Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις On Thursday, November 10, 2016 at 6:08 ΜΜ, ο/η NikiEmmanouela είπε:

  Δυστυχώς μου είναι μακριά.

Στειλε μου σε μηνυμα τα στοιχεία σου να στα στειλω εγω 

Μηλο λαδακι αγιασμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου........πως είστε σήμερα; Ήθελα να σας πω ότι δε πήγα  τελικά χτες στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω γιατί σκέφτηκα είχα ακόμα λίγο αίμα οπότε δεν ένιωθα άνετα....Σήμερα ξύπνησα και ήμουν καθαρή! Ίσως να πάω σήμερα..θα σας ενημερώσω.....

Να έχετε μια όμορφη και γλυκιά μέρα χωρίς αρνητικές σκέψεις που βασανίζουν το μυαλουδάκι και τη καρδιά...........

Νάντια περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Εγώ 4 χρόνια....

Σύντεκνε κανονίσου! Είπαμε... Χαμόγελοοοοοοο!!!!

Την καλησπέρα μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η peacock είπε:

Σύντεκνε κανονίσου! Είπαμε... Χαμόγελοοοοοοο!!!!

Την καλησπέρα μου σε όλες!

Χαχαχα καλημέρα συντεκνακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Χαχαχα καλημέρα συντεκνακι!!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στο συντεκνάκι και στα υπόλοιπα κορίτσια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2016 at 9:22 ΠΜ, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:
στις On 11/11/2016 at 9:52 ΠΜ, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

 

στις On 11/11/2016 at 0:38 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

 

Καλημέρα και απο μενα σε ολες τις προσεχως μανούλες!!!!!!! ❤❤❤

(Για κάποιο λογο δε μπορώ να σβήσω τις παραθέσεις.."Ntia30 ειπε..η Peackok ειπε..."           αλλα απευθύνομαι σε ολα τα κορίτσια)

99p_never_lose_hope_quot.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινούρια στο forum! Εμείς προσπαθούμε 3 μήνες δίχως αποτέλεσμα κ δεν ξέρω.. έχω αρχίσει κ αγχώνομαι. Την πρώτη φορά είπα δε πειράζει.... τη δεύτερη το ίδιο αλλά τώρα νομίζω έχω αρχίσει κ απελπίζομαι. Έχετε να προτείνετε κάτι πάνω στη διαχείριση του άγχους; Εύχομαι σε όλες σύντομα μανούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα desmi!Καλως ηρθες στο mammyland.3 μηνες ειναι μικρο χρονικο διαστημα για να σε αγχωνει.Αλλες κοπελες προσπαθουν χρονια.Εχεις κανει εξετασεις να δεις οτι ολα πανε καλα με τις ορμονες σου;Αν και ειναι πολυ νωρις ακομα για να κοιταξεις κατι τετοιο.Οι γιατροι δινουν συνηθως ενα διαστημα ενος χρονου για να προσπαθησει μονο του ενα ζευγαρι.Μετα αρχιζουν να ελεγχουν διαφορα.Οποτε εγω στη θεση σου δε θα αγχωνομουν καθολου.Στην ουσια μολις ξεκινησες...Αλλες κοπελες μενουν γρηγορα εγκυες αλλες παλι θελουν λιγο χρονο.Μην μπαινεις στο τριπακι του αγχους γιατι ετσι μωρο δεν ερχεται.Εσυ κοιτα να ζεις κανονικα τη ζωη σου,να κανεις πραγματα που σε γεμιζουν,να περνας ομορφα με τον συντροφο σου και θα ερθει μονο του οταν θα ειναι η ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχεις δίκαιο ότι είναι σχετικά σύντομο το διάστημα...αλλά ψιλουπολόγιζα τις γόνιμες μέρες μου και κάθε μήνα νόμιζα ότι είχα όλα τα συμπτώματα...ιδίως τον τελευταίο μήνα που είχα 5 μέρες καθυστέρηση! Απλά απογοτεύτηκα όταν είδα ξανά αρνητικό τεστ... Τι να πω ίσως τελικά το περίμενα πιο εύκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η desmi είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχεις δίκαιο ότι είναι σχετικά σύντομο το διάστημα...αλλά ψιλουπολόγιζα τις γόνιμες μέρες μου και κάθε μήνα νόμιζα ότι είχα όλα τα συμπτώματα...ιδίως τον τελευταίο μήνα που είχα 5 μέρες καθυστέρηση! Απλά απογοτεύτηκα όταν είδα ξανά αρνητικό τεστ... Τι να πω ίσως τελικά το περίμενα πιο εύκολο!

