Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρωτος μηνα προσπαθειων, συμπτωματα


stella90_

Recommended Posts

Καλημερα σας, εδω και  μερες διαβαζω συζητησεις στο φορουμ και αποδασισα μετα απο πολυ αγωνια να σας γραψω επιτελους. Ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων μας, με κυκλους απο 26 εως 32 μηνες, τον προηγουμενο μηνα ειχα κυκλο 26 ημερων σημερα βρισκομαι στην 27 μερα του κυκλου, η τελευταια περιοδοα ηταν στις 30 σεπτεμβριου με διαρκει εως της 5 οκτωμβρη..ειχαμε επαφη στις 5,7,9,10,12,13,14,16,17 υπολογιζω πως ειχα ωορυξια στς 16 συμφωνα με τα σημαδια που πηρα απο το σωμα μου, αναλυτικα (στις 15 ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση πρηστηκε το στηθος μου, στις 16 ενιωθα ρσιμπηματα στο στηθος κ απο το πρωι εως το μεσημερι ειχα εναν ελαφρυ πονο χαμηλα κ πολλα υγρα).Απο εκει κ επειτα καθε μερα εχω υγρα διαφανα στην αρχη μετα υπολευκα εως κ σημερα την κυριακη στις 23 του μηνα, δηλαδη στην 24η μερα του κυκλου μου ειχα το βραδυ αναγουλα κ συχνοουρια καθωσ ξημερωνε δευτερα εως τις 5 το πρωι δεν μπορεσα να κοιμηθω λογω εντωνων πονων στην μεση και χαμηλα στην κοιλια προς τα δεξια, ενα τρεμουλο στην κοιλια τσιμπηματα στο στηθος, σαν να ειχα περιοδο συνεχεια ενιωθα τα υγρα κ πηγαινα να δω μηπως μου ηρθε αλλλα τελικα ευτυχως δεν μου ηρθε, εχθες λοιπον το απογευμα αρχισε να πονα παλι η μεση μου κ να νιωθω τσιμπηματα χαμηλα εως το βραδυ...χθες το βραδυ πνουσε παλι η μεση εως σημερα πριν λιγο που με περασε. Την επομενη της ημερας που νομιζα πως ειχα ωορηξια ξεκινησα να μετραω θερμοκρασια πριν σηκωθω απο το ρεβατι δηλαδη την 18η μερα του κυκλου μου, η θερμοκρασια εως και σημερα ειναι 36,7 καθαημερινα εκτος απο την 20η μερα του κυκλου που ηταν 36,6..Συγγνωμη για το τοσο μεγαλο μηνυμα ηθελα να τα γραψω ολα για να σας ζητησω βοηθεια..Ολα αυτα που παρατηρηρσα να μου συμβαινουν ειναι συμπτωματα?Ποια μερα θα μετρησω ως ρωτη μερα καθυστερησης? Σας αρακαλω καποιος ας μου απαντησει αμεσα θα τρελαθω απο αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 52 λεπτά, ο/η stella90_ είπε:

