Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Τέλεια μάλλον θα περάσω μία βόλτα από εκεί να φάω κ εγώ ένα... 

καλα θα κανεις! μακαρι οι προσευχες ολων μας να πραγματοποιηθουν :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα σας πω την εμπηρια μου... Πιστεύω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο... Μετα απο σχεδόν ενα χρονο ακαρπων προσπαθειων κανω ταμα και παω στην παναγια στο Καρπενήσι... Τον επομενο μηνα μενω έγκυος... Ειχα πολλα προβληματα στην εγκυμοσύνη. Μια γνωστή μ πηγε στην παναγια χρυσοβαλαντο μου φέρνει το μηλαρακι το λαδακι και το σχινακι.. Το σχηνακι το εβγαλα πριν μπω χειρουργείο.. Εβαζα λαδακι πολυ συχνα εφαγα κ το μηλο και ειπα παναγια μου βοηθαμε να βγω καλα περα και εγω θα δωσω στα παιδακια μου το ονομα σου.παναγιωτης και σωτηρης στην μεταμωρφωση του σωτηρος... Θα βαφτισω τα παιδακια μου στην εκκλησια της μετα μορφωσης του σωτηρος.. Και ετσι εγινε. Βγηκα με το καλο περα και τα εκανα ολα αυτα. Βαπτισα τα παιδακια μ με τα ονοματακια που τα εταξα στην εκκλησιτσα που ειπα... Δεν ξερω αλλα πιστεύω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο. Πιστη θελει και ολα θα πανε καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Τέλεια μάλλον θα περάσω μία βόλτα από εκεί να φάω κ εγώ ένα... 

στις Just now, ο/η labrini m είπε:

Κορίτσια θα σας πω την εμπηρια μου... Πιστεύω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο... Μετα απο σχεδόν ενα χρονο ακαρπων προσπαθειων κανω ταμα και παω στην παναγια στο Καρπενήσι... Τον επομενο μηνα μενω έγκυος... Ειχα πολλα προβληματα στην εγκυμοσύνη. Μια γνωστή μ πηγε στην παναγια χρυσοβαλαντο μου φέρνει το μηλαρακι το λαδακι και το σχινακι.. Το σχηνακι το εβγαλα πριν μπω χειρουργείο.. Εβαζα λαδακι πολυ συχνα εφαγα κ το μηλο και ειπα παναγια μου βοηθαμε να βγω καλα περα και εγω θα δωσω στα παιδακια μου το ονομα σου.παναγιωτης και σωτηρης στην μεταμωρφωση του σωτηρος... Θα βαφτισω τα παιδακια μου στην εκκλησια της μετα μορφωσης του σωτηρος.. Και ετσι εγινε. Βγηκα με το καλο περα και τα εκανα ολα αυτα. Βαπτισα τα παιδακια μ με τα ονοματακια που τα εταξα στην εκκλησιτσα που ειπα... Δεν ξερω αλλα πιστεύω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο. Πιστη θελει και ολα θα πανε καλα. 

Κοριτσια μ πιστευω στον Θεο κ εδω κ σχεδον ενα χρονο π προσπαθουμε εχω αναψει πολλα κερια εχω προσευχηθει αλλα δν εχει ερθει...αν ειναι ετσι δν θα μεναμε ολες εγκυες??,συγνωμη π το λεω ετσι δν χανω την πιστη μ αλλα δν ειναι κ απολυτο αυτο π λετε.βεβαια δν εχω παει σ αυτα τ μοναστηρια ουτε εχω ταξει κατι...θα παω συντομα ομως σε ενα μοναστηρι εδω κοντα π παω καθε χρονο γτ το εχω πολυ αναγκη.ηρεμω πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena90 είπε:

 

σ'αυτο που λες δεν εχεις αδικο,ξερεις ποσες φορες το χω σκεφτει κ εγω? λογικο ειναι καποιες φορες να χανεις την πιστη σου,ειδικα οταν απογοητευεσαι.Ανθρωπινο ειναι για ολες μας νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

