτσια.... οσο και να προσπαθώ να συμπεριφερομαι όπως πρίν ξεκινήσουμε προσπάθειες μου ναι δύσκολο..πλέον η σκέψη μου για ενα μπεμπε εχει γινει αναπόσπαστο κομματι της καθημερινότητας μου! και τι σημασία εχει αν προσπαθώ 3-4 μήνες μόνο? καθε μέρα σκέφτομαι πως θα ήταν αν ειχα σπορακι στη κοιλιτσα μου..πως θα ένιωθα, τι θα ελεγα, τι θα έκανα....?????

Ανυπομονώ να μυρίσω εκείνη τη χαρακτηριστική μωρουδιστικη μυρωδιά..... και να πιάσω πατουσακια!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Nantia_14 στην αναμονή με υπομονή λοιπόν...... 

@mommy86 μακάρι να βγαλετε άκρη με τα αυγουλακια σου και σύντομα να έχεις ενα θετικο τεστ στα χερακια σου...

Αχ βρε κορίτσια.... οσο και να προσπαθώ να συμπεριφερομαι όπως πρίν ξεκινήσουμε προσπάθειες μου ναι δύσκολο..πλέον η σκέψη μου για ενα μπεμπε εχει γινει αναπόσπαστο κομματι της καθημερινότητας μου! και τι σημασία εχει αν προσπαθώ 3-4 μήνες μόνο? καθε μέρα σκέφτομαι πως θα ήταν αν ειχα σπορακι στη κοιλιτσα μου..πως θα ένιωθα, τι θα ελεγα, τι θα έκανα....?????

Ανυπομονώ να μυρίσω εκείνη τη χαρακτηριστική μωρουδιστικη μυρωδιά..... και να πιάσω πατουσακια!!! ?

λογικο να το σκεφτεσαι,ολες μας αλλωστε! θα ερθει η σειρα μας,κοντα ειναι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσιαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Petalouditsa28 απαράδεκτο αυτό που σου έκανε ο γνωστός σου....

Την προηγούμενη εβδομάδα ο γειτονας μας... μου λεει: "Ο αντρας σου τι κάνει?" και του λεω ¨"δουλεια..." και μου απαντάει : "Ρε δεν αφήνετε τη δουλεια στην άκρη να κανετε να παιδι?"

Τρελάθηκα.... ο κόσμος είναι γελοίος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock  Είναι πραγματικά ασχημο. Κανείς δε ξέρει τι συμβαίνει σε ενα ζευγάρι πραγματικά. Και απλα μιλανε εκ του ασφαλους γιατι αυτοι το καταφεραν χωρις κανένα κόπο και δακρυ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@peacock  Είναι πραγματικά ασχημο. Κανείς δε ξέρει τι συμβαίνει σε ενα ζευγάρι πραγματικά. Και απλα μιλανε εκ του ασφαλους γιατι αυτοι το καταφεραν χωρις κανένα κόπο και δακρυ... 

 

Συμφωνω απόλυτα....

Εχω μια πολύ καλή φίλη στη Κρήτη που δε μπορεί με τον αντρα της  να κάνουν το δικο τους παιδάκι (υπάρχει πρόβλημα κι από τις 2 πλευρές), πολλοί λοιπόν τους ρωτάνε γιατί δεν κάνετε παιδί???

Μα ερώτηση είναι αυτή... αυτό μου έλεγε...:"Αν μπορούσαμε δε θα κάναμε?" κλαίγοντας..... Και ΄δυστυχώς όσο πιο μικρή κοινωνία τόσο μεγαλύτερο σουσουρο... ευτυχως είμαι Αθήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστε τά κορίτσια έτσι είναι ο κόσμος κακός .... ξέρουν ότι για να περνάει τόσος καιρός κάποιο πρόβλημα υπάρχει απλά θέλουν να τους το επιβαιβεωσεις για να έχουν να συζητάνε και να κάνουν πως λειπουντε (( τους καημενους θέλουν και δεν μπορούν ..)))????θυμωσα πάλι πφφγγ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ντία μου κι εγω θυμώνω ώρες - ώρες αλλά τι καταφέρνω??

Ο κυρ Μπενάκης και ο κυρ Βγενάκης χρειάζεται....

Πες το ψέμματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2016 at 5:52 ΜΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω έχω εκνευριστεί με το κύκλο μου... τα χει παίξει τελείως μετα τη βιοχημική..

