Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις On 6/1/2017 at 10:55 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Κοριτσια μου ομορφα κ γλυκα! Μπηκα τωρα γιατι απο το πρωι εκατσα με τον αντρουλη κ περασαμε χρονο μαζι που το ειχαμε αναγκη..

Για χιριακη ισως παω αυριο πρωι η τη δευτερα...δε ξερω ακομα...νιωθω βαρος στη μητρα...μαλλον θα αδιαθετησω ρε γαμωτο...πφφφφ! Θα δειξει....

 

στις On 7/1/2017 at 10:20 ΠΜ, ο/η miniatoura87 είπε:

Kαλημερα κοριτσια μου γλυκα!!!! πολυ κρυο σημερααα!!! ηρθα στη δουλεια με το θερμομετρο να δειχνει -8 βαθμους!!!

@Παρασκευαιδου μου γλυκια!! ανατριχιασα οταν ειδα τη φωτο! προχθες λοιπον μολις ξαπλωσα το βραδυ να κοιμηθω χωρις να ξερω αυτο π μας εστειλες  παρακαλουσα μεσα μου να γινω μανουλα συντομα  και το λεγα συνεχεια ! ευχομαι ολες απο τα βαθη της ψυχης μου να γινουμε οσο πιο συντομα γινεται και να ζησουμε επιτελους χωρις να εχουμε συνεχεια ενα βαρος και ενα παραπονο μεσα μας.νιωθω οτι αυτη η επιθυμια μας δεν μας αφηνει να χαρουμε ουσιαστικα και πραγματικα τη ζωη!να μην ταλαιπωρηθουμε αλλο!

@peacock -aki μου ζω με την αγωνια σου!!μακαρι να χει γινει το θαυματακι σου!!μακαρι να μας πεις σημερα η τη δευτερα για μια μεγααααλη χωριακη!! εγω η αληθεια ειναι σαν ανθρωπος δεν μπορω σε αυτα να περιμενω..ειμαι πολυ ανυπομονη! προτιμω να δω αρνητικα τεστ νωρις παρα να ελπιζω και να δω αιμα...αλλα ειναι στον ανθρωπο!! 

@Κατερινάκι/only love ευχομαι αυτη τη στιγμη π σου μιλαω να τα χουν βρει ενα απο απο τα 4 ωαρια σου με το τυχερο σπερματοζωαριο και να οδευει σιγα σιγα στο δρομο για αν εμφυτευθει το σπορακι σου!!!και αυτο το καψιματακι το διαφορετικο π ενιωσες να ειναι σημαδι συλληψης!! εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος και αισιοδοξος και θα τα καταφερεις σιγουρα!! οι πιθανοτητες αυτη τη φορα ειναι με το μερος σου!!! να δω πως θα περασουν οι μερες μεχρι 19!! μετραμε αντιστροφα...!!!

@ΝΤΙΑ30 μου εσυ πως εισαι? αδιαθετησες? μιλησες με τη γιατρο σου? που οφειλετε τοση καθυστεριση?

Δεν αδιαθετησα ακόμη... Οφείλεται λέει στο φάρμακο προσπαθεί λέει να μου φτιάξει τον κύκλο....Τι να πώ;;;;Σε λίγο θα φτάσω 10κιλα σύν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Peacockακι μου γλυκο .. Οντως θα καθυστερησει αλλα..το καλο πραμα αργει να γινει λενε!!!

Ετσι ειναι... Γι' αυτο η μανα μου προσπαθουσε δυο χρονια να με κανει.... Χαχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Κοριτσια την εκανα τη χοριακη....αυριο το απογευμα θα εχω απαντηση... Δυστυχως θα αργησει το αποτελεσμα... 

Μακαρι να πανε ολα καλα! Αν βγει θετικο θα καει το πελεκουδι! ?????

