Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ωραια ας μας πουνε εντυπωσεις οσες το πηρανε να ακολουθησουμε και μεις!! εδω τοσα κανουμε!! στο λιπαντικο και στην τυφλομυγα θα κολλησουμε??χαχαχα

@Lisaki 80 εσυ σε τι φαση εισαι τωρα? προσπαθεις ξανα κανονικα? ολα οκ με την αποξεση?

με το καλο ευχομαι!!!! 

 

 

Ευχαριστώ πολύ @miniatoura87 Όλα καλά με την απόξεση ευτυχώς! η απόξεση έγινε 18/11 και ακόμα περίοδος δεν μου έχει έρθει.. Ο γιατρός μου που πήγα πριν 2 βδομάδες και με είδε, είπε πως ολα είναι καλά, θα μου έρθει περίοδος κοντά στα Χριστούγεννα και να περιμένω 2 περιόδους και μετά μπορώ να προσπαθήσω ξανά.. Δηλαδή λογικά αρχές Φλεβάρη..  Βλέπουμε.. Εμένα το θέμα μου είναι άλλο, ο άντρας μου δουλεύει 1,5 ώρα εκτός Θεσσαλονικης  που μένουμε και ερχεται σκ.. Επίσης έχει δυσκολίες με τη δουλειά του, αγχώνεται πάρα πολύ και για να κάτσει ΣΚ με ωορρηξία και να έχει και διάθεση ταυτόχρονα?? σε κάνα χρόνο μας βλέπω!! Έχει και τη λογική ε αφού έχουμε ένα πως κάνεις έτσι.. Εγώ από την άλλη είμαι 39 και αγχώνομαι.. Νομίζω πως η εγκυμοσύνη που έχασα ήταν η τελευταία μου ευκαιρία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ωραια ας μας πουνε εντυπωσεις οσες το πηρανε να ακολουθησουμε και μεις!! εδω τοσα κανουμε!! στο λιπαντικο και στην τυφλομυγα θα κολλησουμε??χαχαχα

@Lisaki 80 εσυ σε τι φαση εισαι τωρα? προσπαθεις ξανα κανονικα? ολα οκ με την αποξεση?

με το καλο ευχομαι!!!! 

 

 

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια μου!! Καλα αποτελέσματα σε όσες περιμένουν.. αρκετά μεγάλα αυγά να κάνουμε ολες κ θετική ενέργεια.. 

@miniatoura87 μου, πολυ γέλασα  ... χαχαχαχ... σιγα μην κολλήσουμε στην τυφλόμυγα ... εγω κ στο ταβάνι θα σκαρφάλωσω άν χρειαστεί... Χαχαχα... μόλις ετοίμασα μια υπέροχη μακαρονάδα με κιμά.. κοπιάστε κορίτσια μου!! Εσείς; τι καλο μαγειρέψατε;; 

@Lisaki 80 εύχομαι να πάνε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια μου!! Καλα αποτελέσματα σε όσες περιμένουν.. αρκετά μεγάλα αυγά να κάνουμε ολες κ θετική ενέργεια.. 

@miniatoura87 μου, πολυ γέλασα  ... χαχαχαχ... σιγα μην κολλήσουμε στην τυφλόμυγα ... εγω κ στο ταβάνι θα σκαρφάλωσω άν χρειαστεί... Χαχαχα... μόλις ετοίμασα μια υπέροχη μακαρονάδα με κιμά.. κοπιάστε κορίτσια μου!! Εσείς; τι καλο μαγειρέψατε;; 

@Lisaki 80 εύχομαι να πάνε ολα καλα!!! 

Ευχαριστώ πολυ @Joy1988 εύχομαι τα καλυτερα και σε σενα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕΕΕΕ μην ακουω τετοια!!! @Lisaki 80 εσυ κοριτσι μου γλυκο ειδικα π εμεινες με την πρωτη με προσπαθεια μονο μιας ημερας (καλα δεν θυμαμαι??) δεν χρειαζεται να περιμενεις να εχεις οωρηξια...!!!ο οργανισμος σου δουλευει ρολοι!! με το καλο μολις περασουν αυτες οι 2 μηνες θα προσπαθεις πριν την οωρηξια ετσι ωστε οταν γινει να υπαρχει σπερμα ζωντανο  και θα γινει το καλο!!! θα δεις!!!!

