Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να ειμαι ; ποτε να κάνω το τεστ;


Monica28

Recommended Posts

Κορίτσια θέλω την βοήθεια σας . Την περίοδο μου την περίμενα στις 19.10 και ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου στις 18.10 (μια μερα πριν) και υπήρξε καθυστέρηση 3 ημερών. Στις 21 είδα ελάχιστα καφέ κηλίδες και τις επόμενες δυο μέρες μερικές κόκκινες σταγόνες που κ αυτές ερχόντουσαν με διακοπές καθόλη την διάρκεια της ημέρας. Συμπτώματα μέχρι τωρα δεν βλέπω πολλά εκτός απο το φούσκωμα που νιώθω, μερικά τσιμπήματα και πολύ σκούρα ουρα. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω ποτε ειναι η σωστή στιγμή να κάνω το τεστ ώστε να βγουν σωστά τα αποτελέσματα. Να περιμένω μέχρι την επόμενη περίοδο ; Έρχεται στις 16.11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Monica28 είπε:

Κορίτσια θέλω την βοήθεια σας . Την περίοδο μου την περίμενα στις 19.10 και ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου στις 18.10 (μια μερα πριν) και υπήρξε καθυστέρηση 3 ημερών. Στις 21 είδα ελάχιστα καφέ κηλίδες και τις επόμενες δυο μέρες μερικές κόκκινες σταγόνες που κ αυτές ερχόντουσαν με διακοπές καθόλη την διάρκεια της ημέρας. Συμπτώματα μέχρι τωρα δεν βλέπω πολλά εκτός απο το φούσκωμα που νιώθω, μερικά τσιμπήματα και πολύ σκούρα ουρα. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω ποτε ειναι η σωστή στιγμή να κάνω το τεστ ώστε να βγουν σωστά τα αποτελέσματα. Να περιμένω μέχρι την επόμενη περίοδο ; Έρχεται στις 16.11

Γεια σου Μόνικα, μου φαίνεται δύσκολο σύλληψη  ακριβώς πριν τη περίοδο.. Το πιο πιθανό να είχες  μια απλή διαταραχή στην περίοδο..  αλλα γιατι δεν κάνεις μια χοριακη να δεις; Η χοριακη  δείχνει 12-14 μερες μετα τη σύλληψη . οποτε αν υπάρχει κατι θα φανεί!! . επίσης  να επικοινωνήσεις  με τον γιατρο σου να τον ενημερώσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανχωνεσαι και εγω με τρην πρωτη μερα ετυχε και επιασα την μπεμπουλα μου....

μπορει και να εισαι και εγω λιγες μερες πριν την περιοδο την επιασα ετυχε... εκανα ολη την ωρα τεστ τετοια εποχη  περσι και εβγαιναν αρνητικα μεχρικαι το αιμα αλλα ηταν τελικα νωρις....αλλα ημουν εγκυος....

περιμενε λιγες μερες πανω απο 10 η 2βδομαδες και μετα κανε αιμα για σιγουρα και οταν με το καλο εισαι (στο ευχομαι ολοψυχα) παρε μετα το γιατρουλι σου να σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Γεια σου Μόνικα, μου φαίνεται δύσκολο σύλληψη  ακριβώς πριν τη περίοδο.. Το πιο πιθανό να είχες  μια απλή διαταραχή στην περίοδο..  αλλα γιατι δεν κάνεις μια χοριακη να δεις; Η χοριακη  δείχνει 12-14 μερες μετα τη σύλληψη . οποτε αν υπάρχει κατι θα φανεί!! . επίσης  να επικοινωνήσεις  με τον γιατρο σου να τον ενημερώσεις.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Monica28 είπε:

Κορίτσια θέλω την βοήθεια σας . Την περίοδο μου την περίμενα στις 19.10 και ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου στις 18.10 (μια μερα πριν) και υπήρξε καθυστέρηση 3 ημερών. Στις 21 είδα ελάχιστα καφέ κηλίδες και τις επόμενες δυο μέρες μερικές κόκκινες σταγόνες που κ αυτές ερχόντουσαν με διακοπές καθόλη την διάρκεια της ημέρας. Συμπτώματα μέχρι τωρα δεν βλέπω πολλά εκτός απο το φούσκωμα που νιώθω, μερικά τσιμπήματα και πολύ σκούρα ουρα. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω ποτε ειναι η σωστή στιγμή να κάνω το τεστ ώστε να βγουν σωστά τα αποτελέσματα. Να περιμένω μέχρι την επόμενη περίοδο ; Έρχεται στις 16.11

Κοριτσι μου,το ιδιο μου συνεβη κ εμενα τον προηγουμενο μηνα...,όμως μετα απο 14 μερες καθυστερησης αδιαθετησα...Το πιθανοτερο ειναι καποια διαταραχή στην περιοδο...Ωστοσο κανε μια χοριακη μετα απο 2 εβδομαδες να δεις..Καλη δυναμη!Μακαρι να εισαι εγκυος!Περιμενουμε νεα!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλα δυστυχώς χοριακη δεν κανουν στην χώρα που βρίσκομαι οποτε αναγκαστικά πρέπει να περιμένω ... κατι που με πεθαίνει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Monica28 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλα δυστυχώς χοριακη δεν κανουν στην χώρα που βρίσκομαι οποτε αναγκαστικά πρέπει να περιμένω ... κατι που με πεθαίνει ! 

Απο περιέργεια και αν επιτρέπεται..σε  ποια χώρα βρίσκεσαι και δεν κανουν χοριακη; πάρε ενα τεστ νέας γεννιας απο αυτα που δείχνουν καποιες μέρες μετα τη σύλληψη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Τελικά τι έγινε? εκανες τεστ?