Καλημερα σας, εδω και  μερες διαβαζω συζητησεις στο φορουμ και αποδασισα μετα απο πολυ αγωνια να σας γραψω επιτελους. Ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων μας, με κυκλους απο 26 εως 32 μηνες, τον προηγουμενο μηνα ειχα κυκλο 26 ημερων σημερα βρισκομαι στην 27 μερα του κυκλου, η τελευταια περιοδοα ηταν στις 30 σεπτεμβριου με διαρκει εως της 5 οκτωμβρη..ειχαμε επαφη στις 5,7,9,10,12,13,14,16,17 υπολογιζω πως ειχα ωορυξια στς 16 συμφωνα με τα σημαδια που πηρα απο το σωμα μου, αναλυτικα (στις 15 ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση πρηστηκε το στηθος μου, στις 16 ενιωθα ρσιμπηματα στο στηθος κ απο το πρωι εως το μεσημερι ειχα εναν ελαφρυ πονο χαμηλα κ πολλα υγρα).Απο εκει κ επειτα καθε μερα εχω υγρα διαφανα στην αρχη μετα υπολευκα εως κ σημερα την κυριακη στις 23 του μηνα, δηλαδη στην 24η μερα του κυκλου μου ειχα το βραδυ αναγουλα κ συχνοουρια καθωσ ξημερωνε δευτερα εως τις 5 το πρωι δεν μπορεσα να κοιμηθω λογω εντωνων πονων στην μεση και χαμηλα στην κοιλια προς τα δεξια, ενα τρεμουλο στην κοιλια τσιμπηματα στο στηθος, σαν να ειχα περιοδο συνεχεια ενιωθα τα υγρα κ πηγαινα να δω μηπως μου ηρθε αλλλα τελικα ευτυχως δεν μου ηρθε, εχθες λοιπον το απογευμα αρχισε να πονα παλι η μεση μου κ να νιωθω τσιμπηματα χαμηλα εως το βραδυ...χθες το βραδυ πνουσε παλι η μεση εως σημερα πριν λιγο που με περασε. Την επομενη της ημερας που νομιζα πως ειχα ωορηξια ξεκινησα να μετραω θερμοκρασια πριν σηκωθω απο το ρεβατι δηλαδη την 18η μερα του κυκλου μου, η θερμοκρασια εως και σημερα ειναι 36,7 καθαημερινα εκτος απο την 20η μερα του κυκλου που ηταν 36,6..Συγγνωμη για το τοσο μεγαλο μηνυμα ηθελα να τα γραψω ολα για να σας ζητησω βοηθεια..Ολα αυτα που παρατηρηρσα να μου συμβαινουν ειναι συμπτωματα?Ποια μερα θα μετρησω ως ρωτη μερα καθυστερησης? Σας αρακαλω καποιος ας μου απαντησει αμεσα θα τρελαθω απο αγωνια

kalimera stellitsa!!

einai o prwtos sou minas prospatheiwn! gt toso agxos; ta sumptwmata p les einai egkumosinis alla isws kai na einai kai periodou.efoson exeis mia mera kathusterisi kane ena test na sigoureuteis. 

