Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Geozak καλή μου πως σου ξεκίνησε θεραπεία χωρίς να σ πει να κάνεις ορμονολογικο ελεγχο;Ζητά δεύτερη γνωμη επειγόντως πριν μπεις στην ίδια διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

πιο αρνητικη χοριακη δεν γινοταν....0,1 δυστυχως........αντε να βρω το τροπο να αποβαλω το αγχος μηπως κ τα καταφερω.....πολυ απογοητευση..........μα πολυ

Λυπαμαι πολυ..και οι απογοητεύσεις πλεον εχουν γίνει η καθημερινότητα μας,αλλα δεν πρεπει να το βάζουμε κάτω..κλάψε αν σου έρθει..αλλα ανασηκώσε τα μανίκια και παμε παλι δυνατά!!!κανε τις εξετασουλες που δεν εχεις κανει και προσπαθησε να φτιάξεις την ψυχολογία σου..Εγω εχω βρει μια διέξοδο τον τελευταίο καιρό στον Θεο..προσεύχομαι και νιώθω να γαληνευω..νιώθω πως με το άγχος μου,κανω κακό στον εαυτό μου εδω και καιρό..και πρεπει να το σταματήσω..ολες μας πιστευω φθείρουμε τους εαυτούς μας με το άγχος..παρε μια αγκαλίτσα απο μενα και να ξερεις ολα περνάνε!!την υγεια μας να εχουμε και ολα θα έρθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2017 at 4:35 ΜΜ, ο/η Joy1988 είπε:

Γεια σου ελπίδα με τα ωραία σου.. δώσε μας κουράγιο κ μπεμπεδοσκονη γιατί δεν το γλυτωνω το ψυχιατρείο..σημερα μου ηρθε περιοδος.. και πόνεσα πηρα το panadol μου ομως κ ειμαι καλυτερα.. αν κ προσπάθησα αυτο το μηνα στις γόνιμες τιποτα δεν έγινε παλι.. είχα βέβαια κ μετακόμιση όποτε κουράστηκα κιόλας αλλα δεν παίζει ρόλο αυτο.. αν θέλει να έρθει τιποτα δεν το σταματά.. προχθές με έπιασαν κάτι κλάματα προκαταβολικά .. ήξερα ότι θα μου έρθει μαλλον.. τι να πω... μετα το Πάσχα λεω να ξαναπάω γιατρό να κανω σπερματέγχυση!

 

 

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου,  είναι δύσκολο όλο αυτό λές εκεί που προσπαθείς με χίλιους τρόπους και μετά αναρωτιέσαι τι στο καλό έγινε ? Αφού ήρθα στις γόνιμες μέρες τι έφταιξε.. ? Θα συνιστούσα πριν πας για σπερματεγχυση να κάνατε εξετάσεις.. Μην πάνε άδικα και τα λεφτά.. Εάν δεν είναι κάποιο πρόβλημα τότε βουρ στο ψητό ( από τυφλομηγες μέχρι σπερματεγχυση) 

Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι π τυχερός σου και να έρθει το σπορακι σας... 

Σας στέλνω όλη την μπεμπεδοσκονη μου...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:
στις On 24/3/2017 at 4:35 ΜΜ, ο/η Joy1988 είπε:

Γεια σου ελπίδα με τα ωραία σου.. δώσε μας κουράγιο κ μπεμπεδοσκονη γιατί δεν το γλυτωνω το ψυχιατρείο..σημερα μου ηρθε περιοδος.. και πόνεσα πηρα το panadol μου ομως κ ειμαι καλυτερα.. αν κ προσπάθησα αυτο το μηνα στις γόνιμες τιποτα δεν έγινε παλι.. είχα βέβαια κ μετακόμιση όποτε κουράστηκα κιόλας αλλα δεν παίζει ρόλο αυτο.. αν θέλει να έρθει τιποτα δεν το σταματά.. προχθές με έπιασαν κάτι κλάματα προκαταβολικά .. ήξερα ότι θα μου έρθει μαλλον.. τι να πω... μετα το Πάσχα λεω να ξαναπάω γιατρό να κανω σπερματέγχυση!

