Μετάβαση σε περιεχόμενο
Petalouditsa28

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??

Recommended Posts

Σοφία μου δεν θέλω να σε αγχώσω κι άλλο αλλά ποτέ δεν θα σταματήσεις να αγχώνεσαι!!!!!

Πολύ καλό το μωρό σου...έμαθες φύλλο ή το κράτησε κρυφό?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις On ‎5‎/‎10‎/‎2017 at 1:28 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Σοφία μου δεν θέλω να σε αγχώσω κι άλλο αλλά ποτέ δεν θα σταματήσεις να αγχώνεσαι!!!!!

Πολύ καλό το μωρό σου...έμαθες φύλλο ή το κράτησε κρυφό?

Αυτό πιστεύω και εγώ..οσο για το φυλλο είμαι σίγουρη ότι είδε αλλα μου είπε ότι την άλλη φορα θα μου πει για να είναι απολυτα σίγουρος...ξερω και από άλλες κοπέλες ότι ο συγκεκριμένος γιατρός ενώ βλεπει ποτε δεν λέει στην αυχενική..το αφήνει για την επομενη φορα...

• Like 1

Ε καλά δεν πειράζει....θα μάθεις σε λίγες μέρες!

Εγώ στην αυχενική το είχα μάθει από τον εμβρυολόγο και μας το επιβεβαίωσε 2 εβδομάδες μετά και ο γυναικολόγος.

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ε καλά δεν πειράζει....θα μάθεις σε λίγες μέρες!

Εγώ στην αυχενική το είχα μάθει από τον εμβρυολόγο και μας το επιβεβαίωσε 2 εβδομάδες μετά και ο γυναικολόγος.

Εεε ναι είναι το λιγοτερο που πρεπει να μας απασχολει..αληθεια κορίτσια μετα από ποια εβδομαδα  θεωρείται ότι εχουμε περασει αρκετα από το σταδιο πιθανης αποβολης...??από ποτε δηλαδή αρχιζουμε να ειμαστε λιγο πιο σιγουρες..??

στις πριν 3 ώρες, ο/η sofia89 είπε:

Εεε ναι είναι το λιγοτερο που πρεπει να μας απασχολει..αληθεια κορίτσια μετα από ποια εβδομαδα  θεωρείται ότι εχουμε περασει αρκετα από το σταδιο πιθανης αποβολης...??από ποτε δηλαδή αρχιζουμε να ειμαστε λιγο πιο σιγουρες..??

Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε οτι το πρωτο "μαξιλαρακι" ειναι η 8η βδομαδα κ το δευτερο στην 12η!! :)

Δοξα σοι ο θεος λοιπον τα περασαμε και τα δυο επιτυχως..!!!από ότι ειχα ακουσει και εγω μετα την αυχενικη μπορούμε να ειμαστε λιγο πιο σιγουρες..!!!

• Like 1

στις On 9/9/2017 at 1:51 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Μπράβο χέρομαι πάντα καλά να είσαι και όλος ο κόσμος... Απουσίες πολλές και από πολλές χαχα. Εγώ μπαίνω από τηλ και δεν με πολυβολευει..Καλα είμαι και εγώ θα ξεκινήσω αυτό το μήνα πάλι εσύ τι έκανες 

Γλυκιά μου καρεν τι κάνεις???δυστυχώς εμένα χάλασε το κινητό μου και δεν μπορούσα να γράψω μέσα στο φόρουμ.. Αλλά σας παρακολουθώ και σας νοιάζομαι..  Τι κάνεις πώς είσαι... 

• Like 1

καλησπερα κοριτσια, εμεις αυτο το μηνα ξεκιναμε προσπαθειες! Ελπιζω να ερθει οσο το δυνατον πιο συντομα!! Καλη επιτυχια σε ολες! Ειστε πολυ ωραια παρεα και χαιρομαι πολυ που απο δω και στο εξης ηρθε η ωρα να συμμετεχω κι εγω!!!:x

• Like 1

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

καλησπερα κοριτσια, εμεις αυτο το μηνα ξεκιναμε προσπαθειες! Ελπιζω να ερθει οσο το δυνατον πιο συντομα!! Καλη επιτυχια σε ολες! Ειστε πολυ ωραια παρεα και χαιρομαι πολυ που απο δω και στο εξης ηρθε η ωρα να συμμετεχω κι εγω!!!:x

Καλησπέρα  σου εύχομαι ότι καλύτερο και σύντομο  😘😙

• Like 1

Εμείς προσπαθούμε εδώ και 4 μήνες! ειμαι 25 χρονων και ο συζυγος μου 28.. Αυτό το μήνα  θα είναι η Πέμπτη μας προσπάθεια! Καλή τύχη σε όλες με θετική σκέψη!!! :) 