akoma omws kai an vgei arnitiko min apogoitevesai!! o mesos oros gia na meinei mia kopela egguos einai 1 xronos!! xalarwse kai apolause ton erwta sou me ton antrouli sou kai tha rthri kai to mwraki ! na ksereis kathe mina exeis 20 tis ekato pithanotites na meineis!mporei na ginei kateutheian mporei kai oxi!! sto euxomai pantws mesa apo tin kardoula mou na eisai!!!! :):)  perimenw nea! filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miniatoura87 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!εχω αγχωθει εδω και 10 ημερες που ειδα να συμβαινουν διαφορα που δεν ειχα παρατηρησει στο σωμα μου..ειχαμε πει δε θα αγχωθουμε αλλα εγω μετα απο αυτο αρχισα συνεχεια να το σκεφτομαι και αναγκαστικα μπηκα στο τρυπακι του αγχους...λεω να περιμενω εως την επομενη τριτη για τεστ γιατι φοβαμαι να βγει αρνητικο, ισως αυτο το μηνα να αργησει και αλλο η περιοδος που ευχομαι να μην ερθει..ποιο τεστ θα μου προτεινες για μεγαλυτερη αξιοπιστια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Καλημερα σας, εδω και  μερες διαβαζω συζητησεις στο φορουμ και αποδασισα μετα απο πολυ αγωνια να σας γραψω επιτελους. Ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων μας, με κυκλους απο 26 εως 32 μηνες, τον προηγουμενο μηνα ειχα κυκλο 26 ημερων σημερα βρισκομαι στην 27 μερα του κυκλου, η τελευταια περιοδοα ηταν στις 30 σεπτεμβριου με διαρκει εως της 5 οκτωμβρη..ειχαμε επαφη στις 5,7,9,10,12,13,14,16,17 υπολογιζω πως ειχα ωορυξια στς 16 συμφωνα με τα σημαδια που πηρα απο το σωμα μου, αναλυτικα (στις 15 ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση πρηστηκε το στηθος μου, στις 16 ενιωθα ρσιμπηματα στο στηθος κ απο το πρωι εως το μεσημερι ειχα εναν ελαφρυ πονο χαμηλα κ πολλα υγρα).Απο εκει κ επειτα καθε μερα εχω υγρα διαφανα στην αρχη μετα υπολευκα εως κ σημερα την κυριακη στις 23 του μηνα, δηλαδη στην 24η μερα του κυκλου μου ειχα το βραδυ αναγουλα κ συχνοουρια καθωσ ξημερωνε δευτερα εως τις 5 το πρωι δεν μπορεσα να κοιμηθω λογω εντωνων πονων στην μεση και χαμηλα στην κοιλια προς τα δεξια, ενα τρεμουλο στην κοιλια τσιμπηματα στο στηθος, σαν να ειχα περιοδο συνεχεια ενιωθα τα υγρα κ πηγαινα να δω μηπως μου ηρθε αλλλα τελικα ευτυχως δεν μου ηρθε, εχθες λοιπον το απογευμα αρχισε να πονα παλι η μεση μου κ να νιωθω τσιμπηματα χαμηλα εως το βραδυ...χθες το βραδυ πνουσε παλι η μεση εως σημερα πριν λιγο που με περασε. Την επομενη της ημερας που νομιζα πως ειχα ωορηξια ξεκινησα να μετραω θερμοκρασια πριν σηκωθω απο το ρεβατι δηλαδη την 18η μερα του κυκλου μου, η θερμοκρασια εως και σημερα ειναι 36,7 καθαημερινα εκτος απο την 20η μερα του κυκλου που ηταν 36,6..Συγγνωμη για το τοσο μεγαλο μηνυμα ηθελα να τα γραψω ολα για να σας ζητησω βοηθεια..Ολα αυτα που παρατηρηρσα να μου συμβαινουν ειναι συμπτωματα?Ποια μερα θα μετρησω ως ρωτη μερα καθυστερησης? Σας αρακαλω καποιος ας μου απαντησει αμεσα θα τρελαθω απο αγωνια

καλησπερα Στελλα μου! Μην αγχωνεσαι τοσο απο τον πρωτο μηνα,πιστεψε με το αγχος σ αυτες τις περιπτωσεις φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα.Εχουμε την ταση εμεις οι γυναικες να μεγαλοποιουμε το οποιοδηποτε συμπτωμα και να το βαπτιζουμε εγκυμοσυνη! Τα συμπτωματα περιοδου κ εγκυμοσυνης δεν διαφερουν σε τιποτα,αν ολα αυτα συνεχιζεις κ τα νιωθεις κ δεν βλεπεις περιοδο κανε μια χοριακη που δεν πεφτει ποτε εξω.Ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις κ να μην υπαρξει δευτερος μηνας προσπαθειων ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ ναντια μου...δεν ξερω ομως ποτε μετραει πρωτη μερα καθυστερησησ ωστε να κανω την εξεταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η stella90_ είπε:

σε ευχαριστω πολυ ναντια μου...δεν ξερω ομως ποτε μετραει πρωτη μερα καθυστερησησ ωστε να κανω την εξεταση!