σ'αυτο που λες δεν εχεις αδικο,ξερεις ποσες φορες το χω σκεφτει κ εγω? λογικο ειναι καποιες φορες να χανεις την πιστη σου,ειδικα οταν απογοητευεσαι.Ανθρωπινο ειναι για ολες μας νομιζω

κ εγω πιστευω οτι εχει συμβει σε ολες γι αυτο το λεω...αλλα ειναι το μονο π μας μενει..να πιστευουμε σε ενα θαυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ 4 ημέρες πρίν μαθω οτι είμαι έγκυος πηγα στην εκκλησία που βαφτιστηκα..(ειναι 4 ώρες μακρυά απο εδω που μένω)..κ ομως για κάποιο λόγο ειχα ανάγκη να παω..πηγα με τον άντρα μου, προσευχηθηκα και αφήσαμε εκεί κατι δικό μας...λίγες μέρες μετά ανακάλυψα οτι ηταν βιοχημική... Σύμφωνω με τη elena90 και την Νάντια..κάποιες φορές δε σημαίνει οτι επειδη πιστεύεις στο θεο και προσευχεσαι θα έρθει... παρόλα αυτά συνεχίσω να πιστεύω και νιωθω γαλήνη οταν βρίσκομαι σε ναο και προσευχομαι... το θεμα αυτό ειναι περιπλοκο θεωρω..

Θα ηθελα να παω στο ναο της αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντως μεσα στο σαββατοκύριακο.. θα αναψω ενα κερι για ολες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η renata17 είπε:

Ισως για να βρουμε ενα κομματι του εαυτου μας που ειχαμε χασει ή για να ανακαλυψουμε ενα καινουργιο που δεν ξεραμε οτι ειχαμε..

Σχετικά με αυτό..αυτο που "ανακαλυψα" και δεν ήξερα οτι το ειχα ειναι το εξής..οσο καιρο θυμαμαι τον εαυτό μου να σκέφτομαι τη μητρότητα παντα έλεγα..θελω κοριτσάκι..θελω να γίνει η μανούλα μιας υπέροχης κορης... απο την ωρα που έμαθα για το θετικο τεστ ουτε μια φορα δε σκέφτηκα αν θα ναι κοριτσακι η αγοράκι..με ένοιαζε μόνο να πανε ολα καλά...ενω εγω πάντα ελεγα "μα πως γίνεται πολλες κοπέλες να λένε οτι δεν εχουν κάποια προτιμηση?? ειμαι εγω παράλογη που νιωθω οτι ειμακ κοριτσομανα??" (Ασχετα αν στη δουλειά μου εχω δουλεψει μονο με αγοράκια και εχω άριστη σχέση)..

Ηταν κ αυτο μια μικρη δοκιμασια ισως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγώ 4 ημέρες πρίν μαθω οτι είμαι έγκυος πηγα στην εκκλησία που βαφτιστηκα..(ειναι 4 ώρες μακρυά απο εδω που μένω)..κ ομως για κάποιο λόγο ειχα ανάγκη να παω..πηγα με τον άντρα μου, προσευχηθηκα και αφήσαμε εκεί κατι δικό μας...λίγες μέρες μετά ανακάλυψα οτι ηταν βιοχημική... Σύμφωνω με τη elena90 και την Νάντια..κάποιες φορές δε σημαίνει οτι επειδη πιστεύεις στο θεο και προσευχεσαι θα έρθει... παρόλα αυτά συνεχίσω να πιστεύω και νιωθω γαλήνη οταν βρίσκομαι σε ναο και προσευχομαι... το θεμα αυτό ειναι περιπλοκο θεωρω..

Θα ηθελα να παω στο ναο της αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντως μεσα στο σαββατοκύριακο.. θα αναψω ενα κερι για ολες μας..

Να σαι καλά κοπέλα μου σευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημερα γλυκια μου. πως εισαι σημερα??