ειμαι σιγουρη!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια μου!! Καλα αποτελέσματα σε όσες περιμένουν.. αρκετά μεγάλα αυγά να κάνουμε ολες κ θετική ενέργεια.. 

@miniatoura87 μου, πολυ γέλασα  ... χαχαχαχ... σιγα μην κολλήσουμε στην τυφλόμυγα ... εγω κ στο ταβάνι θα σκαρφάλωσω άν χρειαστεί... Χαχαχα... μόλις ετοίμασα μια υπέροχη μακαρονάδα με κιμά.. κοπιάστε κορίτσια μου!! Εσείς; τι καλο μαγειρέψατε;; 

@Lisaki 80 εύχομαι να πάνε ολα καλα!!! 

Μμμμμμμ...μακαρόνια με κυμα το αγαπημένο μου...Εγω τωρα γυρναω σπίτι και λεμε να φαμε εξω...

Και εγω αμα λαχει θα κρεμαστω απο το φωτιστικό... αρκει να κανω τη πριγκιπισσα μου συντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λισακι μου μην απογοητευεσαι!!! Θα δεις πως θα ερθει και το δεύτερο αγγελούδι σου... το πολυ πολυ να πας να τον επισκεφτείς εκει που μενει και να ζουζουνισετε!! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

ΕΕΕΕΕ μην ακουω τετοια!!! @Lisaki 80 εσυ κοριτσι μου γλυκο ειδικα π εμεινες με την πρωτη με προσπαθεια μονο μιας ημερας (καλα δεν θυμαμαι??) δεν χρειαζεται να περιμενεις να εχεις οωρηξια...!!!ο οργανισμος σου δουλευει ρολοι!! με το καλο μολις περασουν αυτες οι 2 μηνες θα προσπαθεις πριν την οωρηξια ετσι ωστε οταν γινει να υπαρχει σπερμα ζωντανο  και θα γινει το καλο!!! θα δεις!!!!

ειμαι σιγουρη!!! :) 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Λισακι μου μην απογοητευεσαι!!! Θα δεις πως θα ερθει και το δεύτερο αγγελούδι σου... το πολυ πολυ να πας να τον επισκεφτείς εκει που μενει και να ζουζουνισετε!! ???????

Κοριτσια μου @miniatoura87 και @Petalouditsa28 σας ευχαριστώ πολυ! Μου δίνετε θάρρος και αισιοδοξία! Μινιατούρα ναι είχα μεινει έγκυος εύκολα με την πρώτη προσπάθεια  τη δεύτερη φορά.. βεβαια ήξερα ακριβώς με υπέρηχο και τεστ ωορρηξίας την ακριβή μερα και ηταν Κυριακή!!.. Πεταλουδιτσα μου το εχω σκεφτεί αυτο να παω εκει στην ωορρηξία.. Ευχάριστω πολυ.. εύχομαι καλα νέα.. άντε! Το 17 το τυχερό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Η καλημερα μου σημερα ηρθε μεσημέρι λογω προβληματων ιντερνετ!!!καλημερα λοιπον!!!!

Petalouditsa μου!εκανες πολύ καλα και πηγες.σιγουρα θα ηρεμήσεις.εγω ετσι ηρεμησα!!!σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελέσματα!!! 

Παρασκευαιδου μου γλυκια!θα κανεις κατι αυγουλαρες....τα σπερματοζωαριακια θα τυφλωθουν με την ομορφια και θα σφαζονται πιο θα πρωτοεισχωρησει!! Στανταρακι!!κανε εσυ την αρχη!να παρουμε κ μεις ελπιδα!τι τζαμπα το ονομα???

Peacockακι μου..τι πλασματαρες..ααααστο!! Θα κανουμε κατι υγιεστατα κουκλια που θα ειναι μούρλια!! 

Ε ρε τι εχει να γινει με τη συσκοτιση στο σπιτι!!χαχαχα.. Τυφλομυγα λεει η τρελη!!χαχαχαχα

Τρελογκα μου γελάω μόνη μου σαν την χαζή με το σχολιά σου... 

Βρε σε είπα εγώ νιώθω για σένα κ την πεταλούδα ότι τώρα αυτόν τον μήνα θα μας πείτε ευχάριστα το πολύ τον άλλον μήνα. 