Ειχα παει στο γιατρο πριν μια βδομάδα και μου ειχε πει οτι δε βλέπει αυγουλακι παρολο που είχα πολλές βλεννες διαφανές. Ωστοσο διέκρινε οτι το ενδομήτριο και οι ωοθήκες είναι στη φαση προ της ωορρηξίας, εε και 7-10 μερες θα γινόταν η ωορρηξία... εεε ηρεμησα και εγω λίγο και είπα δε πειράζει συνεχιζουμε δυναμικά.

Και τελικά....? χτες, 6 μερες μετα, αδιαθετησα!!!???????????

Δεν εχω ιδεα τι γίνεται στο σωμα μου. Τελικά θα κανω ή δεν θα κανω  ωορρηξία? Αφού εχω περίοδο πως θα κανω ωορρηξία? η μηπως συνυπάρχουν? αλλα και να εχω ωορρηξία μαλλον ακλαφτη θα παει γιατι δε γινεται να εχω επαφες με τοσο αιμα..με αλλα λογια...ο,τι να ναι!! πρεπει να περιμένω να στρώσει ο κυκλος μου....πφφφφφ....

Και χτες ειχα εναμ γνωστο να μου λεει: για να δω τη κοιλια σου μηοως και φουσκωσε?? αντε τι περιμενεις?

???????

Mommy μπερδεμα και εσυ ε?? τι αλλο σου πε ο γιατρος?

Φιλια σε ολα τα κοριτσακια!

kalispera koritsakia mou!! eixa meres na mpw kai ta diavasa twra ta minimata sas!!

gia mena paei kai autos o minas... :(  :( adiathetisa kanonika stin wra mou xthes kai fusika pali me pie apo katw alla simera eimai ligo kalutera..

auta ta kataramena ta sumptwmata "fantastikis egkumosinis" me exoun trelanei... den prepei na ta dinoume simasia gt meta apogoitevomaste pio polu... kathe mina o organismos m paizei me ta neura mou...

petalouditsa mou egw pistevw oti twra p sou irthe i periodos tha mpei kanonika pali o organismos sou se taksi kai tha kaneis owriksia fusiologika.. dwse tou ligo xrono apla...kai se liges meres tha mporeis na prospatheis ksana..!!

as ginotan ena thauma na meinoume oles ta xristougenna!!!!!! to pio omorfo dwro p tha mporouse na mas ferei o ag vasilis!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια και απο μενα ,  εύχομαι όλες πολύ σύντομα να κρατήσετε το ΘΑΎΜΑ . θα σας πω περιληπτικά για μένα , εμείς προσπαθούμε εδω κ ενα χρόνο .  Αυτη την φορα στις 23.11 πηγα στην γιατρό για να μου γράψει χαπια ,αλλα επειδή ημουν σε ωορρηξια ειπε να κάνουμε υπερηχο , κ καναμε κ βρήκαμε μεγαλο αβγουλακι, μου ζήτησε μέχρι 25.11 καθε μερα επαφή . κ σήμερα που ξανα πηγα ειδε ότι είχε σκάσει ,  μου είπε κ για 3 μερες παλι επαφές... την ειδα αισιόδοξη ...ευχομαι να έρθει , 

Συγγνώμη που σας κουρασα αλλα δεν αντέχω να περιμένω . .. ειναι δύσκολο πράγμα η αναμονή . ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και απο μενα ,  εύχομαι όλες πολύ σύντομα να κρατήσετε το ΘΑΎΜΑ . θα σας πω περιληπτικά για μένα , εμείς προσπαθούμε εδω κ ενα χρόνο .  Αυτη την φορα στις 23.11 πηγα στην γιατρό για να μου γράψει χαπια ,αλλα επειδή ημουν σε ωορρηξια ειπε να κάνουμε υπερηχο , κ καναμε κ βρήκαμε μεγαλο αβγουλακι, μου ζήτησε μέχρι 25.11 καθε μερα επαφή . κ σήμερα που ξανα πηγα ειδε ότι είχε σκάσει ,  μου είπε κ για 3 μερες παλι επαφές... την ειδα αισιόδοξη ...ευχομαι να έρθει , 

Συγγνώμη που σας κουρασα αλλα δεν αντέχω να περιμένω . .. ειναι δύσκολο πράγμα η αναμονή . ..