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ευχαριστω κορίτσι μου, το ίδιο εύχομαι και σε σένα!  Ο πρώτος υπέρηχος ήταν στις πεντέμισι βδομάδες περίπου και είδαμε μόνο σάκο, ο γιατρός επιβεβαίωσε ότι ήταν ενδομήτριο αλλά είπε ότι ήταν πολύ νωρίς για να φανεί οτιδήποτε άλλο. Προχθές το Σάββατο ήμουν 7 βδομάδες + 2 μέρες και φαινόταν και ακουγόταν όλα πεντακάθαρα! 😍 Δε νομίζω να παίζει ρόλο η χοριακή, η τελευταία μου πάντως πριν τον πρώτο υπέρηχο ήταν 4500. εσυ ποσό υπολογίζεις ότι θα είσαι στον υπέρηχο σου;; έχω ακούσει και για περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα νωρίτερα, στην 6η βδομάδα!! Με το καλό, είναι υπέροχες στιγμές!! ❤️
    • Κορίτσιααααα!!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να είναι περίπου 120 και ήταν 188!!! Τώρα μου είπε για μια τελευταία φορά (επειδή η μέτρηση ήταν και σε διαφορετικό διαγνωστικό και όχι ακριβώς 48 ώρες μετά), να κάνω μια τελευταία αν θέλω τετάρτη πρωί για να δούμε να διπλασιάζεται και πάλι! Μετά μου είπε θα περιμένουμε, τι να περιμένουμε δε ξέρω... Θα τον ρωτήσω την Τετάρτη να μου πει... Θέλω κι εγώ να πάμε να ακούσουμε καρδούλαααα!!! (βιάζομαι ε;;;)
    • @eriv μου σε παρακαλώ θύμισε μου σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα!! Συγγνώμη αλλά τα έχω χάσει λίγο αυτές τις μέρες!! 🤔🤔
    • @Rosemary κάτσε... 14 -9 Είναι η φυσιολογική σου πίεση? Μου φαίνεται λίγο τσιμπημενη.  Δεν ρώτησα για μονάδες αμνιακου υγρού... εκείνη τη στιγμή δε μου πήγε καν το μυαλό.  Μου είπε ότι ειναι στα ανώτερα φυσιολογικά όρια μόνο αυτό.  3 εκατοστά είπες είναι ο τράχηλος στις 28 εβδομάδες? Εγώ τώρα στις 30 έχω 3.3 εκατοστά και μου είπε ότι είναι πολύ καλά. Άρα λογικά και τα 3 εκατοστά είναι επίσης καλα... Αχ... Μην ψάχνεις άλλο στο ίντερνετ.  Σε ικετεύω.  Άσε το γιατρό σου να σου δώσει τις συμβουλές που πρέπει και ακολουθησε τις κατά γράμμα. Ξεκουράσου... ξάπλωσε... ηρέμησε... Κάνε θετικές σκέψεις.  
    • @ditaki τι ωραίο θέμα !!λοιπόν όπως και εσύ έχω και εγώ μια μπουμπού 17 μηνών (22/07/2016) το 1ο μου καλοκαιρινό μωρο !!Και περιμένω το 2ο μέχρι 10/07/2018...δεν το είχα σχεδιάσει....ηρθε 😅😅με βλέπω με το νεογέννητο σε παραλίες όχι φυσικά στ ήλιο αλλά να μη στέρησω και στο μεγάλο μου..παιδακι τη θάλασσα που τη λατρεύει!!!το 2016 δε κάναμε κανένα μπάνιο...ειμαι όμως κ εγώ καλοκαιρινή μαμα.(26/07) 😉😀😍με το καλο όλα τα μωράκια του κόσμου να'ναι γερά κ.αυτα κ οι μαμάδες τους!!!!μεταξύ μας για τα μ ωρα το καλοκαίρι είναι η καλύτερη περίοδος ..καθόλου ιώσεις βγαίνεις έξω...το αστείο στη 1η εγκυμοσύνη...ημουν 8 μηνών Ιούνιος ...καυσωνας...με βλέπει μια γυναίκα περπατούσα στο δρόμο...ασε κ εγώ καλοκαίρι γέννησα την πατησα...δε τ ξανακάνα....εγω όμως τ ξανακάνω κ.φυσικα δε τ μετανιώνω !!!!φιλιά σε όλες να τα λεμε.κοριτσια 😍😍😘😘
  • Νέες συζητήσεις