Αχ (μακάρι Παναγία μου) να βγει το προαίσθημα μου και με βλέπω να ανοίγω γραφείο " το μαντείο " βρήκα και όνομα.. κανονίστε κορίτσια θέλω δουλειά... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου...ελπιζω να στε καλα!! Εγω σήμερα πηγα να κανω εξετάσεις... γενικη αιματος, ούρων, θυρεοειδή, τοξόπλασμα και κατι αλλα που δε τα θυμάμαι...ειπα να καμω εναν γενικότερο έλεγχο για να μαι ήρεμη...

Σας ευχομαι σε όλες να εχετε καλα νεα σε ο,τι και να περιμενετε..ειτε αυτο ειναι τα αυγουλακια σας, ειτε εξετασεις, ειτε τη πολυαγαπημενη "καθυστερηση"...να προσεχετε!!

ΥΓ: 24η μερα σήμερα και παλι ααρνητικό τεστ ωορρηξίας....μαλλον πρέπει να παραιτηθώ απο την ιδεα για αυτο το μηνα!! 

.....αλλα κοιταμαι μπροστά!!! Σωστα?

Και σε σένα κοπέλα μου ευχομαι.. άσε που θα ειναι όλες τέλειες οι εξετασεις σου..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευαιδουυυυυυ κοιτα να βγει το προαισθημα σου!!!τρεφω ελπιδες!!!εν αναγκη...να..!εβγαλα και ενα 5ευρω, εκανα αερα, το εβαλα στο αγγειο!ελπιζω να ξεδιαλυνα το "δε μπορω δε μπορω ειναι ενα συννεφο μπροστα μου"....απο μενα μετα οτι θελεις!οτι ζητησεις!και απο πελατεια...θα σε παρουσιαζω σαν την πασιγνωστη μανταμ ζαιρα και γω θα ντυνομαι ινδος σαν αλλος κατακουζηνος!!θα χ#@*§με στο ταληρο!!! (παει, το καψα εντελως καθως φαινεται..!πολυ tv βλεπω..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλό ΣΚ! Είχα μέρες να μπω στο forum με ταλαιπώρησε μια γαστρεντερίτιδα και με το ζόρι πήγαινα απ το κρεββάτι στο μπάνιο! Το οξύμωρο της υπόθεσης είναι ότι αυτές οι μέρες ήταν και οι μέρες ωορρηξίας μου! Φοβερή ατυχία. Οπότε θα περιμένω υπομονετικά την περίοδό μου θα αρχίσω να ελπίζω απ το 2017 πλέον. 

Εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τρελογκα μου γελάω μόνη μου σαν την χαζή με το σχολιά σου... 

Βρε σε είπα εγώ νιώθω για σένα κ την πεταλούδα ότι τώρα αυτόν τον μήνα θα μας πείτε ευχάριστα το πολύ τον άλλον μήνα. 

Αχ (μακάρι Παναγία μου) να βγει το προαίσθημα μου και με βλέπω να ανοίγω γραφείο " το μαντείο " βρήκα και όνομα.. κανονίστε κορίτσια θέλω δουλειά... :-)

Ax koritsaki mou....an vgei alithino to proaisthima sou tha parw ti koilitsa mou kai tha erthw spiti sou na sou gemisw to spitu me poly poly poly mpempedoskoni kai thetiki energeia!!!!????

Episis an auto to mina emeina egkuos me tosa arnitika test wrorriksias tha paiksw kai tzoker kai an kerdisw tha steilw leftakia se oles sas na pate taksidaki xaxaxa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ax koritsaki mou....an vgei alithino to proaisthima sou tha parw ti koilitsa mou kai tha erthw spiti sou na sou gemisw to spitu me poly poly poly mpempedoskoni kai thetiki energeia!!!!????

Episis an auto to mina emeina egkuos me tosa arnitika test wrorriksias tha paiksw kai tzoker kai an kerdisw tha steilw leftakia se oles sas na pate taksidaki xaxaxa...

Πεταλουδίτσα εκείνα τα καφέ μήπως ηταν κάτι άλλο? κι εγώ όταν έμεινα εγκυος κάτι βλέννες καφέ είχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πεταλουδίτσα εκείνα τα καφέ μήπως ηταν κάτι άλλο? κι εγώ όταν έμεινα εγκυος κάτι βλέννες καφέ είχα...