Καλη επιτυχια να εχεις λοιπον! Με την παρακολουθηση ωορρηξιας τα πραγματα γινονται πολυ πιο ευκολα! Ξερεις που πατας. Μακαρι αυτη να ειναι η τυχερη σου φορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! Ειχα πααααρα πολυ καιρο να μπω και τα διαβασα οοοοολα μαζεμενα! Συνεχιζουμε ολες γερα τις προσπαθειες και...που θα παει???? Θα ερθει και για μας η πολυποθητη στιγμη!!!! 

Εγω δεν εχω συγκλονιστικα νεα να σας γραψω, εκτος του οτι εκλεισα για τα μεσα του μηνα που ερχεται ραντεβου με τη γυναικολογο μου, να μας κατευθυνει. Ισως παμε κι εμεις για παρακολουθηση ωορρηξιας...

Καλο Σ-Κ να εχουμε και για οσες προσπαθουν, ευχομαι να ειναι και γονιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2016 at 7:38 ΜΜ, ο/η Nantia_14 είπε:

εγω παντως ξεκινησα με πολυ καλη διαθεση! θα σου πω την εμπειρια μου μολις μπω κανονικα σε προγραμμα. Ασε πρωτα τον οργανισμο σου να ερθει στα φυσιολογικα του και μετα ξεκινα δυναμικα ειτε μονοι σας  ειτε με παρακολουθηση. Αλλωστε μια φορα εγκυος,παντα εγκυος ;) 

Ναντιακι μου καλημερα! Χαιρομαι παρα πολυ που ξεκινας με αισιοδοξια και χαρουμενη διαθεση!!!!! Μακαρι οι προσπαθειες να πιασουν με τον πρωτο μηνα παρακολουθησης!!!!!!!! Ποτε μπαινεις κανονικα σε προγραμμα? Εγω εχω ραντεβου μεσα Δεκεμβρη και γυρω εκει ειναι κι οι γονιμες μου... Μαλλον παμε κι εμεις για παρακολουθηση ωορρηξιας. (Ειπαμε... παραλληλες πορειες!):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και απο μενα ,  εύχομαι όλες πολύ σύντομα να κρατήσετε το ΘΑΎΜΑ . θα σας πω περιληπτικά για μένα , εμείς προσπαθούμε εδω κ ενα χρόνο .  Αυτη την φορα στις 23.11 πηγα στην γιατρό για να μου γράψει χαπια ,αλλα επειδή ημουν σε ωορρηξια ειπε να κάνουμε υπερηχο , κ καναμε κ βρήκαμε μεγαλο αβγουλακι, μου ζήτησε μέχρι 25.11 καθε μερα επαφή . κ σήμερα που ξανα πηγα ειδε ότι είχε σκάσει ,  μου είπε κ για 3 μερες παλι επαφές... την ειδα αισιόδοξη ...ευχομαι να έρθει , 

Συγγνώμη που σας κουρασα αλλα δεν αντέχω να περιμένω . .. ειναι δύσκολο πράγμα η αναμονή . ..

Καλως ήλθες!!! Περιμένουμε νεα σου!!! Πολυ δυσκολη η αναμονή, αλλα οσο μπορείς να εισαι ήρεμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη, ναι με την παρακολουθησει νιώθω πιο σίγουρη γιατί ξερω οτι σίγουρα εκανα ωορρηξια και σίγουρα πετυχα την ημερα που έσκασε . .. τωρα μας μενουν τα υπόλοιπα που δεν είναι στο χέρι μας.

Λογικά Μαρια εαν θα εισαι στις μερες σου να σου κανει υπέροχο να δει το αβγουλακι σου.. και μετα απο 3μερες να ξαναπας να δει αν σκάει . . εαν δεν σκάει θα σου κανει ένεση για να σκάσει .  

Μάκαρι κορίτσια . .. τι πιο όμορφο χριστουγενιατικο δωράκι . .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλως ήλθες!!! Περιμένουμε νεα σου!!! Πολυ δυσκολη η αναμονή, αλλα οσο μπορείς να εισαι ήρεμη..

