Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κοριτσάκια μου αδιαθετησα χθες σήμερα ξεκίνησα πάλι seprafar...άντε να δούμε θα κάνω κανένα αυγουλακι παραπάνω να ξεκινήσουμε επιτέλους;;;???

Θα πάνε όλα καλά! Θα είναι ο τυχερός σου κύκλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα.... και εγω εκει που θα βλεπω τα οράματα μου ξαφνικα θα νιωθω τη φωνη του αντρουλι μου να μου λεει: βρε αγαπη μου παλι τα έριξες κατω??? Γιατι ως γνωστόν το μονο μωρό και ατσουμπαλο πλασμα ειμαι εγω στο σπιτι!! 

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χαχαχα.... και εγω εκει που θα βλεπω τα οράματα μου ξαφνικα θα νιωθω τη φωνη του αντρουλι μου να μου λεει: βρε αγαπη μου παλι τα έριξες κατω??? Γιατι ως γνωστόν το μονο μωρό και ατσουμπαλο πλασμα ειμαι εγω στο σπιτι!! 

????

Είμαστε και ποοοοοοολύ μωρά λέμε.... χαχαχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou!!!

mia apo ta idia!!! stolisa xthes!! kai fetos me poiase nostalgia pio polu apo pote!!!

kai ti den tha dina na uparxei sto xristouggenniatiko spitaki mou ena mwro i estw na to niwthw stin koilitsa mou!!

poso sto ido mood oles!!!!<3 <3 <3

mono p to skeftomai dakruzw apo sugkinisi!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κοριτσάκια μου αδιαθετησα χθες σήμερα ξεκίνησα πάλι seprafar...άντε να δούμε θα κάνω κανένα αυγουλακι παραπάνω να ξεκινήσουμε επιτέλους;;;???

NtiA M kali epituxia!!!!!! <3 <3 <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια...εγω ειχα δυο αποτυχιες στο παρελθον μια το καλοκαιρι και μια πριν ενα χρονο...εχω κανει εξετασεις για θρομβοφιλια βγηκανε καθαρες ...ο αντρας μου δεν εχει κανει καιμια εξετασει γτ μας επανε και οι δυο γιατροι ιτι δεν χρειαζετε...εσεις τι εξετασεις εχετε κανει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο

στις πριν 11 λεπτά, ο/η danah 2016 είπε:

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια...εγω ειχα δυο αποτυχιες στο παρελθον μια το καλοκαιρι και μια πριν ενα χρονο...εχω κανει εξετασεις για θρομβοφιλια βγηκανε καθαρες ...ο αντρας μου δεν εχει κανει καιμια εξετασει γτ μας επανε και οι δυο γιατροι ιτι δεν χρειαζετε...εσεις τι εξετασεις εχετε κανει;;;

Καλησπέρα Δανάη! Ορμονολογικές και σαλπιγγογραφία έχεις κάνει? Και όταν λες αποτυχίες...? Τι εννοείς παλλίνδρομες ή βιοχημικές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..ορμονολογικες ναι εχω κανει..σαλπιγγογραφια οχι...και ητανε και οι δυο παλλινδρομες η πρωτη στην 10βδομαδα και η αλλη στην 8βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα... ίσως τότε δεν έχει νόημα ούτε η σαλπιγγογραφία αν ήταν παλίνδρομες... Από προγεστερόνη? Εχεις κοιτάξει τα επίπεδα της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου danah! εγω δε ξερω ακομη απο εξετασεις οπψς θα διαβασες!τα κοριτσια ομως σιγουρα θα σε βοηθησουν!ηθελα μονο να σου πω πως και μονο που εμεινες ηδη 2 φορες ειναι ενα θαυματακι απο μοξο του! με καλη διαθεση η τριτη θα είναι και η τυχερη που λενε!σπυ το εύχομαι οσο πιο συντομα γίνεται, με τελειομηνη εγκυμοσύνη. miniatoura μου, μας συγκηνησες βρε!και NTIA!. περιμενουμε να ακουσουμε τα θετικα σας αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η danah 2016 είπε:

Καλησπερα..ορμονολογικες ναι εχω κανει..σαλπιγγογραφια οχι...και ητανε και οι δυο παλλινδρομες η πρωτη στην 10βδομαδα και η αλλη στην 8βδομαδα.

