Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η peacock είπε:

θα τα παρατησω και οτι γινει! ΜΠορεί ο Θεός κατι να ξερει και να μην πρεπει να κανω παιδια...

Mh ksana akousw na les kati tetoio giati tha rthw apo ekei kai tha se kremasw anapoda.......(mono pes mou dieuthinsi giati de ti kserw!! ???)

Παράθεση

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Mh ksana akousw na les kati tetoio giati tha rthw apo ekei kai tha se kremasw anapoda.......(mono pes mou dieuthinsi giati de ti kserw!! ???)

 

Έλα αν τολμάς....ελα... (κάνω τα χερια μπουνίτσες και σε περιμενω) χαχαχαχα!!!!! Κάποιες φορές το σκέφτομαι αυτο.... μετα συνέρχομαι και λέω.... Τετοιο ΚΟΥΚΛΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ να μην δωσει τα γονίδια του?????? Ε όοοοοοοοοοοχι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xaxaxaxa!! Entaksei paradexomai oti kai egw kamia fora to skeftomai auto...alla einai I megaluteri vlakwdes skepsi pou exoume kanei pote!!!!!! 

Opote to glitwneis to kremasma kai to tsouromadisma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Xaxaxaxa!! Entaksei paradexomai oti kai egw kamia fora to skeftomai auto...alla einai I megaluteri vlakwdes skepsi pou exoume kanei pote!!!!!! 

Opote to glitwneis to kremasma kai to tsouromadisma...

Φιου! Φτηνά τη γλίτωσα... :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??

@EFI1972 καλωσηρθες στην παρεα μας!!εαν ολα ειναι καλα, θα μεινεις συντομα και στο ευχομαι με ολη μ την καρδια!!!

χθες κοριτσια μου πηγα στην ενδοκρινολογο μου! αισιοδοξη την ειδα! μου ειπε δεν υπαρχει κοπελα πλεον με ΣΠΟ να μην μπορεσει να κανει παιδι!! απλα θελει λιγη υπομονη..

μου εδωσε να κανω αρκετες ορμονικες εξετασεις.. πιο ειδικες απο αυτες π μ ειχε δωσει ο γυναικολογος... καθως και υπερηχο κατω κοιλιας για να δει ακριβως διαστασεις μητρας ωοθηκων κλπ κλπ.

μου ειπε ειναι πολυ καλο π ειμαι αδυνατη και να το διατηρησω και οτι παρολο π κανω οωρηξια και εχω περιοδο δεν ειναι πολυ ¨ποιοτικη" και απλα θα θελει λιγη ενισχυση. 

τις εξετασεις θα της κανω οταν αδιαθετησω. @mommy86 τη ρωτησα και ειπε μεχρι και 6η μερα ειναι οκ! αρα καλα σου ειπε και σενα.. μακαρι βεβαια να ειναι ο τυχερος μ μηνας και να μην χρειαστει να της κανω καν!!!! περιμενω 22 του μηνος!

Τι εννοεις λεγοντας οτι η ωορρξια σου δεν ειναι ποιοτικη?? Το μεγεθος του ωαριου σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η EFI1972 είπε:

Τι εννοεις λεγοντας οτι η ωορρξια σου δεν ειναι ποιοτικη?? Το μεγεθος του ωαριου σου??

Δεν είναι μόνο το μέγεθος του ωαρίου... είναι διάφορα... πολλές παράμετροι.... το οτι υπάρχει ωορρηξια και το ωαριο είναι μεγαλο δε σημαινει οτι ειναι παντα γονιμοποιησιμο.... Δες και στο παρακάτω link: http://www.eugonia.com.gr/exosomatiki/oolipsia/einai-ola-gonimopoiisima/

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Xaxaxaxa!! Entaksei paradexomai oti kai egw kamia fora to skeftomai auto...alla einai I megaluteri vlakwdes skepsi pou exoume kanei pote!!!!!! 

Opote to glitwneis to kremasma kai to tsouromadisma...

