Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η jazz είπε:

..  κι τα συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου.. εσύ καλού κακού πρόσεχε τα βάρη και μην κουράζεσαι πολύ. υπομονή κορίτσι μου!! περνάνε γρήγορα οι μέρες

Ολοιδια δυστυχως για εμας :mad: Θυμασαι που λεγαμε για οδοντιατρους; εγω τελικα χρειαστηκα απονευρωση και την ξεκινησα την Τριτη προχθες, περιμενω περιοδο την αλλη Τριτη που πρεπει και να παω να τελειωσω την απονευρωση! Εχω αγχωθει, λες να υπαρχει προβλημα με τα φαρμακα και την αναισθησια αν τελικα ειμαι εγκυος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Ολοιδια δυστυχως για εμας :mad: Θυμασαι που λεγαμε για οδοντιατρους; εγω τελικα χρειαστηκα απονευρωση και την ξεκινησα την Τριτη προχθες, περιμενω περιοδο την αλλη Τριτη που πρεπει και να παω να τελειωσω την απονευρωση! Εχω αγχωθει, λες να υπαρχει προβλημα με τα φαρμακα και την αναισθησια αν τελικα ειμαι εγκυος; 

το αποκλείω! ακόμα και με λίγες μέρες καθυστέρηση το εμβρυάκι είναι διαιρεμένα κύταρα! δεν μπορείς να το βλάψεις. αν χρειαστείς και λιγη αντιβίωση ενημερώνεις για πιθανότητα εγκυμοσύνης και σου δίνουν συμβατή.

 αχ μακάρι να μας έχεις ευχάριστα Τετάρτη - Πέμπτη!!!!:):cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η jazz είπε:

το αποκλείω! ακόμα και με λίγες μέρες καθυστέρηση το εμβρυάκι είναι διαιρεμένα κύταρα! δεν μπορείς να το βλάψεις. αν χρειαστείς και λιγη αντιβίωση ενημερώνεις για πιθανότητα εγκυμοσύνης και σου δίνουν συμβατή.

 αχ μακάρι να μας έχεις ευχάριστα Τετάρτη - Πέμπτη!!!!:):cheer:

Αχ δεν ξερεις πως με ανακουφισες! Σευχαριστω παρα πολυ! Κιεγω το ελπιζω! Για ολες μας! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορω να ειμαι σιγουρη αλλα συμφωνα με τους 3 τελευταιους κυκλους μου ναι! Τωρα τι να σου πω! Κανονικα εχω 28-29 ημερων και τους 3 τελευταιους μηνες ειχα 30,33 και 33! Ειχα επαφη την 14η, μετα λογω πονοδοντου απειχα λιγο και μετα 18η,19η και 20η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τότε είναι πιθανόν πολύ!!Αν μετά την 20η μέρα που ρθες σε επαφή+14 μέρες δεν έχεις τπτ τότε κάνε κατευθείαν τεστ!Πότε πέφτει ημερομηνιακά αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 εγω οταν είχα μείνει είχα επαφή μόνο 11η και 14η μέρα!! μετά το υπολόγισα τότε δεν μετρούσα :).. οπότε ο΄λα είναι ποθανά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Τότε είναι πιθανόν πολύ!!Αν μετά την 20η μέρα που ρθες σε επαφή+14 μέρες δεν έχεις τπτ τότε κάνε κατευθείαν τεστ!Πότε πέφτει ημερομηνιακά αυτό?

Την Τεταρτη, σε 6 ημερες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η jazz είπε:

 εγω οταν είχα μείνει είχα επαφή μόνο 11η και 14η μέρα!! μετά το υπολόγισα τότε δεν μετρούσα :).. οπότε ο΄λα είναι ποθανά!!!!

Τι κυκλο ειχες εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Αρα ειχες ωορρηξια την 16! Wow! Εμεινε απο την 14η μερα μεχρι την 16 που γονιμοποιηθηκε; :shock: Good job! :) 

τι να σου πω μαλλον 14η.. και 16 μέρες μετά μου ερχεται περίοδος. ακόμα και στις σπερματεγχύσεις που έκανα pregnyl 12η  και 14η την σπερματέγχυση μετά από 16 μέρες έκανε την εμφάνιση της...  μάλλον έχω μεγαλύτερο το 2ο μισό του κύκλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η jazz είπε:

τι να σου πω μαλλον 14η.. και 16 μέρες μετά μου ερχεται περίοδος. ακόμα και στις σπερματεγχύσεις που έκανα pregnyl 12η  και 14η την σπερματέγχυση μετά από 16 μέρες έκανε την εμφάνιση της...  μάλλον έχω μεγαλύτερο το 2ο μισό του κύκλου.

