Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χμ κατάλαβα... Να δεις αύριο αν σου τις δώσουν αλλιώς ίσως κάποια κοπέλα να τις έχει κ να σου τις δώσει (δες αύριο  αλλιώς γράψε εδώ σε ξεχωριστό θέμα μήπως έχει κάποια κοπέλα)..  Να πας σε δημόσιο γιατρό να σου τις γράψει ???

Αν δεν μου τις δώσουν ισως παω μεθαυριο στο νοσοκομειο να δω αν θα με εξυπηρετήσουν..θα δειξει..ελπιζω πως δεν θα με παιδεψουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου μανικι το κοβω το φαρμακείο.. Και γω θα σου ελεγα για νοσοκομείο.καλη επιτυχια κοριτσια μου στις προσπαθειες οσων προσπαθουν,οσων ξεκινουν αγωγη. Οσων ελπιζουν οτι ηρθε η ωρα και περιμενουν!ελπιζω το πνευμα των Χριστουγέννων να δει τις προσπαθειες μας και να μας ανταμειψει.αν όχι αμεσα εστω λιγο αργοτερα!ργω ακομη περιμενω περιοδο...αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/12/2016 at 8:01 ΜΜ, ο/η mommy86 είπε:

 

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Ελπιζω να περάσατε όμορφα αυτες τις μέρες.... καλη επιτυχία στις προσπάθειες σου Κατερίνακι!

@Παρασκευαιδου μου!!!!!!!!!!λογικα θα δειξει το τεστακι αλλα θα ειναι αχνό....αλλα βρε καρδούλα μου αν δε δειξει σωστά θα στεναχωρηθείς και δε θα περασεις καλά...δε ξέρω εγω θα το φοβόμουν λίγο..κανενα συμπτωμα νιώθεις???

@mommy86 τι εγινε τελικά???

@Joy1988 μου λες να υπάρχει περιπτωσηρ να ειναι μωρακι??

ΥΓ: εγω τελικα αδιαθετησα..............απλα εντελώς ανώδυνα....παντα πονούσα στη περιοδο και τωρα τιποτα... μολις τελειώσω θα παω στο γιατρό...αυτη τη στιγμη εύχομαι μονο να κρατησει 5 μέρες οσες κρατούσε πάντα...απλα να ελπιζω οτι στρώνει σιγα σιγά..... 

Παντως αδιαθετησα 16 μερες περιπου μετα απο τα ροζοι που ειχα δει...οποτε ισως τελικα τοτε να ηταν η ωορρηξία μου...

Χτες σκέφτηκα σοβαρά το ενδεχομενο να μη ξανα κανω τεστ ωορρηξίας...με αγχωσε ολη αυτη η κατάσταση...συζητησα και με τον αντρα μου και ειπαμε οτι θα προσπαθήσουμε να έχουμε επαφες για περισσότερες μέρες....θα παω και στο γιατρο καποια στιγμή να του πω καποια πράγματα που θέλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Ελπιζω να περάσατε όμορφα αυτες τις μέρες.... καλη επιτυχία στις προσπάθειες σου Κατερίνακι!

@Παρασκευαιδου μου!!!!!!!!!!λογικα θα δειξει το τεστακι αλλα θα ειναι αχνό....αλλα βρε καρδούλα μου αν δε δειξει σωστά θα στεναχωρηθείς και δε θα περασεις καλά...δε ξέρω εγω θα το φοβόμουν λίγο..κανενα συμπτωμα νιώθεις???

@mommy86 τι εγινε τελικά???

@Joy1988 μου λες να υπάρχει περιπτωσηρ να ειναι μωρακι??

ΥΓ: εγω τελικα αδιαθετησα..............απλα εντελώς ανώδυνα....παντα πονούσα στη περιοδο και τωρα τιποτα... μολις τελειώσω θα παω στο γιατρό...αυτη τη στιγμη εύχομαι μονο να κρατησει 5 μέρες οσες κρατούσε πάντα...απλα να ελπιζω οτι στρώνει σιγα σιγά..... 

Παντως αδιαθετησα 16 μερες περιπου μετα απο τα ροζοι που ειχα δει...οποτε ισως τελικα τοτε να ηταν η ωορρηξία μου...

