Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Αθηναααααα!!!!λεεεςς?? Αχ μακάρι κορίτσι μου..

Μακαρι!!!!Θα περιμενω 1-2 μερες ακομα ,να δω...Εκανα τεστ αλλα δεν εδειξε τιποτα...Σε αναμονη λοιπον..Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Μακαρι!!!!Θα περιμενω 1-2 μερες ακομα ,να δω...Εκανα τεστ αλλα δεν εδειξε τιποτα...Σε αναμονη λοιπον..Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!

πάντως πονακια έχεις στην αρχή, λίγο πιο "γλυκα" απο της περιοδου.. Θα περιμένουμε μαζί σου ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

πάντως πονακια έχεις στην αρχή, λίγο πιο "γλυκα" απο της περιοδου.. Θα περιμένουμε μαζί σου ?? 

:):x

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα γλυκά μου κορίτσια!! Τώρα το απόγευμα θα μιλήσουμε με τον ιατρό μου για το ραντεβού μας! Σύμφωνα με πρώτη επικοινωνίας σήμερα μπήκα στην 5η Εβδομάδα!!! Πέρασα ένα υπέροχο Σ/κ αλλά ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει να σας πω την αλήθεια!! Χθές μετά απο καιρό ήταν η πρώτη Κυριακή απόγευμα που δεν μελαγχόλησα... Έχουμε άλλα ευχάριστα νεάκια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Kαλησπέρα γλυκά μου κορίτσια!! Τώρα το απόγευμα θα μιλήσουμε με τον ιατρό μου για το ραντεβού μας! Σύμφωνα με πρώτη επικοινωνίας σήμερα μπήκα στην 5η Εβδομάδα!!! Πέρασα ένα υπέροχο Σ/κ αλλά ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει να σας πω την αλήθεια!! Χθές μετά απο καιρό ήταν η πρώτη Κυριακή απόγευμα που δεν μελαγχόλησα... Έχουμε άλλα ευχάριστα νεάκια;;;

Μπράβο κορίτσι μου, μακάρι όλες οι Κυριακές τις ζωής σου να είναι ευχάριστες!

Εγώ περιμένω την άλλη δευτέρα περίοδο και σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα χαμηλά (λίγο πάω από την τομή μου) που τώρα το απόγευμα έγιναν λίγο πιο έντονα. Μπορεί να είναι και προεόρτια περιόδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, μακάρι όλες οι Κυριακές τις ζωής σου να είναι ευχάριστες!

Εγώ περιμένω την άλλη δευτέρα περίοδο και σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα χαμηλά (λίγο πάω από την τομή μου) που τώρα το απόγευμα έγιναν λίγο πιο έντονα. Μπορεί να είναι και προεόρτια περιόδου...

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι προεόρτια εγκυμοσύνης!! Έτσι είχα κι εγώ πονάκια πρίν την υποτιθέμενη περιόδο μου αλλά ευτυχώς δεν ήρθε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι προεόρτια εγκυμοσύνης!! Έτσι είχα κι εγώ πονάκια πρίν την υποτιθέμενη περιόδο μου αλλά ευτυχώς δεν ήρθε!!!

Μακάρι να μην έρθει ούτε η δικιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki μου σου το εύχομαι κορίτσι μου με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να είναι ο τυχερός σου μήνας! και ο δικός σου και πολλών ακόμα κοριτσιών που αγωνιούν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2017 at 1:48 ΜΜ, ο/η ΕVI1986 είπε:

κοριτσια μου 135η χοριακη μου!!!! Σα; αγαπω!!!

Συγχαρητηρια κορίτσι μου!!να εχεις μια καλη,τελειομηνη εγκυμοσυνη!!θα αναμενουμε νεότερα για την εξεληξη του πράγματος!!με το καλο το νινιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎1‎/‎9‎/‎2017 at 9:34 ΜΜ, ο/η Athena D. είπε:

Μακαρι!!!!Θα περιμενω 1-2 μερες ακομα ,να δω...Εκανα τεστ αλλα δεν εδειξε τιποτα...Σε αναμονη λοιπον..Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!

