Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Η αληθεια ειναι οτι περιμενω απο 21/1 να αδειαθετισω..η μαλλον για να ειμαι ειλικρινής ΔΕΝ περιμενω..και μενα μου φάνηκαν περιεργα αυτα που νιώθω..αλλα προσπαθω να μην το σκέφτομαι..επισης απο χτες το πρωι εχω συχνουρία..και αυτο όμως και η μέση μπορει να ναι απο το κρύο..οπως και να χει 9 μερουλες μας μείνανε...

Δεν πειράζει..ασε τα τεστακια και παίξε τυφλομυγες..σαν να μην υπαρχει αυριο!!!αχαχχαχαχαχα...το κρύο μας φέρνει πιο κοντά!!!αχαχχαχαχα

Ναι είναι πολύ νωρίς να πονάς απο τώρα λόγω ακατανόμαστης...μακάρι να είναι το σποράκι!!! Εσύ όσο μπορείς να είσαι ξεκούραστη....ναι? 10 μερούλες μείνανε μόνο!!

Τα έχω στη ντουλάπα μου τα τεστάκια αλλά όσο και να με φωνάζουν εγώ αντιστέκομαι......γιατί πάλι θα ανγχωθώ αν βλέπω συνεχώς αρνητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

έχη ήδη καθυστέρηση από 01/01 που περίμενα....!!! απλώς με ανησυχεί που δεν έχω συμπτώματα καθόλου....

Γιατί δε κάνεις ένα τεστάκι? εξάλλου αν είσαι τελικά εγκυούλα πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου για να πράξετε αναλόγως...μη το  αφήνεις άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γιατί δε κάνεις ένα τεστάκι? εξάλλου αν είσαι τελικά εγκυούλα πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου για να πράξετε αναλόγως...μη το  αφήνεις άλλο....

έχεις απόλυτο δίκιο αλλά για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι πάλι μία αρνητική απάντηση.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

έχεις απόλυτο δίκιο αλλά για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι πάλι μία αρνητική απάντηση.......

Βρε κοριτσάκι μου γλυκό........καταλαβαίνω πως το λες και  εγώ πριν λίγες μέρες έλεγα: προτιμώ να δω αίμα παρά ένα ψυχρό αρνητικό -.... 

Απο εκεί και πέρα όμως 6 μέρες είναι αρκετές...... Αν είσαι έγκυος πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου, να κάνεις εξετάσεις, να πάρεις βιταμίνες και να προσέχεις αναλόγως...

Αν πάλι δεν είσαι πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου για να ψαχτείς για τυχόν μικρο διαταραχούλες......

Αντε βρε κοριτσάκι μου...πήγαινε πάρε ένα τεστάκι και κάντο..εμείς εδώ είμαστε να σε ανακουφίσουμε αν δεις αρνητικό ή να χαρούμε μαζί σου αν δεις θετικό.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Βρε κοριτσάκι μου γλυκό........καταλαβαίνω πως το λες και  εγώ πριν λίγες μέρες έλεγα: προτιμώ να δω αίμα παρά ένα ψυχρό αρνητικό -.... 

Απο εκεί και πέρα όμως 6 μέρες είναι αρκετές...... Αν είσαι έγκυος πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου, να κάνεις εξετάσεις, να πάρεις βιταμίνες και να προσέχεις αναλόγως...

Αν πάλι δεν είσαι πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου για να ψαχτείς για τυχόν μικρο διαταραχούλες......

Αντε βρε κοριτσάκι μου...πήγαινε πάρε ένα τεστάκι και κάντο..εμείς εδώ είμαστε να σε ανακουφίσουμε αν δεις αρνητικό ή να χαρούμε μαζί σου αν δεις θετικό.....

 

@kat-lar συμφωνω απολυτα με την πεταλουδιτσα! και στην τελικη δν ειναι καλυτερα να ξερεις οποιο και αν ειναι το αποτελεσμα? εγω θελω να ξερω γτ στη θεση σου αν λεμε δεν ημουν  (που μακαρι αν εισαι)καθε μερα π θα ειχα καθυστερηση θα ενιωθα ολο και πιο πολυ εγκυος και τελικα η απογοητευση οταν θα αδιαθετουσα θα ταν τεραστια!