Καλύτερα σήμερα πιο αισιόδοξη ότι γίνει έγινε θα προσπαθήσω μέχρι όπου μπορώ!!!!! εσύ;;;;?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις πάρω 1κιλο παραπάνω είσαι έγκυος;;;;; είμαι κακό διαθέτη;;; είσαι έγκυος... πονάει ή κοιλιά μου;;; είσαι έγκυος ελεοοοος:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:
στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Μόλις πάρω 1κιλο παραπάνω είσαι έγκυος;;;;; είμαι κακό διαθέτη;;; είσαι έγκυος... πονάει ή κοιλιά μου;;; είσαι έγκυος ελεοοοος:?

 

Καλα αυτο ειναι το πιο εκνευριστικό...ή το αλλο που σου λενε: αντε Κάντε κανενα παιδάκι...λες και το παιδί ειναι πατάτες στο φούρνο που το βάζεις και σε δυο ωρες το τρως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Έχετε πλάκα με αυτά που γράφετε! Πραγματικά, όμως, ποια δεν τα έχει ακούσει αυτά; Προχτες στη δουλειά είπα ότι πονάει το στομάχι μου και μου είπαν ότι μπορεί να πονάει επειδή θα φουσκώσει.. Άντε γεια!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλα αυτο ειναι το πιο εκνευριστικό...ή το αλλο που σου λενε: αντε Κάντε κανενα παιδάκι...λες και το παιδί ειναι πατάτες στο φούρνο που το βάζεις και σε δυο ωρες το τρως!!!

Μόλις πάρω 1κιλο παραπάνω είσαι έγκυος;;;;; είμαι κακό διαθέτη;;; είσαι έγκυος... πονάει ή κοιλιά μου;;; είσαι έγκυος ελεοοοος:?και όταν λέω είναι νωρίς ακόμη μου λένε μεγάλη είσαι τι θες;να σε λέει γιαγιά;;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είχα ένα διάστημα που επερνε η πεθερά μου σχεδόν κάθε μέρα τον άντρα μου κι έλεγε τι έγινε έχουμε κανένα νέο; η το τι καθεστε και δεν κάνετε κανένα μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είχα ένα διάστημα που επερνε η πεθερά μου σχεδόν κάθε μέρα τον άντρα μου κι έλεγε τι έγινε έχουμε κανένα νέο; η το τι καθεστε και δεν κάνετε κανένα μωρό 

Αααααα καλά ακόμα χειρότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Αααααα καλά ακόμα χειρότερα

Έχω ακούσει τα πάντα αλλά πάντα απαντάω μικρή είμαι ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Πόσο σας νιώθω με αυτά που γράφετε! Χαίρομαι πολύ που τα λέμε και έχει η μια την άλλη... Εγώ εχω τα πεθερικά που όλη την ώρα πετάνε τη σπόντα τους για το εγγονάκι που θα ήθελαν... Πφφφφ!!!

Θετική σκέψη, χαμόγελο, αισιοδοξία!!! Μια καινούργια μέρα ξεκινά! (και είναι και Παρασκευήηηηηηηη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Μόλις πάρω 1κιλο παραπάνω είσαι έγκυος;;;;; είμαι κακό διαθέτη;;; είσαι έγκυος... πονάει ή κοιλιά μου;;; είσαι έγκυος ελεοοοος:?και όταν λέω είναι νωρίς ακόμη μου λένε μεγάλη είσαι τι θες;να σε λέει γιαγιά;;;;?

καλημερα κοριτσια!!! πραγματικα ο κοσμος δεν σκεφτεται καθολου!! το μονο π εχουν να πουν συνεχεια ειναι αντε και αντε!! και ειδικα μετα το γαμο!!λες και οπωσ ειπε και η @Petalouditsa28 ειναι πατατες στο φουρνο! και ειναι τοσο λεπτο θεμα... δεν μπορεις να καθεσαι σε ολους και να λες προσπαθω αλλα δεν μπορω... οποτε ξεκινας τα το χουμε παρει χαλαρα κλπ... και μετα ερχεται το αλλο!! τι περιμενεις??30 εισαι!!! ελεοςςςςς 

απο τοτε π προσπαθω και δεν μπορω υποσχεθηκα στον εαυτο μ ποτε δν θα ρωτησω κατι τετοιο σε ενα ζευγαρι! απλα θα ευχηθω αν θελουν να γινει συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Πόσο σας νιώθω με αυτά που γράφετε! Χαίρομαι πολύ που τα λέμε και έχει η μια την άλλη... Εγώ εχω τα πεθερικά που όλη την ώρα πετάνε τη σπόντα τους για το εγγονάκι που θα ήθελαν... Πφφφφ!!!