 

 

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου,  είναι δύσκολο όλο αυτό λές εκεί που προσπαθείς με χίλιους τρόπους και μετά αναρωτιέσαι τι στο καλό έγινε ? Αφού ήρθα στις γόνιμες μέρες τι έφταιξε.. ? Θα συνιστούσα πριν πας για σπερματεγχυση να κάνατε εξετάσεις.. Μην πάνε άδικα και τα λεφτά.. Εάν δεν είναι κάποιο πρόβλημα τότε βουρ στο ψητό ( από τυφλομηγες μέχρι σπερματεγχυση) 

Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι π τυχερός σου και να έρθει το σπορακι σας... 

Σας στέλνω όλη την μπεμπεδοσκονη μου...  

Απο εξετάσεις αλλο τιποτα... μακάρι αυτός ο μήνας να ειναι τυχερός κ να γελάσει λιγο το χειλάκι μας ... ευχαριστώ για την μπεμπεδοσκονη κοριτσι μου!! Εύχομαι απο τα βάθη της ψυχής μου να πιάσει... να έχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!  ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2017 at 8:47 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εγω δεν εχω κανει έλεγχο θρομβοφιλιας..(το ειχα συζητήσει με τον γυναικολογο μου και μου ειχε πει οτι θα το κοιτάξουμε οταν μείνω έγκυος,γιατι αν εχω καποια μορφή που βγαινει στην εγκυμοσυνη-οπως η αδερφή μου- τωρα δεν θα φαίνεται)..επισης ανασολογο δεν εχω επισκεφθεί..αυτες τις δυο ειδικότητες θελω να δω..αιματολογο και ανοσολογο..τι ειναι τα ΑΝΑ που ειναι ανεβασμένα??

εχουμε κανει ορμονολογικές,σπερμοδιαγραμμα,καλλιέργειες και οι δυο και σαλπιγγογραφια..δεν υπαρχει κατι.Ο γιατρός μου ειχε πει πως ισως πρεπει να κοιτάξουμε την πιθανότητα ενδομητριωσης(λόγο του οτι εχω πονο στην περίοδο,αλλα και στην επαφή..αλλα οχι συνέχεια..) με ειχε στείλει και είχαν κανει μια αιματολογική σχετικά με αυτο,η οποία όμως μου ειχε πει οτι αν δεν εχεις καποια εκτεταμένη βλάβη δεν δειχνει(εμενα έδειξε φυσιολογική).. ο μόνος έγκυρος τρόπος να γίνει διάγνωση ειναι λαπαροσκοπικά..

Ναι, κι γω εχω πόνο αλλα οχι πάντα κ αυτο με ψυλιαζει ότι μπορει κάτι να εχω αλλα ξερω ότι μονο λαπαροσκοπικά γίνεται όντως.. τα ΑΝΑ ειναι έλεγχος για αυτοάνοσα νοσήματα.. αυτους τους γιατρούς πρέπει να επισκεφτούμε νομίζω.. μήπως κ μας πουν κάτι παραπάνω.. τι να πω... ας ελπίσουμε να έρθει σύντομα το θαύμα κ σε μας κοριτσι μου.. ο θεός ειναι μεγάλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Ναι, κι γω εχω πόνο αλλα οχι πάντα κ αυτο με ψυλιαζει ότι μπορει κάτι να εχω αλλα ξερω ότι μονο λαπαροσκοπικά γίνεται όντως.. τα ΑΝΑ ειναι έλεγχος για αυτοάνοσα νοσήματα.. αυτους τους γιατρούς πρέπει να επισκεφτούμε νομίζω.. μήπως κ μας πουν κάτι παραπάνω.. τι να πω... ας ελπίσουμε να έρθει σύντομα το θαύμα κ σε μας κοριτσι μου.. ο θεός ειναι μεγάλος.. 

