Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσια μου εγω ειμαι 31 και ο σύζυγος ειναι  στα 39 το νεο έτος..η δικη μου ιστορία ειναι περίπλοκη..απο μικρή μου έλεγαν οτι εχω πολυκυστικες ωοθήκες λόγο αστάθειας της περιόδου..οταν ενηλικιώθηκα και απέκτησα σοβαρή σχέση αρχισε να με παρακολουθεί ενας γιατρός ο οποιος μου έλεγε μην τρελενεσε,οταν θα θες να μείνεις έγκυος θα σου δώσω ενα χαπάκι και θα το φτιάξουμε..έμενε εκει καποια χρονια η κατασταση..μετα ειχα καποια θεματα υγείας..ειχα νοσογονο παχυσαρκία και τελικά χειρουργήθηκα στο στομάχι του 2010..ο χειρουργός ηταν κάθετος..προσπάθειες για παιδί μετα απο τρια χρονια..ετσι.το 2013 πηγα στο γυναικολόγο της αδερφής μου να ξεκινήσουμε προγεννητικό έλεγχο..μου είπε οτι δεν εχω πολυκυστικες ωοθήκες,και οτι ειχα μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα,τα θεραπευσαμε αλλα και παλι δεν προέκυψε εγκυμοσυνη..το 2014 και του κάναμε σπερμοδιαγραμμα και ηταν άψογο μου πρότεινε σαλπιγγογραφια..την εκανα και ολα ηταν καλα..οποτε πηγαμε σε εναν άλλο γιατρό στο Αρεταιιο στο τμήμα υπογονημοτητας και μας είπε οτι εντασσόμαστε στο 20 τις εκατο της μη δκαιολημενης υπογονημοτητας..μας είπε για σπερματέγχυση αλλα έμεινε ετσι γιατι για να φτιάξεις τα χαρτιά και α περάσεις απο επιτροπή  πρεπει να εισαι παντρεμένος..ετσι..το καλοκαίρι που μας πέρασε παντρευτήκαμε..και ξαναπήγα στον γυναικολογο της αδερφής μου,ο οποιος τωρα στις εξετάσεις που με ξανά έβαλε να κανω ειδε πως χω ανεβασμενη FSH..ευτυχως η ΑΜΗ ειναι ικανοποιητική..με ειδε σε αυτον τον κύκλο..την δέκατη μερα και ειδε ενα μεγάλο αυγουλακι..μας συνεστησε εντατική προσπάθεια για ις επομενες τέσσερις μερες και τωρα αναμενουμε..την Κυριακή ανήμερα Χριστούγεννα θα ειμαι στην 28η μερα του κυκλου..εκει περιμενω..στις 28 με 30 μερες..έπεσα στο φορουμ αναζητωντας γιατι εχω απο την παρασκευη δέκατα..ειχα βεβαια και μια ενόχληση στον λαιμό και λιγο συνάχι,αλλα ωρα δεν εχω..μονο δέκατα..

Κορίτσι μου γλυκό όοοοοοολα να σου πανε καλά!!!!!!!!

Εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και ευχομαι πολύ συντομα να τα αφήσεις όλα πίσω σου και να είσαι εγκυουλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κατερινακι μου, περασες πολλα οπως βλέπω.σου αξιζουν τα καλυτερα.ευχομαι να εχεις πετυχει διανα και στις 28 να εχεις τα νεα που τοσο κοπιασες γι αυτα!

Να σαι καλα γλυκια μου..μακαρι ολες μας να επιτύχουμε αυτο που τοσο πολυ θελουμε..ενα γερό,τυχερό,στρουμπουλό και μυρωδάτο μωρούλι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Και εγω σου ευχομαι κοριτσακι μου ολα να σου πανε εκαλα... σου στελνουμε ολη μας τη θετικη ενέργεια και σου ευχόμαστε μια θετικη χοριακη γλυκια μου....

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤???????