Κορίτσια @Petalouditsa28 @peacock Θα γίνετε υπέροχες μανούλες.. Να μην ξανακούσω τετοιες σκέψεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI1972 είπε:

Τι εννοεις λεγοντας οτι η ωορρξια σου δεν ειναι ποιοτικη?? Το μεγεθος του ωαριου σου??

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΠΘΣΑ ΟΩΡΗΞΙΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ.. ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΟΩΘΗΛΑΚΙΟ ΣΤΑ 18 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΙΛΙΟΣΤΑ. ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΟΩΘΗΛΑΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟΥΧΑΧΙΣΤΟΝ 20-22 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΙΜΟ ΩΑΡΙΟ.. ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η artK είπε:

καλησπέρα σας, ήθελα να πω στις κοπέλες που έχουν πολυκυστικές να μην θεωρούν δεδομένο ότι δε θα μπορούν να συλλάβουν.

εγώ προσωπικά, έμεινα έγκυος έχοντας μόλις δυο περιόδους από μόνη μου, η μία ήταν 65 μερες και η άλλη 43. Για το λόγο αυτό μάλιστα ο γιατρός δεν ήξερε καν στην αρχή πόσο εβδομάδων είμαι.

μέχρι πέρσι δεν μπορούσα καν να έχω περίοδο από μόνη μου, όποτε σταματούσα τα αντισυλλυπτικά δεν είχα περίοδο. Πραγματικά δεν θέλει άγχος. Αυτό ειναι το κυριότερο. Και δεν θέλει ελλιποβαρείς γυναίκες. Εγώ ήμουν πάντα ανορεξική και αθλούμουν βρέξει χιονισει ακόμα και με γρίπη. Υψος 1,69 και το πολύ 54 κιλά. Οταν πάχυνα, και λόγο αυτοάνοσου υποθυρεοειδισμού και λόγω του ότι ο συντροφός μου με έκανε να ξεπεράσω τα κόμπλεξ, έμεινα έγκυος χωρις να το επιδιώκω. Κιλά 65 τουλάχιστο. Χρειάζεται λίπος.

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 1,59 48-49 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Η ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ.. ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ.

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΤΕ? ΔΙΣΤΥΧΩς ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΣΠΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ.

ΜΑΚΑΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ...ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΓΙΝΕΙ!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η EFI1972 είπε:

χαχαχαχα μου αρεσε αυτο με την ωορρηξια μου που κανει τα πεζοδρομια να τριζουν!!!!! Ωραιο!!!! Σε ευχαριστωωωω. Οσο για τηνμενεγακη κ εγω αυτο λεω. Γιατι οχι και εγω??? Μετα ειναι και η Τζενη ΜΠοτση... Για να δουμε???? Ε δεν ειμαι και η Σαρρα.... Καλημερα σε ολες σας απο την θεσσαλονικη κ ευχαριστω για το καλως ορισες!

Καλώς όρισες efi!! Η mommy μας ξέρει κ μας ανεβάζει ολες.. κ ειναι αλήθεια... στα 46 νομίζω η Μενεγάκη το έκανε.. όποτε εισαι μια χαρα.. για την μποτςη Τωρα το έμαθα απο σένα.. όντως ποτε δεν ειναι η κατάλληλη στιγμη.. βλέπω ζευγάρια που ειναι χρονια μαζί όπως εγω με τον άντρα μου κ προσέχαμε κιόλας κ τωρα που θελουμε ακομη τιποτα... πραγματικα αν ήξερα ότι δεν ειναι τοσο εύκολο θα εκανα συνέχεια ελεύθερα.. μακάρι το 17 να φουσκωσουμε ολες μας!! Εγω ήδη άρχισα να βλέπω ροζ.. όποτε θα μου έρθει περιοδος..όποτε με το νέο έτος τωρα... ας κάνουμε ολες μια ευχή για το 17 να ειμαςτε με φουσκωμένες κοιλίτσες... !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 1,59 48-49 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Η ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ.. ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ.

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΤΕ? ΔΙΣΤΥΧΩς ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΣΠΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ.

ΜΑΚΑΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ...ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΓΙΝΕΙ!  

