Μετάβαση σε περιεχόμενο
Petalouditsa28

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??

Recommended Posts

Σοφία μου δεν θέλω να σε αγχώσω κι άλλο αλλά ποτέ δεν θα σταματήσεις να αγχώνεσαι!!!!!

Πολύ καλό το μωρό σου...έμαθες φύλλο ή το κράτησε κρυφό?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις On ‎5‎/‎10‎/‎2017 at 1:28 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Σοφία μου δεν θέλω να σε αγχώσω κι άλλο αλλά ποτέ δεν θα σταματήσεις να αγχώνεσαι!!!!!

Πολύ καλό το μωρό σου...έμαθες φύλλο ή το κράτησε κρυφό?

Αυτό πιστεύω και εγώ..οσο για το φυλλο είμαι σίγουρη ότι είδε αλλα μου είπε ότι την άλλη φορα θα μου πει για να είναι απολυτα σίγουρος...ξερω και από άλλες κοπέλες ότι ο συγκεκριμένος γιατρός ενώ βλεπει ποτε δεν λέει στην αυχενική..το αφήνει για την επομενη φορα...

• Like 1

Ε καλά δεν πειράζει....θα μάθεις σε λίγες μέρες!

Εγώ στην αυχενική το είχα μάθει από τον εμβρυολόγο και μας το επιβεβαίωσε 2 εβδομάδες μετά και ο γυναικολόγος.

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ε καλά δεν πειράζει....θα μάθεις σε λίγες μέρες!

Εγώ στην αυχενική το είχα μάθει από τον εμβρυολόγο και μας το επιβεβαίωσε 2 εβδομάδες μετά και ο γυναικολόγος.

Εεε ναι είναι το λιγοτερο που πρεπει να μας απασχολει..αληθεια κορίτσια μετα από ποια εβδομαδα  θεωρείται ότι εχουμε περασει αρκετα από το σταδιο πιθανης αποβολης...??από ποτε δηλαδή αρχιζουμε να ειμαστε λιγο πιο σιγουρες..??

στις πριν 3 ώρες, ο/η sofia89 είπε:

Εεε ναι είναι το λιγοτερο που πρεπει να μας απασχολει..αληθεια κορίτσια μετα από ποια εβδομαδα  θεωρείται ότι εχουμε περασει αρκετα από το σταδιο πιθανης αποβολης...??από ποτε δηλαδή αρχιζουμε να ειμαστε λιγο πιο σιγουρες..??

Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε οτι το πρωτο "μαξιλαρακι" ειναι η 8η βδομαδα κ το δευτερο στην 12η!! :)

Δοξα σοι ο θεος λοιπον τα περασαμε και τα δυο επιτυχως..!!!από ότι ειχα ακουσει και εγω μετα την αυχενικη μπορούμε να ειμαστε λιγο πιο σιγουρες..!!!

• Like 1

στις On 9/9/2017 at 1:51 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Μπράβο χέρομαι πάντα καλά να είσαι και όλος ο κόσμος... Απουσίες πολλές και από πολλές χαχα. Εγώ μπαίνω από τηλ και δεν με πολυβολευει..Καλα είμαι και εγώ θα ξεκινήσω αυτό το μήνα πάλι εσύ τι έκανες 

