Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προβλημα στον ύπνος


Recommended Posts

Γεια σας! Ειμαι καινουργια μαμα εδω! Εχω προβλημα και δεν ξερω τι να κανω! Εχω ενα αγορακι 2 ετων.  Πολυ ζοηρο! Απο τη μερα που γεννηθηκε εχουμε πρόβλημα στον υπνο! Ακομα και τωρα... Ξυπναει και κλαιει.. Παραμιλαει στον υπνο του... Και αλλα πολλα! Κοιμαται ακομα μαζι μας στο δωμάτιο...... Τι με το καλο.. Τι με το ασχημο... Τιποτα ο μικρος!  Καμια μανουλα που να περναει τα ίδια? Ανησυχω και δεν ξερω πως να το χειριστώ....! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωστεληλια είπε:

Γεια σας! Ειμαι καινουργια μαμα εδω! Εχω προβλημα και δεν ξερω τι να κανω! Εχω ενα αγορακι 2 ετων.  Πολυ ζοηρο! Απο τη μερα που γεννηθηκε εχουμε πρόβλημα στον υπνο! Ακομα και τωρα... Ξυπναει και κλαιει.. Παραμιλαει στον υπνο του... Και αλλα πολλα! Κοιμαται ακομα μαζι μας στο δωμάτιο...... Τι με το καλο.. Τι με το ασχημο... Τιποτα ο μικρος!  Καμια μανουλα που να περναει τα ίδια? Ανησυχω και δεν ξερω πως να το χειριστώ....! 

Καλημεραααα... Τα ιδια ακριβώς συμβαίνουν κ σε εμενα... Εχω δυο αγιρακια δίδυμα τον αλλο μηνα θα γινουν δυο χρονον... Καθως γεννησα μέχρι σήμερα δεν κοιμούνται... Κάνουν στον υπνο τους μμμμμμμ κ γκρίνια ξυπνανε κλαινε δεν ξερουν τι θελουν... Δεν ξερω τι αλλο να κανω τα εχω δοκιμάσει ολααααααα. Κοιμόμαστε ακομα μαζι γιατί δεν κοιμούνται και το βραδυ δεν ειναι ευκολο να πιανω μια καρέκλα και να καθομαι τουλάχιστον στο δωμάτιο τα εχω διπλα μ κ σηκώνομαι τα παιρνω ξαπλωνω και λιγο αλλα οι αλλοι δεν το καταλαβαινουν και μου λενε ακομα μαζι κοιμοσαστε... Εσυ ομως με καταλαβαινεις απολυτα!!!!! Αν δεν ξεκινησουν να κοιμούνται εστω μεχρι της εξι σερί εγω πως να τα βαλω μονα τους??? Κοιμούνται στης εντεκα περιπου και πηγαινω σε αλλο δωμάτιο καθομαι βλεπω τηλεόραση κτλ κ μετα πηγαινω για υπνο με τα παιδια... Αν και τις περισσοτερες φορες ξυπνανε λιγο μετα της δωδεκα και πηγαινω κ ας μν εχω νησταξει... Δεν μπορω να τα αφησω μονα τους να κλαινε μεχρι το πρωι κριμα απο τον θεο ποναει η καρδια μου... Αλλα εχω κουραστει πολυ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η labrini m είπε:

Καλημεραααα... Τα ιδια ακριβώς συμβαίνουν κ σε εμενα... Εχω δυο αγιρακια δίδυμα τον αλλο μηνα θα γινουν δυο χρονον... Καθως γεννησα μέχρι σήμερα δεν κοιμούνται... Κάνουν στον υπνο τους μμμμμμμ κ γκρίνια ξυπνανε κλαινε δεν ξερουν τι θελουν... Δεν ξερω τι αλλο να κανω τα εχω δοκιμάσει ολααααααα. Κοιμόμαστε ακομα μαζι γιατί δεν κοιμούνται και το βραδυ δεν ειναι ευκολο να πιανω μια καρέκλα και να καθομαι τουλάχιστον στο δωμάτιο τα εχω διπλα μ κ σηκώνομαι τα παιρνω ξαπλωνω και λιγο αλλα οι αλλοι δεν το καταλαβαινουν και μου λενε ακομα μαζι κοιμοσαστε... Εσυ ομως με καταλαβαινεις απολυτα!!!!! Αν δεν ξεκινησουν να κοιμούνται εστω μεχρι της εξι σερί εγω πως να τα βαλω μονα τους??? Κοιμούνται στης εντεκα περιπου και πηγαινω σε αλλο δωμάτιο καθομαι βλεπω τηλεόραση κτλ κ μετα πηγαινω για υπνο με τα παιδια... Αν και τις περισσοτερες φορες ξυπνανε λιγο μετα της δωδεκα και πηγαινω κ ας μν εχω νησταξει... Δεν μπορω να τα αφησω μονα τους να κλαινε μεχρι το πρωι κριμα απο τον θεο ποναει η καρδια μου... Αλλα εχω κουραστει πολυ!!!!! 

