Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μου φαινεται πως κάποια θα φυγει συντομα απο αυτη την ομάδα.... Μακαρι! Μακαρι! Μακαρι! :)

Λες???πιστευεις στα ονειρα??μια εβδομάδα μετα που μου είπε αυτο η κουνιάδα μου,ξύπνησα χθες το πρωι βλέποντας πως στεκόμουν μπροστά στον ηλεκτρολογικό πίνακα..σαν να πηγα να ανάψω τον θερμοσίφωνα,και ειδα κατι φλογιτσες να βγαίνουν..και το μονο που εκανα ηταν να φωνάξω "Ανναμαρία" και φύσηξα λέει τον πίνακα..και κει ξύπνησα...και δεν ξέρω καμια με αυτο το ονομα!!!Μονο εχω κανει παρακληση στην Παναγία μας..και τις προάλλες κάποιος μου έλεγε για μια σπάνια εικόνα της που ειναι η Παναγία μας αγκαλιά με τη Μαμά της...τωρα τι να πω..δεν ξέρω απο ονειρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Α,σου είπε και σενα για μόνη σου,ενταξει..λεω και γω μηπως μου το είπε επειδη ειναι οι μερες περίεργες με τις αργίες..εγω τα θεματα με τις σύριγγες τα ξεπέρασα μια και καλη οταν βρήκε ο γιατρός την θρομβοφιλια στην αδερφή μου και επρεπε να κανει αντιπικτικες ενέσεις σε ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης..ε..φαντάσου το επι τρια..τρεις εγκυμοσύνες..απο σχεδόν εννέα μήνες...ενταξει τις περισσότερες μόνη της τις εκανε αλλα οταν ημουν εκει δλδ τουλάχιστον τρεις φορές την εβδομάδα..και οταν πια παρα φούσκωσε η κοιλιά και δεν μπορούσε μόνη..τις εκανα εγω..Εχω λενε καλο χέρι..ελπιζω να μην χρειαστεί να το δοκιμάσω τωρα στον εαυτό μου..να γίνει το θαύμα τον Χριστουγέννων και να παει άχρηστη η ένεση που χω το ψυγείο...καλη μας επιτυχία βρε κοριτσια!!!!

Στο ευχομαι ολόψυχα κουκλα μου να πάνε όλα καλα και να είναι όντως αχρηστη η ένεση.... :) Θα σκάσω απο την αγωνία μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Στο ευχομαι ολόψυχα κουκλα μου να πάνε όλα καλα και να είναι όντως αχρηστη η ένεση.... :) Θα σκάσω απο την αγωνία μου....

Με τα την ένεση πόσες ώρες πρεπει να περάσουν για τις τυφλομυγες??δεν πρεπει να αγχωνόμαστε..Τελικά νομιζω πως το άγχος μου με χει κρατήσει τοσα χρονια μακρυα απο το να μείνω έγκυος..εχω τρομερό πρόβλημα...πρεπει να μας παίζει κάποιος δυο σφαλιάρες να συνερχομαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ευχαριστω πολυ...πφφφφφ..εχω άλλοτε 28 άλλοτε 30 μερες..αυτον τον μηνα εχω λιγο κλατάρει..τη μια με περνει η κουνιάδα μου τηλ και μου λέει "εισαι έγκυος!!,ειδα στον υπνο μου φωτιές,οπως έβλεπα και για την Βέρα.."(το κοριτσακι τους που απέκτησαν με χίλιες θυσίες υστερα απο 2 χρονια..)η απάντηση μου ηταν πως δεν ξέρω αν ειμαι..αλλα θα μείνω!!!τωρα πηγα στον γιατρό..χωρις να σκέφτομαι την αυγουλαρα που είδαμε την 10 μερα του κύκλου και μας είπε "βαράτε!!!!"..και αυτο γιατι ήρθαμε σε επαφή τις τρεις επόμενες..και μετα μου λέει για τα δέκατα και φρικαρω!!!εντωμεταξυ χθες ειχα ολη μερα μια άσχημη γεύση στο στόμα,και πήγαινα πολυ συχνά για κατούρημα..το στήθος πρησμένο αλλα χωρις πονο..και η μέση ενόχλει αλλα εχω μεγάλο θέμα με την μέση οποτε δεν ειναι σημάδι..ψάχνω να δω αν θα αδειαθετισω με λίγα λογια..αλλα τα συμπτώματα ειναι ίδια με της εγκυμοσυνης..το μονο που με παραξένεψε ηταν αυτη η γεύση..και το τοσο κατούρημα..