οποιο και αν αναι το αποτελεσμα καλυτερα να το ξερεις... θα το αντιμετωπισεις ουτως η αλλως..με απλο τεστ θα εισαι σιγουρη μετα απο τοσες μερες καθυστερηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@kat-lar αν ήξερα που μένεις θα πήγαινα εγώ να σου φέρω τεστ! χαχαχα! 

τρέεεεχα.........................

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα θα πάω...... μεθαύριο γιατί αύριο σίγουρα δεν θα μπορέσω το πρωι...!!!! μέχρι τότε όμως πόσο φυσιολογικό είναι να μην νιώθω τίποτα απολύτως (εκτός από συχνοουρία που μπορεί να είναι και από το κρύο...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

έχη ήδη καθυστέρηση από 01/01 που περίμενα....!!! απλώς με ανησυχεί που δεν έχω συμπτώματα καθόλου....

Τωρα θυμήθηκα..ναι σωστά..τωρα κοριτσακι μου,η αλλαγή κυκλου κανεις η οντως εισαι έγκυος..δεν θελεις να κανεις χοριακη να ξεκαθαρίσει το θέμα?αν δεν αδειαθετεις και δεν υπαρχει εγκυμοσυνη,το πιο πιθανό θα πρεπει να παρεις dufaston για να σου έρθει η περίοδος..ο γυναικολόγος σου θα στα πει καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα θα πάω...... μεθαύριο γιατί αύριο σίγουρα δεν θα μπορέσω το πρωι...!!!! μέχρι τότε όμως πόσο φυσιολογικό είναι να μην νιώθω τίποτα απολύτως (εκτός από συχνοουρία που μπορεί να είναι και από το κρύο...)

με 6 μερες καθυστερησης..... αν απλα μεινεις 2 2,5 ωριτσες χωρις να πιεις υγρα θα δειξει...........

για αυτο σου λεω...τρεεεεχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα θα πάω...... μεθαύριο γιατί αύριο σίγουρα δεν θα μπορέσω το πρωι...!!!! μέχρι τότε όμως πόσο φυσιολογικό είναι να μην νιώθω τίποτα απολύτως (εκτός από συχνοουρία που μπορεί να είναι και από το κρύο...)

ολα μπορει να συμβουν! υπαρχουν πολλες κοπελες π ξεκινησαν τα συμπτωματα μετα απο 1 μηνα καθυστερησης

απορω πως κρατιεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ναι είναι πολύ νωρίς να πονάς απο τώρα λόγω ακατανόμαστης...μακάρι να είναι το σποράκι!!! Εσύ όσο μπορείς να είσαι ξεκούραστη....ναι? 10 μερούλες μείνανε μόνο!!

Τα έχω στη ντουλάπα μου τα τεστάκια αλλά όσο και να με φωνάζουν εγώ αντιστέκομαι......γιατί πάλι θα ανγχωθώ αν βλέπω συνεχώς αρνητικό...

Ναι κοριτσακι μου..να αντισταθείς!!στα τεστακια,οχι στον σύζυγο!!!

ειναι πολυ νωρίς για τις ενοχλήσεις που εχω και αυτο μου δίνει ελπίδα..οπως τα λες..δεν κανω και τιποτα σπουδαίο..ενα φαΐ..και υυυυυυυπνο ατελείωτο αυτες τις μερες..ευτυχως εχω άδεια μεχρι τελος της εβδομαδας..την αλλη βδομαδα βεβαια παω για δουλεια παλι,αλλα ευτυχως θα ναι μερικές μερες μονο πριν την χοριακη..(που θα χρειάζομαι επειγόντως κατι να απασχολεί το μυαλό μου..)

Το σπιτι εχει αρχίσει να "βρωμάει" αλλα και να αρχίσει να φωνάζει..απλα θα κλείσω τα αυτιά μου..δεν με νοιάζει τιποταααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι κοριτσακι μου..να αντισταθείς!!στα τεστακια,οχι στον σύζυγο!!!

ειναι πολυ νωρίς για τις ενοχλήσεις που εχω και αυτο μου δίνει ελπίδα..οπως τα λες..δεν κανω και τιποτα σπουδαίο..ενα φαΐ..και υυυυυυυπνο ατελείωτο αυτες τις μερες..ευτυχως εχω άδεια μεχρι τελος της εβδομαδας..την αλλη βδομαδα βεβαια παω για δουλεια παλι,αλλα ευτυχως θα ναι μερικές μερες μονο πριν την χοριακη..(που θα χρειάζομαι επειγόντως κατι να απασχολεί το μυαλό μου..)

