Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...μολις εκανα την εγγραφη μου και ειπα να σας πω και εγω την μεγααααληηηη ιστορια μου...λοιπον παντρευτηκα το 2013 τον ιανουαριο από πριν όμως λογω πολυκυστικων είχαμε πει να  βαλουμε μπρος για μωρακι..τον ιουλιο του 2013 λοιπον μενω εγκυος μετα από αγωγη με serpafar για να κανω ωορρηξια..το αποτέλεσμα ηταν τον σεπτεμβριο να εχουμε μια παλινδρομη κυηση...από εκει και περα ακολουθησαν πολλοι γιατρι..μια εγχειρηση του αντρα μου λογω κιρσοκηλης και εμεις συνεχεια στην προσπαθεια για παιδακ..ξαναπροσπαθησαμε με serpafar και προγραμματισμένες επαφες αλλα αποτέλεσμα δεν είχαμε...αρχες του 2016 παμε σε ένα κεντρο εξωσωματικης οπου μετα από πολλες εξετασεις μας ειπαν ότι δεν βλεπουν κατι ιδιαιτερο εκτος από τις πολυκυστικες και είναι της αποψης να ξεκινήσουμε με σπερματεγχυση..κανουμε λοιπον το ιδιο καλοκαιρι δυο απανωτες σπερματεγχύσεις αποτυχημένες και οι δυο..αφήνουμε να περασει ένα τριμηνο και τον νοεμβριο του 2016 προχωράμε σε mini  εξωσωματικη χωρις ορμονες παρα μονο με seprafar παλι για κανα δυο ωαρια ακομα..η διαδικασια γινεται μεχρι τελους αλλα αποτέλεσμα παλι μηδεν..αποφασίζουμε να μαζεψουμε τα χαρτια και να παμε να περασουμε την επειτροπη για να παρουμε τα φαρμακακια και να κανουμε την κανονικη εξωσωματικη και να ξεμπερδεύουμε (ετσι νομιζαμε)...μαζεύουμε τα χαρτια περναμε την επιτροπή περνουμε την εγκριση και τον μαρτιο του 2017 ξεκιναμε για την κανονικη εξωσωματικη με τα όλα της..τελειώνουμε επιτυχως ολη την διαδικασια ,εχρι και την εμβρυομεταφορα και μετα στην αναμονη...αποτέλεσμα χωριακης ένα τεραστιο μηδεν...μας λει ο γιατρος μας ότι δεν μπορει να καταλαβει γιατι απότυγχανουμε και μας παραπεμπει να παμε σε έναν άλλο γιατρο που είναι και καθηγητης...ακνουμε το πρωτο ραντεβού μαζι του τον ιουλιο που μας περασε και αποφασίζουμε να ξεκινήσουμε νεα εξωσωματικη μαζι του τον σεπτεμβριο...ωστόσο περνανε οι μερες και ενώ ειχα αδιαθετησει τελευταια φορα  26 ιουνιου  δεν μου ηρθε περιοδος τον ιουλιο αλλα λογω ότι οι κυκλοι μου είναι καπως περίεργοι και γωρω στις32-40 μερες δεν με ανησυχησε...αρχες αυγουστου λεω δεν κανω μωρε ένα τεστ αφου το ειχα και στο σπιτι...και να που είναι θετικο..ετρεμαν τα ποδια μου δεν μπορουσα να παρω βτηλ τον αντρα μου από την τρεμουλα μου...κανουμε και χωριακη και είναι θετικη,επαναλαμβανουμε κιολας και ειχε διπλασιαστει..αλλα δεν ηταν και τεραστια όμως αλλα δεν μπορούμε να ξερουμε την ακριβης συλληψη λογω μεγαλων κυκλων..17/8  πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε σακο και μωρο και ειδαμε να παλεται η καρδουλα του αλλα δεν την ακούσαμε..υπερηχογραφηκα τοτε ημουν 6 εβδομάδων ενώ ημερολογιακα 7+3...αυριο εχω το επομενο ραντεβού μου και τρεμω σαν το ψαρι......