Θα κανουμε και αυτες τις εξετάσεις μας και με την βοήθεια του θεού ολα θα γινουν!!!να μας εχει καλα..και σιγουρα θα τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2017 at 10:32 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Λυπαμαι πολυ..και οι απογοητεύσεις πλεον εχουν γίνει η καθημερινότητα μας,αλλα δεν πρεπει να το βάζουμε κάτω..κλάψε αν σου έρθει..αλλα ανασηκώσε τα μανίκια και παμε παλι δυνατά!!!κανε τις εξετασουλες που δεν εχεις κανει και προσπαθησε να φτιάξεις την ψυχολογία σου..Εγω εχω βρει μια διέξοδο τον τελευταίο καιρό στον Θεο..προσεύχομαι και νιώθω να γαληνευω..νιώθω πως με το άγχος μου,κανω κακό στον εαυτό μου εδω και καιρό..και πρεπει να το σταματήσω..ολες μας πιστευω φθείρουμε τους εαυτούς μας με το άγχος..παρε μια αγκαλίτσα απο μενα και να ξερεις ολα περνάνε!!την υγεια μας να εχουμε και ολα θα έρθουν!!!

Κορίτσια ειμαι πολυ άπογοητευμενη με αυτο που μου συμβαίνει .. σκεφτομαι μηπως φταίνε τα ωάρια μου .. μαλλον δε κάνω καλα Ωάρια για να φεύγει τόσο νωρις .. εσείς γνωρίζετε κοπέλες ετσι κοντά στην ηλικία των 30 να τους συμβαίνει αυτο ; να έχουν αυξημένη fsh κτλ ; πρέπει να κάνω εξετάσεις να δω αυτές τις ορμόνες αλλα με τρομάζουν τόσο πολυ ? Άκουσα αν δε βγουνε καλές αυτές μετα μονο με δανεικά ωάρια κανεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσι μου μη διαβάζεις ένα σωρο ανοησίες. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Άσε που ακόμη δ ξέρεις τι φταίει. Ίσως ο οργανισμός σου να μην ήταν έτοιμος. Είσαι σίγουρη πως τελείωσαν όλα? Ειδες αιμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια ειμαι πολυ άπογοητευμενη με αυτο που μου συμβαίνει .. σκεφτομαι μηπως φταίνε τα ωάρια μου .. μαλλον δε κάνω καλα Ωάρια για να φεύγει τόσο νωρις .. εσείς γνωρίζετε κοπέλες ετσι κοντά στην ηλικία των 30 να τους συμβαίνει αυτο ; να έχουν αυξημένη fsh κτλ ; πρέπει να κάνω εξετάσεις να δω αυτές τις ορμόνες αλλα με τρομάζουν τόσο πολυ ? Άκουσα αν δε βγουνε καλές αυτές μετα μονο με δανεικά ωάρια κανεις 

Βρε κοπελα μου αν ειναι δυνατόν!!θα με κανεις να τραβάω τα μαλλιά μου!!!καταρχας για να γινεται σύλληψη τα ωάρια σου ειναι μια χαρα!!!δεν ξερεις τι μπορει να φταιει..π.χ μπορει να ηταν χρωμοσωμικη ανωμαλία..θα κάνετε εξετάσεις με τον γιατρό σου και ολα θα ναι καλα,θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Βρε κορίτσι μου μη διαβάζεις ένα σωρο ανοησίες. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Άσε που ακόμη δ ξέρεις τι φταίει. Ίσως ο οργανισμός σου να μην ήταν έτοιμος. Είσαι σίγουρη πως τελείωσαν όλα? Ειδες αιμα?

