Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κοριτσι μου η γνωμη μου ειναι να πας και σε εναν αλλο γυναικολογο.... Οι περισσοτεροι γιατροι οντως μετα απο ενα χρονο λενε για σαλπιγγογραφια και ορμονικες... Δε χανεις τιποτα να δεις κ καποιον αλλον και μετα αποφασιζετε τι θα κανετε..

Σε ευχαριστώ πολύ...!!!! Θα περιμένω και αυτόν τον μήνα μήπως έρθει επιτέλους το μωρακι μας και αν δεν έρθει θα πάω... Πραγματικά το θέλω πάρα πολύ... Με τον άντρα μου είμαστε πόλη ευτυχισμένοι και θέλουμε πολύ ένα μωρακι στην ζωή μας...!!! Θα μπορούσα να κάνω τα πάντα για να τα καταφέρω...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω.... Θα τα καταφερεις κοριτσακι μου! Υπομονη και επιμονη χρειαζεται και φυσικα χαμογελο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

αχ ρε κοριτσια μου!! να σας πω τι εχω παθει!! σημερα χαλασε ο καυστηρας μας και δεν εχουμε ουτε νερο ουτε θερμανση και αναγκαστικα ηρθαμε να μεινουμε στους γονεις μου για να μην παγωσουμε! 

εκει π λετε π εφτιαχνα τι θα παρω μαζι μου εμιωσα εντονους πονους οωρηξιας τοσο π δεν μπορουσα να κουνηθω και κατευθειαν πολλα υγρα!! εντωμεταξυ οωρηξια εκανα πριν μια βοδμαδα ακριβως και το σιγουρεψα και με τεστ. αλλα απο περιεργεια πηρα να κανω ενα και βγηκε με τη μια καραμπινατο θετικο!!

τωρα ειμαι προβληματισμενη για 2 πραγματα! 1ον πως γινεται να κανα ξαναεκανα οωηξια η πια να παρω σαν κανονικη? αυτην??και 2ον πως θα παιξω σημερα τυφλομυγα π το σπιτι των γονιων μ ειναι πολυ μικρο και δεν πρεπει να ακουστει ουτε κιχ!!! αν ειναι δυνατον!!

Ελπιζω να παίξετε τυφλομυγες παντως!! Μηπως παίζατε μια πρόχειρη εκει που μαζεύες τα ρούχα για να πατε στους γονείς σου! Η αλλιώς πάτωμα γιατι κρεβάτι ακούγεται και αθόρυβα! Βάλτε λιγο τηλ ή μουσική και καλα! Αν δεν εχετε τηλ στο δωμάτιο πάρτε tablet ή κινητό και βάλε online  καμια ταινία.. σου δινω καποιες ιδέες! Επίσης προλάβαινεις και αυριο, δεν ξέρεις ποτε ακριβώς θα σπάσει το ωάριο! Οποτε και να μην κάτσει σημερα, αυριο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

αχ ρε κοριτσια μου!! να σας πω τι εχω παθει!! σημερα χαλασε ο καυστηρας μας και δεν εχουμε ουτε νερο ουτε θερμανση και αναγκαστικα ηρθαμε να μεινουμε στους γονεις μου για να μην παγωσουμε! 

εκει π λετε π εφτιαχνα τι θα παρω μαζι μου εμιωσα εντονους πονους οωρηξιας τοσο π δεν μπορουσα να κουνηθω και κατευθειαν πολλα υγρα!! εντωμεταξυ οωρηξια εκανα πριν μια βοδμαδα ακριβως και το σιγουρεψα και με τεστ. αλλα απο περιεργεια πηρα να κανω ενα και βγηκε με τη μια καραμπινατο θετικο!!

τωρα ειμαι προβληματισμενη για 2 πραγματα! 1ον πως γινεται να κανα ξαναεκανα οωηξια η πια να παρω σαν κανονικη? αυτην??και 2ον πως θα παιξω σημερα τυφλομυγα π το σπιτι των γονιων μ ειναι πολυ μικρο και δεν πρεπει να ακουστει ουτε κιχ!!! αν ειναι δυνατον!!

Δεν αποκλείεται να κανεις διπλή ωορηξια κοριτσακι μου..ελπιζω να καταφέρετε να το εκμεταλλευτείτε σημερα..αυριο πάντως οπωσδήποτε..μαζευτε τα φύγετε νωρίς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ellipapa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...!!!! Θα περιμένω και αυτόν τον μήνα μήπως έρθει επιτέλους το μωρακι μας και αν δεν έρθει θα πάω... Πραγματικά το θέλω πάρα πολύ... Με τον άντρα μου είμαστε πόλη ευτυχισμένοι και θέλουμε πολύ ένα μωρακι στην ζωή μας...!!! Θα μπορούσα να κάνω τα πάντα για να τα καταφέρω...!!!