 

Κι εγω ετσι ξερω... το λιπος ειναι ο χειρότερος εχθρος σε γυναίκες με ΣΠΩ.... και δεν είναι μόνο για τη γονιμότητα αλλά και για πολλούς άλλους τομείς, τις μελλοντικές επιτωσεις του ΣΠΩ.

Μινιατούρα μου γλυκιά.... και εγω το ίδιο με σενα.... αν δεν είμαι αισιόδοξη θα πέσω σε μεγάλη καταθλιψαρα... εχω τα πανω μου και τα κατω μου αλλα προσπαθώ... Πάντως γυναίκες με ΣΠΩ που εφτιαξαν το κύκλο τους εχουν περισσότερες πιθανότητες...για αυτες που δεν φτιάχνει ο κυκλος (όπως εγω) τα πραγματα είναι πολύ πιο δύσκολα.... :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΠΘΣΑ ΟΩΡΗΞΙΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ.. ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΟΩΘΗΛΑΚΙΟ ΣΤΑ 18 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΙΛΙΟΣΤΑ. ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΟΩΘΗΛΑΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟΥΧΑΧΙΣΤΟΝ 20-22 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΙΜΟ ΩΑΡΙΟ.. ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ. 

Σου ειπε πως μπορεί να αντιμετωπιστεί αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η miniatoura87 είπε:

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΠΘΣΑ ΟΩΡΗΞΙΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ.. ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΟΩΘΗΛΑΚΙΟ ΣΤΑ 18 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΙΛΙΟΣΤΑ. ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΟΩΘΗΛΑΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟΥΧΑΧΙΣΤΟΝ 20-22 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΙΜΟ ΩΑΡΙΟ.. ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ. 

Σου ειπε πως μπορεί να αντιμετωπιστεί αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://youtu.be/OD3F7J2PeYU

 

...Οταν νιωσετε οτι η ψυχολογια παιρνει 0 με τόνο...εμενα με φτιαχνει!αφιερωμενο σε ολες μας που εχουμε τα πανω και τα κατω μας και θελουμε ενα μικρο σπρωξιματακι για να δουμε λιγο πιο ηρεμα και καθαρα.σκουπιζουμε ματια, ρουφαμε μύτη και.... παμε όλες.. τραγουδιαρες μου!!!

Παντα ομως μετα τη συννεφια βγαινει ο ηλιος.τιποτα δεν ειναι αδυνατο. 

So.....don't worry about a thing, coz EVERY LITTLE THING IT'S GONNA BE ALRIGHT!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

https://youtu.be/OD3F7J2PeYU

 

...Οταν νιωσετε οτι η ψυχολογια παιρνει 0 με τόνο...εμενα με φτιαχνει!αφιερωμενο σε ολες μας που εχουμε τα πανω και τα κατω μας και θελουμε ενα μικρο σπρωξιματακι για να δουμε λιγο πιο ηρεμα και καθαρα.σκουπιζουμε ματια, ρουφαμε μύτη και.... παμε όλες.. τραγουδιαρες μου!!!

Παντα ομως μετα τη συννεφια βγαινει ο ηλιος.τιποτα δεν ειναι αδυνατο. 

So.....don't worry about a thing, coz EVERY LITTLE THING IT'S GONNA BE ALRIGHT!!!

εγώ πάλι ανυπομονώ να έρθει η ώρα που θα τραγουδήσουμε το " Πάει ο παλιός ο χρόνος
ας γιορτάσουμε παιδιά
και του χωρισμού ο πόνος
ας κοιμάται στην καρδιά

Γέρε χρόνε φύγε τώρα, 
πάει η δική σου η σειρά
ήρθε ο νέος με τα δώρα
με τραγούδια με χαρά  ":):cheer:[smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=happy6.gif][smilie=icon_santa.:[smilie=icon_rendee:[smilie=love10.gif]:o):ymparty::ar!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Σου ειπε πως μπορεί να αντιμετωπιστεί αυτό???