Το σπιτι εχει αρχίσει να "βρωμάει" αλλα και να αρχίσει να φωνάζει..απλα θα κλείσω τα αυτιά μου..δεν με νοιάζει τιποταααααα....

καλημερα κατερινακι!!! οι πονοι στη μεση ειναι ενα πολυ θετικο συμπτωμα!!!ευχομαι να χει γινει το θαυμα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια βρε κοπελα μου @kat-lar πως κρατιέσαι??εμεις χωρις καθυστέρηση και τρελενόμαστε...Δεν εχεις να φοβάσαι τιποτα..εμεις ειμαστε εδω με τεράστιες αγκαλιές οποίο και να ναι το αποτέλεσμα,!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

καλημερα κατερινακι!!! οι πονοι στη μεση ειναι ενα πολυ θετικο συμπτωμα!!!ευχομαι να χει γινει το θαυμα!!! 

Καλημερα Μινιατουρακι μας ομορφοοοοο!!!Μακαρι κοριτσακι μου..και γω αυτο ευχομαι..και προσεύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αληθεια βρε κοπελα μου @kat-lar πως κρατιέσαι??εμεις χωρις καθυστέρηση και τρελενόμαστε...Δεν εχεις να φοβάσαι τιποτα..εμεις ειμαστε εδω με τεράστιες αγκαλιές οποίο και να ναι το αποτέλεσμα,!!!!

η αλήθεια είναι πως και εγώ παλιότερα δεν κρατιόμουν με τίποτα. Πριν τη καθυστέρηση με έπιανε τρέλα......... μετά είπα να αλλάξω τροπάριο μπας και αλλάξει το γούρι.... και σίγουρα για να μη με παίρενι από κάτω κάθε αρνητικό αποτέλεσμα!!!

Το βλέπω πως ήδη "αγκαλιάζετε" την αγωνία μου και ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ για αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

η αλήθεια είναι πως και εγώ παλιότερα δεν κρατιόμουν με τίποτα. Πριν τη καθυστέρηση με έπιανε τρέλα......... μετά είπα να αλλάξω τροπάριο μπας και αλλάξει το γούρι.... και σίγουρα για να μη με παίρενι από κάτω κάθε αρνητικό αποτέλεσμα!!!

Το βλέπω πως ήδη "αγκαλιάζετε" την αγωνία μου και ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ για αυτό!!!!

Η απόφαση βεβαίως ειναι δικη σου..αλλα συμφωνω απόλυτα με ολα σου είπε η πεταλουδιτσα μας πιο πριν..οτι κι αν αποφασίσεις θα περιμένουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα στα πιο όμορφα Κοριτσια της Ελλάδας!!!!τι μου κάνετε??πως πανε τα κέφια μας???εγω αν και κοιμήθηκα χάλια..με εφιάλτες και πονάκια στην μήτρα..και ξύπνησα ακομα πιο χάλια με τρομερό πονο στη μέση..ειμαι μια χαρουλα!!!περιμενω με αγωνία το αποτέλεσμα του γλυκού μας κοριτσιού, της @peacock.. και προσεύχομαι καθε τεστ η χοριακη που θα γίνει απο δω και περα..να ειναι ΜΟΝΟ Θετική!!!αλλα ακομη κι αν δεν ειναι..ειπαμε..το κεφάλι ψηλά..και προσπάθεια ξανά!!!

@Θελω να γινω μαμα!,καλως ήλθες κοντά μας..ηρέμησε κουκλίτσα μου και κανε μια χοριακη να μην γεμίζεις άγχος..καλα αποτελέσματα ευχόμαστε ολόψυχα!!!

@mommy86 υπαρχει ημέρα που δεν περιμένεις την ακατονόμαστη να ξέρουμε πόσες μερες θα αναμενουμε και δικά σου αποτελέσματα?? @Petalouditsa28 μας ΕΣΥ ποτε ΔΕΝ περιμένεις??

@Lisaki 80 μίλησες με γιατρό κοπελα μου? @Παρασκευαιδου μου γλυκια ευχομαι να βρεθει συντομα γιατρός..τοσο δύσκολα ειναι εκει ρε γαμωτο??