Χτες σκέφτηκα σοβαρά το ενδεχομενο να μη ξανα κανω τεστ ωορρηξίας...με αγχωσε ολη αυτη η κατάσταση...συζητησα και με τον αντρα μου και ειπαμε οτι θα προσπαθήσουμε να έχουμε επαφες για περισσότερες μέρες....θα παω και στο γιατρο καποια στιγμή να του πω καποια πράγματα που θέλω...

Χρόνια πολλά κορίτσι μου εγώ πριν 2χρονια έκανα τέστ ωορρηξίας αλλά δεν είχα ούτε μία μέρα θετικό.......Εκάνα όλο το πακέτο που είχα πάρει αλλά είχα τόσο άγχος όσο ποτέ!!!! Δεν ξανά έκανα τώρα για τέστ ωορρηξίας πάω μόνο γυναικολόγο!!!! Καλύτερα να ηρεμήσεις λίγο κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Ελπιζω να περάσατε όμορφα αυτες τις μέρες.... καλη επιτυχία στις προσπάθειες σου Κατερίνακι!

@Παρασκευαιδου μου!!!!!!!!!!λογικα θα δειξει το τεστακι αλλα θα ειναι αχνό....αλλα βρε καρδούλα μου αν δε δειξει σωστά θα στεναχωρηθείς και δε θα περασεις καλά...δε ξέρω εγω θα το φοβόμουν λίγο..κανενα συμπτωμα νιώθεις???

@mommy86 τι εγινε τελικά???

@Joy1988 μου λες να υπάρχει περιπτωσηρ να ειναι μωρακι??

ΥΓ: εγω τελικα αδιαθετησα..............απλα εντελώς ανώδυνα....παντα πονούσα στη περιοδο και τωρα τιποτα... μολις τελειώσω θα παω στο γιατρό...αυτη τη στιγμη εύχομαι μονο να κρατησει 5 μέρες οσες κρατούσε πάντα...απλα να ελπιζω οτι στρώνει σιγα σιγά..... 

Παντως αδιαθετησα 16 μερες περιπου μετα απο τα ροζοι που ειχα δει...οποτε ισως τελικα τοτε να ηταν η ωορρηξία μου...

Χτες σκέφτηκα σοβαρά το ενδεχομενο να μη ξανα κανω τεστ ωορρηξίας...με αγχωσε ολη αυτη η κατάσταση...συζητησα και με τον αντρα μου και ειπαμε οτι θα προσπαθήσουμε να έχουμε επαφες για περισσότερες μέρες....θα παω και στο γιατρο καποια στιγμή να του πω καποια πράγματα που θέλω...

Κοριτσια καλημέρα!!  Πεταλουδιτσα μου τουλάχιστον αδιάθετησες! Για 1,2 μήνες ασε τα τεστ ωορρηξίας και κανε 11η-17η  μερα παρα μερα η και καποιες μέρες καθε μερα σεξ!   Εμένα ακομα να μου ερθει η άτιμη εκτός αν η 2 σταγόνες ηταν περίοδος! Τι να πω! Αναμονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80 και @ΝΤΙΑ30 θα τα αφησω μαλλον τα τεστ...καλυτερα να μη ξερω παρα να τρωγομαι καθε μερα αν εκανα και την έχασα ή και εγω δε ξερω τι αλλο.... εξαλλου πρεπει να ηρεμησω και να συνειδητοποιήσω οτι ειναι λιγος καιρός που προσπαθω οποτεε δεν εχει νόημα να ψαχνομαι τοσο με υπέρηχους και τεστ... θα παω και στο γιατρό και θα ηρεμήσω.....

Lisaki μηπως να επαιρνες τον γιατρο σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Κατερινακι μου μανικι το κοβω το φαρμακείο.. Και γω θα σου ελεγα για νοσοκομείο.καλη επιτυχια κοριτσια μου στις προσπαθειες οσων προσπαθουν,οσων ξεκινουν αγωγη. Οσων ελπιζουν οτι ηρθε η ωρα και περιμενουν!ελπιζω το πνευμα των Χριστουγέννων να δει τις προσπαθειες μας και να μας ανταμειψει.αν όχι αμεσα εστω λιγο αργοτερα!ργω ακομη περιμενω περιοδο...αντε να δουμε...