Να εισαστε καλα κοριτσια..με το καλο να μας έρθουν τα μωρουλινια που τοσο λαχταρούμε!!!για να ειμαι ειλικρινής εχω εστιάσει στο τι θα γίνει μετα που θα έρθει η ακατονόμαστη,οπως μου είπε ο γιατρός,γιατι υπαρχει πιθανότητα να ανεβάζω πολυ νωρίς την LH..γίαυτο μου είπε θα μου δωσει κατι χάπια για να το ρυθμίσουμε..απλα πρεπει ν ξεκινήσουν αυστηρά την δευτερη μερα του κύκλου..οποτε εχω κανει focus εκει..μακαρι να μην χρειαστεί τιποτα απο αυτα..καλα νεα σε ολες μας και συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα σχεδόν ολες τις συζητήσεις σας και σας νιώθω ήδη ολες πολυ κοντά μου..ειναι πολυ σημαντικό να μπορεις να μιλας ανοιχτά για όσα σε προβληματίζουν και οι "ακροατές" να νιώθουν ακριβως τις αγωνίες και τους προβληματισμούς σου..Ενα εχω να πω σε ολες μας..να πιστεύουμε!!!οταν κατι το πιστευεις γινετε!!!εχω πολυ πρόσφατο παράδειγμα την κουνιάδα μου,η οποία προσπαθούσε χρονια με τον αντρα της και είχαν πρόβλημα στο σπερμα..μετα απο την τελευταία αγωγή που εκανε εκεινος,ο γιατρός του είπε κατα λέξη "παλικάρι μου ειλικρινα δεν ξέρω τι να σου πω..ειναι νερό!!!"με αυτο το νερό λοιπον,η κοπελα έμεινε έγκυος!!και τωρα εχουν μια μπουμπου σκέτο θαύμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Να εισαστε καλα κοριτσια..με το καλο να μας έρθουν τα μωρουλινια που τοσο λαχταρούμε!!!για να ειμαι ειλικρινής εχω εστιάσει στο τι θα γίνει μετα που θα έρθει η ακατονόμαστη,οπως μου είπε ο γιατρός,γιατι υπαρχει πιθανότητα να ανεβάζω πολυ νωρίς την LH..γίαυτο μου είπε θα μου δωσει κατι χάπια για να το ρυθμίσουμε..απλα πρεπει ν ξεκινήσουν αυστηρά την δευτερη μερα του κύκλου..οποτε εχω κανει focus εκει..μακαρι να μην χρειαστεί τιποτα απο αυτα..καλα νεα σε ολες μας και συντομα!!!

Εχεις ωοθηκες πολυκυστικής μορφολογίας ή ανεβασμένα ανδρογόνα? Γενικά από περίοδο εχεις σταθερό κύκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχεις ωοθηκες πολυκυστικής μορφολογίας ή ανεβασμένα ανδρογόνα? Γενικά από περίοδο εχεις σταθερό κύκλο?

Πλεον καταλήξαμε πως δεν εχω πολυκυστικες..ουτε ανεβασμένα ανδρογόνα..περίοδο εχω στις 28 με 30 μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΠΑΘΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ! ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.. ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΜΕΤΟ ΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ..ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΠΑΘΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ! ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.. ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΜΕΤΟ ΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ..ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ :(

Ωχ κρίμα βρε κοριτσι μου! Ακουσα πολλοί κοςμο με γαστρεντερίτιδα τελευταία! Υπομονή κ περαστικά σου! Μην στεναχωριέσαι! Κι γω οταν είχα την βιοχημική ήμουν χαλια δεν μπορουσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι.. αν ειναι να πιαστεί αυτο μια χαρα τα καταφερνει! Παμε δυναμικά για το χριστουγεννιάτικο δωράκι μας κοριτσι μου!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η miniatoura87 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΠΑΘΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ! ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.. ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΜΕΤΟ ΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ..ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ :(

Περαστικα σου κοριτσακι μου....?❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΠΑΘΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ! ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.. ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΜΕΤΟ ΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ..ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ :(

Περαστικά σου κοπέλα μου... Σε καταλαβαίνω κ εγώ πριν λίγο καιρό είχα..μην απελπίζεσαι μπορεί κ να έγινε..  Απλά ο οργανισμός σου θέλει ξεκούραση και πολύ νερό..  σε 2μερούλες θα σαι περδίκι.... 

 

 

Εγώ κορίτσια μου σημερα πήγα στη γιατρό και έχω κάνει ΑΒΓΟΥΛΑΡΑ Να με το συμπάθιο κιόλας :-) με πάτησε κ μια ένεση για να σκασει σε 36 ωρες.... Και κ μου είπε εσύ θα μου έρθεις έγκυος την επόμενη... :-)  

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ότι είμαι πολυλογου το ξέρουμε.... 