Τι να σου πω βρε Λισακι μου...Ξερω μονο οτι τα καφε και το ροζουλι σταματησαν και εκ τοτε ειμαι πεντακαθαρη..Αυτο εγινε την 17η μερα κυκλου βραδυ με 18η πρωι..επισης απο τοτε που και που βγαζω λευκα ή διαφανη υγρά και εχω καποια ψιλοτραβγηματα...ααα και καπως νιωθω το στομαχι μου.....

Καλα βέβαια ολα αυτα αλλα φυσικα και δε παιζει να ειναι σπορακι......ειχα τοσα αρνητικά τεστ ωορρηξιας και επιπλεον εκανα και 2 τεστ εγκυμοσύνης (ετσι απο περιέργεια και ηταν αρνητικοτατα)...θα μου πεις και κατι να ηταν, τα κανα πολυ νωρις!  Αλλα γενικα δεν ελπιζω σε κατι....η τουλαχιστον προσπαθώ να πεισω τον εαυτο μου οτι ειναι ελαχιστες οι πιθανότητες να εχει συμβει το θαυματακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τι να σου πω βρε Λισακι μου...Ξερω μονο οτι τα καφε και το ροζουλι σταματησαν και εκ τοτε ειμαι πεντακαθαρη..Αυτο εγινε την 17 βραδυ με 18 πρωι..επισης απο τοτε που και που βγαζω λευκα ή διαφανη υγρά και εχω καποια ψιλοτραβγηματα...ααα και καπως νιωθω το στομαχι μου.....

Καλα βέβαια ολα αυτα αλλα φυσικα και δε παιζει να ειναι σπορακι......ειχα τοσα αρνητικά τεστ ωορρηξιας και επιπλεον εκανα και 2 τεστ εγκυμοσύνης (ετσι απο περιέργεια και ηταν αρνητικοτατα)...θα μου πεις και κατι να ηταν, τα κανα πολυ νωρις!  Αλλα γενικα δεν ελπιζω σε κατι....η τουλαχιστον προσπαθώ να πεισω τον εαυτο μου οτι ειναι ελαχιστες οι πιθανότητες να εχει συμβει το θαυματακι μου!!

Ποτε περιμένεις περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τι να σου πω βρε Λισακι μου...Ξερω μονο οτι τα καφε και το ροζουλι σταματησαν και εκ τοτε ειμαι πεντακαθαρη..Αυτο εγινε την 17η μερα κυκλου βραδυ με 18η πρωι..επισης απο τοτε που και που βγαζω λευκα ή διαφανη υγρά και εχω καποια ψιλοτραβγηματα...ααα και καπως νιωθω το στομαχι μου.....

Καλα βέβαια ολα αυτα αλλα φυσικα και δε παιζει να ειναι σπορακι......ειχα τοσα αρνητικά τεστ ωορρηξιας και επιπλεον εκανα και 2 τεστ εγκυμοσύνης (ετσι απο περιέργεια και ηταν αρνητικοτατα)...θα μου πεις και κατι να ηταν, τα κανα πολυ νωρις!  Αλλα γενικα δεν ελπιζω σε κατι....η τουλαχιστον προσπαθώ να πεισω τον εαυτο μου οτι ειναι ελαχιστες οι πιθανότητες να εχει συμβει το θαυματακι μου!!

Εισαι στην 24η μερα του κύκλου και εχεις κύκλο 29-31, ειναι παρα πολυ νωρίς για τεστ εγκυμοσύνης!! Σε 5 μέρες την 29η πάρε το clear blue! 17η προς 18η μηπως ηταν αίματακι εμφύτευσης;;;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ακριβως ειμαι στην 25 μερα! Και περίοδο δε ξερω ποτε περιμένω γιατι δε ξέρω ποτε και αν εχω κανει ωορρηξια..στο λεω με το σκπετικο οτι η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία...γενικα, παντως, εχω 28,29,30,31 ημέρες.... 

Μακαρι βρε κοριτσακι μου μακάρι...δε ξερεις ποσο θα ήθελα να εχω το θαυματακι μεσα μου...ειμαι σε ενα φιλικο ζευγάρι που εχει μια μπέμπα 5 μηνών και οσο τη κοιταζω αλλο τοσο χτυπαει η καρδια μου... αλλα δε θελω να κοροιδευω τον εαυτο μου..ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες..Μπορεί ουτε καν ωορρηξία να μην εχω κανει ακομα...

