Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η jazz είπε:

κι εγω κορίτσια πέρυσι πήγα οδοντίατρο για καθαρισμό και μια επίστρωση που κάνω κάθε χρόνο σε ςνα απονευρωμενο δόντι. Μετα Απο 2 μέρες θετικό τεστ! Ο γυναικολόγος μου είπε τότε να μην ανυσηχω γιατι ειναι πολύ νωρίς και αυτο που πειράζει γενικά είναι η αδρεναλίνη που έχουν οι αναισθητικές ενέσεις.

Αρα στην αρχη της εγκυμοσυνης δεν μπορει να βλαχει το εμβρυο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο την δικη μου εμπειρια οχι! Όπως λέμε κι εμείς είναι τόσο σπορακια στην αρχή. Τις μέρες δηλ που ακόμα δεν ξερομε και μόλις διαπιστώνουμε την κύηση. Βέβαια ρωτάμε πάντα τον γιατρό. Και τον γυναικολόγο και τον οδοντίατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nous είπε:

 :? Μηπως αγχωνεσαι πολυ; Γιατι εχω ακουσει οτι ειναι ανασταλτικος παραγοντας! Βεβαια θα μου πεις και πως να μην αγχωνεσαι..

Κοιτα εχω περάσει πολλα μεσα σε αυτα τα χρονια..αλλα εχω περάσει και φάση που δεν το σκέφτομαι καν..οπως πέρυσι που ενα οχτάμηνο ασχολιόμουν μονο με τον επικείμενο γαμο μας..οποτε ημουν χαλαρη..αρα δεν ξέρω τι φταίει..αλλα που θα παει..καποια στιγμή θα έρθει..Αχ μωρε εσυ εισαι μωρούλι!!!αχχαχαχ..Αντε κοριτσια μου..ήδη το 17 εχει μπει με τις καλύτερες προδιαγραφές..και το πιστευω ακράδαντα πως μεχρι να φυγει θα τα χουμε καταφέρει ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοιτα εχω περάσει πολλα μεσα σε αυτα τα χρονια..αλλα εχω περάσει και φάση που δεν το σκέφτομαι καν..οπως πέρυσι που ενα οχτάμηνο ασχολιόμουν μονο με τον επικείμενο γαμο μας..οποτε ημουν χαλαρη..αρα δεν ξέρω τι φταίει..αλλα που θα παει..καποια στιγμή θα έρθει..Αχ μωρε εσυ εισαι μωρούλι!!!αχχαχαχ..Αντε κοριτσια μου..ήδη το 17 εχει μπει με τις καλύτερες προδιαγραφές..και το πιστευω ακράδαντα πως μεχρι να φυγει θα τα χουμε καταφέρει ολες!!!

Ο,τι ειναι γραφτο να γινει θα βρει το δρομο του! Οποτε το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ειμαστε αισιοδοξες, χαλαρες και να μην ξεχναμε να κανουμε πραγματα για τον εαυτο μας και τη σχεση μας που ειναι τα σημαντικοτερα πραγματα που εχουμε! :x Αντε και να φουσκωνουν οι κοιλιτσες σιγα σιγα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η jazz είπε:

απο την δικη μου εμπειρια οχι! Όπως λέμε κι εμείς είναι τόσο σπορακια στην αρχή. Τις μέρες δηλ που ακόμα δεν ξερομε και μόλις διαπιστώνουμε την κύηση. Βέβαια ρωτάμε πάντα τον γιατρό. Και τον γυναικολόγο και τον οδοντίατρο..

Σ'ευχαριστω πολυ, δεν ειχα ιδεα! Το συζηταω βεβαια οπως ειπες και με τους γιατρους! Αυριο εχω ραντεβου με τον οδοντιατρο! Τρεμω λιγο γιατι πριν λιγο καιρο ειχα μια ασχημη εμπειρια που με ταλαιπωρησε και με ταλαιπωρει ακομα! Αλλα θελω να τελειωνω για να παιρνουν αλλα μετα σειρα! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Με το καλό σας εύχομαι σε όλες το καλύτερο!!το αξίζουμε!Χαίρομαι τόσο που σας διάβασα μου δίνετε πολύ κουράγιο..είναι κάποιες μέρες δύσκολες μόνο..Αυτό είναι..Κάποιες μέρες που θυμάμαι και στενοχωριέμαι..Θα περάσει..Σήμερα ήδη είμαι καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!Με το καλό σας εύχομαι σε όλες το καλύτερο!!το αξίζουμε!Χαίρομαι τόσο που σας διάβασα μου δίνετε πολύ κουράγιο..είναι κάποιες μέρες δύσκολες μόνο..Αυτό είναι..Κάποιες μέρες που θυμάμαι και στενοχωριέμαι..Θα περάσει..Σήμερα ήδη είμαι καλύτερα..

