Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Γύρισα σπίτι και στο πεζούλι που υπάρχει εξω απο τη πολυκατοικία μου υπηρχε μια ξεχασμένη πιπιλα.....

Συγκινήθηκα η αλήθεια είναι...θυμήθηκα το σπορακι μου......

Αλλα είπαμε...χαμογελο και κοιταμε μπροστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η desmi είπε:

Κορίτσια επειδή διαβάζω για σαλπιγγογραφία...σπερματογράφημα...ορμονικό έλεγχο κ εξωσωματική... γνωρίζετε μήπως μετά από πόσο διάστημα προσπαθειών είναι καλό να ξεκινήσεις τέτοιες διαδικασίες κ μετά από ποια ηλικία περίπου;

Καλησπέρα!
 Σχετικά με τα ερωτήματα σου, ξέρω ότι για ηλικίες μέχρι 35 χρονών που έχουν κλίσει χρόνο προσπαθειών ξεκινάει η διερευνηση με τις εξετάσεις που ανέφερες πριν. Για μεγαλύτερες ηλικίες είναι πιο μικρό το περιθώριο, καθορισμένο στους 6 μήνες. Ελπίζω να σε βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η desmi είπε:

Κορίτσια επειδή διαβάζω για σαλπιγγογραφία...σπερματογράφημα...ορμονικό έλεγχο κ εξωσωματική... γνωρίζετε μήπως μετά από πόσο διάστημα προσπαθειών είναι καλό να ξεκινήσεις τέτοιες διαδικασίες κ μετά από ποια ηλικία περίπου;

desmi m oloi oi giatroi lene meta apo 1 xrono systimatikwn prospatheiwn na kaneis eksetaseis (Salpiggogafia klp) ektos an eisai panw apo 35 opote sou lene meta to to 6mino!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η miniatoura87 είπε:

@peacock ti sugxronismos!!! mazi ta grapsame kai akrivws ta idia! :)

Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γύρισα σπίτι και στο πεζούλι που υπάρχει εξω απο τη πολυκατοικία μου υπηρχε μια ξεχασμένη πιπιλα.....

Συγκινήθηκα η αλήθεια είναι...θυμήθηκα το σπορακι μου......

Αλλα είπαμε...χαμογελο και κοιταμε μπροστά!

glukoula mou!!! pame mprosta!!! min afiseis tpt na se paei pisw!!! to sporaki efyge gt den itan toso dunato!!! to epomeno tha einai,tha ta kataferei kai tha meineiiii! pote ekleises rantevou me to giatro sou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@miniatoura87 μου τη Πέμπτη έκλεισα να μου πει οτι ειναι ολα καλα και να εκμαι ακομα πιο ήσυχη. Βέβαια εκείνος εξ αρχης ηταν της αποψης οτι μονο αν δω κατι περίεργο να παω  απο εκεί..Δηλαδη απο μονη μου πηρα την αποφαση να παω. Εκεινος εβγαλε μια σιγουριά οτι ηταν τοσο νωρίς αυτο που έγινε που δε χρειάζεται να ανησυχω για κάτι και φυσικα ουτε αποσεξη....

Ηταν και μπλε η πιπιλα...ποιος, εγω που παντα ήθελα κοριτσάκι και τωρα με συγκηνησε μεχρι και η μπλε πιπιλα! ❤❤????

Αισιοδοξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια. εχω ξαναγράψει στο παρελθόν και την δικη μου εμπειρία. εν συντομία,  πριν τρία χρόνια απεβαλα στην εκτη εβδομάδα της κύησης η τοτε γυναικολογος μου δεν ειχε ανακαλυψει ουτε κατα διάνοια το διάφραγμα που υπήρχε στην μητρα μου . τελοσπαντων... με τα πολλά βρήκα τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί τωρα ο οποίος μου εκανε και την επεμβατικη υστεροσκοπηση και αφαιρέθηκε το διάφραγμα. και τωρα στα ευχάριστα έχουμε ξεκινήσει νεες προσπαθειες με τον σύζυγό μου διανύουμε τον τριτο μήνα προσπαθειών και τα γνωστά αγχη που εχουμε όλες μας πότε θα γίνει η σύλληψη πως θα παει κτλ δεν λείπουν όσο και να θέλω να τα αποβαλω. πφφφ... στην αναμονή λοιπόν. εύχομαι σε ολες μας τα καλύτερα:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσια!!!  καλο απογευμα...την εκανα την σαλπιγγογραφια ...   δραμα η κατασταση!!!! αλλα ηταν καλη!!! και αμεσως μετα πηγα στον γυναικολογο μου!!!!!!   ετρεξα να κανω ολες τις εξετασεις και αφορμη να του δειξω την σαλπιγγογραφια .....  μου ειπε οτι ξεχασε απο την αρχη να μου πει να παρω τηλ για να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη!!! ειμαι πολυ απογοητευμενη ...γιατι μου ειπαν οτι θα μου κλεισουν μετα το μαρτιο !!  δλδ θα πρεπει να ξανακανω ολες τις εξετασεις απο την αρχη!!!  ;;;;;;;;;    πολλα χρηματα και πολυ διαδικασια .....  αυριο θα παω απο κει που κλεινουν ραντεβου ...να τους πω τι εγινε μηπως και με λυπηθουν να μου κλεισουν πιο μπροστα....φουλ απογοητευση .....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elpida zoi είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια. εχω ξαναγράψει στο παρελθόν και την δικη μου εμπειρία. εν συντομία,  πριν τρία χρόνια απεβαλα στην εκτη εβδομάδα της κύησης η τοτε γυναικολογος μου δεν ειχε ανακαλυψει ουτε κατα διάνοια το διάφραγμα που υπήρχε στην μητρα μου . τελοσπαντων... με τα πολλά βρήκα τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί τωρα ο οποίος μου εκανε και την επεμβατικη υστεροσκοπηση και αφαιρέθηκε το διάφραγμα. και τωρα στα ευχάριστα έχουμε ξεκινήσει νεες προσπαθειες με τον σύζυγό μου διανύουμε τον τριτο μήνα προσπαθειών και τα γνωστά αγχη που εχουμε όλες μας πότε θα γίνει η σύλληψη πως θα παει κτλ δεν λείπουν όσο και να θέλω να τα αποβαλω. πφφφ... στην αναμονή λοιπόν. εύχομαι σε ολες μας τα καλύτερα:x