απο οτι διαβασα βρηκες με τεστακια την ωορρηξια σου,κ εγω εχει ενα μηνα ετσι την βρισκω,απο την ημερα της ωορρηξιας μετρας 14 μερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθόλου άγχος δεν πρέπει στην κόρη μου τον πρώτο μήνα όταν είδα περίοδο απελπίστηκα μετά ηρέμησακαι πάνω σε δυο μήνες την έπιασα.Τωρα που ξεκίνησα για τι δεύτερο πάλι στεναχωρήθηκα αλλα ήταν εκείνη την μέρα μετά το φιλοσοφησα και είπα όχι άγχος . Ελεύθερο σεξ απόλαυση και θα έρθει κ το μπιζελακι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κυκλο απο 26-29,μερες σημερα εκανα χοριακη στην 28 μερα του κυκλου βγηκε 27,68 ο μικροβιολογος.μου.μιλουσε σχεδον μια ωρα μου ειπε συγχαρητηρια ειστε εγγυος να την επαναλαβετε την δευτερα κ περνω τη γιατρο μου κ μου λεει γιατι την εκανες τοσο νωρις ξανα κανε την δευτερα κ αν δεν σου ερθει περιοδις εως δευτερα ελα με τις καινουριες εξετασεις κ την επεισα εστω να ερθω να.μιλησουμε γιατι ειπε οτι ισως μου ερθει περιοδος κ με το ζορι δεχτηκε τωρα περιμενω στο ιατρειο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 27/10/2016 at 11:34 ΠΜ, ο/η stella90_ είπε:

Με κυκλο απο 26-29,μερες σημερα εκανα χοριακη στην 28 μερα του κυκλου βγηκε 27,68 ο μικροβιολογος.μου.μιλουσε σχεδον μια ωρα μου ειπε συγχαρητηρια ειστε εγγυος να την επαναλαβετε την δευτερα κ περνω τη γιατρο μου κ μου λεει γιατι την εκανες τοσο νωρις ξανα κανε την δευτερα κ αν δεν σου ερθει περιοδις εως δευτερα ελα με τις καινουριες εξετασεις κ την επεισα εστω να ερθω να.μιλησουμε γιατι ειπε οτι ισως μου ερθει περιοδος κ με το ζορι δεχτηκε τωρα περιμενω στο ιατρειο

 

Στελλα γεια σου! τι εγινε τελικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερικές φορές οι γιατροι θέλουν μπουνιες.... Αντι να σου πει πεντε λογια αισιοδοξιας σε γεμισε ανασφάλειες.... Τι να πεις.... Εύχομαι καλα απαοτελεσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Στελλα γεια σου! τι εγινε τελικα??

Καλημερα πεταλουδιτσα τελικα αλλαξξα γιατρο κ μου μιλησα πολυ ομορφα εκανα και την δευτερα χοριακη πριν παω στο γιατρο ηταν 291 μου ειπε πολυ καλη, την τεταρτη ομως ειχα λιγο αιμα το μεσημερι κ το βραδακι πηρα το γιατρο μου ειπε να παω να με δει ακομη εμβρυικο σακο δεν ειδαμε μου συνεστησε utrosogan 200 k μανησιο ενα ρωι ενα βραδυ κ ξεκουραση και την πεμπτη να ξανα κανω χοριακη. Εκανα και βγηκε 1266 ενω ο γιατρος περιμενε 900 μου ειπε ολα καλα δεν ανησυχουμε ξεκουρασου μεχρι να φυγουν εντελως τα καφε υγρα που ειχα την πεμπτη το πρωι.. απο τοτε ξαπλωνω και χθες το απογευμα φυγανε εχω πλεον μονο διαφανα υγρα, τη δευτερα θα παω να δουμε εμβρυικο σακο.. και ευχομαι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η labrini m είπε:

Μερικές φορές οι γιατροι θέλουν μπουνιες.... Αντι να σου πει πεντε λογια αισιοδοξιας σε γεμισε ανασφάλειες.... Τι να πεις.... Εύχομαι καλα απαοτελεσματα. 