Υπέροχα νεα γλυκο μου κοριτσάκι!!!Συγχαρητήρια!!!Μετα απο οσα πέρασες πετυχες το θαυμα!Μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα απ' την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω τοσο πολύ κουκλα μου...φοβάμαι όμως παρα πολύ..και αν μου τυχει παλι παλινδρομη..??δεν εχω και κανενα σύμπτωμα για να πω πως όλα πανε καλα...περα από λιγα πονακια περιοδου που και που δεν εχω τιποτα άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...μολις εκανα την εγγραφη μου και ειπα να σας πω και εγω την μεγααααληηηη ιστορια μου...λοιπον παντρευτηκα το 2013 τον ιανουαριο από πριν όμως λογω πολυκυστικων είχαμε πει να  βαλουμε μπρος για μωρακι..τον ιουλιο του 2013 λοιπον μενω εγκυος μετα από αγωγη με serpafar για να κανω ωορρηξια..το αποτέλεσμα ηταν τον σεπτεμβριο να εχουμε μια παλινδρομη κυηση...από εκει και περα ακολουθησαν πολλοι γιατρι..μια εγχειρηση του αντρα μου λογω κιρσοκηλης και εμεις συνεχεια στην προσπαθεια για παιδακ..ξαναπροσπαθησαμε με serpafar και προγραμματισμένες επαφες αλλα αποτέλεσμα δεν είχαμε...αρχες του 2016 παμε σε ένα κεντρο εξωσωματικης οπου μετα από πολλες εξετασεις μας ειπαν ότι δεν βλεπουν κατι ιδιαιτερο εκτος από τις πολυκυστικες και είναι της αποψης να ξεκινήσουμε με σπερματεγχυση..κανουμε λοιπον το ιδιο καλοκαιρι δυο απανωτες σπερματεγχύσεις αποτυχημένες και οι δυο..αφήνουμε να περασει ένα τριμηνο και τον νοεμβριο του 2016 προχωράμε σε mini  εξωσωματικη χωρις ορμονες παρα μονο με seprafar παλι για κανα δυο ωαρια ακομα..η διαδικασια γινεται μεχρι τελους αλλα αποτέλεσμα παλι μηδεν..αποφασίζουμε να μαζεψουμε τα χαρτια και να παμε να περασουμε την επειτροπη για να παρουμε τα φαρμακακια και να κανουμε την κανονικη εξωσωματικη και να ξεμπερδεύουμε (ετσι νομιζαμε)...μαζεύουμε τα χαρτια περναμε την επιτροπή περνουμε την εγκριση και τον μαρτιο του 2017 ξεκιναμε για την κανονικη εξωσωματικη με τα όλα της..τελειώνουμε επιτυχως ολη την διαδικασια ,εχρι και την εμβρυομεταφορα και μετα στην αναμονη...αποτέλεσμα χωριακης ένα τεραστιο μηδεν...μας λει ο γιατρος μας ότι δεν μπορει να καταλαβει γιατι απότυγχανουμε και μας παραπεμπει να παμε σε έναν άλλο γιατρο που είναι και καθηγητης...ακνουμε το πρωτο ραντεβού μαζι του τον ιουλιο που μας περασε και αποφασίζουμε να ξεκινήσουμε νεα εξωσωματικη μαζι του τον σεπτεμβριο...ωστόσο περνανε οι μερες και ενώ ειχα αδιαθετησει τελευταια φορα  26 ιουνιου  δεν μου ηρθε περιοδος τον ιουλιο αλλα λογω ότι οι κυκλοι μου είναι καπως περίεργοι και γωρω στις32-40 μερες δεν με ανησυχησε...αρχες αυγουστου λεω δεν κανω μωρε ένα τεστ αφου το ειχα και στο σπιτι...και να που είναι θετικο..ετρεμαν τα ποδια μου δεν μπορουσα να παρω βτηλ τον αντρα μου από την τρεμουλα μου...κανουμε και χωριακη και είναι θετικη,επαναλαμβανουμε κιολας και ειχε διπλασιαστει..αλλα δεν ηταν και τεραστια όμως αλλα δεν μπορούμε να ξερουμε την ακριβης συλληψη λογω μεγαλων κυκλων..17/8  πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε σακο και μωρο και ειδαμε να παλεται η καρδουλα του αλλα δεν την ακούσαμε..υπερηχογραφηκα τοτε ημουν 6 εβδομάδων ενώ ημερολογιακα 7+3...αυριο εχω το επομενο ραντεβού μου και τρεμω σαν το ψαρι......

