Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρωτος μηνα προσπαθειων, συμπτωματα


stella90_

Recommended Posts

Εγω εχω παρει ενα φανταστικο βιβλιο λεγεται Η νεα Βιβλος της εγκυμοσυνης, εκδοσεις Ψυχογιος..μου το συνεστησε κ ο γυναικολογος σου λυνει ολες τις αποριες και κραταει κ καλη συντροφια..εχω κανει πολλα ονειρα μ'αυτες τις ωραιες εικονες που εχει! Ψαξτο κ στο ιντερνετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειναι επισης εξαιρετικο και πολυ αναλυτικο το βιβλιο "Ο πρωτος χρονος του μωρου σας" της Αμερικανικης Παιδιατρικης Ακαδημιας, κυκλοφορει μεταφρασμενο απτις εκδοσεις Πασχαλιδη αν δεν κανω λαθος. Βεβαια απευθυνεται περισσοτερο στις νεες μανουλες μετα τη γεννηση , θηλασμος, περιποιηση βρεφους κλπ κ λιγοτερο στα της εγκυμοσυνης, τοκετου κλπ. Το 'χω ριξει στο διαβασμα κοριτσια χιχι! αφου ο γιατρος μου χαζογελωντας μου λεει "μαιευτικη ομως δε χρειαζεται να διαβασεις ειμαι εγω εδω χαχα!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλα μου παρακολουθώ τα ποστ σου. Σου εύχομαι μία τελειομηνη κύηση, χωρίς ταλαιπωρία και άγχος!! Μη στενοχωριεσαι!! Όλα θα πάνε καλά! Απ ο,τι φαίνεται, ο γιατρός σου είναι δίπλα σου και αύριο που θα στο επιβεβαιώσει ότι όλα είναι μία χαρά, θα ξεαγχωθεις! Περιμένουμε τα νέα σου αύριο! Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Μαρια μου να σε καλα σε ευχαριστω πολυ!!!αυριο θα σας γραψω τα νεα μου!!!

Καλημερα Στελλα μου!! σου ευχομαι ολα να πανε καλα!! αν και πιστευω πως σημερα θα εχεις πολυ καλα νεα!! Θα περιμενουμε!! αντε γλυκια μου μην ανησυχείς..θα δειε ολα θα ναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η stella90_ είπε:

Μαρια τωρα παω στο γιατρι εχω στις 9,30 ραντεβου θα σας στειλω τσ νεα μου!!

Με το καλο Στελλα μου!! Περιμενουμε τα νεα σου ολες μας με ανυπομονησια!! Μακαρι βρε κουκλα μου να εχεις ηδη ακουσει τα ευχαριστα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε 5 λεπτα θα μπω ειμαι το επομενο ραντεβου...το προηγουμενο ειναι 25 λεπτα μεσα..πιστευω ειναι ακομα λιγα τα λεπτα αγωνιας μου! Φυσικα θα σας στειλω αμεσως τα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stella90_ είπε:

 

Αντε κοριτσάκι μου.. θα πρεπει να ναι γλυκια η αναμονη..οσο αγωνια και να εχεις..ε? περιμένουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειδαμε σακο κ ειναι ολα καλα!!! Ειναι 1.22 εκατοστα το εμβρυακι μου μετρησαμε!ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος να μην αγχωνομαι καθολου!!κ κλεισαμε ραντεβου 21 νοεμβρη που εχω κ γενεθλια να ακουσουμε καρδουλα?! Το εμβρυακι ειναι 4 εβδομαδων κ 3 ημερων και εγω ειμαι εγκυος 5 εβδομαδων κ 3 ημερων δεν παιζει ρολο λεει ολα καλα!!πετα απο τη χαρα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου συγχαρητήριαααααααααα με το καλο???ζησε αυτες τις ομορφες στιγμές με παθος γιατί ειναι μοναδικες... Εύχομαι σε εσενα και τον ανδρουλη σου να ειστε παντα ευτυχισμενοι και ο θεος να ειναι διπλα σας και διπλα στο μικρό σας αγγελουδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρηνη μου να εισαι καλα με συγκινησες!!κ σε εσενα κ την οικογενεια σου πολυ ευτυχια και χαρα ευχομαι! Ολα καλα σε ολο τον κοσμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stella90_ είπε:

Λαμπρηνη μου να εισαι καλα με συγκινησες!!κ σε εσενα κ την οικογενεια σου πολυ ευτυχια και χαρα ευχομαι! Ολα καλα σε ολο τον κοσμο!!

Πεταλουδιτσα μου σε ευχαριστω πολυ! Κ σε εσενα ευχομαι οτι επιθυμεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Mprabo bre stella mou!! sugxarhtiria!!!!! na to ziseis kai na eisai iremi!! mprabo!!! 