Αχ σε ευχαριστώ πολύ . .. Σε μια βδομάδα θα εχετε νεα μου για αυτό . ..προσπαθω να μαι ήρεμη . .αλλα που??? Απ τη μια το χω στο μυαλό μου το ΠΕΤΥΧΑΜΕ.. αλλα δεν κρατιέμαι θελω να ξέρω, ανυπομονο πλάσμα είμαι ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:
στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ . .. Σε μια βδομάδα θα εχετε νεα μου για αυτό . ..προσπαθω να μαι ήρεμη . .αλλα που??? Απ τη μια το χω στο μυαλό μου το ΠΕΤΥΧΑΜΕ.. αλλα δεν κρατιέμαι θελω να ξέρω, ανυπομονο πλάσμα είμαι ☺

Ετσι ειμαι και εγω καθε φορά..δε κρατιέμαι..γυρνα συνεχεια στο μυαλο μου......κανε πραγματακια για να ξεχαστείς.....ή τουλαχιστον να μη το σκέφτεσαι πάντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα δεν είμαι η μόνη  έτσι ? ?? ελεγα και εγω μηπως είμαι ανάποδη . . 

Πεταλουδιτσα σου εύχομαι σύντομα με γεματη κοιλίτσα . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη, ναι με την παρακολουθησει νιώθω πιο σίγουρη γιατί ξερω οτι σίγουρα εκανα ωορρηξια και σίγουρα πετυχα την ημερα που έσκασε . .. τωρα μας μενουν τα υπόλοιπα που δεν είναι στο χέρι μας.

Λογικά Μαρια εαν θα εισαι στις μερες σου να σου κανει υπέροχο να δει το αβγουλακι σου.. και μετα απο 3μερες να ξαναπας να δει αν σκάει . . εαν δεν σκάει θα σου κανει ένεση για να σκάσει .  

Μάκαρι κορίτσια . .. τι πιο όμορφο χριστουγενιατικο δωράκι . .. 

koritsi mou makari na einai i tuxeri sou mera kai na nai to xristougenniatiko dwraki sou!!! me oli m tin kardia sto euxomai!!! <3 <3 <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η miniatoura87 είπε:

koritsi mou makari na einai i tuxeri sou mera kai na nai to xristougenniatiko dwraki sou!!! me oli m tin kardia sto euxomai!!! <3 <3 <3 

Μακάρι να είναι για ΟΛΕΣ μας... να έχουμε ενα όμορφο δωράκι . . ??? 

Σε  παρακαλώ άγιε μου Βασίλη σε παρακαλώ δωσε μας το όμορφο δωράκι που λαχταραμε .. και εμεις θα το προσέχουμε και θα το αγαπάμε . .

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη την εχω ανάγκη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρα δεν είμαι η μόνη  έτσι ? ?? ελεγα και εγω μηπως είμαι ανάποδη . . 

Πεταλουδιτσα σου εύχομαι σύντομα με γεματη κοιλίτσα . .

Εσύ η ανάποδη?? Άντε καλε!!

Όλες μας έτσι είμαστε κάθε φορά.... Είναι απολύτως λογικό.....απλά προσπάθησε να μη πέσεις στη ''παγίδα των συμπτωμάτων!'' Την έχουμε πατήσει πολλές κοπέλες έτσι..και εγώ πολλές φορές! Έβλεπα παντού συμπτώματα ή μετέφραζα οτιδήποτε ένιωθα σε σύμπτωμα εγκυμοσύνης!! Τελικά το μήνα που έμεινα έγκυος (άσχετα αν κατέληξε σε βιοχημική) δεν είχα απολύτως τίποτα! Ούτε καν πρησμένο στήθος που εγώ πάντα το είχα αυτό μετά την ωορρηξία! Το μόνο που με έκανε να το υποψιάζομαι και έκανα θετικό τεστ ήταν ένα προαίσθημα, ένα έντονο φούσκωμα μαζί με καφέ υγρά..αα! και περισσότερη συχνοουρία...Αλλά επειδή συχνοουρία και φούσκωμα έχω πάντα πριν τη περίοδο περισσότερο έδωσα σημασία στο προαίσθημα και στα καφετί υγρά που είχα κάθε μέρα...

Κάνε υπομονή κοριτσάκι μου..όσο μπορείς!!! Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου....πόσο θα ήθελα να βγουν αληθινές σύντομα....................και σε σένα εύχομαι να έχεις θετικά νέα και να παίρνουμε κουράγιο όλες οι υπόλοιπες!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...