Γλυκιά μου καρεν τι κάνεις???δυστυχώς εμένα χάλασε το κινητό μου και δεν μπορούσα να γράψω μέσα στο φόρουμ.. Αλλά σας παρακολουθώ και σας νοιάζομαι..  Τι κάνεις πώς είσαι... 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αν ήταν καθυστερημένη συλληψη μπορεί να μην έδειξε ακόμα το τεστ. Κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη και πάνω απ όλα πρέπει να αποβαλλεις το άγχος! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά εμένα οι εγκυμοσύνες ήρθαν όταν πραγματικά δεν το περίμενα! 
    • Κορίτσια καλησπεραααα....τελικααα???δεν είμαι εγκυος...ηρθε η καταραμένη με 6 μέρες καθυστέρηση...πρωτη φορά συμβαίνει στη ζωή μου....παντα νωρίτερα ερχεται....απο το άγχος μου είπε η γυναικολόγος μου...τελικα μπήκαμε σε ένα γολγοθά από εξετάσεις...αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς... ορμονολογικες εγώ την 2 μέρα τις περιοδου κ μου πήρε κ αιμα απο την περίοδο....το έχετε ξανα ακούσει???ΑΜΗ ,για θυροειδη, κ σακχάρου...ο υπέρηχος που μου έκανε έδειξε ότι είναι γεμάτη ωάρια.λετε να δείξει τίποτα κακό η ΑΜΗ?ότι δεν είναι αρκετά γόνιμα τα ωαρια  μου ( 27 χρονών  ειμαι).????πείτε μου γνώμες σας παρακαλώ...
    • Ναι ειμαι τρελη...ειναι αργα κι εγω σκεφτομαι...😜 Σημερα ειχα το γιατρό μου κι ενω γεμισα αισιοδοξια μετα τη συνάντηση μας...τωρα παλι κατι με τρωει... Πφφφ! Δε θα ηρεμησω ποτε... Θα λειπει ο γιατρος για μια εβδομαδα κ με εχουν πιασει οι ανασφαλειες μου...  Παιρνω τα cyclacur για προετοιμασία ενδομητρίου, σημερα 10η μερα ηταν 7 χιλιοστά. Την επομενη κυριακη μου ειπε να ξεκινησω και vasclor (προγεστερονη) συνεχιζοντας τα cyclacur. Εδω ερχεται ο φοβος μου...ρε κοριτσια υπαρχει πιθανότητα να μεγαλωσει πααααρα πολυ το ενδομητριο κ να μην ειναι δεκτικό; ποιο ειναι το ιδανικο παχος; Δεν εχω καταλαβει ακριβως ποιος ο ρολος οισυρογονων προγεστερονης στην ολη προετοιμασία...οποια γνωριζει ας με ξεμπλοκαρει λιγο. ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος και λεει οτι θα συντονιστούμε μια χαρα. Γενικα του εχω εμπιστοσυνη αλλα οσο πλησιαζω τοσο αγχωνομαι κ τα σκεφτομαι ολα... Μαλλον ειναι η αναγκη μου να τα καταφερουμε με τον αντρουλη μου επιτελους! Το ομολογώ.... Φοβαμαι... 😢
    • Κοριτσάκι έχω είναι λογικό να έχεις άγχος όμως να σκέφτεσαι θετικά όλα τέλεια θα είναι και θα τρελαθεις οταν δεις το σπορακι σου!
    • Και, ας το γυρισω σε ακομη πιο καλλιτεχνικο... Ειναι που ειμαι μονη στο σπιτι κ με εχουν πιασει οι ευαισθησιες μου!!! Ειναι κ οι ορμονες...!! Γιάννης Ρίτσος - Γιὰ τὴν κόρη του...   Κοριτσάκι μου,
      μὲς στὸ βουβὸ πηγάδι τοῦ φεγγαριοῦ
      σοῦ ῾πέσε ἀπόψε τὸ πρῶτο δαχτυλίδι σου. Δὲν πειράζει. Ἀργότερα θὰ φτιάξεις ἄλλο
      νὰ παντρευτεῖς τὸν κόσμο μὲς στὸν ἥλιο. Γιατὶ δὲν εἶναι κοριτσάκι
      νὰ μάθεις μόνο ἐκεῖνο ποὺ εἶσαι,
      ἐκεῖνο ποὺ ἔχεις γίνει,
      εἶναι νὰ γίνεις
      ὅ,τι ζητάει
      ἡ εὐτυχία τοῦ κόσμου. Ἄλλη χαρὰ
      δὲν εἶναι πιὸ μεγάλη
      ἀπ᾿ τὴ χαρὰ ποὺ δίνεις
      Νὰ τὸ θυμᾶσαι κοριτσάκι.   Κοριτσάκι μου,
      θέλω νὰ σοῦ φέρω
      τὰ φαναράκια τῶν κρίνων
      νὰ σοῦ φέγγουν τὸν ὕπνο σου. Θέλω νὰ σοῦ φέρω ἕνα περιβολάκι