Λες να φάω πακετο?συνταγη εχω..απλα δεν ξέρω αν περνάει..εχεις εμπειρία σχετική???ευχομαι ολες και συντομα να εχουμε τα αποτελέσματα που θελουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και Χρόνια πολλά με υγεία κορίτσια μου! Του χρόνου τα Χριστούγεννα να είμαστε όλες με τα μωρακια μας!

Δεν είχα μπει γιατί γιρταζε ο αντρούλης και είχαμε επετειο γαμου χθες οπότε καταλαβαίνετε ότι ΄καθε μερα είχα κόσμο σπίτι και ετοιμασίες... κουραση αλλά ηταν όμορφα...

24-25/12 έπαιξα τυφλόμυγες όπως μου είπε ο γιατρός και τωρα περιμένω.... πφφφφφ!!!!!!!

Την παραμονή Χριστουγεννων το βραδι καναμε τραπέζι σπίτι μας στις οικογενειες μας... λεω στον πεθερό μου να αγκαλιάσει τη πεθερα μου να τους βγάλω φωτο... και τι μου λεει? : "Γιατί εχω εγγονάκι για να φωτογραφηθώ???" Εκανα οτι δεν ακουσα.... το επόμενο πρωί Χριστούγεννα.... ημουν στο κρεβατι και εκλαιγα στην αγκαλιά του αντρούλη μου...

Ξημερώματα 26/12 γυρω στις 4:30-5:00 ξυπνάω με ταση για εμετο,  σηκώνομαι και λιποθυμάω...για να ηρεμήσω πέρασε πααααρα πολύ ωρα, ζαλιζόμουν, το κεφαλι μου πηγαινε να σπασει απο πονοκέφαλο και είχα τάση για εμετο... (δεν είχα πιει σταγόνα αλκόολ) το πρωί που ξυπνησα ημουν μια χαρα... Σαφως και δεν πιστευω οτι ειναι δειγματα εγκυμοσύνης γιατί είναι νωρίς.... υπάρχει πιθανότητα να είναι περενέργειες της ένεσης pregnyl?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλημερα και Χρόνια πολλά με υγεία κορίτσια μου! Του χρόνου τα Χριστούγεννα να είμαστε όλες με τα μωρακια μας!

Δεν είχα μπει γιατί γιρταζε ο αντρούλης και είχαμε επετειο γαμου χθες οπότε καταλαβαίνετε ότι ΄καθε μερα είχα κόσμο σπίτι και ετοιμασίες... κουραση αλλά ηταν όμορφα...

24-25/12 έπαιξα τυφλόμυγες όπως μου είπε ο γιατρός και τωρα περιμένω.... πφφφφφ!!!!!!!

Την παραμονή Χριστουγεννων το βραδι καναμε τραπέζι σπίτι μας στις οικογενειες μας... λεω στον πεθερό μου να αγκαλιάσει τη πεθερα μου να τους βγάλω φωτο... και τι μου λεει? : "Γιατί εχω εγγονάκι για να φωτογραφηθώ???" Εκανα οτι δεν ακουσα.... το επόμενο πρωί Χριστούγεννα.... ημουν στο κρεβατι και εκλαιγα στην αγκαλιά του αντρούλη μου...

Ξημερώματα 26/12 γυρω στις 4:30-5:00 ξυπνάω με ταση για εμετο,  σηκώνομαι και λιποθυμάω...για να ηρεμήσω πέρασε πααααρα πολύ ωρα, ζαλιζόμουν, το κεφαλι μου πηγαινε να σπασει απο πονοκέφαλο και είχα τάση για εμετο... (δεν είχα πιει σταγόνα αλκόολ) το πρωί που ξυπνησα ημουν μια χαρα... Σαφως και δεν πιστευω οτι ειναι δειγματα εγκυμοσύνης γιατί είναι νωρίς.... υπάρχει πιθανότητα να είναι περενέργειες της ένεσης pregnyl?