Καλώς τα νέα μέλη που τα εύχομαι σύντομα να φύγουν να πανε αλλού...  Και όλες μαζί να ανοίξουμε άλλο θεμα. . :-)

@mammy86 που είσαι κοριτσάκι μου ? τι έγινε με τα αποτελέσματα σου ? 

@petalouditsa28 τι λέει ???περιμένω το θετικό σου τεστ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΠΑΘΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ! ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.. ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΜΕΤΟ ΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ..ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ :(

miniatoura μου περαστικά σου! Στην ίδια φάση είμαι ακριβώς 4 μέρες σχεδόν με ταλαιπωρησε κι σήμερα άρχισα να νιώθω καλύτερα! Ξεκούραση και αισιοδοξία...ποτέ δεν ξέρεις μπορεί τέλος της εβδομάδας να μας έχεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, πηγα πηρα αποτελεσματα.το νουμερο ει αι 10.03 με.τιμες απο2.50 -29.00... Αυτο σημαίνει ναι μεν μεσα στα ορια αλλα λιγο χμμμμμμμ.πηρα τη γιατρο(Παρασκευαιδου να σαι καλά my love) και μου ειπε να παω αυριο να μου κανει εναν κολπικο υπερηχο.γενικα δεμ ακουστηκε ιδιαιτερα ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα.αυριο θα σας πω οταν γυρισω. (εσας πως σας ακουγεται το νουμερο??????)

Βρε μινιατουρακι μου!περαστικα σου καλο μου!ειναι ενα μικρο "αδειασμα" πριν τις γιορτες για να χωρεσουν όλα τα καλουδια μεσα!και οταν λεω ολα εννοω ΟΛΑ. Και αυτα τα μικρα καλούδια που μεγαλωνουν μεσα σε 9 μηνες...αν εννοεις τι εννοώ darling!

Desmi μου, ακριβως το ιδιο και για σενα!!!!αδειασμα πριν το καλο γεμισμα!

Παρασκευαιδου μου σου στελνω ενα μεγαλο φιλι!!σμουυυυτς.ετσι γιατι μου 'ρθε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσακια μου, πηγα πηρα αποτελεσματα.το νουμερο ει αι 10.03 με.τιμες απο2.50 -29.00... Αυτο σημαίνει ναι μεν μεσα στα ορια αλλα λιγο χμμμμμμμ.πηρα τη γιατρο(Παρασκευαιδου να σαι καλά my love) και μου ειπε να παω αυριο να μου κανει εναν κολπικο υπερηχο.γενικα δεμ ακουστηκε ιδιαιτερα ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα.αυριο θα σας πω οταν γυρισω. (εσας πως σας ακουγεται το νουμερο??????)

Βρε μινιατουρακι μου!περαστικα σου καλο μου!ειναι ενα μικρο "αδειασμα" πριν τις γιορτες για να χωρεσουν όλα τα καλουδια μεσα!και οταν λεω ολα εννοω ΟΛΑ. Και αυτα τα μικρα καλούδια που μεγαλωνουν μεσα σε 9 μηνες...αν εννοεις τι εννοώ darling!

Desmi μου, ακριβως το ιδιο και για σενα!!!!αδειασμα πριν το καλο γεμισμα!

Παρασκευαιδου μου σου στελνω ενα μεγαλο φιλι!!σμουυυυτς.ετσι γιατι μου 'ρθε!

Κοριτσάκι μου όμορφο.. δεν γνωρίζω από τιμές  αλλά αυτό διορθώνεται πολύ εύκολα..  εκτος κ αν μου πεις το ευχάριστο.. 

Πιο μεγάλο σμπουτζ κ από μένα. 

Περιμένω τα νέα σας... 

Εμένα με έβγαλε κ άρρωστη για να μπορώ να έρθω σε επαφές... χαχαχαχασχαχςχα γέλασα πολύ με αυτό..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Περαστικά σου κοπέλα μου... Σε καταλαβαίνω κ εγώ πριν λίγο καιρό είχα..μην απελπίζεσαι μπορεί κ να έγινε..  Απλά ο οργανισμός σου θέλει ξεκούραση και πολύ νερό..  σε 2μερούλες θα σαι περδίκι.... 

 

 

Εγώ κορίτσια μου σημερα πήγα στη γιατρό και έχω κάνει ΑΒΓΟΥΛΑΡΑ Να με το συμπάθιο κιόλας :-) με πάτησε κ μια ένεση για να σκασει σε 36 ωρες.... Και κ μου είπε εσύ θα μου έρθεις έγκυος την επόμενη... :-)  

 

 

Ωωωωωωωωωωωω μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ????????