Εχθές ειχα κάτι κοιλιδες αίματος στο σκούπισμα 2 φορές μετα γίνανε καφε παλι μονο στο σκούπισμα και σημερα τιποτα .. τι να πω μαλλον ητανε η αποβολή και επειδή ειναι νωρις δε βγήκε πολυ αίμα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den simainei apovoli ayto!!!! Kanonika mexri na pas sto giatro prepei na ksekourazesai. Na min perpatas, na min kaneis douleies, na min sikwneis vari. Ayrio den einai na kaneis xoriaki?? Na eisai ksapla oso boreis mexri na deis ti ginetai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τωρα πήγα για κατούρημα Σορρυ κιόλας και ειχε στο σκούπισμα λίγα ροζ καφε .. τι να πω .. εγω το πήρα οτι ειναι αποβολή και δεν ξεκουράστηκα καθολου αυριο θα σας ενημερώσω με τη χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Monday, March 20, 2017 at 7:21 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ υπομονή κοπέλα μου προσπάθησε να κάνεις αυτό με τα 20 λεπτά που είπε η γιατρος. Σε λίγο καιρό δεν θα είναι έτσι.. Θα αρχίσουν να μειώνονται και να φεύγουν νομίζω είσαι ήδη στην 9 εβδομάδα.. Οπότε στην 12 εξαφανιζόνται.. 

Αχ μακαρι γιατι υπαρχουν μερες που υποφερεται κ αλλες που δεν μ χωραει ο τοπος... εχω ηδη χασει 5 κιλα... αφυδατωνομαι συνεχως γιατι τ υγρα μ φερουν αμεσως εμετο.. τι ν πω... με μπειρολς κ ξινομηλα την βγαζω... ειχα διαβασει στο ιντερνετ οτι βοηθανε οι καραμελες λεμονι οποτε πηγα κ πηρα αυτες τις χολς με τ διαφορες γευσεις.. δεν καινε... κ οταν δουλευω κ δεν αντεχω παιρνω μια καραμελιτσα κ τ παλευω λιγακι...το κεω κ θα τ λεω συνεχεια.. μακατι ολες οι εγκυμονουσες ν εχουν μια τελεια κ ηρεμη εγκυμοσυνη χωρις τετοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Και τωρα πήγα για κατούρημα Σορρυ κιόλας και ειχε στο σκούπισμα λίγα ροζ καφε .. τι να πω .. εγω το πήρα οτι ειναι αποβολή και δεν ξεκουράστηκα καθολου αυριο θα σας ενημερώσω με τη χοριακη 

Αντε μας λαχταρησες για ακομη μια φορα μακαρι να μας γυρισεις με μια+++++++++χοριακη και με συνεχεια μια τελειομηνη διχως προβληματα εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Αχ μακαρι γιατι υπαρχουν μερες που υποφερεται κ αλλες που δεν μ χωραει ο τοπος... εχω ηδη χασει 5 κιλα... αφυδατωνομαι συνεχως γιατι τ υγρα μ φερουν αμεσως εμετο.. τι ν πω... με μπειρολς κ ξινομηλα την βγαζω... ειχα διαβασει στο ιντερνετ οτι βοηθανε οι καραμελες λεμονι οποτε πηγα κ πηρα αυτες τις χολς με τ διαφορες γευσεις.. δεν καινε... κ οταν δουλευω κ δεν αντεχω παιρνω μια καραμελιτσα κ τ παλευω λιγακι...το κεω κ θα τ λεω συνεχεια.. μακατι ολες οι εγκυμονουσες ν εχουν μια τελεια κ ηρεμη εγκυμοσυνη χωρις τετοια

Αχ αυτη η ναυτια και οι εμετοι πινε υγρα αλλα γουλια γουλια  και αργα διαφορετικα επιδυνωνει τη κατασταση,αλμυρα σε ενεχλουν ?αν οχι φαε απο λιγο και πολλες φορες  και κρυα οχι ζεστα και λεμονι κομμενο σε νερο η μυρωδια του  ξεκουρασηη Ποιον μηνα διανυεις?Πρωτη εγκυμοσυνη?Δε βρισκεις απο τιποτε ανταποκριση λιγο ανακουφισει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Εχθές ειχα κάτι κοιλιδες αίματος στο σκούπισμα 2 φορές μετα γίνανε καφε παλι μονο στο σκούπισμα και σημερα τιποτα .. τι να πω μαλλον ητανε η αποβολή και επειδή ειναι νωρις δε βγήκε πολυ αίμα .. 