κοριτσάκι σε έχω στο μυαλό μου. Τι νέα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Συγχαρητηρια κορίτσι μου!!να εχεις μια καλη,τελειομηνη εγκυμοσυνη!!θα αναμενουμε νεότερα για την εξεληξη του πράγματος!!με το καλο το νινιιιιι

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα με ένα θετικότατο τεστάκι!!!

Τελικά ο γιατρός μου είπε να μη βιαστώ να πάω απο τώρα ( είμαι 5η εβδομάδα) αλλά να περιμένω λίγο ακόμα μέχρι την 7η ωστέ να πάω, να ακούσουμε και την καρδούλα και να γίνει ο υπέρηχος απο την κοιλιά... Μέχρι τότε δεν θα ξέρω τι κάνει το σποράκι εκεί μέσα...πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η jazz είπε:

κοριτσάκι σε έχω στο μυαλό μου. Τι νέα;;;

Τίποτα...Έκανα χοριακη κ δεν έδειξε κάτι.Ακόμα να αδιαθετησω...Σ  ευχαριστώ πολυ γ το ενδιαφέρον!!!Να σαι καλ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Τίποτα...Έκανα χοριακη κ δεν έδειξε κάτι.Ακόμα να αδιαθετησω...Σ  ευχαριστώ πολυ γ το ενδιαφέρον!!!Να σαι καλ???

Μην απογοητεύεσαι γλυκούλα μου...να δεις που τον επόμενο μήνα θα σκάσει το ευχάριστο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Μην απογοητεύεσαι γλυκούλα μου...να δεις που τον επόμενο μήνα θα σκάσει το ευχάριστο!!!

Μακάρι κοπέλα μου αν κ εχω αρχίσει να μην το πιστεύω πια οσο άλλοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2016 at 4:54 ΜΜ, ο/η Mama 1 είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια Είδα 

Τι γράψατε και έχω μια απορία

Αγιατρευτοσ πόθος ένα παιδί Συμφωνώ Έχω 1 κόρη 15ετων και τώρα περιμένουμε το 2ο το Σάββατο μπαίνω πρώτα ο θεός στον 4ο

Απλα έχω μια απορία 

Η ιατρικη οκ 

 καθηγητεσ οκ

Επιστήμονες 

Ο θεός που ειναι????!

 Δεν ειδα ΚΑΜΊΑ ΣΑΣ. να λέει Εγώ το ζήτησα το έταξα Κάτι

 

 

Εγω με τον τωρινο σύντροφο Είμαστε Από τον Ιούλιο μαζι 

Καιθέλαμε ένα παιδί Αύγουστο είχα περίοδο Σεπτέμβριο όχι

ΤΟ ζητησαμε

Απο την μεγάλοχάρη και την χρυσοβαλαντου

και συγκεκριμένα όταν πήγαμε στην χρυσοβαλαντου να πάρω μήλο λάδι αγιασμό και την ζώνη Ήμουν ηδηΈγκυος 

 

Με το καλο το παιδακι σου..! Δεν ειναι παντως σωστο να κρινεις τον τροπο που καποια γυναικα προσπαθει-ελπιζει-λαχταρα ενα παιδι. Δε σημαινει οτι εσυ το ηθελες περισσοτερο η προσπαθησες περισσοτερο απο καποια που μπορει να μην πιστευει σε ταματα η μπορει να εχει αλλη θρησκεια. Ουτε σημαινει πως αυτη εχει λιγοτερες πιθανοτητες απο μια "πιστη" να γινει μανα η οτι θα ειναι λιγοτερο στοργικη, ικανη κ σωστη μητερα.. "μην κρινετε για να μην κριθειτε"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Με το καλο το παιδακι σου..! Δεν ειναι παντως σωστο να κρινεις τον τροπο που καποια γυναικα προσπαθει-ελπιζει-λαχταρα ενα παιδι. Δε σημαινει οτι εσυ το ηθελες περισσοτερο η προσπαθησες περισσοτερο απο καποια που μπορει να μην πιστευει σε ταματα η μπορει να εχει αλλη θρησκεια. Ουτε σημαινει πως αυτη εχει λιγοτερες πιθανοτητες απο μια "πιστη" να γινει μανα η οτι θα ειναι λιγοτερο στοργικη, ικανη κ σωστη μητερα.. "μην κρινετε για να μην κριθειτε"