Μακαρι να σου πανε ολα καλα!!!!!!!! ??????

Εγω παρολο που τα τραβηγματα χτες συνεχιζοντουσαν ξανα εκανα home test εγκυμοσυνης και βγηκε αρνητικοτατο!! Ουτε μια τοσο δα μικρη μικρη ζουζουνογραμουλα δεν υπηρχε!! Οποτε δε νομιζω να ακουσεις απο μενα το πολυπόθητο "είμαι εγκυος" !! 

Επισης εκανα και τεστ ωορρηξίας homtest αυτη τη φορα (μεχρι προχτες έκανα clear blue) και βγηκε γραμμη αλλα πιο αχνη νομίζω.... Δε ξερω βρε παιδια τοσες μερες αχνες γραμμες βλέπω....μαλλον καποια ορμονικη διαταραχη θα εχω....μου φαίνεται πολυ περιεργο να σκασει αυγο την 28η μερα!! Θελω να αδιαθετησω να τελειωνουμε και να παω παρακατω... 

Mommy μου θα πας σήμερα στη γιατρο σου και θα σου λυθουν οι απορίες! Μην απογοητευεσαι!! 

Καλη μας μερα κοριτσακια.....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Περαστικά σου κοπέλα μου... Σε καταλαβαίνω κ εγώ πριν λίγο καιρό είχα..μην απελπίζεσαι μπορεί κ να έγινε..  Απλά ο οργανισμός σου θέλει ξεκούραση και πολύ νερό..  σε 2μερούλες θα σαι περδίκι.... 

 

 

Εγώ κορίτσια μου σημερα πήγα στη γιατρό και έχω κάνει ΑΒΓΟΥΛΑΡΑ Να με το συμπάθιο κιόλας :-) με πάτησε κ μια ένεση για να σκασει σε 36 ωρες.... Και κ μου είπε εσύ θα μου έρθεις έγκυος την επόμενη... :-)  

 

 

Καλημέρααααα!!!καλα εγω γιατι δε τπ ειδα αυτο χθες???σημερα το διαβαζω!!κοριτσι μου γλυκο!ημουν σιγουρη για την αβγουλαρα σου!!ααααχ!ποσο χαρηκα!!ελπιδακι μου σου στελνω θετικη ενεργεια..ερχεται η ωρα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!!:):)χρειάζομαι την βοήθεια σας...είμαι στην 16η μέρα του κύκλου και έχουμε με τον άντρα μ κάθε δεύτερη επαφή. Το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό την Παρασκευή, επειδή ο κύκλος μ είναι 26 ημερών. Χτες το βράδυ είχαμε επαφή και το πρωί που σηκώθηκα είδα στο σερβιετάκι μου καφέ υγρά. Καθαρίστηκα και πριν λίγο είδα και άλλα καφέ υγρά..ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου.ειμαι πολύ στεναχωρεμενη.κρατιομουν σε όλο το δρομο να μη κλαψω αλλα δε τα καταφερα.μολις γυρισα απο τη γιατρο.καναμε κολπικο υπερηχο,ειδε τις εξετασεις μου.εβγαλε μια συνοπτικη εικονα πως εχω καποιου ειδους ορμονικη διαταραχή. Μοιαζει με πολυκυστικες αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα πολυκυστικων.εχω κανονικα περιοδο, δεν εχω τριχοφυια κλπ.ειδαμε σημερα ενα ωαριο 2,5 εκατοστα και μου ειπε οτι εκανα ωορηξια αυτο το μηνα και ισως εχω μια μικρη καθυστερηση στη περιοδο μου.(περιμενω σε 2-3 μερες περιοδο κανονικα).ειπε να παρουμε αντιβιωση για το e coli που μου ειχαν βρει στα κολπικα υγρα και οτι η αντιβιωση που θα δωσει στον αντρα μου θα μειωσει λιγο την κινητικοτητα των σπερματοζωαριων.