Χιλια ευχαριστω για τη δυναμη που μου δίνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petalouditsaaaaa τρελλανε μαςςςςς!!!πολύ νωρις για τεστ συμφωνω με το lisaki.λεςςς?αχ μακαρι πεταλουδιτσα μου!να μπει νεος αερας στο φορουμ!!ειναι κολλητικο λενε!..βεβαια..ηρεμα μην υπέρ ενθουσιαζομαστε και μετα δε μαζευομαστε.πολυ θετικο το σημαδι σου παντως.ευχομαι να ειναι το τυχερο και μετα να παμε και ενα ταξιδακι στην παρασκευαιδου!!

Να σας ενημερωσω πως σήμερα εκανα ελεγχο προγεστερονης καθως ειμαι στην 21 η μερα.δευτερα θ απαρω αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

 

Ακριβως ειμαι στην 25 μερα! Και περίοδο δε ξερω ποτε περιμένω γιατι δε ξέρω ποτε και αν εχω κανει ωορρηξια..στο λεω με το σκπετικο οτι η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία...γενικα, παντως, εχω 28,29,30,31 ημέρες.... 

Μακαρι βρε κοριτσακια μου μακάρι...δε ξερετε ποσο θα ήθελα να εχω το θαυματακι μεσα μου...ειμαι σε ενα φιλικο ζευγάρι που εχει μια μπέμπα 5 μηνών και οσο τη κοιταζω αλλο τοσο χτυπαει η καρδια μου... αλλα δε θελω να κοροιδευω τον εαυτο μου..ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες..Μπορεί ουτε καν ωορρηξία να μην εχω κανει ακομα...αλλα το σκεφτομαι και φτςρουγιζει η καρδούλα μου.

στις πριν 50 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Petalouditsaaaaa τρελλανε μαςςςςς!!!πολύ νωρις για τεστ συμφωνω με το lisaki.λεςςς?αχ μακαρι πεταλουδιτσα μου!να μπει νεος αερας στο φορουμ!!ειναι κολλητικο λενε!..βεβαια..ηρεμα μην υπέρ ενθουσιαζομαστε και μετα δε μαζευομαστε.πολυ θετικο το σημαδι σου παντως.ευχομαι να ειναι το τυχερο και μετα να παμε και ενα ταξιδακι στην παρασκευαιδου!!

Να σας ενημερωσω πως σήμερα εκανα ελεγχο προγεστερονης καθως ειμαι στην 21 η μερα.δευτερα θ απαρω αποτελεσματα.

Χιλια ευχαριστω για τη δυναμη που μου δίνετε...

Επισης να σας πω οτι μολις τωρα καθως γέλαγα ενιωθα σουβλιες χαμηλά στη μητρα προς τα δεξια μαιμοποτε ενιωσα υγρα οποτε μπορεί να ναι και η ωορρηξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Να σας ενημερωσω πως σήμερα εκανα ελεγχο προγεστερονης καθως ειμαι στην 21 η μερα.δευτερα θ απαρω αποτελεσματα.

Καλα αποτελέσματα προσεχώς Mommy μας!! ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ακριβως ειμαι στην 25 μερα! Και περίοδο δε ξερω ποτε περιμένω γιατι δε ξέρω ποτε και αν εχω κανει ωορρηξια..στο λεω με το σκπετικο οτι η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία...γενικα, παντως, εχω 28,29,30,31 ημέρες.... 

Μακαρι βρε κοριτσακια μου μακάρι...δε ξερετε ποσο θα ήθελα να εχω το θαυματακι μεσα μου...ειμαι σε ενα φιλικο ζευγάρι που εχει μια μπέμπα 5 μηνών και οσο τη κοιταζω αλλο τοσο χτυπαει η καρδια μου... αλλα δε θελω να κοροιδευω τον εαυτο μου..ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες..Μπορεί ουτε καν ωορρηξία να μην εχω κανει ακομα...αλλα το σκεφτομαι και φτςρουγιζει η καρδούλα μου.

Χιλια ευχαριστω για τη δυναμη που μου δίνετε...