Θετική σκέψη, χαμόγελο, αισιοδοξία!!! Μια καινούργια μέρα ξεκινά! (και είναι και Παρασκευήηηηηηηη)

μια απο τα ιδια!!! και ο αντρας μ ειναι και απο χωριο οποτε καταλαβαινεις τι γινεται οταν παμε εκει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

μια απο τα ιδια!!! και ο αντρας μ ειναι και απο χωριο οποτε καταλαβαινεις τι γινεται οταν παμε εκει!!!!

 @miniatoura87 υπομονή! Να αλλάξουν μυαλά δυστυχώς δε γίνεται! Ευτυχώς εχω τέτοιο χαρακτήρα που όταν πω ότι κατεβάζω ρολλά, τα κατεβάζω και δεν ακούω τίποτα, δεν με επιρρεάζει τίποτα και ευτυχώς τα καταφέρνω! 

Τωρα είμαι σε φάση που λέμε σε όλους ότι δεν είναι στα άμεσα σχέδια μας ένα παιδί... χαχαχα! που να ξεραν!.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:
στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

 

Τωρα που ειπατε για χωριό..... μου λεει μια θεία καθως με χαιρετούσε: Άντε τωρα ηρθε η ωρα να έρθει ο γιος! με το καλό ο γιος!!

Της απανταω... κάτσε θεια, χαλάρωσε μπορει να ερθει και η κόρη! εγω δεν είμαι της παράδοσης και πολυ! 

Δηλαδη, ας πουμε αν ειναι κορίτσι τι?? θα είναι το μίασμα ας πουμε??? ήμαρτον.. εκει στα χωριά θεωρουν οτι το πρωτο πρεπει να ναι αγόρι! αντι να ευχηθεί : αντε με το καλο και ενα παιδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

 @miniatoura87 υπομονή! Να αλλάξουν μυαλά δυστυχώς δε γίνεται! Ευτυχώς εχω τέτοιο χαρακτήρα που όταν πω ότι κατεβάζω ρολλά, τα κατεβάζω και δεν ακούω τίποτα, δεν με επιρρεάζει τίποτα και ευτυχώς τα καταφέρνω! 

Τωρα είμαι σε φάση που λέμε σε όλους ότι δεν είναι στα άμεσα σχέδια μας ένα παιδί... χαχαχα! που να ξεραν!.....

χαχαχα και μεις το ιδιο!!! πραγματικα π να ξεραν!! και γω δεν δινω σημασια πια..στην αρχη με πιανε λιγο..αλλα τωρα δεν δινω σημασια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τωρα που ειπατε για χωριό..... μου λεει μια θεία καθως με χαιρετούσε: Άντε τωρα ηρθε η ωρα να έρθει ο γιος! με το καλό ο γιος!!

Της απανταω... κάτσε θεια, χαλάρωσε μπορει να ερθει και η κόρη! εγω δεν είμαι της παράδοσης και πολυ! 

Δηλαδη, ας πουμε αν ειναι κορίτσι τι?? θα είναι το μίασμα ας πουμε??? ήμαρτον.. εκει στα χωριά θεωρουν οτι το πρωτο πρεπει να ναι αγόρι! αντι να ευχηθεί : αντε με το καλο και ενα παιδάκι...

Για τα χωριά η ευχή "αντε με το καλό ενα παιδάκι" είναι ευχή για αγόρι και πάλι! Δεν έχεις ακούσει που λέγανε : "έχω 2 παιδιά και 1 κορίτσι.." ??? χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...