Είναι πολύ μικρό το διάστημα... Θα συμφωνήσω με παραπάνω ότι άλλα κορίτσια προσπαθούν χρόνια κι εσυ κοριτσακι μου απογοητεύεσαι σε 3 μήνες??? Ψυχραιμία και απέβαλε το αγχος.... είναι νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα και απο μενα σε ολες τις προσεχως μανούλες!!!!!!! ❤❤❤

(Για κάποιο λογο δε μπορώ να σβήσω τις παραθέσεις.."Ntia30 ειπε..η Peackok ειπε..."           αλλα απευθύνομαι σε ολα τα κορίτσια)

99p_never_lose_hope_quot.jpg

Χαίρεται τώρα είδα τα μνμ γιατί δουλευα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η desmi είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έχεις δίκαιο ότι είναι σχετικά σύντομο το διάστημα...αλλά ψιλουπολόγιζα τις γόνιμες μέρες μου και κάθε μήνα νόμιζα ότι είχα όλα τα συμπτώματα...ιδίως τον τελευταίο μήνα που είχα 5 μέρες καθυστέρηση! Απλά απογοτεύτηκα όταν είδα ξανά αρνητικό τεστ... Τι να πω ίσως τελικά το περίμενα πιο εύκολο!

Τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι ιδια με αυτα της περιοδου.Μπορουν να σε μπερδεψουν.Εσυ συνεχισε κανονικα να εχεις επαφες.Η γυναικολογος μου ειχε πει οτι πρεπει να εχεις επαφη μερα παρα μερα σε ολο το μηνα και καθε μερα στις γονιμες.Ειναι μια καλη συμβουλη κατα τη γνωμη μου (οσο ειναι ανθρωπινως δυνατο φυσικα να ακολουθεις ενα τετοιο προγραμμα).Απλα μην το σκεφτεσαι συνεχεια το θεμα του μωρου.Για να ερθει πρεπει να χαλαρωσεις.Μην κανεις μηχανικα σεξ.Απολαυσε τις ιδιαιτερες στιγμες με τον συντροφο σου.Ολες το περιμενουμε να ερθει ευκολα ενα μωρο και αν δεν ερθει αμεσως απογοητευομαστε!Υπομονη θελει και καθολου αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2016 at 9:51 ΠΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Άσχετο,  αλλά ήθελα να ψηφίσω 5/5 το θέμα αυτό αλλά καταλάθος πάτησα 2/5.....

Δεν ξέρω τι είναι αυτό κ πως γίνεται για να το κάνω κι εγώ .... δεν έχω ασχοληθεί πολύ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2016 at 9:22 ΠΜ, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:
στις On 11/11/2016 at 9:52 ΠΜ, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

 

στις On 11/11/2016 at 0:38 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

 

Εχει πανεμορφο φεγγαρι αποψε....ας το απολαυσουμε με τον αντρουλι μας και ας το κοιτάξουμε ολες και να κάνουμε μια ευχή: πολυ συντομα να κρατήσουμε ολες τα αγγελουδια μας στην αγκαλιά μας... καλο βράδυ κοριτσια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα  σε ολη τη παρεουλα και απο εμενα .....   δεν συνηθιζω να μπαινω ετσι σε σελιδα ...δεν συνηθιζα ...αλλα εδω και κατι εβδομαδες ..δεν κανω και αλλη δουλεια ....  μετα απο ενα χρονο προσπαθειων ,,,,,    καναμε εξετασεις ,και ο συζηγος δεν εχει καθολου σπερματοζωαρια ..και το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να βρουν και το προβλημα.γιαυτο καναμε βιοψια ...του βρηκαν πολλα και ωριμα σπερματοζωαρια.ξεκινησαμε την διαδικασια για εξωσωματικη ...αυριο κιολας παω για υστεροσαλπιγγογραφια...  και μου βρηκαν επισης μεχρι στιγμης οτι εχω  μεσογειακη αναιμια .... αυτο κατα ποσο επηρεαζει μια εγγυμοσυνη;;;  η υστεροσαλπιγγογραφια ποναει;;;;  αχ κοριτσια τρεμω .....  ευχομαι σε ολες να γινετε μανουλες γρηγορα...ευχηθειτε και για εμενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η girl1983 είπε:

καλησπερα  σε ολη τη παρεουλα και απο εμενα .....   δεν συνηθιζω να μπαινω ετσι σε σελιδα ...δεν συνηθιζα ...αλλα εδω και κατι εβδομαδες ..δεν κανω και αλλη δουλεια ....  μετα απο ενα χρονο προσπαθειων ,,,,,    καναμε εξετασεις ,και ο συζηγος δεν εχει καθολου σπερματοζωαρια ..και το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να βρουν και το προβλημα.γιαυτο καναμε βιοψια ...του βρηκαν πολλα και ωριμα σπερματοζωαρια.ξεκινησαμε την διαδικασια για εξωσωματικη ...αυριο κιολας παω για υστεροσαλπιγγογραφια...  και μου βρηκαν επισης μεχρι στιγμης οτι εχω  μεσογειακη αναιμια .... αυτο κατα ποσο επηρεαζει μια εγγυμοσυνη;;;  η υστεροσαλπιγγογραφια ποναει;;;;  αχ κοριτσια τρεμω .....  ευχομαι σε ολες να γινετε μανουλες γρηγορα...ευχηθειτε και για εμενα!!!