Καλη επιτυχία κοπελα μου αυτο το μηνα..και καλως μας ηρθες!!αληθεια απο ποτε μετράς καθυστέρηση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

@miniatoura87!!!! 

Θα σου απαντήσω λιγο συντομα και κοφτα γιατι βιασομαι για τη δουλιτσα αλλα δεν ηθελα να σε αφησω ετσι!

Μπορει οντως να εκανες διπλη ωορρηξια!!! 

Ομως!!!!!!!!! 

Σου θυμιζω οτι οταν έμεινα έγκυος εβλεπα 15 μερες συνεχόμενες θετικο τεστ ωορρηξιας και απορούσα!!!!! Μετα απο πολυ ψαξιμο διαπίστωσα οτι πολλες φορές το τεστ ωορρηξιας μπερδεύεται με την ορμονη της εγκυμοσύνης. (Οχι ομως το αντιθετο)

Ψαξε στο νετ σε ξενα φορουμς καο θα δεις ποσες κοπέλες ειχαν το ιδιο!!! 

Κορίτσι μου σου εύχομαι ειλικρινά να ειναι κατι τετοιο!! Ξερω φανταζει λιγο αποθανο σενάριο αλλα το έζησα και το επιβεβαιωσα απο αλλες εμπειριες. Υπάρχει κιολας μια αντιστοιχη εμπειρια εδω στο μαμμυλαντ με κοπελα που τελικα ηταν εγκυος και τηξ ιδια στιγμη ειχε και θετικο τεστ ωορρηκιας και εγκυμοσύνης και απορούσε: εγω τελικα ειμαι εγκυος η εχω ωορρηξία???!!!! 

Θα στο στείλω μολις βρω χρονο.

Παρολα αυτα ελπιζω να έκανες σιγανες ζουζουνιστες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης αν εκανες μια εβδομαδα πριν ωορρηξια θα μπορουσε να ηταν πονακι εμφυτευσης??!!!!

Μπορει να φαινομαι υπεραισιοδοξη αλλα σου κατεθεσα τη δικη μου εμπειρια!! Ειχα ανοιξει και αναλογο ποστ και σας ειχα στειλει αναλογες ιστιοσελιδες! Οκ εσυ δε μπορεις να ξέρεις αν εχεις συνεχομενα θετικα τεστ αλλα εχε και αυτη την πιθανοτητα κατα νου..

Αχ κορίτσι μου μακαρι να ειναι κατι τετοιο και να μας τρελάνεις!!!!! ??????????????????????

ΥΓ: τονιζω ξανα πως φαίνεται πολυ υπεραισιοδοξο σεναριο κατι τέτοιο και δεν ειμαο ειδικός απλα ειπα και μια αλλη ιδεα!

Τρεεεεχω τωρα γιατι αργησα! Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλη επιτυχία κοπελα μου αυτο το μηνα..και καλως μας ηρθες!!αληθεια απο ποτε μετράς καθυστέρηση??

Καλημέρα...!!! Δεν έχω καθυστέρηση,τα περιμένω στις 18 του μήνα απλά εδώ κ πολλές μέρες έχω πονακια κ τσιμπήματα στην κοιλιά κ με πολύ ορισμένο στήθος ... Ξέρω θα μου έρθουν παλι αλλα μέσα μου έχω μία μικρή ελπίδα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ellipapa είπε:

Καλημέρα...!!! Δεν έχω καθυστέρηση,τα περιμένω στις 18 του μήνα απλά εδώ κ πολλές μέρες έχω πονακια κ τσιμπήματα στην κοιλιά κ με πολύ ορισμένο στήθος ... Ξέρω θα μου έρθουν παλι αλλα μέσα μου έχω μία μικρή ελπίδα..!!!

Να ελπιζεις κοριτσάκι μου..... και ευχομαι να εισαι ηδη εγκυουλα...... μη το βαζεις κατω..παλεψε για το σπορακι σου και αν χρειαστει δες και αλλο γιατρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Να ελπιζεις κοριτσάκι μου..... και ευχομαι να εισαι ηδη εγκυουλα...... μη το βαζεις κατω..παλεψε για το σπορακι σου και αν χρειαστει δες και αλλο γιατρο....

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Απλά έχω απογοητευτεί παρά πολύ όλο αυτό το διάστημα... Με τον άντρα μου ειμασταν μαζί πολλά χρόνια κ παντρευτηκαμε για να κάνουμε μωρακιιιι.. Πίστευα ότι θα είναι πιο εύκολο,αλλά έχει περάσει 1,5 χρόνος κ τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ellipapa είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Απλά έχω απογοητευτεί παρά πολύ όλο αυτό το διάστημα... Με τον άντρα μου ειμασταν μαζί πολλά χρόνια κ παντρευτηκαμε για να κάνουμε μωρακιιιι.. Πίστευα ότι θα είναι πιο εύκολο,αλλά έχει περάσει 1,5 χρόνος κ τίποτα...