Ευχόμαστε και προσευχόμαστε αυτη η προσπάθεια με την pregnyl να απέδωσε καρπούς γλυκό μου κορίτσι..υπομονή μεχρι αυριο λοιπον και πολυυυυυυυυυ θετική ενέργεια για θετικό αποτέλεσμα κοριτσάρα μου..εν..αναμονή πανηγυρισμών λοιπον......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

 

Δεν αδιαθετησα ακόμη... Οφείλεται λέει στο φάρμακο προσπαθεί λέει να μου φτιάξει τον κύκλο....Τι να πώ;;;;Σε λίγο θα φτάσω 10κιλα σύν...

Υπομονή κοριτσάρα μου..τι να κανεις?υπομονη και νέος κύκλος προσπαθειών!!!εισαι καλα κατα τα αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Μακαρι για ολες μας... 

Και αν δεν ειναι σε αυτο το κυκλο θα ειναι στον επομενο... ?

Έλα να κάψουμε το πελεκούδι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά...  Τι μου κάνετε διάβαζα τα μηνύματα σας απ το πρωί αλλά λόγο δουλειάς δεν μπόρεσα να σας απαντήσω πιο νωρίς.

Εγώ πήρα τηλ σε μερικούς γυναικολόγους από εδώ κοντά και κανένας δεν είχε ραντεβού πιο σύντομα από το Μάρτιο.  Και ειμαι σε σκέψεις τα χαπια είδη τα ξεκίνησα. 

Να καλωσορίσω και εγώ το καινούργιο μέλος την Κατερίνα(συγνώμη μου διαφεύγει το ψευδώνυμο)

@ΝΤΙΑ30 υπομονή κοπέλα μου. Θα φτιάξει ο κύκλος σου άγχος δεν χρειάζεται. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες και απο μενα.. κ γω στην προσπαθεια για μωρακι εδω κ ενα χρονο.

 δεν αντεξα κ εκανα το τεστ εγκυμοσυνης πριν καμια ωρα... το ξερω επρεπε πρωι αλλα δεν αντεξα... 

Εδειξε αρνητικο κ στεναχωρηθηκα. Μετα απο κανενα 40 λεπτο το ξανα βλεπω κ βλεπω μια αχνη γραμμη.. πολυ αχνη ομως. Οσο και φαινεται... σχεδον δεν φαινεται αλλα φαινεται.. τωρα αυτο τι σημαινει ? Θα τρελλαθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Γεια σας κοπελες και απο μενα.. κ γω στην προσπαθεια για μωρακι εδω κ ενα χρονο.

 δεν αντεξα κ εκανα το τεστ εγκυμοσυνης πριν καμια ωρα... το ξερω επρεπε πρωι αλλα δεν αντεξα... 

Εδειξε αρνητικο κ στεναχωρηθηκα. Μετα απο κανενα 40 λεπτο το ξανα βλεπω κ βλεπω μια αχνη γραμμη.. πολυ αχνη ομως. Οσο και φαινεται... σχεδον δεν φαινεται αλλα φαινεται.. τωρα αυτο τι σημαινει ? Θα τρελλαθω!!!

Γεια σου κοριτσι μου.. Ολα τα τεστ γράφουν στις οδηγίες χρήσης ότι απαγορεύεται να τα διαβάζουμε μετά το πέρας 10 λεπτών. Μονο οτι δείξει στο επόμενο 5λεπτο θεωρείται έγκυρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Γεια σας κοπελες και απο μενα.. κ γω στην προσπαθεια για μωρακι εδω κ ενα χρονο.

 δεν αντεξα κ εκανα το τεστ εγκυμοσυνης πριν καμια ωρα... το ξερω επρεπε πρωι αλλα δεν αντεξα... 

Εδειξε αρνητικο κ στεναχωρηθηκα. Μετα απο κανενα 40 λεπτο το ξανα βλεπω κ βλεπω μια αχνη γραμμη.. πολυ αχνη ομως. Οσο και φαινεται... σχεδον δεν φαινεται αλλα φαινεται.. τωρα αυτο τι σημαινει ? Θα τρελλαθω!!!