Ουπς!! Μολις καταλαβα οτι απαντησα σε μια παμπαλαια απαντηση!!! Μα νομιζα οτι διαβαζα την τελευταια σελιδα του τοπικ..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ουπς!! Μολις καταλαβα οτι απαντησα σε μια παμπαλαια απαντηση!!! Μα νομιζα οτι διαβαζα την τελευταια σελιδα του τοπικ..!

Παρόλα αυτά καλα τα έγραψες. Η καθεμια μας ξερει μονη της που κ ποσο πιστεύει κ τι ταματα εχει κανει.Τελεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Τίποτα...Έκανα χοριακη κ δεν έδειξε κάτι.Ακόμα να αδιαθετησω...Σ  ευχαριστώ πολυ γ το ενδιαφέρον!!!Να σαι καλ???

εύχομαι όλα καλά γλυκιά μου ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η jazz είπε:

εύχομαι όλα καλά γλυκιά μου ?? 

Να εισαι καλα jazz μου.Και σε εσενα  τα καλυτερα ευχομαι!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στην ομορφη κοριτσοπαρεα!!!!! Κοριτσια σημερα εκανα μαστογραφια και αναρωτιεμαι αν εκανα χαζομαρα επειδη ακομα ειμαι στο περιμενε με πολυ εντονα συμπτωματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Cartoo_n είπε:

Καλησπερα στην ομορφη κοριτσοπαρεα!!!!! Κοριτσια σημερα εκανα μαστογραφια και αναρωτιεμαι αν εκανα χαζομαρα επειδη ακομα ειμαι στο περιμενε με πολυ εντονα συμπτωματα.....

Το τεστάκι το έκανες τελικά?Πότε δεν περιμένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Το τεστάκι το έκανες τελικά?Πότε δεν περιμένεις?

Το έκανα και βγήκε αρνητικό....αλλά είναι πάρα πάρα πολύ νωρίς. Μπορεί να φανεί κάτι μέχρι και πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση οπότε δεν το παίρνω καν στα υπόψιν. Χτες έκανα μαστογραφία και μου είπε μια κοπέλα εκεί δεν έχει τόση ραδιενέργεια αλλά για να πω την αλήθεια αγχώθηκα λίγο. Από προχτές έχω πάρα πολλά υγρά και τρελό πόνο κάτω χαμηλά στην κοιλιά λες και θα αδιαθετήσω από λεπτό σε λεπτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Cartoo_n είπε:

Το έκανα και βγήκε αρνητικό....αλλά είναι πάρα πάρα πολύ νωρίς. Μπορεί να φανεί κάτι μέχρι και πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση οπότε δεν το παίρνω καν στα υπόψιν. Χτες έκανα μαστογραφία και μου είπε μια κοπέλα εκεί δεν έχει τόση ραδιενέργεια αλλά για να πω την αλήθεια αγχώθηκα λίγο. Από προχτές έχω πάρα πολλά υγρά και τρελό πόνο κάτω χαμηλά στην κοιλιά λες και θα αδιαθετήσω από λεπτό σε λεπτό. 