Μπραβο κοπελα μου!!πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!καλε ολες τα ίδια περνάμε!!και γω δεν ειμαι στα καλυτερα μου..αλλα ολα περνάνε ματια μου!!ολα!αρκει να χουμε την υγεια μας!!καλημεεεεεεραααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nous είπε:

Ο,τι ειναι γραφτο να γινει θα βρει το δρομο του! Οποτε το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ειμαστε αισιοδοξες, χαλαρες και να μην ξεχναμε να κανουμε πραγματα για τον εαυτο μας και τη σχεση μας που ειναι τα σημαντικοτερα πραγματα που εχουμε! :x Αντε και να φουσκωνουν οι κοιλιτσες σιγα σιγα! 

Ετσι..εμεις μονο αυτο μπορουμε να κανουμε..να σκεφτόμαστε θετικά..να προσευχόμαστε και να φροντίζουμε τον εαυτό μας και τον σύντροφο μας..και ολα θα γινουν οπως πρεπει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2017 at 8:05 ΜΜ, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!!

Με λένε Μαρία , είμαι 32 χρονών και ο άνδρας μου 40. Είμαστε παντρεμένοι 1μιση χρόνο και έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για μωράκι. Λίγο πριν το γάμο διαγνώστηκα με υποκλινικο υποθυροειδισμό στις 11 μονάδες. Ευτυχώς δεν έχει επηρεάσει την ωορρηξία μου παρότι για να μπορέσω να συλλάβω πρέπει οι τιμες του να είναι κάτω από 2 μισή. Τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις το Δεκέμβρη ήταν 0.33 ευτυχώς. Βέβαια ο κύκλος μου δεν είναι και τόσο σταθερός και κυμαίνεται μεταξύ 26 ημερών μέχρι 31 ημερών. Έχω κάνει κολπικό υπερηχογράφημα και έχω κανονικα ωορρηξία. Δεν πετυχαίνουμε πάντα με τον αντρουλη μου τις γονιμες μερες γιατί ολο και κάτι τυχαίνει αλλά ευελπιστώ αυτό το μήνα να είμαστε μεσα.. 

Καλώς ήρθες Μαρακι θα έρθει και το μπεμπέ και εμείς στην προσπάθεια είμαστε. Εγώ αυυο το μηνα ξεκίνησα τα χάπια κλομιφεν. Τα έχεις ακουστά μήπως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2017 at 5:11 ΜΜ, ο/η deskar είπε:

Μετά από μία άτυχη εγκυμοσύνη μετά από 4 μήνες άρχισα προσπάθειες.Τώρα θα είναι ο 3ος μήνας προσπάθειας με χρήση των hometest και με έχει πάρει από κάτω στο ότι δε θα τα καταφέρω να μείνω..Ίσως φταίει και αυτό που πέρασα μου άφησε μία πικρία και μια ψυχολογική αναπηρία ότι έχω κάποιο θέμα..Τι να πω..Να φανταστείτε την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος έγινε εντελώς τυχαία και χωρίς να το περιμένουμε..Τώρα με έχει πιάσει λίγο αυτός ο αρνητισμος..

Καλησπερα deskar!κ εγω ειμαι στα 35 κ προσπαθουμε απο τον Σεπτεμβριο. Τον Νοεμβριο ειχα βιοχημικη κ απο τοτε τπτ! Κ οσο το σκεφτομαι, τοσο στενοχωριέμαι και αγχωνομαι. Κ σημερα ηρθε παλι η ακατανομαστη και οι μηνες περνανε και με ριχνει κ αλλο αυτη η κατασταση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎21‎/‎4‎/‎2017 at 7:26 ΜΜ, ο/η glykoula είπε:

Καλησπερα deskar!κ εγω ειμαι στα 35 κ προσπαθουμε απο τον Σεπτεμβριο. Τον Νοεμβριο ειχα βιοχημικη κ απο τοτε τπτ! Κ οσο το σκεφτομαι, τοσο στενοχωριέμαι και αγχωνομαι. Κ σημερα ηρθε παλι η ακατανομαστη και οι μηνες περνανε και με ριχνει κ αλλο αυτη η κατασταση! 