Γεια σας κοριτσια!! Εδω το εχει στρώσει για τα καλα!! Μίλησα με τον γιατρο μου και μου  ειπε πως ειναι φυσιολογική αυτη η ανωμαλία, αν δεν μου ερθει καθολου μέχρι το τέλος  της εβδομάδας να παω να με δει..τον άκουσα πολυ cool οποτε δεν ανησυχώ! @Κατερινάκι/only love Εγω στη δεύτερη εγκυμοσύνη ειχα πονάκια απο την ημέρα της ωορρηξιας (που ηξερα ακριβώς ποια ειναι με υπέρηχο) και μετα καθ ολη τη διάρκεια μέχρι και που περίμενα περίοδο που δεν ηρθε! Δεν θελω να σε ξεσήκωνω εννοειται αλλα αυτα τα πονάκια μπορει να σημαίνει  πως κατι γινεται! Με το καλο!!! 

@mommy86 σε 2 βδομάδες εύχομαι θετικά αποτελεσματα! Φανταζομαι ο άντρας σου ξεκουράζεται τωρα μετα τις εντατικές τυφλόμυγες! Χαχχα 

@Petalouditsa28 μου ασε τα τεστ ωορρηξιας αυτο το μήνα!  κανε μερα παρα μερα ως αργά του κύκλου! Αν εχετε όρεξη και καθε μερα καποιες φορες..θα πιαστεί που θα παει!! @Παρασκευαιδου ρώτησα τη φιλη μου και περιμενω όνομα και τηλ κτλ απο τη γυναικολόγο της στη Στουτγκαρδη.. ειναι λεει πολυ καλη.. 

@ΝΤΙΑ30 the only way is up!! Θα ανέβουμε θα ξαναπέσουμε αλλα πάλι και πάντα ψηλά!! 

@kat-lar κανε ενα τεστ να ξέρεις κορίτσι μου, αν εισαι έγκυος θα χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις αίματος, να παρεις φολικο  οξύ, να κόψεις αλκοόλ, να περίορισεις καφέδες.. οι πρώτες βδομάδες εγκυμοσύνης, μετρώντας απο την κάθυστερηση και μετα,  ειναι πολυ σημαντικοί.. έμενα μολις έμαθα πως ειμαι έγκυος στην 4η βδομάδα (ετσι μετρας,  απο τη πρώτη μέρα της τελευταίας περίοδου) μου απαγόρεψε επαφές για 1 μήνα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλσπερα!?

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας... Μακαρι να γινουν πραγματικοτητα κ να παρω ενα θετικο αποτελεσμα επιτελους! 

Δε το περιμενα αλλα εχω τρομερη αναισθησια... Εχω λαχταρα να παρω αποτελεσμα αλλα ως εκει... Δεν εχω οσο αγχος περιμενα... Χαρα κ τσαχπινια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Η αληθεια ειναι οτι περιμενω απο 21/1 να αδειαθετισω..η μαλλον για να ειμαι ειλικρινής ΔΕΝ περιμενω..και μενα μου φάνηκαν περιεργα αυτα που νιώθω..αλλα προσπαθω να μην το σκέφτομαι..επισης απο χτες το πρωι εχω συχνουρία..και αυτο όμως και η μέση μπορει να ναι απο το κρύο..οπως και να χει 9 μερουλες μας μείνανε...

Δεν πειράζει..ασε τα τεστακια και παίξε τυφλομυγες..σαν να μην υπαρχει αυριο!!!αχαχχαχαχαχα...το κρύο μας φέρνει πιο κοντά!!!αχαχχαχαχα

Yolooooooooo! ??

Αντε βρε κατερινακι να μας δωσεις ομορφα νεα! Μακαριιιιιιιι! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Εδω το εχει στρώσει για τα καλα!! Μίλησα με τον γιατρο μου και μου  ειπε πως ειναι φυσιολογική αυτη η ανωμαλία, αν δεν μου ερθει καθολου μέχρι το τέλος  της εβδομάδας να παω να με δει..τον άκουσα πολυ cool οποτε δεν ανησυχώ! @Κατερινάκι/only love Εγω στη δεύτερη εγκυμοσύνη ειχα πονάκια απο την ημέρα της ωορρηξιας (που ηξερα ακριβώς ποια ειναι με υπέρηχο) και μετα καθ ολη τη διάρκεια μέχρι και που περίμενα περίοδο που δεν ηρθε! Δεν θελω να σε ξεσήκωνω εννοειται αλλα αυτα τα πονάκια μπορει να σημαίνει  πως κατι γινεται! Με το καλο!!! 