Εκει που στεναχωρεθηκα ηταν που μου ειπε πως ναι μεν θα μου γραψει χαπια για να κανω καλύτερη ωορηξια αλλα να αρχισω να σκεφτομαι το γεγονός πως αν φτασουμε στα 2χρονια προσπαθειας να επισκεφτουμε κλινική εξωσωματικης.εκει ολα παγωσαν και εγιναν γκρι..."δλδ δε μπορουμε να κανουμε μονοι μας παιδι?" ρωτησα.και μου ειπε πως δε μπορει να αποκλείσει κανενα σεναριο.τη ρωτησα για σαλπιγγογραφια αλλα μου ειπε πως δε βλεπει να εχω κκειστες σαλπιγγες.την ειπα οσο θα παιρνω τα χαπια να κανουμε κ ελεγχο ωορηξιας και ειπε να κανω θερμομετρηση μονη μου.

Δεν ειμαι και στα καλύτερα μου σημερα. Σορυ για το μεγαλο μνμ.σας φιλω.ευχομαι να την βγαλω ψευτρα και ολα να γινουν.???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!!:):)χρειάζομαι την βοήθεια σας...είμαι στην 16η μέρα του κύκλου και έχουμε με τον άντρα μ κάθε δεύτερη επαφή. Το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό την Παρασκευή, επειδή ο κύκλος μ είναι 26 ημερών. Χτες το βράδυ είχαμε επαφή και το πρωί που σηκώθηκα είδα στο σερβιετάκι μου καφέ υγρά. Καθαρίστηκα και πριν λίγο είδα και άλλα καφέ υγρά..ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό??

Μηπως ηταν η ωορρηξια σου κοπελα μου?? Μπορει να ειδες θετικο τεστ ωορρηξιας τη παρασκευη αλλα να εγινε χτες η ωορρηξια... σημερα έχεις τιποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου.ειμαι πολύ στεναχωρεμενη.κρατιομουν σε όλο το δρομο να μη κλαψω αλλα δε τα καταφερα.μολις γυρισα απο τη γιατρο.καναμε κολπικο υπερηχο,ειδε τις εξετασεις μου.εβγαλε μια συνοπτικη εικονα πως εχω καποιου ειδους ορμονικη διαταραχή. Μοιαζει με πολυκυστικες αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα πολυκυστικων.εχω κανονικα περιοδο, δεν εχω τριχοφυια κλπ.ειδαμε σημερα ενα ωαριο 2,5 εκατοστα και μου ειπε οτι εκανα ωορηξια αυτο το μηνα και ισως εχω μια μικρη καθυστερηση στη περιοδο μου.(περιμενω σε 2-3 μερες περιοδο κανονικα).ειπε να παρουμε αντιβιωση για το e coli που μου ειχαν βρει στα κολπικα υγρα και οτι η αντιβιωση που θα δωσει στον αντρα μου θα μειωσει λιγο την κινητικοτητα των σπερματοζωαριων.

Εκει που στεναχωρεθηκα ηταν που μου ειπε πως ναι μεν θα μου γραψει χαπια για να κανω καλύτερη ωορηξια αλλα να αρχισω να σκεφτομαι το γεγονός πως αν φτασουμε στα 2χρονια προσπαθειας να επισκεφτουμε κλινική εξωσωματικης.εκει ολα παγωσαν και εγιναν γκρι..."δλδ δε μπορουμε να κανουμε μονοι μας παιδι?" ρωτησα.και μου ειπε πως δε μπορει να αποκλείσει κανενα σεναριο.τη ρωτησα για σαλπιγγογραφια αλλα μου ειπε πως δε βλεπει να εχω κκειστες σαλπιγγες.την ειπα οσο θα παιρνω τα χαπια να κανουμε κ ελεγχο ωορηξιας και ειπε να κανω θερμομετρηση μονη μου.

Δεν ειμαι και στα καλύτερα μου σημερα. Σορυ για το μεγαλο μνμ.σας φιλω.ευχομαι να την βγαλω ψευτρα και ολα να γινουν.???????

Καταρχας σου στελνω μια τεραστια αγκαλιά.................και δε πειραζει αν με βρεξεις με τα δακρυα σου...μπορείς να με κανεις λουτσα αφοβα! Για αυτο ειμαστε εδω...... 