Αρα λογικά παίζει να εισαι έγκυος! Αν είδατε Αυγουλαρα και "βαρέσατε" Χαχχαχα ειναι πολυ πιθανό!! Ειναι για το 2ο παιδάκι σου; εχεις ηδη ενα;  Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ειχα καταλάβει  τιποτα απο συμπτώματα μου φαίνοντουσαν ίδια με της περιόδου.. στη δεύτερη εγκυμοσύνη (που απέβαλα) το κατάλαβα πολυ νωρίς γιατι ειχα πονάκια όπως την ημέρα του τοκετού, κάπως διαφορετικά δηλαδη.. Ολα όσα λες ειναι συμπτώματα και εγκυμοσύνης και περιόδου.. πόσες μέρες ειναι απο την πιθανή σύλληψη; γιατι μετα απο 12-14 μέρες αρχίζει να ανεβαίνει η ορμόνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Αρα λογικά παίζει να εισαι έγκυος! Αν είδατε Αυγουλαρα και "βαρέσατε" Χαχχαχα ειναι πολυ πιθανό!! Ειναι για το 2ο παιδάκι σου; εχεις ηδη ενα;  Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ειχα καταλάβει  τιποτα απο συμπτώματα μου φαίνοντουσαν ίδια με της περιόδου.. στη δεύτερη εγκυμοσύνη (που απέβαλα) το κατάλαβα πολυ νωρίς γιατι ειχα πονάκια όπως την ημέρα του τοκετού, κάπως διαφορετικά δηλαδη.. Ολα όσα λες ειναι συμπτώματα και εγκυμοσύνης και περιόδου.. πόσες μέρες ειναι απο την πιθανή σύλληψη; γιατι μετα απο 12-14 μέρες αρχίζει να ανεβαίνει η ορμόνη.. 

Σημερα ειναι η δέκατη..απο την πιθανή σύλληψη..δεν εχω ιδέα..οτι ξέρω το ξέρω απο την αδερφή μου..δεν εχω παιδάκι..ουτε εχω μείνει έγκυος ποτε απο οσο γνωρίζω τουλάχιστον..με νικάει η αδερφή μου 4-0...πρεπει ανοίξω σκορ!!!!αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Λες???πιστευεις στα ονειρα??μια εβδομάδα μετα που μου είπε αυτο η κουνιάδα μου,ξύπνησα χθες το πρωι βλέποντας πως στεκόμουν μπροστά στον ηλεκτρολογικό πίνακα..σαν να πηγα να ανάψω τον θερμοσίφωνα,και ειδα κατι φλογιτσες να βγαίνουν..και το μονο που εκανα ηταν να φωνάξω "Ανναμαρία" και φύσηξα λέει τον πίνακα..και κει ξύπνησα...και δεν ξέρω καμια με αυτο το ονομα!!!Μονο εχω κανει παρακληση στην Παναγία μας..και τις προάλλες κάποιος μου έλεγε για μια σπάνια εικόνα της που ειναι η Παναγία μας αγκαλιά με τη Μαμά της...τωρα τι να πω..δεν ξέρω απο ονειρα..

Πιστευω στα όνειρα

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Με τα την ένεση πόσες ώρες πρεπει να περάσουν για τις τυφλομυγες??δεν πρεπει να αγχωνόμαστε..Τελικά νομιζω πως το άγχος μου με χει κρατήσει τοσα χρονια μακρυα απο το να μείνω έγκυος..εχω τρομερό πρόβλημα...πρεπει να μας παίζει κάποιος δυο σφαλιάρες να συνερχομαστε!!!

Μου ειπε ο γιατρός οτι αυριο βραδι θα εχω ωοθηλακιορρηξία και να παίξουμε τυφλόμυγα Σαββατο και Κυριακή... αποχή απο τυφλόμυγα 2 μέρες για να είναι έτοιμοι οι πολιορκητές... για να δουμε.... αγχωνομαι ρε γαμωτο...ξερω οτι δε κανει καλο αλλα δε μπορω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πιστευω στα όνειρα

 

Μου ειπε ο γιατρός οτι αυριο βραδι θα εχω ωοθηλακιορρηξία και να παίξουμε τυφλόμυγα Σαββατο και Κυριακή... αποχή απο τυφλόμυγα 2 μέρες για να είναι έτοιμοι οι πολιορκητές... για να δουμε.... αγχωνομαι ρε γαμωτο...ξερω οτι δε κανει καλο αλλα δε μπορω....