Καλησπέρα σου εύχομαι πρωτα πρωτα πολλαααααα παιδακιααα να ερθουν... Μην ανυσηχεις καθολου για ολα υπάρχει λυση.. Μια φιλη μου ειχε το στιγμα μαισιογιακης ανεμιας κ ο συζηγος το στιγμα... Μονο με την εξωσοματικη θα αποκτουσε ενα υγιείς παιδακι... Πηγαν ολα καλα κ τωρα εχει το παιδακι της στην αγκαλιτσα της.. Εύχομαι καλη επιτυχία ολα θα πανε καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η girl1983 είπε:

καλησπερα  σε ολη τη παρεουλα και απο εμενα .....   δεν συνηθιζω να μπαινω ετσι σε σελιδα ...δεν συνηθιζα ...αλλα εδω και κατι εβδομαδες ..δεν κανω και αλλη δουλεια ....  μετα απο ενα χρονο προσπαθειων ,,,,,    καναμε εξετασεις ,και ο συζηγος δεν εχει καθολου σπερματοζωαρια ..και το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να βρουν και το προβλημα.γιαυτο καναμε βιοψια ...του βρηκαν πολλα και ωριμα σπερματοζωαρια.ξεκινησαμε την διαδικασια για εξωσωματικη ...αυριο κιολας παω για υστεροσαλπιγγογραφια...  και μου βρηκαν επισης μεχρι στιγμης οτι εχω  μεσογειακη αναιμια .... αυτο κατα ποσο επηρεαζει μια εγγυμοσυνη;;;  η υστεροσαλπιγγογραφια ποναει;;;;  αχ κοριτσια τρεμω .....  ευχομαι σε ολες να γινετε μανουλες γρηγορα...ευχηθειτε και για εμενα!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου τι σας έτυχε και εσάς μην στεναχωριεσαι και μην φοβάσαι εγώ έχω κάνει σαλπιγγογραφια δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πάντως δεν είναι τραγικό πονάει υποφερτα πινεις και παυσίπονα πιο πριν....όσο για την μεσογειακή αναιμία δεν ξέρω να σου πω!!!!σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου όλα να πάνε καλά και γρήγορα με παιδάκια αφού βρέθηκε λύση μην φοβάσαι τίποτα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Αλλη μια καινούργια μερα ξεκινά για ολες μας! Για κάποιο περίεργο λόγο νιωθω ηρεμία και μια γαλήνη αυτη την ώρα..δε ξερω γιατί..(ισως επειδή έκλεισα ραντεβου με το γιατρό και νιωθω οτι σύντομα θα απαντηθούν τα ερωτήματα μου, ισως γιατι εχω μια εντύπωση οτι ηρθε η ωορρηξια μου).

Θελω να σας στείλω πολλές πολλές νότες γαλήνης, ηρεμίας και αισιοδοξίας... 

Να προσέχετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η girl1983 είπε:

καλησπερα  σε ολη τη παρεουλα και απο εμενα .....   δεν συνηθιζω να μπαινω ετσι σε σελιδα ...δεν συνηθιζα ...αλλα εδω και κατι εβδομαδες ..δεν κανω και αλλη δουλεια ....  μετα απο ενα χρονο προσπαθειων ,,,,,    καναμε εξετασεις ,και ο συζηγος δεν εχει καθολου σπερματοζωαρια ..και το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να βρουν και το προβλημα.γιαυτο καναμε βιοψια ...του βρηκαν πολλα και ωριμα σπερματοζωαρια.ξεκινησαμε την διαδικασια για εξωσωματικη ...αυριο κιολας παω για υστεροσαλπιγγογραφια...  και μου βρηκαν επισης μεχρι στιγμης οτι εχω  μεσογειακη αναιμια .... αυτο κατα ποσο επηρεαζει μια εγγυμοσυνη;;;  η υστεροσαλπιγγογραφια ποναει;;;;  αχ κοριτσια τρεμω .....  ευχομαι σε ολες να γινετε μανουλες γρηγορα...ευχηθειτε και για εμενα!!!

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας! Δε ξερω να σου απαντήσω σε όλα σου τα ερωτήματα, μπορώ μόνο να σου πω τη δική μου εμπειρία για την σαλπιγγογραφία... Για μένα προσωπικά ήταν πολύ επώδυνο (και είχα και διαβατές σάλπιγγες) αλλά ευτυχώς κράτησε λίγο! Αν μου έλεγαν να το ξανακάνω θα το έκανα, αλλά με μέθη και όχι έτσι απλά με τα παυσίπονα. Άλλες κοπέλες αν το ψάξεις θα δεις που λένε ότι δεν πόνεσαν και άλλες ότι πόνεσαν πολύ. (κάθε γυναίκα είναι διαφορετική!)

Είναι πολύ σημαντική εξέταση και πρέπει να την κανεις... Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και φυσικά από καρδιάς σου εύχομαι να κρατήσεις το μωρακι σου στην αγκαλιά σου πολύ πολύ σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή διαβάζω για σαλπιγγογραφία...σπερματογράφημα...ορμονικό έλεγχο κ εξωσωματική... γνωρίζετε μήπως μετά από πόσο διάστημα προσπαθειών είναι καλό να ξεκινήσεις τέτοιες διαδικασίες κ μετά από ποια ηλικία περίπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...