Προσπαθεισε να διατηρησεις τις ελπιδες σου ζωντανες κοριτσακι μου..........μη σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο..... θα δεις οτι θα τα καταφέρεις πολυ συντομα...μην απελπιζεσαι γλυκια μου...κλαψε οσο θες να ξελαφρωσεις αλλα μη σταματησεις να ελπίζεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου.ειμαι πολύ στεναχωρεμενη.κρατιομουν σε όλο το δρομο να μη κλαψω αλλα δε τα καταφερα.μολις γυρισα απο τη γιατρο.καναμε κολπικο υπερηχο,ειδε τις εξετασεις μου.εβγαλε μια συνοπτικη εικονα πως εχω καποιου ειδους ορμονικη διαταραχή. Μοιαζει με πολυκυστικες αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα πολυκυστικων.εχω κανονικα περιοδο, δεν εχω τριχοφυια κλπ.ειδαμε σημερα ενα ωαριο 2,5 εκατοστα και μου ειπε οτι εκανα ωορηξια αυτο το μηνα και ισως εχω μια μικρη καθυστερηση στη περιοδο μου.(περιμενω σε 2-3 μερες περιοδο κανονικα).ειπε να παρουμε αντιβιωση για το e coli που μου ειχαν βρει στα κολπικα υγρα και οτι η αντιβιωση που θα δωσει στον αντρα μου θα μειωσει λιγο την κινητικοτητα των σπερματοζωαριων.

Εκει που στεναχωρεθηκα ηταν που μου ειπε πως ναι μεν θα μου γραψει χαπια για να κανω καλύτερη ωορηξια αλλα να αρχισω να σκεφτομαι το γεγονός πως αν φτασουμε στα 2χρονια προσπαθειας να επισκεφτουμε κλινική εξωσωματικης.εκει ολα παγωσαν και εγιναν γκρι..."δλδ δε μπορουμε να κανουμε μονοι μας παιδι?" ρωτησα.και μου ειπε πως δε μπορει να αποκλείσει κανενα σεναριο.τη ρωτησα για σαλπιγγογραφια αλλα μου ειπε πως δε βλεπει να εχω κκειστες σαλπιγγες.την ειπα οσο θα παιρνω τα χαπια να κανουμε κ ελεγχο ωορηξιας και ειπε να κανω θερμομετρηση μονη μου.

Δεν ειμαι και στα καλύτερα μου σημερα. Σορυ για το μεγαλο μνμ.σας φιλω.ευχομαι να την βγαλω ψευτρα και ολα να γινουν.???????

Mommy μου δεν γνωρίζω ακριβώς τη περίπτωση σου αλλα.. καταρχάς μια αγκαλιά και απο μένα! Και κατα δεύτερο  προσπάθησε να τα δεις λογικά και ενα ενα!! Πχ.. 

1) εχεις κανονική περίοδο.. το πιο βασικό.. 

2) κάνεις ωορρηξία και θα την ενισχύσεις με χάπια! Αυγά τεράστια!! 

3) το e colli δεν ειναι τιποτα το ειχα κι εγω φεύγει τσατ πατ! 

4) θα ρυθμιστεί το σπερμα του συζύγου με χαπάκια  

5) σε όλους στην ηλικία των 30 λένε αν κλείσεις 2 χρονια προσπαθειών να πας για εξωσωματική.. (στη δικη μου ηλικία πολυ  νωρίτερα) 

6) αυτο το "Δεν μπορώ να αποκλείσω κανένα σενάριο" Δεν πήγαινε στο να μείνεις φυσιολογικά έγκυος, δηλαδη οι πιθανότητες του να μείνεις έγκυος φυσιολογικά δεν "περιορίζονται" στο "δεν μπορώ να το αποκλείσω"'.. Αλλα οι πιθανότητες της εξωσωματικής "περιορίζονται" εκει... όπως το γράφεις τουλάχιστον..   (και ποτε δεν αποκλείουμε τιποτα στην ιατρική).. πρεπει να στο πει και αυτο..;

7) μια σαλπιγγογραφια παντως δεν βλάπτει, ειναι το πρώτο πράγμα που τσεκάρεις οταν δεν μένεις έγκυος μετα το 6μηνο.. μπορεις να κάνεις σε ενα κέντρο μονη σου, δεν στην κανει ο γυναικολόγος σου απο οσο ξερω. 

8) η αληθεια ειναι πως βοηθαει παρα πολυ η παρακολούθηση της ωορρηξιας με υπέρηχο.. εμένα και στις 2 εγκυμοσύνες μου (η δεύτερη αποβολή) μου βρήκε ακριβώς τη μερα και ετσι έμεινα έγκυος. Παρεπιπτόντως οτι ειπε ο υπέρηχος ειπε και το τεστ ωορρηξιας!