Κορίτσι μας καλως ηρθες!!ειλικρινα ανατρίχιασα..θα περιμενω με αγωνία τα νεα σας..και ευχομαι ολόψυχα μια καλή,τελειομηνη εγκυμοσυνη..και ενα γερό και τυχερό μωρο στην αγκαλίτσα σας σε μερικούς μήνες!!!

μια ερωτησούλα μονο..σου χει δωσει προληπτικά μηπως ο γιατρός ασπιρινουλα η Σαλοσπίρ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 3:14 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μας καλως ηρθες!!ειλικρινα ανατρίχιασα..θα περιμενω με αγωνία τα νεα σας..και ευχομαι ολόψυχα μια καλή,τελειομηνη εγκυμοσυνη..και ενα γερό και τυχερό μωρο στην αγκαλίτσα σας σε μερικούς μήνες!!!

μια ερωτησούλα μονο..σου χει δωσει προληπτικά μηπως ο γιατρός ασπιρινουλα η Σαλοσπίρ??

 

Καλησπέρα σε ευχαριστω τοσο μα τοσο πολύ..εχω πρασπαθησει πολύ για να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα και θελω όλα να πανε καλα...αλλα με ανυσηχει το ότι δεν εχω συμπτώματα...οσο για την ερωτηση που μου εκανες ναι κανω κανονικες αντιπηκτηκες ενεσουλες κάθε μερα...και όχι απλα προληπτικα αλλα εχω ένα θεματακι με την θρομβοφιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Σε ευχαριστω τοσο πολύ κουκλα μου...φοβάμαι όμως παρα πολύ..και αν μου τυχει παλι παλινδρομη..??δεν εχω και κανενα σύμπτωμα για να πω πως όλα πανε καλα...περα από λιγα πονακια περιοδου που και που δεν εχω τιποτα άλλο....

Σοφια μου να σου ευχηθω κι εγω μια τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρις προβλήματα !!! πραγματικα δινεις κουραγιο σε εμας που προσπαθουμε... να σε ρωτησω κατι; τι ειναι η μινι εξωσωματικη;!;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 3:25 ΜΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Σοφια μου να σου ευχηθω κι εγω μια τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρις προβλήματα !!! πραγματικα δινεις κουραγιο σε εμας που προσπαθουμε... να σε ρωτησω κατι; τι ειναι η μινι εξωσωματικη;!;!

Καλησπέρα κοριτσι μου..σου ευχομαι συντομα να παρεις στα χερια σου το πολυποθητο....ετσι μου την ειπε ο γιατρος..είναι βασικα κανονικη εξωσωματικη κανεις ολη την διαδικασια απλα δεν περνεις ορμονες για να κανεις πολλα ωαρια...εμενα μου εδωσε εμα απλο χαπακι που εκανε δυο ευρω,,και αντι να κανω ένα ωαριο όπως κανουμε κάθε μηνα εκανα τρια..αλλα μεγαλώσανε και ωριμασαν τα δυο μονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου..σου ευχομαι συντομα να παρεις στα χερια σου το πολυποθητο....ετσι μου την ειπε ο γιατρος..είναι βασικα κανονικη εξωσωματικη κανεις ολη την διαδικασια απλα δεν περνεις ορμονες για να κανεις πολλα ωαρια...εμενα μου εδωσε εμα απλο χαπακι που εκανε δυο ευρω,,και αντι να κανω ένα ωαριο όπως κανουμε κάθε μηνα εκανα τρια..αλλα μεγαλώσανε και ωριμασαν τα δυο μονο...

και σου κάνουν εμφύτευση όπως της εξωσωματικής;;;; 

εννοείται ότι περιμένουμε νέα σου για την επίσκεψη σου στο γιατρό! εύχομαι να ακούσεις την καρδιά του και να ηρεμήσεις... όλα θα πάνε τέλεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστω τοσο μα τοσο πολύ..εχω πρασπαθησει πολύ για να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα και θελω όλα να πανε καλα...αλλα με ανυσηχει το ότι δεν εχω συμπτώματα...οσο για την ερωτηση που μου εκανες ναι κανω κανονικες αντιπηκτηκες ενεσουλες κάθε μερα...και όχι απλα προληπτικα αλλα εχω ένα θεματακι με την θρομβοφιλια...