το clomiphene μ ειπε οτι ειναι ακριβως αυτος ο σκοπος σου..το ψαχνα και σημερα και δεν ειδα καπου να λεει οτι προκαλει χαμηλης ποιοτητας ωαρια..απο που το ξερεις αυτο? ισα ισα γραφει οτι το 80 τις εκατο π θα παρει clomiphene και σε συνδιασμο με pregnil θα κανει οωρηξια και θα μεινει εγγυος.. και οτι χρησιμοποιειται ευρεια σε ΣΠΩ λογω χαλημης ποιοτητας! 

ξερεις τι? ισως αυτο ισχυει για μια κοπελα π δεν εχει ΣΠΩ γτ καποια στιγμη μ χε πει ενας γιατρς οτι καλυτερη απο τη δικια σου οωρηξια δεν υπαρχει! λογικο..το αλλο ειναι καπως τεχνιτη και μπορει να κανεις και 2! για μας ομως που παιζει να μην εχουμε καν λειτουργει πολυ θετικα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 1,59 48-49 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Η ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ.. ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ.

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΤΕ? ΔΙΣΤΥΧΩς ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΣΠΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ.

ΜΑΚΑΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ...ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΓΙΝΕΙ!  

 

καλή σου μέρα, ναι, σίγουρα το λίπος επιβαρύνει την ορμονική λειτουργία, το ίδιο και το λίγο λίπος όμως.

Το ίδιο πρόβλημα έχει μια και από τις αδελφές μου, η οποία κάποτε , με ίδιο ύψος ήταν 57-58 κιλά και αθλούταν σε φυσιολογικά πλάισια. τώρα είναι 53 , κάνει τουλάχιστο 7 χμ την ημέρα πολύ γρήγορο τρέξιμο και βάρη, περίοδο έχει να δει από τον Ιούλιο πριν κόψει τα αντισυλληπτικά. 

Λοιπόν, εγώ απλώς δοκίμασα να μην παίρνω προφυλάξεις, και εμεινα χωρίς να το καταλάβω. Τόσο πολύ δεν το πίστευα, που τεστ πήρα να κάνω αφού ειχα 3 εβδομάδες συμπτωματα! όσο πιο χαλαρές είστε τόσο καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

https://youtu.be/OD3F7J2PeYU

 

...Οταν νιωσετε οτι η ψυχολογια παιρνει 0 με τόνο...εμενα με φτιαχνει!αφιερωμενο σε ολες μας που εχουμε τα πανω και τα κατω μας και θελουμε ενα μικρο σπρωξιματακι για να δουμε λιγο πιο ηρεμα και καθαρα.σκουπιζουμε ματια, ρουφαμε μύτη και.... παμε όλες.. τραγουδιαρες μου!!!

Παντα ομως μετα τη συννεφια βγαινει ο ηλιος.τιποτα δεν ειναι αδυνατο. 

So.....don't worry about a thing, coz EVERY LITTLE THING IT'S GONNA BE ALRIGHT!!!

......Ολο το βραδυ στριφογυριζα και επιανα τη κοιλιτσα μου......... τη ακουμπουσα.....σημερα πηγα στη δουλειά και με πηραν τα ζουμιά............ γενικα εχω πεσει λιγο απο εχτες.......ολα αυτα τα συνεχόμενα αρνητικα τεστ ωορρηξίας με επηρεασαν....θα χρειαστει να ακουσω πολλες φορες το τραγουδι που μας έστειλες....

Καλημερα Mommy86 μου και σε ολα τα κορίτσια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

......Ολο το βραδυ στριφογυριζα και επιανα τη κοιλιτσα μου......... τη ακουμπουσα.....σημερα πηγα στη δουλειά και με πηραν τα ζουμιά............ γενικα εχω πεσει λιγο απο εχτες.......ολα αυτα τα συνεχόμενα αρνητικα τεστ ωορρηξίας με επηρεασαν....θα χρειαστει να ακουσω πολλες φορες το τραγουδι που μας έστειλες....

Καλημερα Mommy86 μου και σε ολα τα κορίτσια μας...

Σήμερα νομίζω πως θα ερθω εγω εκει να σε τσουρομαδήσω.... :P Κι εγω ετσι ημουν χθες βραδι αλλα  είμαι λίγο καλύτερα σήμερα...

Χρώστας στον ευατό σου ενα χαμόγελο πεταλουδίτσα μας!