κορίτσια καλημέρα! Πήγα τελικά στην αιματολόγο (Λευκού) και μου έγραψε να κάνω ένα αρκετά μεγάλο πακέτο εξετάσεων και κάποιες για τον άντρα μου. Αποτελέσματα σε 10-15 μέρες. Παρόλο που είχα φυσική σύλληψη πέρυσι θα ψάξουμε θρομβοφιλια, αυτοανοασα κλπ.. Κανονικά όλες αυτέςτις εξετάσεις τις προτείνουν μετά απο 2-3 αποβολες αλλά είναι λίγο παράλογο να σου λένε κάτσε να αποβάλλεις 3φορες και μετά θα το ψάξουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎21‎/‎4‎/‎2017 at 7:26 ΜΜ, ο/η glykoula είπε:

Καλησπερα deskar!κ εγω ειμαι στα 35 κ προσπαθουμε απο τον Σεπτεμβριο. Τον Νοεμβριο ειχα βιοχημικη κ απο τοτε τπτ! Κ οσο το σκεφτομαι, τοσο στενοχωριέμαι και αγχωνομαι. Κ σημερα ηρθε παλι η ακατανομαστη και οι μηνες περνανε και με ριχνει κ αλλο αυτη η κατασταση! 

κορίτσια καλημέρα! Πήγα τελικά στην αιματολόγο (Λευκού) και μου έγραψε να κάνω ένα αρκετά μεγάλο πακέτο εξετάσεων και κάποιες για τον άντρα μου. Αποτελέσματα σε 10-15 μέρες. Παρόλο που είχα φυσική σύλληψη πέρυσι θα ψάξουμε θρομβοφιλια, αυτοανοασα κλπ.. Κανονικά όλες αυτέςτις εξετάσεις τις προτείνουν μετά απο 2-3 αποβολες αλλά είναι λίγο παράλογο να σου λένε κάτσε να αποβάλλεις 3φορες και μετά θα το ψάξουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για αυτές τις εξετάσεις πήγες απευθείας σε αιματολόγο ή σε συνδυασμό με το γυναικολόγο σου?Τις καλύπτει η ασφάλεια ή πρέπει να πληρώσεις τα πάντα εσύ?για τι κόστος μιλάμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

κορίτσια καλημέρα! Πήγα τελικά στην αιματολόγο (Λευκού) και μου έγραψε να κάνω ένα αρκετά μεγάλο πακέτο εξετάσεων και κάποιες για τον άντρα μου. Αποτελέσματα σε 10-15 μέρες. Παρόλο που είχα φυσική σύλληψη πέρυσι θα ψάξουμε θρομβοφιλια, αυτοανοασα κλπ.. Κανονικά όλες αυτέςτις εξετάσεις τις προτείνουν μετά απο 2-3 αποβολες αλλά είναι λίγο παράλογο να σου λένε κάτσε να αποβάλλεις 3φορες και μετά θα το ψάξουμε....

Σου εύχομαι πάντως από τη καρδιά μου όλα να είναι καλά!!Και να σου φύγει η κάθε αμφιβολία και απλά να σου έτυχε η στραβή..Κορίτσια δε ξέρετε πόσο πολύ με βοηθάει που σας διαβάζω ή που μιλάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα στην αιματολόγο με δική μου πρωτοβουλία καθώς περίμενα και αποτελέσματα από την 2η σπερματέγχυση (απέτυχε). ο γυναικολόγος περυσι μετά την παλίνδρομη με συμβούλεψε να μην το ψάξω. αλλά και λόγω ηλικίας δεν θέλω να ριψοκινδυνέψω άλλη αποβολή αν μπορώ να διορθώσω κάτι. επίσης πήγα γιατί πριν την εξωσωματική που σκέφτομαι κατά τον Αυγουστο θέλω να έχω απαντήσεις. για το κόστος τώρα, κάποιες δεν γράφονται και είναι ακριβές! σύνολο όλες 220ε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

κορίτσια καλημέρα! Πήγα τελικά στην αιματολόγο (Λευκού) και μου έγραψε να κάνω ένα αρκετά μεγάλο πακέτο εξετάσεων και κάποιες για τον άντρα μου. Αποτελέσματα σε 10-15 μέρες. Παρόλο που είχα φυσική σύλληψη πέρυσι θα ψάξουμε θρομβοφιλια, αυτοανοασα κλπ.. Κανονικά όλες αυτέςτις εξετάσεις τις προτείνουν μετά απο 2-3 αποβολες αλλά είναι λίγο παράλογο να σου λένε κάτσε να αποβάλλεις 3φορες και μετά θα το ψάξουμε....