Καλημερα λαμπρηνη τελικα αλλαξξα γιατρο κ μου μιλησα πολυ ομορφα εκανα και την δευτερα χοριακη πριν παω στο γιατρο ηταν 291 μου ειπε πολυ καλη, την τεταρτη ομως ειχα λιγο αιμα το μεσημερι κ το βραδακι πηρα το γιατρο μου ειπε να παω να με δει ακομη εμβρυικο σακο δεν ειδαμε μου συνεστησε utrosogan 200 k μανησιο ενα ρωι ενα βραδυ κ ξεκουραση και την πεμπτη να ξανα κανω χοριακη. Εκανα και βγηκε 1266 ενω ο γιατρος περιμενε 900 μου ειπε ολα καλα δεν ανησυχουμε ξεκουρασου μεχρι να φυγουν εντελως τα καφε υγρα που ειχα την πεμπτη το πρωι.. απο τοτε ξαπλωνω και χθες το απογευμα φυγανε εχω πλεον μονο διαφανα υγρα, τη δευτερα θα παω να δουμε εμβρυικο σακο, μακαρι να ει αι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καλυτερη δουλειά εκανες!!!! Αντε με το καλο ολα πανε μια χαραααααα... Μεινε στο κρεβάτι μην κουράζεσαι καθόλου και να προσεχεις λιγο με την δυσκοιλιότητα... Αν πας στην τουαλέτα μην ζοριστείς καθόλου κατσε μέχρι να βγουν μονα τους.. Κ εγω ειχα αλλάξει την γιατρο μ οταν ήμουν έγκυος γιατι η προηγουμενη αποδείχτηκε πολυ ηληθ....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στέλλα καλημέρα Με ττον άντρα μου είμαστε μαζί 4 μήνες και είμαι 3μηνωνΒέβαια ττο ζήτησα Και μου το δώσανε δόξα το θεό Αλλά Άγχος ??????? 

0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπτηνη την περισσοτερη ωρα στο κρεβατι ειμαι μονο ενα φαγητο κανω και παω τουαλετα γιαυτα μονο σηκωνομαι αλλα βαρεθηκα λιγο σημερα θα ειμαι κ στον καναπε λιγο καθηστη ετσι κ αλλιως θα ειμαι απο εδω κ περα σιγουρα ολο θα προσεχω πολυ δεν θα κουραζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα 1 συγχαρητηρια με το καλο ολα καλα να πανε!!εγω πλεον σταματησα ν αγχωνομαι με νοιαζει μονο να ξεκουραζομαι και να ειναι ολα καλα δεν χρειαζεται αγχος ξεκουραση θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stella90_ είπε:

μαμα 1 συγχαρητηρια με το καλο ολα καλα να πανε!!εγω πλεον σταματησα ν αγχωνομαι με νοιαζει μονο να ξεκουραζομαι και να ειναι ολα καλα δεν χρειαζεται αγχος ξεκουραση θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!

Καλά κανείς Κοιτά Έχω μια κόρη 15 ετών αν δεν είχα τότε το άγχος Κάθε μήνα τώρα θα ήταν 18 

Οπότε σε καταλαβαίνω και σου μιλάω εκ πείρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η labrini m είπε:

Την καλυτερη δουλειά εκανες!!!! Αντε με το καλο ολα πανε μια χαραααααα... Μεινε στο κρεβάτι μην κουράζεσαι καθόλου και να προσεχεις λιγο με την δυσκοιλιότητα... Αν πας στην τουαλέτα μην ζοριστείς καθόλου κατσε μέχρι να βγουν μονα τους.. Κ εγω ειχα αλλάξει την γιατρο μ οταν ήμουν έγκυος γιατι η προηγουμενη αποδείχτηκε πολυ ηληθ....... 

