Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπαθω να κανω παιδακι


Recommended Posts

Καλημερα σας! Ειμαι καινουργια εδω και δν τα ξερω καλα αλλα θα τα καταφερω!:)  Εδω κ καιρο προσπαθουμε με τν αντρα μ να κανουμε παιδακι,πολλες φορες ειχα καθυστερη αλλα τπτ! Αυτη τη φορα εχω 5μερες αλλα ειναι κατι το διαφορετικο!  Εχω κατι υγρα (πολλα) και μ φαινεται παραφενο,δν μπορω ν κτλβω γτ συμβαινει αυτο! Οποια ειχε κατι παρομοιο ειχε και ξερει ας μ απαντηση παρακαλω! Ευχαριστω εκ των προτερων!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες!!Καλό θα είναι να κάνεις ένα τεστ ή μια χοριακη για να σου λυθούν οι απορίες..εφόσον έχεις καθυστέρηση κάτι θα δείξει..Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να έχεις μωράκι στην κοιλίτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ! :) Ξερεις εσυ καποιο τεστ που να δειχνει απο τοσο νωρις! Εννοω οτι συνηθως το τεστ το δειχνει απο την 10η  μερα! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερεις καποια κοπελα να μ πει ενα τεστ το οποιο θα μ δειξει απο την 5η μερα καθυστερησης? Εχω μεγαλη αγονια να δω αν ειμαι η οχι! :confused:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αλεξάνδρα! Δεν είναι απαραίτητο να φθάσεις στις 10 μέρες καθυστέρησης για να κάνεις τεστ εγκυμοσύνης, υπάρχουν στα φαρμακεία και τεστ που δείχνουν και πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου...Σε κάθε περίπτωση εφόσον έχεις 5 μερούλες θεωρώ ότι είσαι σε κατάλληλο σημείο να δοκιμάσεις! Εγω σκέψου με 2 μέρες καθυστέρηση και μου χαμογέλασε το σταυρουδάκι του clearblue! Όσο νωρίτερα το διαγνώσεις τόσο καλύτερο για την εγκυμοσύνη, να γίνει η χοριακή, να ελεγχθεί η αύξησή της, να λάβεις συμβουλές απ' τον γιατρό σου τι πρέπει να προσέχεις και τι όχι.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι να έχεις κουκίδα στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η αλεξανδρα91 είπε:

Ξερεις καποια κοπελα να μ πει ενα τεστ το οποιο θα μ δειξει απο την 5η μερα καθυστερησης? Εχω μεγαλη αγονια να δω αν ειμαι η οχι! :confused:

kalispeta alexandra!! kai kalwsirthes!! me 5 meres kathusterisi opoio test kai na pareis pistevw tha deiksei!! polu kala einai ta clear blue!!

perimenoume nea sou kai sou euxomaste na eisai!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απελπιζεσαι κοπέλα μου.δεν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείς κι αν οι κύκλοι σου είναι σταθεροι.υπάρχουν κοπέλες που έχουν χρησιμοποιήσει λυγαρια για την ρύθμιση του κύκλου τους ή απλά για επίτευξη εγκυμοσύνης. είναι φυτικό προϊόν...Καλή επιτυχία στο μέλλον. ..σου εύχομαι να έχεις γρήγορα ένα θετικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αλεξανδρα και λοιπές κοπελες μου. Αλεξανδρα, εγω ειχα αρκετα υγρά διαφανη που με ειχαν παραξενέψει και τελικα ημουν εγκυος (ασχετα αν δε προχωρησε)... Εχω διαβασει πολλες ιστοριες κοριτσιων που ηταν εγκυες αλλα το τεστ έδειξε αρνητικό... θα σου προτεινα και εγω να κανεις χοριακη για να σαι σιγουρη..υπαρχει, επισης, περιπτωση να ειναι η ωορρηξια σου υπο την εννοια οτι αργησε να γινει. Εκτος και αν την εχεις ελεγξει ηδη και ξερεις πως εχει γινει ηδη. καταλαβαινω την αγωνια σου......... ειναι δυσκολο να μην εχεις αγχος η εστω αγωνια.. υπομονη κοριτσι μου...

στις πριν 8 ώρες, ο/η αλεξανδρα91 είπε:

Κοριτσια, έκανα το τεστ αλλα όπως κ αλλες φορες.... Αρνητικό!!!  ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra m min to vazeis katw! exweis mipws polukistikes;tha sproteina na pareis test woriksias gia na elegxeis ton kuklo sou na ksereis pia mera tha adiathetiseis opote kai na min apogoitevesai me tixon kathusteriseis..etsi tin patousa kai gw stin arxi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Γενικα ο κυκλος μ ειναι λιγο καπως αλλα οχι τοσο οσο να πω οτι ειναι ανωμαλος! Παλιοτερα ηταν χειροτερα αλλα εχει φτιαξει καπως! Σημερα εκλεισα ραντεβου με εναν γιατρο κ θα παω αυριο! Μ εχουν πει καλα λογια για αυτον,εχει βοηθησει πολλα ζευγαρια!! Μακαρι να γινει κ σε μενα το ιδιο! Βεβαια δν σας κρυβω οτι δν το πολυ πιστευω οτι θα γινει κατι με το δικο μ το θεμα.....αλλα δν χανω κ τπτ!! Εχω ριξει πολλα χρηματα για ολο αυτο αλλα το αποτελεσμα ηταν ενα τπτ!!! Τεσπα!!!! Θα παω κ θα δουμε τι θα μας πει!!  Υ.Γ     Ευχαριστω ολες σας...κατσατε κ ασχοληθηκατε μαζι μ,μ προτεινατε λυσεις!! :):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...