Ποσο σε καταλαβαινω!  Τα ιδια περναω ακριβως! Ολοι μου λενε θα μεγαλωσει.... Ετσι ειναι το παιδι... Θα υποφέρεις!.... Ετσι ευκολα μεγαλωνουν τα παιδιά?  Και τετοια...! Νομιζω θα καταρρευσω....... Σπιτι.. Δουλεια... Μωρο... Και φυσικα μονη μου! Ο συζυγος μου... Λειπει πολλες ωρες λόγω δουλειας! Μηπως πρέπει να παμε πουθενα τα παιδια μας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ αγόρι 2 μισή ετών για να κοιμηθεί το βράδυ πρέπει να ρίξουμε τρικουβερτο καυγά το μεσημέρι ουτε καν να κοιμηθεί έστω κ λίγο κοιμάται μαζί μας μας κλωτσιές μπουνιές παραμιλητο δεν μπορούμε να κοιμήθουμε σαν άνθρωποι. από την ημέρα που γεννήθηκε δεν κοιμόταν. τώρα βέβαια είναι λίγο καλύτερα αφού μέχρι 18 μηνών δεν κοιμομασταν νύχτα αλλά το πρώι. έχω ακούσει πολλά αγοράκια που είναι έτσι. ο παιδίατρος μου είπε είναι το παιδί δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. τα δικά σας πηγαίνουν παιδικό; εμένα όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας καταλαβαίνω γιατί κ εγώ είμαι ομοιοπαθουσα κ μόνο αν το έχει ζήσει κάποιος μπορεί να το καταλάβει. από την άλλη σκέφτομαι Θεέ μου ας είναι γερό να έχει την υγεία του κ θα κάνω υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαφως και να ειναι γερο.... Αλλα και ο υπνος ειναι σημαντικο κομματι της αναπτυξης τους! Δυσκολα τα πραγματα....! Πρεπει μαλλον να εχουμε σταθερο τέμπο στο θεμα υπνου... Χωρις να μας χειραγωγουν τα παιδιά μας! Πως θα το κανουμε αυτο? Αγνωστο! Ναι εμεις φετος ξεκινήσαμε να πηγαινουμε σχολειο! (ειχαμε και θεματα με το σχολειο... Δηλαδη με τη δασκαλα....και πηγαμε σε αλλο! Ευτυχως το καταλάβαμε νωρις! ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δεν πηγαίνουν ακομα παιδικο εδω που μένουμε ο δημοσιος δεν τα παίρνει με το μπειμπιλινο... Κ μενα ο παιδίατρος τα ιδια μου ειπε θαναση μου... Τι να πω ρε κορίτσια μου υπομονή.... Εμένα εκτός απο το οτι δεν κοιμούνται κάνουν κ αλλαααααα. Δαγκωνονται χτυπαν κ χτυπανε κ το κεφαλαλι τους με το παραμικρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα ειναι ενας μικρος ταρζαν! Ολη την ημερα... Και καθε μερα!! Δεν ξερει τι θα πει καθομαι!! Ανεξαντλητος! Μιλαει και πολυ... Και σε αποστομωνει! Ειμαστε και σε φαση που κοβουμε το μπειμπιλινο... Και.. Χαμος!! Επαθε και ωτίτιδα... Και βοηθειαααα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου, και ο δικος μου χτυπαει το κεφαλι του στην πορτα! Και μετα γελαει! Νομιζει οτι κατι κανει! Χθες το χτυπησε και παλι.. Πόνεσε και δεν το εχει ξανακανει απο τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...