3 γιατρους αλλαξα σε ολη την εγκυμοσυνη. Σχεδον ενας σε καθε 3μηνο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι αμα δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη ο γιατρός τι να κάνεις.. Εμενα η πρωιν γιατρός μου έκανε δυο τραγικα λαθοι.. Το 2012 ειχα ενα τεστ παπ με αποτελέσματα αλλοίωση hpv κανω κολποσκόπηση ηταν στην αρχη.. Μου λεει κανουμε στο τρίμηνο τεστ.. Κανω το τεστ μ λεει καθαρο καθαρισε μονο του λογο του νεαρου της ηλικιας μ. Σε ενα χρόνο παλι... Εγω που να ηξερα παω σε ενα χρονο Νοεμβρίο μηνα παλι καθαρο τεστ... Μενω έγκυος τον Απρίλιο τον ιουλιο η πρώτη τερασρια αιμορραγία και δεν μου εδωσε σημασία.. Αλλαζω γιατρο με προσεξε παρα πολυ μου εδωσε και τα ουτροτζισταν και οτι αλλο χρειάζεται.. Γενναω σαραντιζω παω αλλου για τεστ πάλι hpv κανω κολποσκόπηση πολυ προχωρημενο κανω κονωειδη εκτομη με βιοψια αλλιωσεις τριτου βαθμου στο τσακ προλαβα τον καρκινο... Οι αλλιωσεις δεν προχαρανε μεσα σε ενα χρονο απλα δεν ειχαν φύγει απο το 2012 τα καθαρα τεστ που μου εβγαζε ηταν λαθος... Εξαιτίας της κοντεψα να παθω πολυ ασχημα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα...δεν εμαι καθολου καλα χθες ημουν ξαλα μεχρι τις 4 το απογευμα μετα μπηκα το αυτοκινητο  πηγαμε στο πατρικο μου παντα ημουν καθιστη, στις 9 το βραδυ παω να σκουπιστω κ βλεπω καφε μπεζ υγρα ξανα σκουπιζομα σε 5 λεπτα παλι τα ιδια και πονω στη μεση, περνω το γιατρο μου λεει δεν μας ανησυχουν αυτα αν δεις οτι συνεχιζουν κ εχεις πολλα να με παρεις κ μαλιστα μου πρεοτεινε να βγω εξω αρκει οπου και να παω να καθομαι, μου το προτεινε για να ανεβει η ψυχολογια μου ετσι μου ειπε, ξανα σκουπιζομαι εγω δεν εχω τιποτα ξανα ξανα επιμιση ωρα τελικα αποφασιζω να βγουμε, στο μαγαζι πηγα 2 φορες τουαλετα την πρωτη δεν ειχα τιποτα την δευτερα λιγο μπεζ καφε παλι κ πονουσε η μεση μου αρχισα να νυσταζω πολυ κ λεω ας φυγουμε, ερχομαι σπιτι δεν ειχα παλι υγρα ξαπλωνω να κοιμηθω κ με πιανει παλι η μεση και πολυ αναγουλα να μην μπορω να ησυχασω, 4 παρα τελικα κοιμηθηκα 8 παρα σηκωθηκα πηρα utrogesan 200 k trofocart, τα οποια περνω απο τεταρτη που ειχα σταγονες κ με ειδε ο γιατρος. Τα καφε φυγανε παρασκευη απογευμα και μεχρι σαββατο βραδυ ημουν καθαρη χωρις υγρα με χρωμα μονο διαφανα, μεχρι αυριο που θα παω να δουμε επιτελους σακο δεν ξερω πως θα αντεξω, αγχωνομαι γιατι παλι υγρα νε χρωμα?τι μου συμβαινει?φταει που δεν ξαπλωσα και το απογευμα του σαββατου?μα ημουν συνεχεια σε μια καρεκλα κολλημενη, τι να κανω?πειτε μου εμπειριες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. εγώ θα σου πω να ξεκουραζεσαι και να ηρεμησεις . μίλησες ξανά με το γιατρό σου,για να σε καθησυχασει δηλαδή. ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aterimini σε ευχαριστω πολυ μακαρι να εχω τελειομηνη εγκυμοσυνη, ναι μιλησα με καθησυχασα ο ανθρωπος, συνεχεια τον περνω τον εχω ζαλισει τον ανθρωπο ευτυχως μου απανταει σε ολα!Η αληθεις ειναι ηρεμησα λιγο τωρα ειμαι πιο χαλαρη και αισιοδοξη πια οτι ειναι ολα καλα και θα αποδειχτει κ αυριο πρωτα ο θεος με τον υπερηχο!Ολο ξαπλωνω το πολυ πολυ να ειμαι καθιστη για κανενα 2 ωρο που θα παω στη μαμα μου σημερα, δεν κανω τιποτα μονο σηκωνομαι για τουαλατετα και για να καθησω λιγο σε καναπε οχι στο κρεβατι αμα πιαστω δηλαδη αρχησε να με ποναει κ η μεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stella90_ είπε:

Κοριτσια καλημερα...δεν εμαι καθολου καλα χθες ημουν ξαλα μεχρι τις 4 το απογευμα μετα μπηκα το αυτοκινητο  πηγαμε στο πατρικο μου παντα ημουν καθιστη, στις 9 το βραδυ παω να σκουπιστω κ βλεπω καφε μπεζ υγρα ξανα σκουπιζομα σε 5 λεπτα παλι τα ιδια και πονω στη μεση, περνω το γιατρο μου λεει δεν μας ανησυχουν αυτα αν δεις οτι συνεχιζουν κ εχεις πολλα να με παρεις κ μαλιστα μου πρεοτεινε να βγω εξω αρκει οπου και να παω να καθομαι, μου το προτεινε για να ανεβει η ψυχολογια μου ετσι μου ειπε, ξανα σκουπιζομαι εγω δεν εχω τιποτα ξανα ξανα επιμιση ωρα τελικα αποφασιζω να βγουμε, στο μαγαζι πηγα 2 φορες τουαλετα την πρωτη δεν ειχα τιποτα την δευτερα λιγο μπεζ καφε παλι κ πονουσε η μεση μου αρχισα να νυσταζω πολυ κ λεω ας φυγουμε, ερχομαι σπιτι δεν ειχα παλι υγρα ξαπλωνω να κοιμηθω κ με πιανει παλι η μεση και πολυ αναγουλα να μην μπορω να ησυχασω, 4 παρα τελικα κοιμηθηκα 8 παρα σηκωθηκα πηρα utrogesan 200 k trofocart, τα οποια περνω απο τεταρτη που ειχα σταγονες κ με ειδε ο γιατρος. Τα καφε φυγανε παρασκευη απογευμα και μεχρι σαββατο βραδυ ημουν καθαρη χωρις υγρα με χρωμα μονο διαφανα, μεχρι αυριο που θα παω να δουμε επιτελους σακο δεν ξερω πως θα αντεξω, αγχωνομαι γιατι παλι υγρα νε χρωμα?τι μου συμβαινει?φταει που δεν ξαπλωσα και το απογευμα του σαββατου?μα ημουν συνεχεια σε μια καρεκλα κολλημενη, τι να κανω?πειτε μου εμπειριες?

Στελλα γλυκια μου δεν ειναι καλο να εχεις τοσο πολυ αγχος! Προσπαθησε να ηρεμησεις κ να ξεκουραζεσαι οχι μονο σωματικα οπως κανεις ηδη αλλα πρωτιστως ψυχικα, κανε θετικες σκεψεις κ ονειρα για αυριο που θα δειτε κουκιδιτσα!!! Αυτα τα υγρα που περιγραφεις εγω τα ειχα μονο 2-3 ημερες κατα την 7 εβδομαδα κ ηταν λογω δυσκοιλιοτητας..θελει προσοχη η δυσκοιλιοτητα να φτιαξεις λιγακι καταλληλη την διατροφη ισως να οφειλεται κ σ'αυτο.. Σε καθε περιπτωση να παιρνεις ανελλιπως το μαγνησιο σου (trofocard-εμενα στο Α' τριμηνο μου το ειχε γραψει 3 φορες τη μερα, πρωι-μεσημ-βραδυ) βοηθαει πολυ στην αρχη! Ξαπλωσε διαβασε βιβλιαρακια, ηρεμησε, να μη σηκωνεις βαρη και ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρεμησα λιγο, ειμαι καλυτερα απο το μεσημερι που κοιμηθηκα κιολας και δεν χω πια υγρα. Ευχομαι αυριο να πανε καλα και θελω να μου προτεινετε βιβλια εγκυμοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...