Δηλαδή το να ήταν ουρολιμοξη εσύ το αποκλείεις απευθείας...  Κοπέλα μου οπότε είχα ουρολιμοξη είχα στο σκούπισμα αίμα ( και σε πληροφορώ ότι είχα αρκετά συχνά μέχρι να βρούμε ακριβώς το μικρόβιο)  και δεν είχα τσούξιμο στην ούρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zizelaki10 είπε:

Αχ μακαρι γιατι υπαρχουν μερες που υποφερεται κ αλλες που δεν μ χωραει ο τοπος... εχω ηδη χασει 5 κιλα... αφυδατωνομαι συνεχως γιατι τ υγρα μ φερουν αμεσως εμετο.. τι ν πω... με μπειρολς κ ξινομηλα την βγαζω... ειχα διαβασει στο ιντερνετ οτι βοηθανε οι καραμελες λεμονι οποτε πηγα κ πηρα αυτες τις χολς με τ διαφορες γευσεις.. δεν καινε... κ οταν δουλευω κ δεν αντεχω παιρνω μια καραμελιτσα κ τ παλευω λιγακι...το κεω κ θα τ λεω συνεχεια.. μακατι ολες οι εγκυμονουσες ν εχουν μια τελεια κ ηρεμη εγκυμοσυνη χωρις τετοια

Αχ λυπάμαι πολύ πρέπει να είναι δύσκολο...  Θα περάσει μόνο ενημέρωσε την γιατρό σου.. Εύχομαι σύντομα να φύγουν και να έρθουν τα άλλα που νιώθεις το μωρακι σου...  

Λίγο σου έμεινε μέχρι τον 4 μήνα...

Σαλάτες πράσινες δοκίμασες ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Κορίτσια θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για τα χάπια κλομιφεν

Καλησπέρα.. Τι ακριβώς θα ήθελες να μάθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Αν τα έχει πάρει κάποια γιατί μου τα έδωσε η γυναικολόγος κ μου είπε σε όσες τα έδωσες έμειναν.

Καλημερα κοπελα μου..καλως ήλθες..εκανα και εγω δυο κύκλους με κλομιφαινη το προηγούμενο διάστημα,σε συνδιασμο με ένεση pregnyl και φυσικά παρακολούθηση κυκλου..Καλη επιτυχία σου ευχομαι ολόψυχα,εγω δεν στάθηκα τυχερή..τι θεματα αντιμετωπίζετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Αν τα έχει πάρει κάποια γιατί μου τα έδωσε η γυναικολόγος κ μου είπε σε όσες τα έδωσες έμειναν.

καλημερα καλως ηρθες στο παρεακι μας και το φορουμ  και εγω σου ευχομαι να σαι τυχερη και να χεις επιτυχια απο την προσπαθεια σου με κλομιφαινη ουτε εγω πετυχα με αυτη τη διαδικασια ελπιζω να σαι στις γυναικες που που ειχαν επιτευξη εγκυμοσυνης  μετα απο αυτη  και συντομα μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

καναμε όλες τις εξετάσεις κ είναι μια χαρά κ μου είπε να πάρω τα χάπια 

 Kalhmera maria, kai egw exw parei auta ta xapia mazi me enesh...

einai to prwto stadio , ean perasei 1,5 xronos kai den uparxei eggkumoshnh... sunh8ws me auta ta xapia exoume pio polla waria kalo einai na kaneis kai parakolou8hsei me uperhxo kai pas pio stoxeumena...

 egw ekana 8erapeia me xapia kai enesh dekembrio & Ianourario alla egkumoshnh hr8e ton febrouario...

sou euxomai kalh epituxia...to kleidi ths epituxias einai na eisai hremh...xalarh..

 

2mLup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...