Μην απογοητεύεσαι κοριτσι μου.. Πάρε τα χαπάκια σου να κάνεις καλη ωορρηξία, πάρε τεστ ωορρηξίας να ξέρεις ποτε και ολα θα πάνε καλα.. Θυμάμαι που έψαχνες γιατρο, εισαι ευχαριστημένη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γλυκα και ομορφα,να σας ενημερωσω πως με τις αγκαλιες που μου κανατε σας γεμισα λιγα δακρυα και πολλες μυξουλες.συγχωρεστε με, αλλα εσεις θελετε αγκαλια!!!

Πεταλουδιτσα έχω να σου πω το εξης και σιγουρα θα καταλαβεις απο πιο τραγουδακι που μας μαθαιναν στα νηπια προερχεται(λιγο άσχετο αλλα μενω στην ουσια)... "μονο λιγο καιρο ξαποστενει, και ξανα προς τη δοξα τραβα!"

Lisaki μου, είμαι πολυ ευχαριστημενη με τη γιατρο, ευτυχως.τη βλεπω που προσπαθεί, που εχει διάθεση να βοηθησει.το ολο θεμα της εξωσωματικης μου ηρθε καπως γιατι απλα δε πίστευα οτι ηρθε η ωρα που θα ακουγα κατι τετοιο και θα αφορουσε εμενα!(το ακουγα γυρω τριγυρω αλλα εγω ημουν υποστηρικτικο ον σε τετοιες συζητησεις) οποτε λιγο με ξενισε.το μονο που δε μου αρεσε απο τη γιατρο ηταν που δεν δεχτηκε να μου κανει ελεγχο ωορηξιας και μου εδωσε σαν λυση τη θερμομετρηση.μονο αυτο.η σαλπιγγογραφια γίνεται σε διαγνωστικο κεντρο και επειδη μου ειπε πως δε βλεπει το λογο να κανω(ειπε φαίνονται ολα καλα με τις σαλπιγγες) δε το σκεφτηκα. Το σπερμα απο οτι καταλαβα θα εχει χαμηλη κινητικοτητα λογω της αντιβιωσης που θα παρει οποτε νομιζω θα ειναι κατι παροδικο.

Τωρα που εκλαψα και ησυχασα(και με κανατε και ωραιες αγκαλιες!?) η αληθεια ειναι οτι νιωθω πολυ καλύτερα και αρχισα να πιστευω οτι θα αρχισω να "ξανασφυριζω" συντομα(σφυριξε χαρουμενα μπορεις!δες τη φωτεινη πλευρά της ζωης).

Απλα να μωρε, απροαιτοιμαστη για καποιες λεξεις ημουν και λιγο σκοτεινιασαν ολα.ολα καλα ομως τωρα!ανακτω δυναμεις.περιμενω την περιοδο και μετα τις γιορτες θα περιμενω τα αβγα μου να γινουν σαν της Παρασκευαιδου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα και ομορφα,να σας ενημερωσω πως με τις αγκαλιες που μου κανατε σας γεμισα λιγα δακρυα και πολλες μυξουλες.συγχωρεστε με, αλλα εσεις θελετε αγκαλια!!!

Πεταλουδιτσα έχω να σου πω το εξης και σιγουρα θα καταλαβεις απο πιο τραγουδακι που μας μαθαιναν στα νηπια προερχεται(λιγο άσχετο αλλα μενω στην ουσια)... "μονο λιγο καιρο ξαποστενει, και ξανα προς τη δοξα τραβα!"

Lisaki μου, είμαι πολυ ευχαριστημενη με τη γιατρο, ευτυχως.τη βλεπω που προσπαθεί, που εχει διάθεση να βοηθησει.το ολο θεμα της εξωσωματικης μου ηρθε καπως γιατι απλα δε πίστευα οτι ηρθε η ωρα που θα ακουγα κατι τετοιο και θα αφορουσε εμενα!(το ακουγα γυρω τριγυρω αλλα εγω ημουν υποστηρικτικο ον σε τετοιες συζητησεις) οποτε λιγο με ξενισε.το μονο που δε μου αρεσε απο τη γιατρο ηταν που δεν δεχτηκε να μου κανει ελεγχο ωορηξιας και μου εδωσε σαν λυση τη θερμομετρηση.μονο αυτο.η σαλπιγγογραφια γίνεται σε διαγνωστικο κεντρο και επειδη μου ειπε πως δε βλεπει το λογο να κανω(ειπε φαίνονται ολα καλα με τις σαλπιγγες) δε το σκεφτηκα. Το σπερμα απο οτι καταλαβα θα εχει χαμηλη κινητικοτητα λογω της αντιβιωσης που θα παρει οποτε νομιζω θα ειναι κατι παροδικο.