Ειναι δυνατον εφοσον ειχες καταφερει φυσικη συλληψη τωρα να εχει προκυψει κατι καινουριο; Ευχομαι κιεγω να πανε ολα καλα και να μην ειναι κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Σου εύχομαι πάντως από τη καρδιά μου όλα να είναι καλά!!Και να σου φύγει η κάθε αμφιβολία και απλά να σου έτυχε η στραβή..Κορίτσια δε ξέρετε πόσο πολύ με βοηθάει που σας διαβάζω ή που μιλάμε!

ευχαριστώ πολύ!! κι εσύ εύχομαι να μείνεις γρήγορα εγκυούλα και να αφήσεις τις παλιές καταστάσεις πισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! 6 μερες ακομα για περιοδο και η αγωνια κορυφωνεται! :roll: Τις τελευταιες τρεις μερες εχω πολυ μικρους πονοκεφαλους και τις τελευταιες δυο τα βραδια οταν ετρωγα με επιανε μια ελαφρια αναγουλα! Και επισης κατι ηπια πονακια χαμηλα στην κοιλια! Για να δουμε.. εσεις σε ποσες μερες -δεν- περιμενετε περιοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Ειναι δυνατον εφοσον ειχες καταφερει φυσικη συλληψη τωρα να εχει προκυψει κατι καινουριο; Ευχομαι κιεγω να πανε ολα καλα και να μην ειναι κατι!

τι να σου πω Nous, μπορεί λέει κάποιο αυτοάνοσο να εμποδίζει την εμφύτευση. η αλήθεια είναι οτι παίρνοντας λεπτομερέστατα το ιστορικό το δικό μου και των συγγενών 1ου βαθμού όσο μπορώ να ξέρω έχει πραγματάκια για ψάξιμο! πχ πριν χρόνια είχαν πέσει τ μαλλία μου σε ένα σημείο. μιλάμε για τρύπα!αλλωπεκεία λέγεται και θεωρείται αυτοάνοσο. δεν το ήξερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η jazz είπε:

τι να σου πω Nous, μπορεί λέει κάποιο αυτοάνοσο να εμποδίζει την εμφύτευση. η αλήθεια είναι οτι παίρνοντας λεπτομερέστατα το ιστορικό το δικό μου και των συγγενών 1ου βαθμού όσο μπορώ να ξέρω έχει πραγματάκια για ψάξιμο! πχ πριν χρόνια είχαν πέσει τ μαλλία μου σε ένα σημείο. μιλάμε για τρύπα!αλλωπεκεία λέγεται και θεωρείται αυτοάνοσο. δεν το ήξερα..

Καταλαβα! Ο,τι και να ειναι θα το αντιμετωπισετε! Καλα κανεις που ειπες να το τσεκαρεις, γιατι να χανεις καιρο; Καλη επιτυχια και το κεφαλι ψηλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η deskar είπε:

220 ευρω καλά είναι άμα περιλαμβάνει και θρομβοφιλία κιόλας.

καλά είναι λες ε? χαχαχα μπροστά στην πιθανότητα της εξωσωματικής ψίχουλα...

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Καταλαβα! Ο,τι και να ειναι θα το αντιμετωπισετε! Καλα κανεις που ειπες να το τσεκαρεις, γιατι να χανεις καιρο; Καλη επιτυχια και το κεφαλι ψηλα! :)

:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Καλημερα κοριτσια! 6 μερες ακομα για περιοδο και η αγωνια κορυφωνεται! :roll: Τις τελευταιες τρεις μερες εχω πολυ μικρους πονοκεφαλους και τις τελευταιες δυο τα βραδια οταν ετρωγα με επιανε μια ελαφρια αναγουλα! Και επισης κατι ηπια πονακια χαμηλα στην κοιλια! Για να δουμε.. εσεις σε ποσες μερες -δεν- περιμενετε περιοδο;

..  κι τα συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου.. εσύ καλού κακού πρόσεχε τα βάρη και μην κουράζεσαι πολύ. υπομονή κορίτσι μου!! περνάνε γρήγορα οι μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...