Έκανα χθες και βγήκε αρνητικό. Θα περιμένω ακομα μερικές μέρες και θα ξανακάνω. Αυτή η αναμονή .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 7/11/2016 at 11:24 ΠΜ, ο/η Asterimini είπε:

Υπομονή. πότε είναι να σου έρθει περιοδος κανονικά? 

Η περίοδος μου ηταν ηταν να μου ερθει στις 16.11 και μέχρι σημερα εχω καθυστέρηση. Είχα παει στον γιατρό και τελικά εχω κύστες και στις δυο ωοθήκες.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Monica28 είπε:

Η περίοδος μου ηταν ηταν να μου ερθει στις 16.11 και μέχρι σημερα εχω καθυστέρηση. Είχα παει στον γιατρό και τελικά εχω κύστες και στις δυο ωοθήκες.  

 

Ωωω τι κρίμα! έχεις κάποια αγωγή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες,μόλις γράφτηκα στ παρέα σας ,γιατί ουφ πραγματικά σκάω.Λοιπόν συγγνώμη αν σας κουρασω απλά θα ήθελα τη γνώμη γυναικων που καταλαβαίνουν το πως νιώθω...Λοιπόν περίοδο είχα 20/11 με 23/11 και επαφές είχα 25/11 28/11 30/11  2/12  5/12  7/12 και 9/12

σήμερα είμαι στην 22 μέρα του κύκλου, Εχθές το απόγευμα είχα δυνατούς πόνους αριστερα χαμηλά στη κοιλία και σήμερα πονάει η κοιλίτσα χαμηλά και η Μέση μου πολυ εδώ και δύο μέρες έχω ζαλάδες και σήμερα μέχρι το μεσημέρι είχα ναυτία....αχ τι να πω η επιθυμία μου για μωρακι με παραμυθιάζει!!!υπάρχει ελπίδα να συμβαίνει κάτι καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες,μόλις γράφτηκα στ παρέα σας ,γιατί ουφ πραγματικά σκάω.Λοιπόν συγγνώμη αν σας κουρασω απλά θα ήθελα τη γνώμη γυναικων που καταλαβαίνουν το πως νιώθω...Λοιπόν περίοδο είχα 20/11 με 23/11 και επαφές είχα 25/11 28/11 30/11  2/12  5/12  7/12 και 9/12

σήμερα είμαι στην 22 μέρα του κύκλου, Εχθές το απόγευμα είχα δυνατούς πόνους αριστερα χαμηλά στη κοιλία και σήμερα πονάει η κοιλίτσα χαμηλά και η Μέση μου πολυ εδώ και δύο μέρες έχω ζαλάδες και σήμερα μέχρι το μεσημέρι είχα ναυτία....αχ τι να πω η επιθυμία μου για μωρακι με παραμυθιάζει!!!υπάρχει ελπίδα να συμβαίνει κάτι καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η valouk είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες,μόλις γράφτηκα στ παρέα σας ,γιατί ουφ πραγματικά σκάω.Λοιπόν συγγνώμη αν σας κουρασω απλά θα ήθελα τη γνώμη γυναικων που καταλαβαίνουν το πως νιώθω...Λοιπόν περίοδο είχα 20/11 με 23/11 και επαφές είχα 25/11 28/11 30/11  2/12  5/12  7/12 και 9/12

σήμερα είμαι στην 22 μέρα του κύκλου, Εχθές το απόγευμα είχα δυνατούς πόνους αριστερα χαμηλά στη κοιλία και σήμερα πονάει η κοιλίτσα χαμηλά και η Μέση μου πολυ εδώ και δύο μέρες έχω ζαλάδες και σήμερα μέχρι το μεσημέρι είχα ναυτία....αχ τι να πω η επιθυμία μου για μωρακι με παραμυθιάζει!!!υπάρχει ελπίδα να συμβαίνει κάτι καλο?

Καλησπερα και καλωσηρθες στο φορουμ! Στις μερες που αναφερεσαι περιλαμβανονται και οι γονιμες σου μερες υποθετω και τα συμπτωματα που αναφερεις ταιριαζουν με τα συμπτωματα της αρχομενης κυησης. Αναλογα με το ποτε περιμενεις περιοδο ξανα θα πρεπει να κανεις μια β χοριακη - ασε να περασουν 1-2 μερες απο την καθυστερησης- και μην χαλας τα λεφτα σου σε τεστ αφενος γιατι ειναι ακριβοτερα και αφετερου γιατι αν προκειται για καθυστερημενη συλληψη θα βγει ψευδως αρνητικο και θα πρεπει να το επαναλαβεις.Ευχομαι καλα αποτελεσματα και να μας ενημερωσεις για τις εξελιξεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Konstantia σ ευχαριστώ για την απάντησή σου, περίοδο περιμένω στης 19/12 ...Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είμαι και πολύ θετική...ώρες ώρες οι πόνοι περίοδου κάνουν έντονα την εμφάνισή τους...άσε που νιώθω και χαμηλά στη κοιλία ενα βάρος και σαν να τεντώνει...επίσης απο θερμοκρασία και υγρά τπτ..Τέλος πάντων...είπα και στον άντρα μου προκαταβολικά να κάνει υπομονουλα και να ανεχτεί τα νεύρα μου η την κλάψα μου με το που έρθει η περίοδος... αχ και αυτός ο καημένος τι τραβάει :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τελικά μέρα νύχτα αυτό σκέφτομαι όσο κι αν θέλω να πείσω τον εαυτό μου ότι δε με νοιάζει :-( άντε να γίνει ότι είναι να γίνει η αναμονή με τρελαίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...