Αυτές οι ατάκες των πεθερικών "σκοτώνουν"..θέλει σκληρές απαντήσεις για να το βουλώσουν.. Αν του απαντούσες "οχι εγγονάκι ακομα δεν εχεις αλλα ας μην ειμαστε αχάριστοι εχεις υγιέστατα ευτυχισμένα παιδιά.." Για τις ενέσεις δεν εχω εμπειρία. Μηπως ειναι καμια ίωση στομάχου που κυκλοφορεί; γιατι κυκλοφορεί μια.. το βασικό ειναι πως κάνατε την τυφλόμυγα οποτε ολα θα πάνε καλα! Μην ακούς κανέναν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Lisaki 80 και @ΝΤΙΑ30 θα τα αφησω μαλλον τα τεστ...καλυτερα να μη ξερω παρα να τρωγομαι καθε μερα αν εκανα και την έχασα ή και εγω δε ξερω τι αλλο.... εξαλλου πρεπει να ηρεμησω και να συνειδητοποιήσω οτι ειναι λιγος καιρός που προσπαθω οποτεε δεν εχει νόημα να ψαχνομαι τοσο με υπέρηχους και τεστ... θα παω και στο γιατρό και θα ηρεμήσω.....

Lisaki μηπως να επαιρνες τον γιατρο σου??

Ακριβώς όπως τα λες ειναι! Επαφές στις γόνιμες ή μαλλον επαφές γενικώς! Ολα θα πάνε καλα!

Εγω θα περιμενω αυτές τις μέρες και θα δω. Ειχα ακούσει πως θέλει κανένα 40ημερο να ερθει περίοδος μετα την απόξεση. Πιστεύω θα ερθει που θα παει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!! και Χρόνια Πολλααααά!!!!!! Και αν τα Χριστούγεννα πέρασαν μας βρήκαν όλες εδώ με τα ίδια θέματα και τις ίδιες αγωνίες...ας ευχηθούμε για μια ακόμη φορά ο καινούργιος χρόνος να μας βρει χαρούμενες και με τα μωράκια μας αγκαλίτσα.

 

@Κατερινάκι/only love χωρίς να θέλω να φανώ αδιάκριτη, επειδή σε βρίσκω αρκετά ενημερωμένη (καμία σχέση με τις δικές μ γνώσεις), πόσο καιρό προσπαθείτε με τον αντρούλη σου? αναρωτιέμαι μήπως η δική μου ενημέρωση και οι εξετάσεις που έχω κάνει είναι ελλιπείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! και Χρόνια Πολλααααά!!!!!! Και αν τα Χριστούγεννα πέρασαν μας βρήκαν όλες εδώ με τα ίδια θέματα και τις ίδιες αγωνίες...ας ευχηθούμε για μια ακόμη φορά ο καινούργιος χρόνος να μας βρει χαρούμενες και με τα μωράκια μας αγκαλίτσα.

 

@Κατερινάκι/only love χωρίς να θέλω να φανώ αδιάκριτη, επειδή σε βρίσκω αρκετά ενημερωμένη (καμία σχέση με τις δικές μ γνώσεις), πόσο καιρό προσπαθείτε με τον αντρούλη σου? αναρωτιέμαι μήπως η δική μου ενημέρωση και οι εξετάσεις που έχω κάνει είναι ελλιπείς.

Καλημερα κοπελα μου και ας ελπίσουμε το νεο έτος να ειναι το τυχερό μας και να αποκτήσουμε ολες μωράκια υγιή και τελειομηνα!!

καλη μου ενημερωμένη δεν ειμαι..με εχουν τρελάνει οι γιατροί τοσα χρονια..εχω παιδευτεί πολυ..ελπιζω πως τωρα ειμαι όμως στον σωστό δρόμο,ειδικα αφου βρεθηκε και η προλακτινη μου ανεβασμένη..κατι που ειχα διαβάσει απο πολυ παλια..πως δεν μπορεις να συλλάβεις αν εχεις ανεβασμένη προλακτινη και ετσι κανεις αγωγή για να την ρήξεις..τι θελεις να μάθεις αν μπορω να βοηθήσω..με τον αντρα μου κλείσαμε τρια ολόκληρα χρονια ελεύθερων επαφών..με σταθερή περίοδο και συνηθως επαφή στις "επικίνδυνες" μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κοπελα μου και ας ελπίσουμε το νεο έτος να ειναι το τυχερό μας και να αποκτήσουμε ολες μωράκια υγιή και τελειομηνα!!