Τωρα που εκλαψα και ησυχασα(και με κανατε και ωραιες αγκαλιες!?) η αληθεια ειναι οτι νιωθω πολυ καλύτερα και αρχισα να πιστευω οτι θα αρχισω να "ξανασφυριζω" συντομα(σφυριξε χαρουμενα μπορεις!δες τη φωτεινη πλευρά της ζωης).

Απλα να μωρε, απροαιτοιμαστη για καποιες λεξεις ημουν και λιγο σκοτεινιασαν ολα.ολα καλα ομως τωρα!ανακτω δυναμεις.περιμενω την περιοδο και μετα τις γιορτες θα περιμενω τα αβγα μου να γινουν σαν της Παρασκευαιδου!?

Ετσι μπραβο..μπορει να γονατίζουμε για λιγο αλλα ειπαμε..καμια δεν πρεπει να το βάζει κάτω..ο θεος ειναι μεγαλος και θα μας βοηθήσει!!!ας περάσουμε όμορφα τις γιορτές με τις οικογένειες μας και ολα θα γινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα και ομορφα,να σας ενημερωσω πως με τις αγκαλιες που μου κανατε σας γεμισα λιγα δακρυα και πολλες μυξουλες.συγχωρεστε με, αλλα εσεις θελετε αγκαλια!!!

Πεταλουδιτσα έχω να σου πω το εξης και σιγουρα θα καταλαβεις απο πιο τραγουδακι που μας μαθαιναν στα νηπια προερχεται(λιγο άσχετο αλλα μενω στην ουσια)... "μονο λιγο καιρο ξαποστενει, και ξανα προς τη δοξα τραβα!"

Lisaki μου, είμαι πολυ ευχαριστημενη με τη γιατρο, ευτυχως.τη βλεπω που προσπαθεί, που εχει διάθεση να βοηθησει.το ολο θεμα της εξωσωματικης μου ηρθε καπως γιατι απλα δε πίστευα οτι ηρθε η ωρα που θα ακουγα κατι τετοιο και θα αφορουσε εμενα!(το ακουγα γυρω τριγυρω αλλα εγω ημουν υποστηρικτικο ον σε τετοιες συζητησεις) οποτε λιγο με ξενισε.το μονο που δε μου αρεσε απο τη γιατρο ηταν που δεν δεχτηκε να μου κανει ελεγχο ωορηξιας και μου εδωσε σαν λυση τη θερμομετρηση.μονο αυτο.η σαλπιγγογραφια γίνεται σε διαγνωστικο κεντρο και επειδη μου ειπε πως δε βλεπει το λογο να κανω(ειπε φαίνονται ολα καλα με τις σαλπιγγες) δε το σκεφτηκα. Το σπερμα απο οτι καταλαβα θα εχει χαμηλη κινητικοτητα λογω της αντιβιωσης που θα παρει οποτε νομιζω θα ειναι κατι παροδικο.

Τωρα που εκλαψα και ησυχασα(και με κανατε και ωραιες αγκαλιες!?) η αληθεια ειναι οτι νιωθω πολυ καλύτερα και αρχισα να πιστευω οτι θα αρχισω να "ξανασφυριζω" συντομα(σφυριξε χαρουμενα μπορεις!δες τη φωτεινη πλευρά της ζωης).

Απλα να μωρε, απροαιτοιμαστη για καποιες λεξεις ημουν και λιγο σκοτεινιασαν ολα.ολα καλα ομως τωρα!ανακτω δυναμεις.περιμενω την περιοδο και μετα τις γιορτες θα περιμενω τα αβγα μου να γινουν σαν της Παρασκευαιδου!?

Έτσι μπράβο! όλα θα πάνε καλά! Αυτά είναι υποχρεωμένη να στα πει.. Μην σκας για τον υπέρηχο, πάρε τεστ ωορρηξίας κάνουν την ίδια δουλειά! Οπότε με μεγάλα αυγά ΚΑΙ τσεκαρισμένη ωορρηξία ΚΑΙ καλό σεξ (γιατί αυτό το ξεχνάμε μου φαίνεται) η εγκυμοσύνη δεν αργεί!! φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...