Δηλαδη;Κανεις ωορρηξια πιο νωρις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Δηλαδη;Κανεις ωορρηξια πιο νωρις; 

14η - 16η.. 100% σίγουρη δεν είμαι σε κάθε κύκλο. τώρα θα πάρω πάλι τα hometest

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αυτό το μήνα είμαι ήδη στην 19η μέρα και ως χθες δεν είχα θετικό hometest..Βέβαια και άλλη φορά έχει γίνει αυτό και έκανα ωορρηξία 19η προς 20η αλλά λίγο σπάσιμο νεύρων.Από την άλλη καλύτερα που άρησε λίγο γιατί μεσοβδόμαδα είμαστε πτώματα για προσπάθεια:P:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα ειχες ωορρηΕμεινε απο την 14η μερα μεχρι την 16 που γονιμοποιηθηκε; :shock: 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η jazz είπε:

14η - 16η.. 100% σίγουρη δεν είμαι σε κάθε κύκλο. τώρα θα πάρω πάλι τα hometest

Εγω ξερω οτι ωορρηξια κανουμε παντα 14μερες πριν την περιοδο! Γιαυτο σου λεω για 16η! Βοηθανε τα τεστακια η αληθεια ειναι! Εγω τα σκ δουλευω service σε ενα εστιατοριο και δεν ειναι πολυ ευκολο να μην κουραζομαι και να μην σηκωνω βαρη μεχρι να μαθω αν ειμαι οντως εγκυος!  :roll: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Εγώ αυτό το μήνα είμαι ήδη στην 19η μέρα και ως χθες δεν είχα θετικό hometest..Βέβαια και άλλη φορά έχει γίνει αυτό και έκανα ωορρηξία 19η προς 20η αλλά λίγο σπάσιμο νεύρων.Από την άλλη καλύτερα που άρησε λίγο γιατί μεσοβδόμαδα είμαστε πτώματα για προσπάθεια:P:x

Καλο ειναι να κανεις μεχρι αργα στον κυκλο σου, ποτε δεν ξερεις ποσο μπορει να αργησει! Ποσες μερες ειναι ο κυκλος σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Καλο ειναι να κανεις μεχρι αργα στον κυκλο σου, ποτε δεν ξερεις ποσο μπορει να αργησει! Ποσες μερες ειναι ο κυκλος σου; 

Και επισης οταν φτανεις κοντα στην πιθανη μερα ωορρηξιας μπορεις να κανεις καθε οχτω ωρες τεστακι για να εισαι σιγουρη που δεν θα χασεις το θετικο αποτελεσμα! Και βεβαια ανεξαρτητα απο τα τεστ να συνεχιζετε επαφες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η deskar είπε:

κανονικά είναι 28 αλλά έχει πάει και ως 33 μέρες!!Κοίτα και την άλλη φορά με μία επαφή όλο το μήνα έτυχε και έγινε ότι έγινε!!

Ησουν τυχερη την αλλη φορα και την πετυχες μπαμ! :) Το κυριοτερο κοριτσια ειναι να μην αγχωνομαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Ησουν τυχερη την αλλη φορα και την πετυχες μπαμ! :) Το κυριοτερο κοριτσια ειναι να μην αγχωνομαστε! 

Αρα ειναι πιθανο να κανεις και την 20η μερα ωορρηξια! Συνεχισε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2017 at 5:00 ΜΜ, ο/η Mariapretty είπε:

Καλώς ήρθες Μαρακι θα έρθει και το μπεμπέ και εμείς στην προσπάθεια είμαστε. Εγώ αυυο το μηνα ξεκίνησα τα χάπια κλομιφεν. Τα έχεις ακουστά μήπως; 

 Kαλησπερα !!! Εγώ t4 των 75 παίρνω για το θυρεοειδή...τα κλομιφεν ακουστά τα έχω.. Αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

 Kαλησπερα !!! Εγώ t4 των 75 παίρνω για το θυρεοειδή...τα κλομιφεν ακουστά τα έχω.. Αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?Ελπιζω να χουμε θετικες εξελιξες και αποτελεσματα εχω χθες επισκεφθηκα καινουργιο εξωσωματικο και αιματολογο μου μιλησε για προωρη γηρανση ωοθηκων που ελπιζω να μην συνεβει,αιματολογος μου εδωσε εξετασεις υποπληθυσμοι λεμφοκυτταρων αντισωματα Abs αντιφωσφολιπιδιων IGG ταχυτητα καθιζησεως ερυθρων συμπληρωμα C3 βιταμινη 25 OH D3 Γλυκιζιομενη συμπληρωμα C4 CRP ... Μου εδωσε filucine και Neurobion για να ριξουμε την ομοκυστεινη τι εχει κανει καμια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Τελικά ναι η ωορρηξία έγινε χθες χιχι!!οπότε τη πιάσαμε να δούμε τώρα τι θα γίνει εως 12/05 θα ξέρουμε..karen στα 30α σου πρόωρη γήρανση μου ακούγεται εξωπραγματικό,δε το νομίζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Τελικά ναι η ωορρηξία έγινε χθες χιχι!!οπότε τη πιάσαμε να δούμε τώρα τι θα γίνει εως 12/05 θα ξέρουμε..karen στα 30α σου πρόωρη γήρανση μου ακούγεται εξωπραγματικό,δε το νομίζω!!!

Τελεια! Ελπιζω να το πετυχατε το σπορακι σας! :):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...