καλη μου ενημερωμένη δεν ειμαι..με εχουν τρελάνει οι γιατροί τοσα χρονια..εχω παιδευτεί πολυ..ελπιζω πως τωρα ειμαι όμως στον σωστό δρόμο,ειδικα αφου βρεθηκε και η προλακτινη μου ανεβασμένη..κατι που ειχα διαβάσει απο πολυ παλια..πως δεν μπορεις να συλλάβεις αν εχεις ανεβασμένη προλακτινη και ετσι κανεις αγωγή για να την ρήξεις..τι θελεις να μάθεις αν μπορω να βοηθήσω..με τον αντρα μου κλείσαμε τρια ολόκληρα χρονια ελεύθερων επαφών..με σταθερή περίοδο και συνηθως επαφή στις "επικίνδυνες" μερες..

Σου εύχομαι ολόψυχα να κρατήσετε γρήγορα το μωράκι σας στην αγκαλιά σας....και είμαι 100% σίγουρη πως θα είσαι μια υπέροχη μανούλα...αυτό που αντιλαμβάνομαι και έχει αρχίσει να με προβληματίζει είναι πως υπάρχουν διάφορα μικρά θεματάκια που καθιστούν τη σύλληψη δύσκολη έως και αδύνατη όπως π.χ. ο θυροειδής. Δεν επιθυμώ λοιπόν μετά από χρόνια προσπαθειών να ανακαλύψω κάποιο από αυτά, το οποίο θα μπορούσα να γνωρίζω και να αντιμετωπίσω εξ αρχής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Αυτές οι ατάκες των πεθερικών "σκοτώνουν"..θέλει σκληρές απαντήσεις για να το βουλώσουν.. Αν του απαντούσες "οχι εγγονάκι ακομα δεν εχεις αλλα ας μην ειμαστε αχάριστοι εχεις υγιέστατα ευτυχισμένα παιδιά.." Για τις ενέσεις δεν εχω εμπειρία. Μηπως ειναι καμια ίωση στομάχου που κυκλοφορεί; γιατι κυκλοφορεί μια.. το βασικό ειναι πως κάνατε την τυφλόμυγα οποτε ολα θα πάνε καλα! Μην ακούς κανέναν!! 

Μπαααα δεν καταλαβαίνει ο ανθρωπος... τα ίδια και τα ίδια....

Δε νομίζω να είναι ίωση γιατλι θα ήμουν εστω για μια μερα ετσι... δε ξερω... πάντως απο την ωρα που εκανα την ενεση εχω μόνιμα ελαφρύ πονοκέφαλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να κρατήσετε γρήγορα το μωράκι σας στην αγκαλιά σας....και είμαι 100% σίγουρη πως θα είσαι μια υπέροχη μανούλα...αυτό που αντιλαμβάνομαι και έχει αρχίσει να με προβληματίζει είναι πως υπάρχουν διάφορα μικρά θεματάκια που καθιστούν τη σύλληψη δύσκολη έως και αδύνατη όπως π.χ. ο θυροειδής. Δεν επιθυμώ λοιπόν μετά από χρόνια προσπαθειών να ανακαλύψω κάποιο από αυτά, το οποίο θα μπορούσα να γνωρίζω και να αντιμετωπίσω εξ αρχής.

Προσπαθείτε για μωρο?ποσο καιρό?το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πας στον γυναικολογο σου και να του πεις να σου γράψει εναν προγεννητικό έλεγχο..αυτο περιλαμβάνει απο γενική αίματος,ορμονολογικο έλεγχο (ανδρογόνα,οιςτρογονα,tsh,t3,t4,)μεχρι καλλιέργεια κολπικού υγρού,εξετάσεις fsh,lh προγεστερονη,προλακτινη και ενα σωρό άλλες..παλια έκαναν τον προγεννητικό έλεγχο απο την στιγμή που έμενες έγκυος..τωρα επειδη παρα πολλα ζευγάρια επιθυμούν μωρο κάνουν πρωτα τις εξετάσεις και υστερα προσπαθούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μπαααα δεν καταλαβαίνει ο ανθρωπος... τα ίδια και τα ίδια....

Δε νομίζω να είναι ίωση γιατλι θα ήμουν εστω για μια μερα ετσι... δε ξερω... πάντως απο την ωρα που εκανα την ενεση εχω μόνιμα ελαφρύ πονοκέφαλο..