Μπες στο ιντερνετ και ψάχνε ιδεες για παιδικά δωμάτια..και για βαφτίσια..ναι μεν κοιτα και ονειρεψου..αλλα μην φρικάρεις..δεν θελει άγχος..αυτο πρεπει ολες μας να το αποβάλουμε..εγω τωρα επειδη μου την βάρεσε και δεν θελω άλλο να σκέφτομαι το ποτε να κανω τεστ,θα φτιάξω μελομακάρονα..!!χτες που έφαγα φρίκη παλι έφτιαξα κέικ..ευτυχως εχω τα ανήψια και στέλνω αλλιως αν τα έτρωγα εγω θα χα φτάσει παλι να με βαραει η ζυγαριά να φύγω απο πάνω της!!!η κουζίνα με ηρεμεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα χάθηκα για λίγο αλλά γιορτές δουλειά δεν έβρισκα χρόνο.... Εγώ αναμένω την ακατανομαστη αλλά δεν έχει έρθει φταίνε μάλλον τα GLUCOPHAGE 850mg....Θα έρθει όμως γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο που και που η μέση μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πιστευω στα όνειρα

 

Μου ειπε ο γιατρός οτι αυριο βραδι θα εχω ωοθηλακιορρηξία και να παίξουμε τυφλόμυγα Σαββατο και Κυριακή... αποχή απο τυφλόμυγα 2 μέρες για να είναι έτοιμοι οι πολιορκητές... για να δουμε.... αγχωνομαι ρε γαμωτο...ξερω οτι δε κανει καλο αλλα δε μπορω....

Οσο για το ονειρο τι μπορει να σημαινει άραγε????το τεστ θα ηθελα να το κανω για δυο λόγους..ο πιο προφανής ειναι για να μας δώσω ενα δώρο για τα Χριστούγεννα..και ο δεύτερος ειναι επειδη οι μερες ειναι περίεργες κι ειμαστε καλεσμένοι την Κυριακή,να μην πιω π.χ..και επειδη το ρημάδι το τσιγάρο το ειχα κόψει αλλα το ξανά άρχισα..και ντρέπομαι πολυ γίαυτο να ξέρω τι να κανω..ενταξει..περιορισμένο το εχω..αλλα δεν κανει καλο..το ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ευχηθώ και εγω μεσα απο τη καρδια μου να πανε καλα για ολες μας..... οσες εχουμε καθυστέρηση να οφείλεται στο πιο ομορφο δωρο που μπορει να μας κανει ο θεος...

Αλλα και οσες προσπαθούν αυτες τις μερες να πιασουν τοπο οι προσπαθειες τους.... 

Λογια χιλιοειπωμένα αλλα τοσα αληθινά............................

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χαχαχα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Μακάρι να είναι το θαυματακι σου μικρή μου στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου

Ελπιζω να το ζήσουμε ολες μας συντομα αυτο το θαυματακι!!!μας αξιζει και θα το πετύχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Χαχαχα!!!!!!

Η απάντηση ειναι Συντομα!!!συντομα θα γίνουμε ολες μανούλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Θα ευχηθώ και εγω μεσα απο τη καρδια μου να πανε καλα για ολες μας..... οσες εχουμε καθυστέρηση να οφείλεται στο πιο ομορφο δωρο που μπορει να μας κανει ο θεος...

Αλλα και οσες προσπαθούν αυτες τις μερες να πιασουν τοπο οι προσπαθειες τους.... 

Λογια χιλιοειπωμένα αλλα τοσα αληθινά............................

 

Τι κι αν ειναι χιλιοειπωμένα?εγω νομιζω πως αυτα μας τα λογια ανοίγουν μια πόρτα στον ουρανό..απο εκεινη την πόρτα θα μας σταλούν τα θαυματακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ειναι υπεροχο..με κανει να ονειρεύομαι...και στα ονειρα μου..χορεύω απο ευτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μπες στο ιντερνετ και ψάχνε ιδεες για παιδικά δωμάτια..και για βαφτίσια..ναι μεν κοιτα και ονειρεψου..αλλα μην φρικάρεις..δεν θελει άγχος..αυτο πρεπει ολες μας να το αποβάλουμε..εγω τωρα επειδη μου την βάρεσε και δεν θελω άλλο να σκέφτομαι το ποτε να κανω τεστ,θα φτιάξω μελομακάρονα..!!χτες που έφαγα φρίκη παλι έφτιαξα κέικ..ευτυχως εχω τα ανήψια και στέλνω αλλιως αν τα έτρωγα εγω θα χα φτάσει παλι να με βαραει η ζυγαριά να φύγω απο πάνω της!!!η κουζίνα με ηρεμεί..

Έτσι κι αλλιώς βλέπω ιδέες για παιδικα δωμάτια... χαχαχαχαχα!!!!