Μην με ευχαριστείς καθολου..σε νιώθω απόλυτα..νομιζω και γω οταν με το καλο καταφέρω να μείνω έγκυος φρικαρισμενη θα ειμαι..ειναι ενα ονειρο που γινεται πραγματικοτητα..και μπροστά του νιώθεις τοσο μικρός..και αδύναμος..για αυτο σε ρωτησα για την πιθανότητα θρομβοφιλιας..αρα εισαι καλυμμένη..προσπαθησε να παραμείνεις ήρεμη για το μωράκι σας..και ολα θα πανε τελεια!!!θα περιμενω τα υπεροχα νεα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όλα κανονικα...πας και κανεις υπερηχους για να δεις ποτε θα είναι ετοιμα γι ανα κανεις την τελευταια ενεση και να σπασουν τα αυγουλακια σου κανουν ωοληψια και μετα κανονικα εμβρυομεταφορα...να εισαι καλα κοπελα μου για τις ευχες σου..αλλα και το 2013 που εμεινα εγκυος μια χαρα καρδουλα ειχα ακουσει αλλα παλινδρομησε γι αυτό τωρα με τρωει ο φοβος.....!!!!εσυ εχεις κανει εξωσωματικη..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 3:39 ΜΜ, ο/η sofia89 είπε:
στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 3:35 ΜΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

και σου κάνουν εμφύτευση όπως της εξωσωματικής;;;; 

εννοείται ότι περιμένουμε νέα σου για την επίσκεψη σου στο γιατρό! εύχομαι να ακούσεις την καρδιά του Ναι όλα κανονικα...πας και κανεις υπερηχους για να δεις ποτε θα είναι ετοιμα γι ανα κανεις την τελευταια ενεση και να σπασουν τα αυγουλακια σου κανουν ωοληψια και μετα κανονικα εμβρυομεταφορα...να εισαι καλα κοπελα μου για τις ευχες σου..αλλα και το 2013 που εμεινα εγκυος μια χαρα καρδουλα ειχα ακουσει αλλα παλινδρομησε γι αυτό τωρα με τρωει ο φοβος.....!!!!εσυ εχεις κανει εξωσωματικη..?? και να ηρεμήσεις... όλα θα πάνε τέλεια!!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 3:35 ΜΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

και σου κάνουν εμφύτευση όπως της εξωσωματικής;;;; 

εννοείται ότι περιμένουμε νέα σου για την επίσκεψη σου στο γιατρό! εύχομαι να ακούσεις την καρδιά του και να ηρεμήσεις... όλα θα πάνε τέλεια!!!! 

Ναι όλα κανονικα...πας και κανεις υπερηχους για να δεις ποτε θα είναι ετοιμα γι ανα κανεις την τελευταια ενεση και να σπασουν τα αυγουλακια σου κανουν ωοληψια και μετα κανονικα εμβρυομεταφορα...να εισαι καλα κοπελα μου για τις ευχες σου..αλλα και το 2013 που εμεινα εγκυος μια χαρα καρδουλα ειχα ακουσει αλλα παλινδρομησε γι αυτό τωρα με τρωει ο φοβος.....!!!!εσυ εχεις κανει εξωσωματικη..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Ναι όλα κανονικα...πας και κανεις υπερηχους για να δεις ποτε θα είναι ετοιμα γι ανα κανεις την τελευταια ενεση και να σπασουν τα αυγουλακια σου κανουν ωοληψια και μετα κανονικα εμβρυομεταφορα...να εισαι καλα κοπελα μου για τις ευχες σου..αλλα και το 2013 που εμεινα εγκυος μια χαρα καρδουλα ειχα ακουσει αλλα παλινδρομησε γι αυτό τωρα με τρωει ο φοβος.....!!!!εσυ εχεις κανει εξωσωματικη..??