καλη τυχη γλυκια μου!!! και

σε ολες τις κοπελες επισης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η elpida zoi είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια. εχω ξαναγράψει στο παρελθόν και την δικη μου εμπειρία. εν συντομία,  πριν τρία χρόνια απεβαλα στην εκτη εβδομάδα της κύησης η τοτε γυναικολογος μου δεν ειχε ανακαλυψει ουτε κατα διάνοια το διάφραγμα που υπήρχε στην μητρα μου . τελοσπαντων... με τα πολλά βρήκα τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί τωρα ο οποίος μου εκανε και την επεμβατικη υστεροσκοπηση και αφαιρέθηκε το διάφραγμα. και τωρα στα ευχάριστα έχουμε ξεκινήσει νεες προσπαθειες με τον σύζυγό μου διανύουμε τον τριτο μήνα προσπαθειών και τα γνωστά αγχη που εχουμε όλες μας πότε θα γίνει η σύλληψη πως θα παει κτλ δεν λείπουν όσο και να θέλω να τα αποβαλω. πφφφ... στην αναμονή λοιπόν. εύχομαι σε ολες μας τα καλύτερα:x

Τελικά ο γυναικολόγος είναι το α και το ω για μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Εύχομαι όλα καλά από δω  κ πέρα elpida zoi και καλή επιτυχία σε σένα και σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικά απο εμπειρία πλεον μπορω να πω οτι ναι ο γιατρός είναι το Α και το Ω και ιατρικά και ψυχολογικά. με αυτον τον άνθρωπο μπορώ να συζητησω τα πάντα ολες τις απορίες μου τις ανησυχίες μου χωρις να ντραπω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elpida zoi είπε:
στις On 15/11/2016 at 5:27 ΜΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@miniatoura87 μου τη Πέμπτη έκλεισα να μου πει οτι ειναι ολα καλα και να εκμαι ακομα πιο ήσυχη. Βέβαια εκείνος εξ αρχης ηταν της αποψης οτι μονο αν δω κατι περίεργο να παω  απο εκεί..Δηλαδη απο μονη μου πηρα την αποφαση να παω. Εκεινος εβγαλε μια σιγουριά οτι ηταν τοσο νωρίς αυτο που έγινε που δε χρειάζεται να ανησυχω για κάτι και φυσικα ουτε αποσεξη....

Ηταν και μπλε η πιπιλα...ποιος, εγω που παντα ήθελα κοριτσάκι και τωρα με συγκηνησε μεχρι και η μπλε πιπιλα! ❤❤????

Αισιοδοξία!!!

Καλησπέρα κορίτσια κ Χρόνια πολλά (17 Νοέμβρη σήμερα!) Petalouditsa ευχομαι όλα καλά σήμερα με τον γυναικολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, εγω ξεκιναω την 5η μου εξωσωματικη αλλα αυτη την φορα οχι στην Αθηνα αλλα στην Κρητη στο Ηρακλειο.  Δεν το βαζω κατω...παρα τους φοβους μου αυτη τη φορα πιστευω περισσοτερο οτι θα τα καταφερω . Ισως να ειναι η αντιμετωπιση του γιατρου..ισως γιατι θελω να το πιστευω... Ειμαι αισιοδοξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η oneiropola είπε:

Γεια σας, εγω ξεκιναω την 5η μου εξωσωματικη αλλα αυτη την φορα οχι στην Αθηνα αλλα στην Κρητη στο Ηρακλειο.  Δεν το βαζω κατω...παρα τους φοβους μου αυτη τη φορα πιστευω περισσοτερο οτι θα τα καταφερω . Ισως να ειναι η αντιμετωπιση του γιατρου..ισως γιατι θελω να το πιστευω... Ειμαι αισιοδοξη....