Καλημέρα κι απο μένα..

έκανες τεστ δηλαδη μια μερα πριν τη περίοδο; ποιο τεστ; η αληθεια ειναι πως μετα απο το προβλεπόμενο  χρονικό διάστημα στα τεστ εγκυμοσύνης μπορει να εμφανιστεί θετική  γραμμή που λέγεται "evaporation line".. Βεβαια τα 40 λεπτά δεν ειναι τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα.. Εμενα στη δεύτερη μου εγκυμοσύνη 4 μέρες πριν τη περίοδο έκανα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε αρνητικό και μετα απο κανένα μισάωρο το ειδα σαν θετικό.. Πολυ πιθανό να ηταν evap line.. τελικα ημουνα έγκυος.. Η διάφορα ειναι πως η Evap line ειναι πιο γκρι και οχι γαλάζια η τι αλλο χρωμα εχει το τεστ.. Κανε σημερα που περιμένεις περίοδο μια χοριακη και βλέπεις.. η ενα ακομα τεστ clearblue.. καλη επιτυχία!!! Περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Θελω να γινω μαμα! είπε:

Γεια σας κοπελες και απο μενα.. κ γω στην προσπαθεια για μωρακι εδω κ ενα χρονο.

 δεν αντεξα κ εκανα το τεστ εγκυμοσυνης πριν καμια ωρα... το ξερω επρεπε πρωι αλλα δεν αντεξα... 

Εδειξε αρνητικο κ στεναχωρηθηκα. Μετα απο κανενα 40 λεπτο το ξανα βλεπω κ βλεπω μια αχνη γραμμη.. πολυ αχνη ομως. Οσο και φαινεται... σχεδον δεν φαινεται αλλα φαινεται.. τωρα αυτο τι σημαινει ? Θα τρελλαθω!!!

καλημερα κοριτσακι μου! μ εχει τυχει και μενα αυτο π λες δλδ μετα απο μιση ωρα εβγαλε πολυ αχνη γραμμη και ειχα χαρει αλλα τελικα στη δικη μ περιπτωση δεν ημουν εγκυος. η αχνη γραμμη συνηθως ισχυει αν βγει στο πρωτο 5λεπτο. ευομαι στην δικη σου περιπτωση να ειναι διαφορετικα τα πραγματα και να χεις το αποτελεσμα π επιθυμεις!

σε τετοιες περιπτωσεις κανεις μια χωριακη για να εχεις 100 τις εκατο αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ετσι ειναι... Γι' αυτο η μανα μου προσπαθουσε δυο χρονια να με κανει.... Χαχαχαχα! 

καλημερα peacockaki μου!! περιμενουμε το απογευμα με αγωνια!!!αν ειναι αρνητικο θα γινει την επομενη φορα.. δεν θα πεσουμε...αν ειναι ομως θετικο θα το καψουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!! μακαρι ματια μου!!! μακαριιιιιι!!!!! στελνω οση θετικη ενεργεια εχω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock καλη επιτυχία σημερα το απογευμα..ειμαι σίγουρη πως εισαι σε αναμμένα κάρβουνα ολη μερα.. Αχ αυτη η αναμονή..  εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι ωρες και το αποτέλεσμα που θα λάβεις να ειναι θετικό!!! Περιμένουμε νέα σου με αγωνία!! Οτι και να γίνει εμείς ειμαστε εδω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα πιο όμορφα Κοριτσια της Ελλάδας!!!!τι μου κάνετε??πως πανε τα κέφια μας???εγω αν και κοιμήθηκα χάλια..με εφιάλτες και πονάκια στην μήτρα..και ξύπνησα ακομα πιο χάλια με τρομερό πονο στη μέση..ειμαι μια χαρουλα!!!περιμενω με αγωνία το αποτέλεσμα του γλυκού μας κοριτσιού, της @peacock.. και προσεύχομαι καθε τεστ η χοριακη που θα γίνει απο δω και περα..να ειναι ΜΟΝΟ Θετική!!!αλλα ακομη κι αν δεν ειναι..ειπαμε..το κεφάλι ψηλά..και προσπάθεια ξανά!!!