Kalipsera koritsi mou,

efoson itan palindromes den xreiazetai na kaneis salpigografia..i sulipsi ginetai alla kati dne paei kala meta stin anaptuksi emvruou..

psakto ligo gt apo oso gnwrizw uparxoun kai alles eksetaseis plin tis thromvofilias.. mia gnwsti m meta apo 4 palindromes katafere na kratisei to mwro tis kanontas kati eneseis kortizonis p aposkopousan sto na min apovalei! ola pigan kala kai twra exei to gioka tis! pare kai mia 2i gnwmi giatrou!

se poso xroniko diastima emeines apo tin mia palindromi stin alli?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου λυπαμαι για αυτα που σου έτυχαν.. Όμως μη το βαλεις κάτω. Οπως λενε και τα κορίτσια ισως να πρεπειρ να το ψαξεις λιγο παραπανω και θα δεις πως πλα θα πανε καλα.....

Εύχομαι ολα να σου πανε καλα απο εδω και περα..❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια είχα πολύ καιρό να μπω στο forum και τώρα διάβασα τα μνμτα τω  τελευταίων ημερών! 

Εγώ αυτόν τον μήνα προσπάθησα με τα τεστάκια ωορυξίας αλλά δ μπορώ να πω πως κατάλαβα ακριβώς την μέρα (δ ήμουν σίγουρη για το πόσο ροζ πρέπει να είναι η γραμμή). Πάντως αδιαθέτησα σήμερα το πρωί αρκετά νωρίτερα από ότι περίμενα κανονικά. Αλλά αυτή την φορά είπα όλα οκ και συνεχίζουμε.... ούτε στεναχωρήθηκα...ούτε απογοητεύτηκα πολύ! 

Petalouditsa28, miniatoura87, maria κι εγώ στόλισα δέντρο κ Χριστουγεννιάτικα το Σ/Κ με την ελπίδα του χρόνου τα Χριστούγεννα να έχω ένα μωράκι στην αγκαλιά μου. Κορίτσια εύχομαι σε όλες το ίδιιο, του χρόνου τέτοια εποχή να στολίζουμε τα σπίτια μας κρατώντας στην αγκαλιά η κάθε μία το δικό της μικρό θαύμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η desmi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είχα πολύ καιρό να μπω στο forum και τώρα διάβασα τα μνμτα τω  τελευταίων ημερών! 

Εγώ αυτόν τον μήνα προσπάθησα με τα τεστάκια ωορυξίας αλλά δ μπορώ να πω πως κατάλαβα ακριβώς την μέρα (δ ήμουν σίγουρη για το πόσο ροζ πρέπει να είναι η γραμμή). Πάντως αδιαθέτησα σήμερα το πρωί αρκετά νωρίτερα από ότι περίμενα κανονικά. Αλλά αυτή την φορά είπα όλα οκ και συνεχίζουμε.... ούτε στεναχωρήθηκα...ούτε απογοητεύτηκα πολύ! 

Petalouditsa28, miniatoura87, maria κι εγώ στόλισα δέντρο κ Χριστουγεννιάτικα το Σ/Κ με την ελπίδα του χρόνου τα Χριστούγεννα να έχω ένα μωράκι στην αγκαλιά μου. Κορίτσια εύχομαι σε όλες το ίδιιο, του χρόνου τέτοια εποχή να στολίζουμε τα σπίτια μας κρατώντας στην αγκαλιά η κάθε μία το δικό της μικρό θαύμα!

ευχομαι ο επομενος μηνας να ναι πιο τυχερος!! για τα τεστ πρεπει η μια γραμμουλα να ειναι πιο εντονη η στην ιδια αποχρωση..οχι ομως πιο απαλη!!

αντε ποτε θα ακουσουμε καποιο ευχαριστο??!! ποιες ειναι στις μερες τους να δωσουμε θετικη ενεργεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Κάπως ετσι nantia!!αν εχει κάποια κανεναν καλο γιατρο σε θεσσαλονικη ας τον μοιραστεί!!! (αν επιτρεπεται στο forum).ntia!ξεκινα παραγωγη αυγουλακιων!!τα θελουμε μεγαλα, ομορφα και με προυποθεση να κυνηγουν μονα τπυς τα σπερματοζωαρια!!χιχιχι

Εγώ είχα την καλύτερη στη Θεσσαλονίκη. άψογη γιατρός δίπλα στον άνθρωπο,  έφυγα Γερμανία και ακόμα την ψάχνω.  Πεπια λέγεται.  εάν θέλεις θα σου γράψω και το τηλ της είναι στον Ευόσμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η peacock είπε:

Θα πάνε όλα καλά! Θα είναι ο τυχερός σου κύκλος!!!

Μακάρι σε όλες μας να είναι ο τυχερός κύκλος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε....Με πολλά πολλά ευχάριστα νέα..

Κορίτσια μου..  το όνομα μου είναι ΕΛΠΙΔΑ,και εγώ με αυτήν την ελπίδα ζω. και εδώ θα είμαι για να σας γεμίζω ελπίδα. 