Ωχ..τετοια να μου λεεεες..και γω σε αυτον τον κύκλο θα κανω μαλλον pregnyl..ουφφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ωχ..τετοια να μου λεεεες..και γω σε αυτον τον κύκλο θα κανω μαλλον pregnyl..ουφφφφφ...

Δε ξερω ρε γαμωτο... πραγματικά δεν εχω πονοκεφαλο συχνά, σπανια κανω.... απο την ενεση ως τωρα είμαι με πονοκέφαλο... δε ξερω αν είναι συμπτωμα της ενεσης ή τυχαίο... Μου είχαν πει για πρήξιμο λόγω ενεσης αλλά εγω δεν το εχω... ίσως σε κάθε γυναίκα να είναι αλλιώς... Πάντως την ωορρηξία την καταλαβα γιατι ενιωθα τσιμπιες και πονακια... που και που τωρα νίωθω τσιμπηματακια στη μητρα και τραβήγματα... παρακαλάω να είναι το μωρακι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Προσπαθείτε για μωρο?ποσο καιρό?το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πας στον γυναικολογο σου και να του πεις να σου γράψει εναν προγεννητικό έλεγχο..αυτο περιλαμβάνει απο γενική αίματος,ορμονολογικο έλεγχο (ανδρογόνα,οιςτρογονα,tsh,t3,t4,)μεχρι καλλιέργεια κολπικού υγρού,εξετάσεις fsh,lh προγεστερονη,προλακτινη και ενα σωρό άλλες..παλια έκαναν τον προγεννητικό έλεγχο απο την στιγμή που έμενες έγκυος..τωρα επειδη παρα πολλα ζευγάρια επιθυμούν μωρο κάνουν πρωτα τις εξετάσεις και υστερα προσπαθούν..

είμαστε στον 5ο μήνα, έχουμε κάνει προγεννητικό, έχω κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού, triplex για θρομβώσεις ή θρομβοφιλία (λόγω κληρονομικότητας αυτό) και μου είπε τέλος Ιανουαρίου θα μου γράψει και ορμονολογικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μπαααα δεν καταλαβαίνει ο ανθρωπος... τα ίδια και τα ίδια....

Δε νομίζω να είναι ίωση γιατλι θα ήμουν εστω για μια μερα ετσι... δε ξερω... πάντως απο την ωρα που εκανα την ενεση εχω μόνιμα ελαφρύ πονοκέφαλο..

Μηπως όντως σε πείραξε το φάρμακο ποιος ξέρει.. ρώτα και τον γιατρο σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε ξερω ρε γαμωτο... πραγματικά δεν εχω πονοκεφαλο συχνά, σπανια κανω.... απο την ενεση ως τωρα είμαι με πονοκέφαλο... δε ξερω αν είναι συμπτωμα της ενεσης ή τυχαίο... Μου είχαν πει για πρήξιμο λόγω ενεσης αλλά εγω δεν το εχω... ίσως σε κάθε γυναίκα να είναι αλλιώς... Πάντως την ωορρηξία την καταλαβα γιατι ενιωθα τσιμπιες και πονακια... που και που τωρα νίωθω τσιμπηματακια στη μητρα και τραβήγματα... παρακαλάω να είναι το μωρακι μου....

Στο ευχομαι ολόψυχα να ειναι το θαυματακι σας αυτο που νιώθεις!!!πηρες κατι άλλο απο φαρμακα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

είμαστε στον 5ο μήνα, έχουμε κάνει προγεννητικό, έχω κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού, triplex για θρομβώσεις ή θρομβοφιλία (λόγω κληρονομικότητας αυτό) και μου είπε τέλος Ιανουαρίου θα μου γράψει και ορμονολογικές.

Απο οτι καταλαβαίνω εισαστε στον "σωστό"δρομο..θα κανεις και τον ορμονολογικο σου έλεγχο και ολα θα ειναι σουπερ..μην αγχωνεσε..ολοι μας μεχρι τη στιγμή που θα αρχίσουμε την προσπάθεια για μωρο,πιστεύουμε οτι ειναι κατι πολυ απλο και έρχεται Τσακ μπαμ..κι όμως..σε καθε κύκλο..με ολα φυσιολογικά..και επαφή τις μερες τις ωορρηξιας..υπαρχουν μονο 20 τοις εκατο πιθανότητες σύλληψης..οποτε πρεπει να χαλαρώσουμε και να πιστέψουμε πως συντομα θα γίνει!!!ολα ειναι θέμα timing..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Στο ευχομαι ολόψυχα να ειναι το θαυματακι σας αυτο που νιώθεις!!!πηρες κατι άλλο απο φαρμακα??