@Θελω να γινω μαμα!,καλως ήλθες κοντά μας..ηρέμησε κουκλίτσα μου και κανε μια χοριακη να μην γεμίζεις άγχος..καλα αποτελέσματα ευχόμαστε ολόψυχα!!!

@mommy86 υπαρχει ημέρα που δεν περιμένεις την ακατονόμαστη να ξέρουμε πόσες μερες θα αναμενουμε και δικά σου αποτελέσματα?? @Petalouditsa28 μας ΕΣΥ ποτε ΔΕΝ περιμένεις??

@Lisaki 80 μίλησες με γιατρό κοπελα μου? @Παρασκευαιδου μου γλυκια ευχομαι να βρεθει συντομα γιατρός..τοσο δύσκολα ειναι εκει ρε γαμωτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι!!!! ωωωωω πονάκια στη μέση ακούω και στη μήτρα ε???????????? !!!!!!!!!!!!!!!!! μακάρι να είναι το σποράκι σου!!!!! (περίοδος δε νομίζω να είναι, είναι πολύ νωρίς για σένα!)

Εγώ έχω ακόμα μέλλον......εκεί γύρω στις 24-28 Ιανουαρίου........Βρίσκομαι στη 16η μέρα ακόμα και δεν έχω πονάκια ωορρηξίας...... απο χτες περιτριγυρίζει στο κεφάλι μου η σκέψη να κάνω τεστ ωορρηξίας  αλλά θα κρατηθώ! 

Φιλιά σε όλες!

ΥΓ: @peacock ..........................................................Σου εύχομαι σε λίγες ώρες να κλαις από χαρά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου απο τη χιονισμενη Θεσσαλονίκη!!! Και παγωμενη ως το κοκαλο επισης!

Peacock γερα με τσαμπουκά! Τερματισε τα κοντέρ σημερα!αμ δε συμβει... Εδω ειμαστε!στις χαρες και τις λυπες που λενε...αν και.πιστευω πως αυτη τη φορα θα είναι ολα αλλιως!

Κατερινακι μου, γιατι ετσι καλο μου?ευχομαι να ειναι ενα μικρο σπορακι που θελει να του δωσεις απο τωρα σημασία!!! 

Εγω πραγματικα δε.τη περιμενω.να μην ερθει!δε.τη θελω!σε 2 βδομαδες ακριβως απο σημερα..αλλα θελω να ειμαι αιδιοδοξη!να της πειτε οτι ειναι ανεπιθύμητη!! 

Πεταλουδακι μου,μαζί παμε!!!θα κραταμε τι χερι η μια στην αλλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Πεταλουδακι μου,μαζί παμε!!!θα κραταμε τι χερι η μια στην αλλη!!

ααααα στο καλό σου με συγκίνησες............................................

images.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Υπομονή κοριτσάρα μου..τι να κανεις?υπομονη και νέος κύκλος προσπαθειών!!!εισαι καλα κατα τα αλλα?

Κατά τα άλλα ψυχολογικά λίγο πεσμένη αλλά που θα πάει Θα μου σηκωθεί,,???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ευχόμαστε και προσευχόμαστε αυτη η προσπάθεια με την pregnyl να απέδωσε καρπούς γλυκό μου κορίτσι..υπομονή μεχρι αυριο λοιπον και πολυυυυυυυυυ θετική ενέργεια για θετικό αποτέλεσμα κοριτσάρα μου..εν..αναμονή πανηγυρισμών λοιπον......

peacock μου θετικές αγκαλιές για θετικά αποτελέσματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!!!!