Πεταλουδιτσα μου τωρα πια ναι ηρεμη θα παρω κ ενα βιβλιαρακι κ ξεκουραση κ ομορφες σκεψεις!!!!! Και γενικα θα ηθελα να σας ευχαριστωσω ολες εισασταν διπλα μου κ με τα λιγια σας επερνα θαρρος κ ενιωθα ομορφα με ηρεμουσατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Κοριτσια μου ειδαμε σακο κ ειναι ολα καλα!!! Ειναι 1.22 εκατοστα το εμβρυακι μου μετρησαμε!ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος να μην αγχωνομαι καθολου!!κ κλεισαμε ραντεβου 21 νοεμβρη που εχω κ γενεθλια να ακουσουμε καρδουλα?! Το εμβρυακι ειναι 4 εβδομαδων κ 3 ημερων και εγω ειμαι εγκυος 5 εβδομαδων κ 3 ημερων δεν παιζει ρολο λεει ολα καλα!!πετα απο τη χαρα μου!!

Συγχαρητηρια Στελλα!!!Να σου πανε ολα καλα και να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!Το καλυτερο δωρο θα παρεις για τα γενεθλια σου!!Παντα χαρουμενη να εισαι κοπελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellitsa mou tha dwsw kai dimosia tis euxes mou!!! euxomai mia teleiomini eggumosini me polluuu ugeia gia sena kai to mwraki sou!! tha maste edw na mathainoume ta nea sou!! kai panw apo olaaaa oxi agxossssss!!! :):) filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η renata17 είπε:

Συγχαρητηρια Στελλα!!!Να σου πανε ολα καλα και να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!Το καλυτερο δωρο θα παρεις για τα γενεθλια σου!!Παντα χαρουμενη να εισαι κοπελα μου!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ και εσυ να εισαι χαρουμενη κ ευτυχισμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

stellitsa mou tha dwsw kai dimosia tis euxes mou!!! euxomai mia teleiomini eggumosini me polluuu ugeia gia sena kai to mwraki sou!! tha maste edw na mathainoume ta nea sou!! kai panw apo olaaaa oxi agxossssss!!! :):) filakia polla

Μινιατουρα μου σε ευχαριστω κ παλι για ολα να εισαι καλα και να σου ερθει οτι επιθυμεις!!!!!με το καλο να ερθουν μωρακια σε ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Κοριτσια μου ειδαμε σακο κ ειναι ολα καλα!!! Ειναι 1.22 εκατοστα το εμβρυακι μου μετρησαμε!ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος να μην αγχωνομαι καθολου!!κ κλεισαμε ραντεβου 21 νοεμβρη που εχω κ γενεθλια να ακουσουμε καρδουλα?! Το εμβρυακι ειναι 4 εβδομαδων κ 3 ημερων και εγω ειμαι εγκυος 5 εβδομαδων κ 3 ημερων δεν παιζει ρολο λεει ολα καλα!!πετα απο τη χαρα μου!!

2 καρδούλες  θα χτυπούν σε ένα σώμα. ....!!! Συγχαρητήρια Στέλλα μου όλες οι μέρες τις εγκυμοσύνης σου να είναι χαρούμενες και ευτυχισμένες σαν την σημερινή μέρα και να περάσουν οι 9 μήνες γρήγορα για να πάρεις αγκάλιτσα το μωρακι σου και να το ταράξεις στα φιλιά ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

 

Αντε βρε κοριτσια μου να πανε ολα καλα και για εμας που ακόμα δεν έχουμε σπορακι στη κοιλιτσα μας.....να γεμισει το φορουμ με πολυ ελπιδα, χαμογελα και συγκινήσεις...μακαρι να υπηρχε ενα μαγικό ραβδι, θεε  μου, και να ζουσαμε ολες αυτο το θαύμα..στελλα στείλε μας πολυ πολυ μπεμπεδοσκονη κοριτσακι μου.. 

Επεξεργάστηκε από Petalouditsa28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσαρα μου, τι ομορφιες ειναι αυτες? Να εισαι παντα τοσο ευτυχισμενη οσο σημερα και σε λιγους μηνες να εχετε με τον αντρουλη σου το παιδακι σας αγκαλια!!!!!!!!!!! Ολα τα καλα του κοσμου μεσα απο την καρδια μου!!!!!! Με το καλο κουκλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

2 καρδούλες  θα χτυπούν σε ένα σώμα. ....!!! Συγχαρητήρια Στέλλα μου όλες οι μέρες τις εγκυμοσύνης σου να είναι χαρούμενες και ευτυχισμένες σαν την σημερινή μέρα και να περάσουν οι 9 μήνες γρήγορα για να πάρεις αγκάλιτσα το μωρακι σου και να το ταράξεις στα φιλιά ! :)

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για ολα τα ομορφα λογια σου να εισαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...