Σε πόσεσ μέρες είναι να σου έρθει?Αφού είπαν ότι δεν πειράζει μην αγχώνεσαι!!!Μακάρι να είσαι εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...μολις εκανα την εγγραφη μου και ειπα να σας πω και εγω την μεγααααληηηη ιστορια μου...λοιπον παντρευτηκα το 2013 τον ιανουαριο από πριν όμως λογω πολυκυστικων είχαμε πει να  βαλουμε μπρος για μωρακι..τον ιουλιο του 2013 λοιπον μενω εγκυος μετα από αγωγη με serpafar για να κανω ωορρηξια..το αποτέλεσμα ηταν τον σεπτεμβριο να εχουμε μια παλινδρομη κυηση...από εκει και περα ακολουθησαν πολλοι γιατρι..μια εγχειρηση του αντρα μου λογω κιρσοκηλης και εμεις συνεχεια στην προσπαθεια για παιδακ..ξαναπροσπαθησαμε με serpafar και προγραμματισμένες επαφες αλλα αποτέλεσμα δεν είχαμε...αρχες του 2016 παμε σε ένα κεντρο εξωσωματικης οπου μετα από πολλες εξετασεις μας ειπαν ότι δεν βλεπουν κατι ιδιαιτερο εκτος από τις πολυκυστικες και είναι της αποψης να ξεκινήσουμε με σπερματεγχυση..κανουμε λοιπον το ιδιο καλοκαιρι δυο απανωτες σπερματεγχύσεις αποτυχημένες και οι δυο..αφήνουμε να περασει ένα τριμηνο και τον νοεμβριο του 2016 προχωράμε σε mini  εξωσωματικη χωρις ορμονες παρα μονο με seprafar παλι για κανα δυο ωαρια ακομα..η διαδικασια γινεται μεχρι τελους αλλα αποτέλεσμα παλι μηδεν..αποφασίζουμε να μαζεψουμε τα χαρτια και να παμε να περασουμε την επειτροπη για να παρουμε τα φαρμακακια και να κανουμε την κανονικη εξωσωματικη και να ξεμπερδεύουμε (ετσι νομιζαμε)...μαζεύουμε τα χαρτια περναμε την επιτροπή περνουμε την εγκριση και τον μαρτιο του 2017 ξεκιναμε για την κανονικη εξωσωματικη με τα όλα της..τελειώνουμε επιτυχως ολη την διαδικασια ,εχρι και την εμβρυομεταφορα και μετα στην αναμονη...αποτέλεσμα χωριακης ένα τεραστιο μηδεν...μας λει ο γιατρος μας ότι δεν μπορει να καταλαβει γιατι απότυγχανουμε και μας παραπεμπει να παμε σε έναν άλλο γιατρο που είναι και καθηγητης...ακνουμε το πρωτο ραντεβού μαζι του τον ιουλιο που μας περασε και αποφασίζουμε να ξεκινήσουμε νεα εξωσωματικη μαζι του τον σεπτεμβριο...ωστόσο περνανε οι μερες και ενώ ειχα αδιαθετησει τελευταια φορα  26 ιουνιου  δεν μου ηρθε περιοδος τον ιουλιο αλλα λογω ότι οι κυκλοι μου είναι καπως περίεργοι και γωρω στις32-40 μερες δεν με ανησυχησε...αρχες αυγουστου λεω δεν κανω μωρε ένα τεστ αφου το ειχα και στο σπιτι...και να που είναι θετικο..ετρεμαν τα ποδια μου δεν μπορουσα να παρω βτηλ τον αντρα μου από την τρεμουλα μου...κανουμε και χωριακη και είναι θετικη,επαναλαμβανουμε κιολας και ειχε διπλασιαστει..αλλα δεν ηταν και τεραστια όμως αλλα δεν μπορούμε να ξερουμε την ακριβης συλληψη λογω μεγαλων κυκλων..17/8  πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε σακο και μωρο και ειδαμε να παλεται η καρδουλα του αλλα δεν την ακούσαμε..υπερηχογραφηκα τοτε ημουν 6 εβδομάδων ενώ ημερολογιακα 7+3...αυριο εχω το επομενο ραντεβού μου και τρεμω σαν το ψαρι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...