μην τα σκεφτεσαι αυτα... τωρα ήρθε για να μεινει... τώρα ήθελε τώρα ήρθε... εγώ κάνω δεύτερο μήνα προσπάθεια με serpafar και μετά μάλλον σπερματέγχυση... φοβαμαι την εξωσωματική για αυτό ρώτησα για την mini που λες! σημερα εχω ραντεβου με τον γυναικολογο και θα τον ρωτησω ... να προσεχεις και να μην αγχωνεσαι . ολα θα πανε τελεια 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 3:37 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μην με ευχαριστείς καθολου..σε νιώθω απόλυτα..νομιζω και γω οταν με το καλο καταφέρω να μείνω έγκυος φρικαρισμενη θα ειμαι..ειναι ενα ονειρο που γινεται πραγματικοτητα..και μπροστά του νιώθεις τοσο μικρός..και αδύναμος..για αυτο σε ρωτησα για την πιθανότητα θρομβοφιλιας..αρα εισαι καλυμμένη..προσπαθησε να παραμείνεις ήρεμη για το μωράκι σας..και ολα θα πανε τελεια!!!θα περιμενω τα υπεροχα νεα σας!!!

Να εισαι καλα κουκλα μου...ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα..εχεις μπει και εσυ στο τρυπακι της εξωσωματικης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Κατερίνα μου τι κάνεις; τα νέα σου;

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μην με ευχαριστείς καθολου..σε νιώθω απόλυτα..νομιζω και γω οταν με το καλο καταφέρω να μείνω έγκυος φρικαρισμενη θα ειμαι..ειναι ενα ονειρο που γινεται πραγματικοτητα..και μπροστά του νιώθεις τοσο μικρός..και αδύναμος..για αυτο σε ρωτησα για την πιθανότητα θρομβοφιλιας..αρα εισαι καλυμμένη..προσπαθησε να παραμείνεις ήρεμη για το μωράκι σας..και ολα θα πανε τελεια!!!θα περιμενω τα υπεροχα νεα σας!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 3:45 ΜΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

μην τα σκεφτεσαι αυτα... τωρα ήρθε για να μεινει... τώρα ήθελε τώρα ήρθε... εγώ κάνω δεύτερο μήνα προσπάθεια με serpafar και μετά μάλλον σπερματέγχυση... φοβαμαι την εξωσωματική για αυτό ρώτησα για την mini που λες! σημερα εχω ραντεβου με τον γυναικολογο και θα τον ρωτησω ... να προσεχεις και να μην αγχωνεσαι . ολα θα πανε τελεια 

 

Να εισαι καλα..και σου ευχομαι τα καλυτερα...μπορεις καινα τον ρωτήσεις για την εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο...μπορεις κάθε μηνα να σου κανουν υπερηχους και να βλεπουν το ωαριο που δημιουργει ο οργανισμος σου κάθε μηνα και μετα όταν είναι ετοιμο να το παρουν και να το καταψυξουν..και τον επομενο μηνα παλι το ιδιο..μεχρι να μαζεψεις 2-3 και μετα να γινει η γονιμοποιηση...μπορεις να μαζεψεις μερικα για να σου βαλουν δυο όταν ερθει η ωρα την εμβρυομεταφορας..αλλιως μπορεις εσυ να επιλεξεις και να κανεις την εξωσωματικη με αυτό το ένα που γημιουργει ο οργανισμος σου τον μηνα...προσφατα μια γνωστη μου εκανε ωοληψια στο ένα ωαριο που εκανε ο οργανισμος της,καταφεραν και της το πηραν το εβαλα μαζι με το σπερμα και γονιμοποιηθηκε,εγινε εβρυο της το μετεφεραν στην μητρα και παραδόξως επιασε και τελος οκτωμβρη γεναει το αγορακι της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Κατερίνα μου τι κάνεις; τα νέα σου;

Καλα ειμαι κορίτσι μου!!εδω..ησυχια!!την παρασκευη ραντεβού στον γιατρό μου για να δουμε το θα κανουμε με το ενδεχόμενο ενδομητριωσης..εσυ??τωρα ειδα πως κανεις πρόκληση με σερπαφαρ!!!με το καλο!!πουε με το καλο πας για χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Να εισαι καλα κουκλα μου...ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα..εχεις μπει και εσυ στο τρυπακι της εξωσωματικης??

Εγω κορίτσι μου παλεύω με την "ανεξήγητη υπογονιμότητα" την παρασκευη εχω παλι ραντεβού με τον γιατρό μου για να δουμε πως θα κινηθούμε..γιατι μου χε πει πως θα ηθελε να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητριωσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 4:09 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εγω κορίτσι μου παλεύω με την "ανεξήγητη υπογονιμότητα" την παρασκευη εχω παλι ραντεβού με τον γιατρό μου για να δουμε πως θα κινηθούμε..γιατι μου χε πει πως θα ηθελε να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητριωσης..