@mommy86 σε 2 βδομάδες εύχομαι θετικά αποτελεσματα! Φανταζομαι ο άντρας σου ξεκουράζεται τωρα μετα τις εντατικές τυφλόμυγες! Χαχχα 

@Petalouditsa28 μου ασε τα τεστ ωορρηξιας αυτο το μήνα!  κανε μερα παρα μερα ως αργά του κύκλου! Αν εχετε όρεξη και καθε μερα καποιες φορες..θα πιαστεί που θα παει!! @Παρασκευαιδου ρώτησα τη φιλη μου και περιμενω όνομα και τηλ κτλ απο τη γυναικολόγο της στη Στουτγκαρδη.. ειναι λεει πολυ καλη.. 

@ΝΤΙΑ30 the only way is up!! Θα ανέβουμε θα ξαναπέσουμε αλλα πάλι και πάντα ψηλά!! 

@kat-lar κανε ενα τεστ να ξέρεις κορίτσι μου, αν εισαι έγκυος θα χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις αίματος, να παρεις φολικο  οξύ, να κόψεις αλκοόλ, να περίορισεις καφέδες.. οι πρώτες βδομάδες εγκυμοσύνης, μετρώντας απο την κάθυστερηση και μετα,  ειναι πολυ σημαντικοί.. έμενα μολις έμαθα πως ειμαι έγκυος στην 4η βδομάδα (ετσι μετρας,  απο τη πρώτη μέρα της τελευταίας περίοδου) μου απαγόρεψε επαφές για 1 μήνα.. 

 

Αχ κοριτσακι μου ειδες?καθυσηχαστικος ο γιατρούλης σου..ωραιότατα..οποτε περιμένεις μεχρι τελος της εβδομαδας για να δεις..Εννοειτε πως δεν με ξεσηκωνεις..ξεσηκωμένη ειμαι απο μόνη μου..οσο κι αν προσπαθω να μείνω προσγειωμένη..ειπαμε η επιτυχία ειναι μονόδρομος για οοοολες μας!!!Τωρα,σε λιγο..λιγάκι πιο μετα τι σημασία εχει???ολες θα καταφέρουμε να γίνουμε μανούλες..η ξανά μανούλες οπως το Λιζακι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κοριτσια καλσπερα!?

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας... Μακαρι να γινουν πραγματικοτητα κ να παρω ενα θετικο αποτελεσμα επιτελους! 

Δε το περιμενα αλλα εχω τρομερη αναισθησια... Εχω λαχταρα να παρω αποτελεσμα αλλα ως εκει... Δεν εχω οσο αγχος περιμενα... Χαρα κ τσαχπινια!

 

Εμενα γιατι αυτη η "αναισθησία" σου μου δίνει ακοοοομη πιο μεγαλη ελπίδα..δεν ξέρω...Ενα πράγμα μεσα μου χοροπηδάει απο χαρα και δεν μπορω να το ηρεμήσω...τι θα ακούσω άραγε?.???θα περιμένουμε νεα σου με αγωνία...?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχ κοριτσακι μου ειδες?καθυσηχαστικος ο γιατρούλης σου..ωραιότατα..οποτε περιμένεις μεχρι τελος της εβδομαδας για να δεις..Εννοειτε πως δεν με ξεσηκωνεις..ξεσηκωμένη ειμαι απο μόνη μου..οσο κι αν προσπαθω να μείνω προσγειωμένη..ειπαμε η επιτυχία ειναι μονόδρομος για οοοολες μας!!!Τωρα,σε λιγο..λιγάκι πιο μετα τι σημασία εχει???ολες θα καταφέρουμε να γίνουμε μανούλες..η ξανά μανούλες οπως το Λιζακι μας!!!

Εισαι πολυ πολυ γλυκεια Κατερινακι μου!! Ευχάριστω πολυ!! Το παιδάκι σου θα ειναι πολυ τυχερό!! Όπως και ολα τα παιδάκια εδω μεσα θα ειναι τυχερά με τετοιες μανούλες.. θα είστε καταπληκτικές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...