Επισης να σας πω οτι μολις τωρα καθως γέλαγα ενιωθα σουβλιες χαμηλά στη μητρα προς τα δεξια μαιμοποτε ενιωσα υγρα οποτε μπορεί να ναι και η ωορρηξια...

Πεταλουδιτσα γενικά τα συμπτώματα περιόδου, εγκυμοσύνης και ωορρηξιας μοιάζουν πάρα πολυ μεταξύ τους..τα φτερουγίσματα τα πονάκια και τα υγρά ειναι σίγουρα συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλα και ωορρηξιας σε καποιες γυναίκες.. το αιματακι βεβαια για 1-2 μέρες ειναι πολυ συνηθισμένο στην εμφύτευση κυρίως..  αλλα οκ μην ξεσηκωνεσαι πολυ γιατι ξερω πως ειναι αυτο να ξεσηκωνεσαι και να απογοητεύεσαι μετα..  κανε σε 5  μέρες ενα τεστ και θα δεις..   όπως και να εχει  ειναι θεμα χρόνου να μείνεις έγκυος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω οτι μοιαζουν ολα μεταξυ τους για αυτο δε θελω να ξεσηκώνομαι....πάντως δε σου κρυβω οτι μου εχει περασει απο το μυαλο η σκεψη: ελα σε επαφη σε περίπτωση που ειναι ωορρηξία..Αλλά μηπως ομως δε "πρεπει" να εχεις επαφη σε περίπτωση εστω και 1 % που εχει γινει η συλληψη??!!! 

Καταλαβαίνεις, λοιπον, οτι δε θελει και πολυ να αποτρελαθεις με τετοιες σκέψεις...

Πάντως νιωθω μια γαληνη αυτη τη στιγμή και δε με εχει πιασει το αγχος και η αγωνία αντε να φυγω να ερθουμε σε επαφη επειδή μπορει και να εχω ωορρηξία...δρ ξερω γιατι...πρωτη φορα συμβαινει κατι τέτοιο.δε ξερω αν καταλαβαινεις πως το εννοω...

Θα κανω ο,τι μας βγει..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως μου έλεγε εμένα ο γυναικολόγος μου "και μαλακές επαφές" Χαχαχαχ εννοώντας οχι βίαιη διείσδυση.. Κοίτα ειναι πολυ νωρίς για να υπάρχει κίνδυνος απο την επαφή  λόγω εγκυμοσύνης, γιατι τωρα γινεται η ολη διαδικασια.. 

Μέτα οταν μαθαίνεις για την εγκυμοσύνη εκει απο την 4η βδομάδα ως και την 8η τουλάχιστον (αναλόγως και την εγκυμοσύνη)  μέχρι να "δέσει" που λένε όντως εμένα μου είχε απαγορέψει τις επαφές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σας...

Χαχχαχα.. Ινδός λέει.... 

Και η πεταλουδιτσα θα κάνει την Μπετη (τυχαία πελάτισσα :-))  χαχαχαχαχαχ.. 

Αντε κορίτσια μου μακαρι να χουμε όμορφα αποτέλεσμα... 

Εγώ κατά τις 19:00 θα πάω στη γιατρό να δούμε τα αβγά μου ( σαν κότα νιώθω χαχχαχα) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.ειμαι στην 26μερα με κυκλο 24-27 μερες. Εδω κ 4 μερες περιπου περα απο τα κλασσικα πονους περιοδου,πονο στο στηθος κτλ,δε μπορω να φαω τπτ.μια φορα εκανα εμετο κ τωρα πια τρωω ελαχιστα πραγματα κ κυριως ψωμι.Η θερμοκρασια μου το πρωι ειναι μεχρι κ σημερα 36.8. οκ υπαρχει το ενδεχομενο εγκυμοσυνης αλλα τα συμπτωματα δεν ειναι σταθερα...μια στο στηθος μου ποναω υπερβολικα,μια ελαχιστα.μια εχω πονους περιοδου,μια οχι...η πιο σταθερη ειναι η αναγουλα που κ αυτη καποιες φορες ηρεμει κ πειναω.προχθες το απογευμα ημουν μια χαρα κ εφαγα κανονικα κ αρκετα!(σουπα βεβαια..)ειναι νορμαλ αυτο το περα δωθε συμπτωματων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...