Καλημερα σε όλα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

το clomiphene μ ειπε οτι ειναι ακριβως αυτος ο σκοπος σου..το ψαχνα και σημερα και δεν ειδα καπου να λεει οτι προκαλει χαμηλης ποιοτητας ωαρια..απο που το ξερεις αυτο? ισα ισα γραφει οτι το 80 τις εκατο π θα παρει clomiphene και σε συνδιασμο με pregnil θα κανει οωρηξια και θα μεινει εγγυος.. και οτι χρησιμοποιειται ευρεια σε ΣΠΩ λογω χαλημης ποιοτητας! 

ξερεις τι? ισως αυτο ισχυει για μια κοπελα π δεν εχει ΣΠΩ γτ καποια στιγμη μ χε πει ενας γιατρς οτι καλυτερη απο τη δικια σου οωρηξια δεν υπαρχει! λογικο..το αλλο ειναι καπως τεχνιτη και μπορει να κανεις και 2! για μας ομως που παιζει να μην εχουμε καν λειτουργει πολυ θετικα

 

Μου το ειχε πει μια πολύ καλή φίλη μου απο την Κρητη η οποια τα επαιρνε και της το ειπε ο γιατρος της... Φυσικα και εγω ας πουμε που δεν κανω με βοηθανε αλλα δεν ειναι η ιδια ποιότητα με τα ωαρια μια κοπέλας με φυσιολογική ωορρηξια... τι να πω... θα κρατησω αυτο που μου ειπες μινιατουρα μου γλυκια γιατι μου αρεσει και με γεμίζει ελπίδα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγωνιστικές καλημερες σε.ολες!!

Πεταλουδιτσα μου σου στελνω μια αγκαλια..... φουυυυυυυυυ.στην έστειλα. 

Peacockακι μου συμφωνω μαζι σου.εγω ρε κοριτσια μου ειμαι στην 19η μερα και βαζω θερμομετρο για να δω αν παιζει κατι και μου βγαζει 36,2 36,3 και 36,5...οποτε μαλλον δεν επιτευχθηκε ο στοχος μας αυτόν τον μηνα η τα χει παιξει και με κοροιδευει!χμμμμμμ.τουλαχιστον απο ψυχολογια κραταω ακομη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Αγωνιστικές καλημερες σε.ολες!!

Πεταλουδιτσα μου σου στελνω μια αγκαλια..... φουυυυυυυυυ.στην έστειλα. 

Peacockακι μου συμφωνω μαζι σου.εγω ρε κοριτσια μου ειμαι στην 19η μερα και βαζω θερμομετρο για να δω αν παιζει κατι και μου βγαζει 36,2 36,3 και 36,5...οποτε μαλλον δεν επιτευχθηκε ο στοχος μας αυτόν τον μηνα η τα χει παιξει και με κοροιδευει!χμμμμμμ.τουλαχιστον απο ψυχολογια κραταω ακομη!!

Το θερμοδιάγραμμα πολλές φορές μου ειπε ο γυναικολόγος μου οτι δεν ειναι αξιόπιστο....  Εγω μια φορά απο την 15η μερα του κυκλου μέχρι να αδιαθετήσω (με κλομιφαινη κυκλος εννοειται) και μεχρι να αδιαθετησω 32η μέρα.. είχα το πρωί 37,1 / 37,2.... χάρηκα οτι ήταν μωρακι.... αλλά εννοειται πως δεν ηταν, τσαμπα η χαρά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το παραταω τοτε τπ χαζοθερμομετρο! Η αληθεια ειναι οτι το πρωτοεβαλα γιατι εχει κανα δυο μερες που κρυωνω και ελεγα μηπως την ψιλοαρπαξα.Αλλα αυτο εδειχνε κατω απο τη συνηθη φυσιολογικη θερμοκρασια μου.συνηθως πριν απο περιοδο που εχω ξαναμετρησει εχω φτασει να εχω και 37,5 χωρίς να ειμαι αρρωστη αλλα φυσικα μια μερα πριν την περιοδο ςπεφτε η θερμοκρασια. Θα δειξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...