Δεν κρατιέμαι... Θέλω τόσο πολύ να μάθω αν πετύχαμε αυτή την φορά, εάν κάνω τώρα είναι νωρίς ??? 

Και κάτι ακόμα χθες είχα λιγάκι αίμα στο χαρτί.  λέτε ???? αλλά γίνεται τόσο νωρίς ?? έσκασε στις 24.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε....Με πολλά πολλά ευχάριστα νέα..

Κορίτσια μου..  το όνομα μου είναι ΕΛΠΙΔΑ,και εγώ με αυτήν την ελπίδα ζω. και εδώ θα είμαι για να σας γεμίζω ελπίδα. 

Δεν κρατιέμαι... Θέλω τόσο πολύ να μάθω αν πετύχαμε αυτή την φορά, εάν κάνω τώρα είναι νωρίς ??? 

Και κάτι ακόμα χθες είχα λιγάκι αίμα στο χαρτί.  λέτε ???? αλλά γίνεται τόσο νωρίς ?? έσκασε στις 24.

Μακάρι να έγινε το θαυματακι σου δεν είμαι σίγουρη μπορεί να γίνεται από τόσο νωρίς 14 μέρες μετά λένε βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις ελπίδα μου!!!! και μόνο το μήνυμα σου δίνει ελπίδα σε όλες μας να σαι καλά και εγκυουλα γλυκειά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Μακάρι να έγινε το θαυματακι σου δεν είμαι σίγουρη μπορεί να γίνεται από τόσο νωρίς 14 μέρες μετά λένε βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις ελπίδα μου!!!! και μόνο το μήνυμα σου δίνει ελπίδα σε όλες μας να σαι καλά και εγκυουλα γλυκειά μου

Μακάρι να γίνει σύντομα σε όλες μας..

εγώ δεν έχω βάλει το αστέρι στο δέντρο, μόλις το βάλω θα κάνω μια μεγάλη ευχή.... ΜΑΚΆΡΙ ΘΕΕ ΜΟΥ ΝΑ ΓΊΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΈΛΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε....Με πολλά πολλά ευχάριστα νέα..

Κορίτσια μου..  το όνομα μου είναι ΕΛΠΙΔΑ,και εγώ με αυτήν την ελπίδα ζω. και εδώ θα είμαι για να σας γεμίζω ελπίδα. 

Δεν κρατιέμαι... Θέλω τόσο πολύ να μάθω αν πετύχαμε αυτή την φορά, εάν κάνω τώρα είναι νωρίς ??? 

Και κάτι ακόμα χθες είχα λιγάκι αίμα στο χαρτί.  λέτε ???? αλλά γίνεται τόσο νωρίς ?? έσκασε στις 24.

Κοριτσάκι μου γλυκο θα ναι νωρις νομίζω......ειδες λιγο αιματακι εεεε?? σου εύχομαι απο καρδιάς να ειναι απλα το αιμα της εμφύτευσης...??????????????????????

Υπομονη γλυκια μου!!! Και ολα πανε καλα να μας στείλεις ελπίδες και πολυ μπεμπεδοσκονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας μήπως μπορεί να μου δώσετε πληροφορίες πως μπορώ να κάνω εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο και πως πρέπει να αρχίσω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς εγώ δεν έχω καμιά ιδέα από αυτά ακόμα... μακάρι να μπορέσει κάποια κοπέλα να σε βοηθήσει καλή δύναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petalouditsa!!ευχομαι σε λιγο καιρο να χρειαστεί να μεταφερθεις σε αλλο θεμα(με τις εγγυουλες) και σε κανενα διμηνο να αδειασει αυτο το θεμα!να τς λεμε αλλου ολες μας!!να λεμε για το τι μας μυρισε και τι μας ξινισε!! Παρασκευαιδου εισαι τελεια!!με σωζεις πραγματικά. ειναι πολυ κοντα ο ευοσμος!!στειλε μου το νουμερο της!θα κλεισω αυριο κιόλας. αν θέλεις στειλε μου και τιμη εξετασης pm. lenemp δυστυχώς και εγω δε γνωριζω κατι για τη διαδικασία. αν μαθω κατι ομως θα ενημερωσω!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκο θα ναι νωρις νομίζω......ειδες λιγο αιματακι εεεε?? σου εύχομαι απο καρδιάς να ειναι απλα το αιμα της εμφύτευσης...??????????????????????

Υπομονη γλυκια μου!!! Και ολα πανε καλα να μας στείλεις ελπίδες και πολυ μπεμπεδοσκονη!

Μακάρι.... Μακάρι... Και όση μπεμπεδοσκονη και όλες τις ευχές θα έχετε.....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...