Βλέπω να σας ζαλίζω μέχρι να έρθει η μερα της κρίσης.... Θα με ανεχτείτε... :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σημερα ειναι η δέκατη..απο την πιθανή σύλληψη..δεν εχω ιδέα..οτι ξέρω το ξέρω απο την αδερφή μου..δεν εχω παιδάκι..ουτε εχω μείνει έγκυος ποτε απο οσο γνωρίζω τουλάχιστον..με νικάει η αδερφή μου 4-0...πρεπει ανοίξω σκορ!!!!αχαχαχα

10η ειναι λιγο! Μην κάνεις τιποτα γιατι θα απογοητευτείς αδίκως.. Αλλα μετα τη 12η μερα στη χοριακη φαίνεται σίγουρα!! Άντε με το καλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Οσο για το ονειρο τι μπορει να σημαινει άραγε????το τεστ θα ηθελα να το κανω για δυο λόγους..ο πιο προφανής ειναι για να μας δώσω ενα δώρο για τα Χριστούγεννα..και ο δεύτερος ειναι επειδη οι μερες ειναι περίεργες κι ειμαστε καλεσμένοι την Κυριακή,να μην πιω π.χ..και επειδη το ρημάδι το τσιγάρο το ειχα κόψει αλλα το ξανά άρχισα..και ντρέπομαι πολυ γίαυτο να ξέρω τι να κανω..ενταξει..περιορισμένο το εχω..αλλα δεν κανει καλο..το ξέρω..

Πιστευω στο Θεό και στα όνειρα.... δεν θεωρώ πως ηταν τυχαίο! Μακαρι να είσαι εγκυος να μας γεμίσεις αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα χάθηκα για λίγο αλλά γιορτές δουλειά δεν έβρισκα χρόνο.... Εγώ αναμένω την ακατανομαστη αλλά δεν έχει έρθει φταίνε μάλλον τα GLUCOPHAGE 850mg....Θα έρθει όμως γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο που και που η μέση μου

Καλημερα συντεκνακι μου! Τι κανει η πατρίδα? :)

Τα glucophage μεσα σε όλα φτιάχνουν και το κυκλο.... δεν προκαλούν καθυστερηση.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

10η ειναι λιγο! Μην κάνεις τιποτα γιατι θα απογοητευτείς αδίκως.. Αλλα μετα τη 12η μερα στη χοριακη φαίνεται σίγουρα!! Άντε με το καλο!! 

Σε ευχαριστω πολυ..θα περιμενω τοτε..θεωρείς οτι ειναι νωρίς και για το πρήξιμο στο στήθος η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πιστευω στο Θεό και στα όνειρα.... δεν θεωρώ πως ηταν τυχαίο! Μακαρι να είσαι εγκυος να μας γεμίσεις αισιοδοξία!

Μακαρι βρε κοριτσια..το θελω με ολο μου το ειναι..αντε να κανει μια μας την αρχή και να έρθουν σε ολες μας απανωτές εγκυμοσύνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Οσο για το ονειρο τι μπορει να σημαινει άραγε????το τεστ θα ηθελα να το κανω για δυο λόγους..ο πιο προφανής ειναι για να μας δώσω ενα δώρο για τα Χριστούγεννα..και ο δεύτερος ειναι επειδη οι μερες ειναι περίεργες κι ειμαστε καλεσμένοι την Κυριακή,να μην πιω π.χ..και επειδη το ρημάδι το τσιγάρο το ειχα κόψει αλλα το ξανά άρχισα..και ντρέπομαι πολυ γίαυτο να ξέρω τι να κανω..ενταξει..περιορισμένο το εχω..αλλα δεν κανει καλο..το ξέρω..

Ειναι πολυ νωρίς και να πιεις λιγο δεν πειραζει.. εννοώ κάποτε δεν το μάθαινες με τιποτα τόσο νωρίς οτι Ήσουνα έγκυος.. εγω με κύκλο 26-27 στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το έμαθα 28η μερα (1-2 μέρες καθυστέρηση δηλαδη) το τι είχε κάτσει και ειχα πιεί τις προηγούμενες ασε.. ολο σε τραπεζαρία και έξω ήμασταν.. ολα  πήγαν  καλα! Με αποζημειωσε! Οταν ξεκίνησαν οι αναγούλες ουτε να μυρισω κρασί ουτε να το δω! Μου κράτησε αυτη η αηδία και στους 9 μήνες θηλασμού!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ευχαριστω πολυ..θα περιμενω τοτε..θεωρείς οτι ειναι νωρίς και για το πρήξιμο στο στήθος η οχι?

Για το πρήξιμο καθολου νωρίς, .. εγω στη δεύτερη εγκυμοσύνη ειχα πολυ νωρίς συμπτώματα και πρήξιμο στήθους και ετσι και το ψιλιαστηκα. Ειχα κανει θυμάμαι ενα self clear την 9η μερα καο είχε δείξει αρνητικό! Απογοήτευση.. τελικα έκανα ενα clearblue την 11η νομίζω; και βγήκε αχνό θετικό όπως σου ειπα και η χοριακη 14,5.. μεθαύριο 12η μερα κανέ ενα clearblue! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...