Και εγω ετσι πίστευα πως είναι εύκολο..... 4 χρονια προσέχαμε με τον αντρα μου και οταν αποφασισαμε να αφεθούμε πιστευα οτι Θα γινω μανουλα απο το πρωτο μηνα! Στη δικη μου τη περιπτωση εμεινα απο το δευτερο αλλα δυστυχώς δε προχώρησε και τωρα εχουνε περασει σχεδον 3 μηνες και περιμένω με τοση ανυπομονησία... Σε καταλαβαίνω και ποσο απελπιζεσαι οταν βλέπεις οτι η εγκυμοσύνη για καποιες ειναι ευκολη υποθεση αλλα για αλλες οχι.. ειλικρινα εύχομαι να ηταν για ολες το ιδιο εύκολο, καμια να μη περνούσε αυτο το πονο της απογοητευσης καθε μηνα....

Οπως ειχε πει και μια φιλη μας εδω, νομιζω το @Lisaki 80, στο 2017 ζουμε παιδακια θα κανουμε ολες μας. Μας αξιζει και θα τα καταφέρουμε....μη χανεις τις ελπίδες σου και ψαξτο με αλλον γιατρό...ποτε δε ξέρεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!

Τελικά έκανα τεστάκι και ήταν ένα καθαρότατο αρνητικό!! Αλλά δεν το βάζουμε κάτω!!!!!!!!!!

 

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kat-lar είπε:

καλημέρα κορίτσια!!

Τελικά έκανα τεστάκι και ήταν ένα καθαρότατο αρνητικό!! Αλλά δεν το βάζουμε κάτω!!!!!!!!!!

 

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Οχι φυσικά δε τπ βάζουμε κατω!!!??????

Παμε ακομα πιο δυνατά!!!!!!

ΥΓ: πόσες μέρες καθυστέρησης είχες?? Θύμησε μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!

Σας εχασα τελειως αυτες τις μερες,ειχα προβλημα με καυστηρα αεριου και εγω και ημουν φιλοξενουμενη μια στη μαμα μια στα πεθερικα... Εμπαινα που και που αλλα οι αναρτησεις ηταν τοοοσες πολλες που χαθηκα!!!

Kat-lar μου, λυπηθηκα για το αποτελεσμα αλλα χαίρομαι που το πηρες θετικά!!! Συνεχιζουμε λοιπον!!!!!!!!

Καλως ηρθες ellipapa..και εμεις ακριβώς ετσι!

Πεταλουδιτσα μου και εμεις νομίζαμε οτι αν ξαφνικα βγαζαμε την προφυκαξη θα εμενα εγκυος αμεσα...κουνια που μας κουναγε!

Μινιατουρακι μου, ακριβως ετσι!και εμεις σε γονείς και πεθερικα..σαν αδερφακια ειμασταν!μια φορα εγινε αλλα στο πατωμα..ουτε κιχ!!μαρτυριοοοο!!

Καλημέρα καλημέρα σε ολες!!!!!!να εχουμε μια ομορφη παρασκευη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@miniatoura87μακάρι να ειναι αυτο που λεει η @Petalouditsa28 it make sense!! Παντως παίξτε τυφλομυγες όπως και να χει!! Ειναι πολυ νωρίς για να επηρεαστεί η εγκυμοσύνη αν υπάρχει! Μακάρι!!!'ν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Οχι φυσικά δε τπ βάζουμε κατω!!!??????

Παμε ακομα πιο δυνατά!!!!!!

ΥΓ: πόσες μέρες καθυστέρησης είχες?? Θύμησε μου...

ακόμη έχω καθυστέρηση.... περίμενα από 01/01 αλλά τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ellipapa είπε:

Καλημέρα...!!! Δεν έχω καθυστέρηση,τα περιμένω στις 18 του μήνα απλά εδώ κ πολλές μέρες έχω πονακια κ τσιμπήματα στην κοιλιά κ με πολύ ορισμένο στήθος ... Ξέρω θα μου έρθουν παλι αλλα μέσα μου έχω μία μικρή ελπίδα..!!!

Ναι καλη μου,το καταλαβα..ρωτησα απο ποσο του μηνα ξεκινάει η καθυστέρηση..γιατι ευχομαι ολόψυχα να μην έρθει η ακατανόμαστη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εκτός απο κλομιφαινη εχεις κανει και ενέσεις?εγω εκανα τέσσερις ενέσεις μερα παρα μερα (bemfola) ειναι lh απο οτι διάβασα..και τωρα περνώ utrogestan..εχεις πάρει κατι απο αυτα?