Εχεις ενδείξεις για ενδομητριωση??πονας στην περιοδο..??το ca 125 ποσο είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλα ειμαι κορίτσι μου!!εδω..ησυχια!!την παρασκευη ραντεβού στον γιατρό μου για να δουμε το θα κανουμε με το ενδεχόμενο ενδομητριωσης..εσυ??

εγω σήμερα έχω γιατρό για να δούμε πως πήγαν τα ωάρια με τα serpafar... εντωμεταξύ μας διώχνει ο ενοικιαστής απο το σπίτι για ιδιοκατοίκηση  (11 μήνες κάτσαμε στο σπίτι) και είμαστε στο τρέξιμο και για αυτό.... μήνας άγχους γενικότερα! θα ρωτήσω όμως τον γυναικολόγο μου για την εξωσωματική χωρίς ορμόνες που είπε η Σοφία πιο πάνω ,μήπως ξεκινήσω απο αυτήν μια και φοβάμαι τις επιπτώσεις απο τα φάρμακα :(  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η sofia89 είπε:

Εχεις ενδείξεις για ενδομητριωση??πονας στην περιοδο..??το ca 125 ποσο είναι??

Ναι εχω πονο στην περίοδο..αλλα οχι καθε μηνα..και επισης καποιες φορές εχω και πονο στην επαφή..που ισως να ναι λόγο του εντέρου..αλλα ιδως και οχι..η CA δεν μας έδωσε σαφές αποτέλεσμα..ηταν στο 13,5 ..αλλα εχω μιλήσει με κοπελα που με την ίδια τιμη..χωρις πόνους στην περίοδο και την επαφή..ηταν γεμάτη εστίες τελικά..εχεις κανει λαπαροσκοπιση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν εχω κανει...είναι μαλλον από τα μονα που δεν εχω κανει!!!παντα το σκεφτομουν αλλα δεν μου ειπε κανεις γιατρος ποτε να κανω...μηπως γιατι δεν εχω ενδείξεις ??δεν ξερω....και εγω ca 12 εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 4:28 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι εχω πονο στην περίοδο..αλλα οχι καθε μηνα..και επισης καποιες φορές εχω και πονο στην επαφή..που ισως να ναι λόγο του εντέρου..αλλα ιδως και οχι..η CA δεν μας έδωσε σαφές αποτέλεσμα..ηταν στο 13,5 ..αλλα εχω μιλήσει με κοπελα που με την ίδια τιμη..χωρις πόνους στην περίοδο και την επαφή..ηταν γεμάτη εστίες τελικά..εχεις κανει λαπαροσκοπιση??

να σε ρωτησω..η ενδομητριωση εμποδιζει στην συλληψη μονο η και στην πορεια μιας εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sofia89 πραγματικά με συγκλόνισες! 

Τελικά όποτε αποφάσισε αυτό να έρθει...ήρθε! Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Και να ξέρεις, έδωσες κουράγιο σε πολλά κορίτσια που παλεύουν με την  υπογονιμότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎6‎/‎9‎/‎2017 at 8:58 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

@sofia89 πραγματικά με συγκλόνισες! 

Τελικά όποτε αποφάσισε αυτό να έρθει...ήρθε! Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Και να ξέρεις, έδωσες κουράγιο σε πολλά κορίτσια που παλεύουν με την  υπογονιμότητα!

Όπως καταλαβαίνεις ουτε εγω δεν το πιστευω ακομα....απλα φοβάμαι...και φοβάμαι παρα πολύ..μην παλινδρομησει όπως το 2013...δεν εχω και κανενα σύμπτωμα που να δειχνει εγκυμοσυνη..αυριο είναι το επομενο ραντεβού με τον γιατρο μου και τρεμω μονο και μονο στην ιδεα...ολες οι γυναικες αξιζουν αυτό το θειο δωρο...εχω φαει τοση ταλαιπωρια και τοσα πολλα χρηματα..αλλα δεν με νοιαζει αυτό..αλλα όπως καταλαβαίνεις χωρις λεφτα δεν μπορεις να κανεις τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...