Η καθυστέρηση συνεχίζεται αλλά νομίζω θα περιμένω λίγο ακόμη (αν τα καταφέρω)!!! Ακόμη απολύτως κανένα σύμπτωμα...!!!

 

Καλά αποτελέσματα στο κορίτσι μας που περιμένει τη χοριακή του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα Κατερινάκι!!!! ωωωωω πονάκια στη μέση ακούω και στη μήτρα ε???????????? !!!!!!!!!!!!!!!!! μακάρι να είναι το σποράκι σου!!!!! (περίοδος δε νομίζω να είναι, είναι πολύ νωρίς για σένα!)

Εγώ έχω ακόμα μέλλον......εκεί γύρω στις 24-28 Ιανουαρίου........Βρίσκομαι στη 16η μέρα ακόμα και δεν έχω πονάκια ωορρηξίας...... απο χτες περιτριγυρίζει στο κεφάλι μου η σκέψη να κάνω τεστ ωορρηξίας  αλλά θα κρατηθώ! 

Φιλιά σε όλες!

ΥΓ: @peacock ..........................................................Σου εύχομαι σε λίγες ώρες να κλαις από χαρά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η αληθεια ειναι οτι περιμενω απο 21/1 να αδειαθετισω..η μαλλον για να ειμαι ειλικρινής ΔΕΝ περιμενω..και μενα μου φάνηκαν περιεργα αυτα που νιώθω..αλλα προσπαθω να μην το σκέφτομαι..επισης απο χτες το πρωι εχω συχνουρία..και αυτο όμως και η μέση μπορει να ναι απο το κρύο..οπως και να χει 9 μερουλες μας μείνανε...

Δεν πειράζει..ασε τα τεστακια και παίξε τυφλομυγες..σαν να μην υπαρχει αυριο!!!αχαχχαχαχαχα...το κρύο μας φέρνει πιο κοντά!!!αχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κατά τα άλλα ψυχολογικά λίγο πεσμένη αλλά που θα πάει Θα μου σηκωθεί,,???

Θα σου σηκωθεί!!!μην την αφήνεις να πέφτει!!!ολα στο χέρι μας ειναι!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!!!!

Η καθυστέρηση συνεχίζεται αλλά νομίζω θα περιμένω λίγο ακόμη (αν τα καταφέρω)!!! Ακόμη απολύτως κανένα σύμπτωμα...!!!

 

Καλά αποτελέσματα στο κορίτσι μας που περιμένει τη χοριακή του!!!

Καλημερα γλυκια μου..ελπιζω να μην εχεις συμπτώματα..και να εχεις σπορακι!!!θυμησε μας,κανονικά ποτε περιμένεις?η εχεις ήδη καθυστέρηση??το χω χάσει λιγάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου απο τη χιονισμενη Θεσσαλονίκη!!! Και παγωμενη ως το κοκαλο επισης!

Peacock γερα με τσαμπουκά! Τερματισε τα κοντέρ σημερα!αμ δε συμβει... Εδω ειμαστε!στις χαρες και τις λυπες που λενε...αν και.πιστευω πως αυτη τη φορα θα είναι ολα αλλιως!

Κατερινακι μου, γιατι ετσι καλο μου?ευχομαι να ειναι ενα μικρο σπορακι που θελει να του δωσεις απο τωρα σημασία!!! 

Εγω πραγματικα δε.τη περιμενω.να μην ερθει!δε.τη θελω!σε 2 βδομαδες ακριβως απο σημερα..αλλα θελω να ειμαι αιδιοδοξη!να της πειτε οτι ειναι ανεπιθύμητη!! 

Πεταλουδακι μου,μαζί παμε!!!θα κραταμε τι χερι η μια στην αλλη!!

Μακαρι αυτα τα πονάκια να ναι οντως το σπορακι μας..που παει να φωλιάσει...κοριτσια μαζι ολες..χέρι χέρι πιασμένες,θα τα καταφέρουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...