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!ειναι πολυ καλο σημαδι η καλη σου ψυχολογια!!!εγω ειμαι στη δευτερη μερα της τριτης εμβρυομεταφορας κ θελω να πιστευω πως αυτη τη φορα πετυχαμε!!!με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια ολες οι γυναικες που παιδευομαστε κ δυστυχως ειμαστε πολλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Depy86 είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!ειναι πολυ καλο σημαδι η καλη σου ψυχολογια!!!εγω ειμαι στη δευτερη μερα της τριτης εμβρυομεταφορας κ θελω να πιστευω πως αυτη τη φορα πετυχαμε!!!με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια ολες οι γυναικες που παιδευομαστε κ δυστυχως ειμαστε πολλες!!!

Καλή επιτυχία...!!!!!Με το καλό να μας πεις ευχάριστα σε 10 μερες!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η oneiropola είπε:

Γεια σας, εγω ξεκιναω την 5η μου εξωσωματικη αλλα αυτη την φορα οχι στην Αθηνα αλλα στην Κρητη στο Ηρακλειο.  Δεν το βαζω κατω...παρα τους φοβους μου αυτη τη φορα πιστευω περισσοτερο οτι θα τα καταφερω . Ισως να ειναι η αντιμετωπιση του γιατρου..ισως γιατι θελω να το πιστευω... Ειμαι αισιοδοξη....

καλη επιτυχία κοριτσάκι μου θα πετύχει αυτή τη φορά σου στελνω θετική ενέργεια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Depy86 είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!ειναι πολυ καλο σημαδι η καλη σου ψυχολογια!!!εγω ειμαι στη δευτερη μερα της τριτης εμβρυομεταφορας κ θελω να πιστευω πως αυτη τη φορα πετυχαμε!!!με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια ολες οι γυναικες που παιδευομαστε κ δυστυχως ειμαστε πολλες!!!

σε ευχαριστω πολυ, ευχομαι ολοψυχα να εχεις θετικο αποτελεσμα. Καταλαβαινω την ψυχολογια σου....πρεπει να ειμαστε αισιοδοξες. ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

καλη επιτυχία κοριτσάκι μου θα πετύχει αυτή τη φορά σου στελνω θετική ενέργεια????

Σε ευχαριστω πολυ...εχω αναγκη απο θετικη ενεργεια. ειμαι αισιοδοξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!καλη επιτυχια σε ολες μας!!!μια ερωτηση αν ξερει καποια!!!απο την παρασκευη που εκανα την εμβρυομεταφορα ειμαι με συναχι κ πονολαιμο!!!ευτυχως χωρις πυρετο!!!ο γιατρος ειπε ντεπον αλλα οσο γινεται να το αποφυγω!!δεν εχω παρει ακομα το παλευω!!!εχετε ιδεα αν μπορει να επηρεασει το αποτελεσμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Depy86 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!καλη επιτυχια σε ολες μας!!!μια ερωτηση αν ξερει καποια!!!απο την παρασκευη που εκανα την εμβρυομεταφορα ειμαι με συναχι κ πονολαιμο!!!ευτυχως χωρις πυρετο!!!ο γιατρος ειπε ντεπον αλλα οσο γινεται να το αποφυγω!!δεν εχω παρει ακομα το παλευω!!!εχετε ιδεα αν μπορει να επηρεασει το αποτελεσμα;;;

Έχω ακούσει ότι το ντεπον είναι τελείως ακίνδυνο και επιτρέπεται κανονικά.. Τώρα αν σου είπε να το αποφύγεις απόφυγε το καλύτερα..... Ποτέ είναι να κάνεις τη χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2016 at 8:07 ΠΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Είπα να ανοίξω αυτο το θέμα για να μοιραστούμε ολες μας τις αγωνιες μας, τους φοβους μας και κυρίως τις ΕΛΠΙΔΕΣ μας... 

Προσπαθώ και εγώ για το σπορακι μου.. 

Εννοείτε πως θα ήθελα να συμμετέχουν και οι κοπέλες που ήδη εχουν σπορακι στη κοιλίτσα τους..ας μη ξεχνάμε οτι ολες περνάμε την αγωνια μας!! 

Σας φιλω!

 

Καλημερα!Στην ιδια περιπτωση ειμαστε κ εμεις!Προσπαθουμε περιπου μισο χρονο...Εκανα υστεροσαλπιγκογραφια που εδειξε καλη και αφαιρεσα πριν 1 εβομαδα ενα πολυποδα.Παμε τωρα για τις επομενες εξετασεις κ ελπιζω να δειξουν καλες,...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...