Πήρα στην αρχή του κύκλου (από 2η εως 7η μερα) κλομιφαίνη για πρόκληση ωορρηξίας... μετα την ένεση δεν μου εχει δωσει κατι άλλο να πάρω...

Σαββατο 07/01 μου ειπε να πάω για χοριακή... θα παω Δευτερα 09/01 αν δεν εχω αδιαθετησει ως τοτε για να είμαι πιο σίγουρη... ανυπομονώωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

είμαστε στον 5ο μήνα, έχουμε κάνει προγεννητικό, έχω κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού, triplex για θρομβώσεις ή θρομβοφιλία (λόγω κληρονομικότητας αυτό) και μου είπε τέλος Ιανουαρίου θα μου γράψει και ορμονολογικές.

Για θρομβοφιλια θα πρεπει να κοιτα τω και εγω..αλλα οταν μείνω έγκυος μου είπε ο γιατρός..γιατι και η αδερφή μου,εχει θρομβοφιλια αλλα μονο στην εγκυμοσυνη...αν κανει τωρα εξετασεις(που εκανε) δεν φαίνεται..με βλεπω να κανω και γω 9 μήνες αντιπικτικες οταν μείνω έγκυος..ας ειναι..δεν πειράζει..οτι χρειάζεται θα κανουμε μεχρι να πάρουμε στα χερια μας το πολυπόθητο μωρο μας!!!δυναμη και ελπίδα για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πήρα στην αρχή του κύκλου (από 2η εως 7η μερα) κλομιφαίνη για πρόκληση ωορρηξίας... μετα την ένεση δεν μου εχει δωσει κατι άλλο να πάρω...

Σαββατο 07/01 μου ειπε να πάω για χοριακή... θα παω Δευτερα 09/01 αν δεν εχω αδιαθετησει ως τοτε για να είμαι πιο σίγουρη... ανυπομονώωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

Αχαχ..και γω.. 2η με 7η θα παρω κλομιφαινη(serpafar μου έδωσε) αλλα ξεκίνησα και parlodel γιατι μου βρήκε αυξημένη προλακτινη..τωρα παιδεύομαι με κατι ενέσεις benfola που πρεπει να ξεκινήσω σημερα και να κανω ανα δυο μερες..τελικά πρεπει να περαςω απο επιτροπή για να τις παρω..και δεν προλαβαίνω..θα χαςω τον κύκλο..4 ενέσεις 200€.. και ισως χρειαστώ και άλλες...τελοσπαντων..αν ειναι να βοηθήσουν..θα τα δώσουμε..

 

να μην ανυπομονείς!!να κάτσεις στα αυγα σου!!!(κυριολεκτικά!!!) χαχαχαχαχχα..να σκέφτεσαι μονο θετικά..και να μην αγχωνεσε..απλα ξεκινά να λειτουργείς σαν να εισαι ήδη έγκυος..μην σηκώνεις βάρη..ξεκουράσου..ασχολησου με δημιούργικα πράγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Για θρομβοφιλια θα πρεπει να κοιτα τω και εγω..αλλα οταν μείνω έγκυος μου είπε ο γιατρός..γιατι και η αδερφή μου,εχει θρομβοφιλια αλλα μονο στην εγκυμοσυνη...αν κανει τωρα εξετασεις(που εκανε) δεν φαίνεται..με βλεπω να κανω και γω 9 μήνες αντιπικτικες οταν μείνω έγκυος..ας ειναι..δεν πειράζει..οτι χρειάζεται θα κανουμε μεχρι να πάρουμε στα χερια μας το πολυπόθητο μωρο μας!!!δυναμη και ελπίδα για ολες μας!!!

και εμένα μου το είπε αυτό...πως το γεγονός πως δεν υπάρχει κάποιο θέμα τώρα δε σημαίνει πως το ίδιο θα ισχύει και στην περίοδο εγκυμοσύνης. Αλλά αυτό είναι κάτι που θα φανεί όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...