Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΠΑΠ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια , την Παρασκευη εχω κανονισει να παω να κανω εξετασεις.

Τεστ Παπ , γενικη αιματος κ ουρων. 

Επειδη εχω ελευθερη επαφη με κυκλο 26-27-28 ημερων σχεδον,  ειχα ερθει σε επαφη την 12η μερα και την 14η μερα κ περιμενω περιοδο την επομενη Τεταρτη με Πεμπτη.

Δεν νομιζω να κανει διαγνωση ουτε το τεστ παπ ουτε οι υπολοιπες εξετασεις για πιθανη εγκυμοσυνη.

Απλα αν μου βρει κατι π.χ ουρολοιμοξη και ειμαι ηδη εγκυουλα φοβαμαι για την συνεχεια .... εσεις τι λετε 

να περιμενω να ερθει ΑΝ ερθει περιοδος και μετα να παρω αντιβιωση ? για πιθανη ουρολοιμωξη .....το κοβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Paolaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , την Παρασκευη εχω κανονισει να παω να κανω εξετασεις.

Τεστ Παπ , γενικη αιματος κ ουρων. 

Επειδη εχω ελευθερη επαφη με κυκλο 26-27-28 ημερων σχεδον,  ειχα ερθει σε επαφη την 12η μερα και την 14η μερα κ περιμενω περιοδο την επομενη Τεταρτη με Πεμπτη.

Δεν νομιζω να κανει διαγνωση ουτε το τεστ παπ ουτε οι υπολοιπες εξετασεις για πιθανη εγκυμοσυνη.

Απλα αν μου βρει κατι π.χ ουρολοιμοξη και ειμαι ηδη εγκυουλα φοβαμαι για την συνεχεια .... εσεις τι λετε 

να περιμενω να ερθει ΑΝ ερθει περιοδος και μετα να παρω αντιβιωση ? για πιθανη ουρολοιμωξη .....το κοβω 

Paolaki καλησπερα!Κανε τις εξετασεις σου πρωτα να δεις τι θα δειξουν.Τι συμπτωματα εχεις για να πιστευεις οτι εχεις ουρολοιμωξη;Εαν οντως εχεις,η γνωμη μου ειναι να περιμενεις να δεις τι θα γινει με την περιοδο σου την αλλη βδομαδα.Στο μεταξυ μπορεις να πινεις πολυ νερο μεχρι τοτε για να βοηθησεις ή ακομα και να εξαφανισεις την πιθανη ουρολοιμωξη που μπορει να εχεις.Η αντιβιωση σε πρωιμο σταδιο της εγκυμοσυνης,απ'οσο γνωριζω απο τη μικροβιολογο μου,απαγορευεται.Εγω σε μια ουρολοιμωξη που ειχα πριν καποιους μηνες επινα μονο νερο(μιλαμε για παααααρα πολυ νερο καθημερινα) και καθαρισα εντελως.Δε χρειαστηκε αντιβιωση τελικα.Φυσικα ειχα μιλησει πρωτα με τη γυναικολογο μου για να της πω τι ειχα.Δεν εκανα οτι μου κατεβηκε στο κεφαλι.Το νερακι φυσικα μονο καλο μπορει να σου κανει σε καθε περιπτωση.Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η renata17 είπε:

Paolaki καλησπερα!Κανε τις εξετασεις σου πρωτα να δεις τι θα δειξουν.Τι συμπτωματα εχεις για να πιστευεις οτι εχεις ουρολοιμωξη;Εαν οντως εχεις,η γνωμη μου ειναι να περιμενεις να δεις τι θα γινει με την περιοδο σου την αλλη βδομαδα.Στο μεταξυ μπορεις να πινεις πολυ νερο μεχρι τοτε για να βοηθησεις ή ακομα και να εξαφανισεις την πιθανη ουρολοιμωξη που μπορει να εχεις.Η αντιβιωση σε πρωιμο σταδιο της εγκυμοσυνης,απ'οσο γνωριζω απο τη μικροβιολογο μου,απαγορευεται.Εγω σε μια ουρολοιμωξη που ειχα πριν καποιους μηνες επινα μονο νερο(μιλαμε για παααααρα πολυ νερο καθημερινα) και καθαρισα εντελως.Δε χρειαστηκε αντιβιωση τελικα.Φυσικα ειχα μιλησει πρωτα με τη γυναικολογο μου για να της πω τι ειχα.Δεν εκανα οτι μου κατεβηκε στο κεφαλι.Το νερακι φυσικα μονο καλο μπορει να σου κανει σε καθε περιπτωση.Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.

καλησπέρα έχω που και που τσούξιμο γιαυτο το αναφέρω θα περιμένω να βγουνε τα αποτελέσματα κ ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια σημερα πηρα τα αποτελεσματα ουρων απο οτι καταλαβα εχω ουρολοιμωξη

ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ 10-12 κ.ο.π

ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ  σπανια 0-1 κ.ο.π

ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ  πολλοι

ΝΙΤΡΙΚΑ   +++++

ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗ ιχνη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...