Μονο.ουτροτζεσταν μετα την σπερματςγχυση..καθε οργαβισμος εθναι ομως αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

ακόμη έχω καθυστέρηση.... περίμενα από 01/01 αλλά τίποτα....

Λοιπόν επειδή έχουν υπάρξει πολλες κοπέλες που ειχαν αρκετές μέρες καθυστέρησης, αρνητικα τεστ και ηταν έγκυες θα σου προτείνα το εξης! Πήγαινε κανε μια χοριακη να σιγουρευτείς. Μετα μιλα με το γιατρο σου για να σε καθοδηγησει ειναι αρκετές μέρες η καθυστέρηση σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat-lar..καλο θα ηταν να συναντησεις το γυναικολο σου.μπορει να ειναι απλα ενα μπερδεμα περιοδου αλλα θα ηταν καλο μα το ξερει ο γιατρος για να σε καθοδηγησει αμεσα!μηπως πηρες προσφατα φαρμακα?η μηπως τωρα ξεκινησατε ελευθερες επαφες?εγω στις 2 μεγαλες καθυστερησεις που ειχα τη μια φορα μαλλον προηλθε επειδη αρρωστησα και επαιρνα αντιβιωση και την αλλη γιατι μόλις είχαμε ξεκινησει επαφες και ο οργανισμος δεν ειχε συνηθησει το σπερμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Λοιπόν επειδή έχουν υπάρξει πολλες κοπέλες που ειχαν αρκετές μέρες καθυστέρησης, αρνητικα τεστ και ηταν έγκυες θα σου προτείνα το εξης! Πήγαινε κανε μια χοριακη να σιγουρευτείς. Μετα μιλα με το γιατρο σου για να σε καθοδηγησει ειναι αρκετές μέρες η καθυστέρηση σου. 

Ευχαριστώ πολύ! θα το κάνω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Kat-lar..καλο θα ηταν να συναντησεις το γυναικολο σου.μπορει να ειναι απλα ενα μπερδεμα περιοδου αλλα θα ηταν καλο μα το ξερει ο γιατρος για να σε καθοδηγησει αμεσα!μηπως πηρες προσφατα φαρμακα?η μηπως τωρα ξεκινησατε ελευθερες επαφες?εγω στις 2 μεγαλες καθυστερησεις που ειχα τη μια φορα μαλλον προηλθε επειδη αρρωστησα και επαιρνα αντιβιωση και την αλλη γιατι μόλις είχαμε ξεκινησει επαφες και ο οργανισμος δεν ειχε συνηθησει το σπερμα!

τίποτα από τα 2 δεν είναι πιθανό..... θα δείξει!!! θα μιλήσω σίγουρα με τον γιατρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Μονο.ουτροτζεσταν μετα την σπερματςγχυση..καθε οργαβισμος εθναι ομως αλλιως

Καλημερααααα...Σου δημιούργησε κατι η προγεστερονη?εχω διαβάσει οτι κανει πρήξιμο στο στήθος..και μενα εχει πρηστεί,αλλα οχι τρελα..απο χθες όμως άρχισαν να πονάνε οι θηλές μου..αυτο που σιγουρα ειναι απο την προγεστερονη σε μενα ειναι να μου ανοίξει την όρεξη...pregnyl δεν ειχες κανει για την σπερματέγχυση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kat-lar είπε:

καλημέρα κορίτσια!!

Τελικά έκανα τεστάκι και ήταν ένα καθαρότατο αρνητικό!! Αλλά δεν το βάζουμε κάτω!!!!!!!!!!

 

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Καλημερα καλη μου...τεστ εγκυμοσυνης στο σπιτι εκανες η χοριακη??τα τεστ πολλές φορές δείχνουν λάθος..αν μια σύλληψη ειναι πολυ πρόσφατη..Η χοριακη δεν λανθάνει ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα καλη μου...τεστ εγκυμοσυνης στο σπιτι εκανες η χοριακη??τα τεστ πολλές φορές δείχνουν λάθος..αν μια σύλληψη ειναι πολυ πρόσφατη..Η χοριακη δεν λανθάνει ποτε..

Καλημέρα και σε εσένα!!!

τεστ στο σπίτι έκανα διότι τα οικονομικά μου αυτή τη στιγμή δεν αντέχουν κάτι άλλο.

Τη Δευτέρα όμως θα πάω και για χοριακή. Δεν έχω ελπίδες αλλά οκ, θα δείξει....... και σίγουρα θα μιλήσω με τον γιατρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...