Μετάβαση σε περιεχόμενο

IQ test εγκυμοσυνης!


prassinomata

Recommended Posts

Αντε, πρασινοματα μου, εφτασε κι η Κυριακη.. Αυριο ειναι η μεγαλη μερα!!!!!!!!!!! Με το καλο κοριτσαρα μου να μας εχεις αυριο ευχαριστα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21 Οκτωβρίου 2016 at 7:54 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Λεω την δευτερα να κανω χοριακη! Ισα ισα που αχνοφαινεται και στον γιο μου ετσι ηταν... Μετα απο τοσα αρνητικα τεστ εστω ενα αχνο θετικο ξερουμε να το βλεπουμε χαχαχαχα!!! Σε ζουμ φαινεται στην φωτο αλλα live φαινεται κανονικα... Την δευτερα θα ξερω σιγουρα με την χοριακη!! 

Πρασινομάτα Καλημέρα. Είσαι εγκυος εγώ την διεκρινα την αχνή γραμμούλα απο το κινητό!!! Συγχαρητήρια. Στο είπα εγώ δέν στο'πα;;;;;;;  Χαχχχχχ. Μπράβο

;;;;περιμένω αυριο τα αποτελέσματα να μας πείς σου ευχομαι μια θετικότατη χοριακή και μια ευκολη ,τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου... Ελπιζω να εχω καλα νεα αυριο να σας πω. Περιοδο δεν ειδα παντως σημερα δεν ηρθε... Μονο διαρροια που με ταλαιπωρει ολη μερα.. Γνωριζεις αν αυτο ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2016 at 0:24 ΠΜ, ο/η prassinomata είπε:

Γεια σου κοριτσι μου... Ελπιζω να εχω καλα νεα αυριο να σας πω. Περιοδο δεν ειδα παντως σημερα δεν ηρθε... Μονο διαρροια που με ταλαιπωρει ολη μερα.. Γνωριζεις αν αυτο ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?

Κοριτσι μου τι κανεις? Πηρες τα αποτελεσματα της χοριακης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Γεια σας θα ηθελα την γνωμη σας. Εγω τον προηγουμενο μηνα ημπυν αγκυος και αρχησα να αιμοραγω και ευσι κατεληξε σε βιοχημικη κυηση. Και καθαρησα απο μονη μου Δε χρειάστηκα απόξεση. Και ο γιατρός μου σύστησε ελεύθερες επαφές για καινούργια προσπάθεια για μωράκι. Η αιμορραγία της αποβολής ήταν η περίοδος μου. Τελευταία περίοδος 9 Σεπτεμβρίου Και ελεύθερες επαφές είχα από 13 Σεπτεμβρίου μέρα παρά μέρα κάποιες φορές από δύο φορές την ημέρα.Αυτό τον μήνα περίμενα για 3 με 4 Οκτωβρίου Να μου έρθει περίοδος όμως είχε κάποια συμπτώματα πριν την περίοδο όπως πολύ πρησμένο στήθος και φουσκωμένο με ευαισθησία στις θηλιες.Και έτσι εγώ είπα να Ένα τεστ πριν την περίοδο τρεις με τέσσερις μέρες εδώ να ξεκαθαρίσω έχω σταθερό κύκλο 26 Μέρες την 20 έκτη μέρα μου έρχεται.Και το τεστ μου βγήκε ένα πολύ αχνό θετικό δηλαδή με το ζόρι είδα την γραμμή.Εγώ το είπα στην γυναικολόγο μου και μου σύστησε επειδή είχα τιμολόγιο το προηγούμενο μήνα και δεν κρατήθηκε το μωρό μου ζήτησε να πάρω προγεστερόνη μαγνήσιο και φολικο. εγώ παίρνω εκείνα τα φάρμακα από 3 Οκτωβρίου

Και σήμερα λέω κάτσε να ξανά κάνω ένα τεστ να δούμε αν θα δείξει όχι εγώ ξανά έκανα τεστ όμως όχι με πρωινά ούρα τώρα το απόγευμα το έκανε και μου ξανά βγήκε μία άχνη γραμμή όμως τώρα νομίζω ότι πιο πολύ φαίνεται ενω πήρα άλλης μάρκας Τεστ το προηγούμενο που είχα κάνει μου είπε ότι μπορεί Να δείχνει λάθος αποτελέσματα και να μην ισχύει. Η γιατρός μου μου είπε Την Τρίτη 10, Οκτωβρίου να κάνω χοριακή να δούμε πόσο είναι Όμως έχω πολύ άγχος μήπως βλέπω εγώ λάθος ή δεν ισχύει άχνη γραμμή μέχρι να πάω την Τρίτη να κάνουν την χοριακή και ήθελα να σας ρωτήσω μήπως έχει τύχει σε σας κάτι παρόμοιο. Θέλω πάρα πολύ το μωράκι και φοβάμαι μήπως γίνει πάλι όπως το προηγούμενο μήνα όμως είμαι κι αυτά δεν έχω μέχρι στιγμής μόνο χαμηλά κάτι πονάει και ήχο στην κυρία και πολύ πρήξιμο στο στήθος και με ευαισθησία πολλές λιγούρες έχω και από χθες έχω πολύ ναυτία και έχω κάνει και την ημέρα πηγαίνω και για εμετό από χθες άρχισα να κάνω μια φορά την ημέρα τώρα δεν ξέρω από τι είναι τι μπορεί να φταίει. Συγνώμη αν σας κούρασα ήθελα να πάρω μία γνώμη λίγο να ξε αγχωθώ επειδή έχω αγχωθεί τόσο πολύ μέχρι να έρθει η Τρίτη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Leyla είπε:

Γεια σας θα ηθελα την γνωμη σας. Εγω τον προηγουμενο μηνα ημπυν αγκυος και αρχησα να αιμοραγω και ευσι κατεληξε σε βιοχημικη κυηση. Και καθαρησα απο μονη μου Δε χρειάστηκα απόξεση. Και ο γιατρός μου σύστησε ελεύθερες επαφές για καινούργια προσπάθεια για μωράκι. Η αιμορραγία της αποβολής ήταν η περίοδος μου. Τελευταία περίοδος 9 Σεπτεμβρίου Και ελεύθερες επαφές είχα από 13 Σεπτεμβρίου μέρα παρά μέρα κάποιες φορές από δύο φορές την ημέρα.Αυτό τον μήνα περίμενα για 3 με 4 Οκτωβρίου Να μου έρθει περίοδος όμως είχε κάποια συμπτώματα πριν την περίοδο όπως πολύ πρησμένο στήθος και φουσκωμένο με ευαισθησία στις θηλιες.Και έτσι εγώ είπα να Ένα τεστ πριν την περίοδο τρεις με τέσσερις μέρες εδώ να ξεκαθαρίσω έχω σταθερό κύκλο 26 Μέρες την 20 έκτη μέρα μου έρχεται.Και το τεστ μου βγήκε ένα πολύ αχνό θετικό δηλαδή με το ζόρι είδα την γραμμή.Εγώ το είπα στην γυναικολόγο μου και μου σύστησε επειδή είχα τιμολόγιο το προηγούμενο μήνα και δεν κρατήθηκε το μωρό μου ζήτησε να πάρω προγεστερόνη μαγνήσιο και φολικο. εγώ παίρνω εκείνα τα φάρμακα από 3 Οκτωβρίου

Και σήμερα λέω κάτσε να ξανά κάνω ένα τεστ να δούμε αν θα δείξει όχι εγώ ξανά έκανα τεστ όμως όχι με πρωινά ούρα τώρα το απόγευμα το έκανε και μου ξανά βγήκε μία άχνη γραμμή όμως τώρα νομίζω ότι πιο πολύ φαίνεται ενω πήρα άλλης μάρκας Τεστ το προηγούμενο που είχα κάνει μου είπε ότι μπορεί Να δείχνει λάθος αποτελέσματα και να μην ισχύει. Η γιατρός μου μου είπε Την Τρίτη 10, Οκτωβρίου να κάνω χοριακή να δούμε πόσο είναι Όμως έχω πολύ άγχος μήπως βλέπω εγώ λάθος ή δεν ισχύει άχνη γραμμή μέχρι να πάω την Τρίτη να κάνουν την χοριακή και ήθελα να σας ρωτήσω μήπως έχει τύχει σε σας κάτι παρόμοιο. Θέλω πάρα πολύ το μωράκι και φοβάμαι μήπως γίνει πάλι όπως το προηγούμενο μήνα όμως είμαι κι αυτά δεν έχω μέχρι στιγμής μόνο χαμηλά κάτι πονάει και ήχο στην κυρία και πολύ πρήξιμο στο στήθος και με ευαισθησία πολλές λιγούρες έχω και από χθες έχω πολύ ναυτία και έχω κάνει και την ημέρα πηγαίνω και για εμετό από χθες άρχισα να κάνω μια φορά την ημέρα τώρα δεν ξέρω από τι είναι τι μπορεί να φταίει. Συγνώμη αν σας κούρασα ήθελα να πάρω μία γνώμη λίγο να ξε αγχωθώ επειδή έχω αγχωθεί τόσο πολύ μέχρι να έρθει η Τρίτη.

 

Κορίτσι μου αν βλέπεις άχνη γραμμή λογικά είσαι έγκυος. Γιατί δεν πας σήμερα ή αύριο για χοριακη να μάθεις σίγουρα να ηρεμήσεις; 

Επειδή δεν κατάλαβα, περίοδο πότε περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2023 at 5:11 ΜΜ, ο/η Leyla είπε:

Γεια σας θα ηθελα την γνωμη σας. Εγω τον προηγουμενο μηνα ημπυν αγκυος και αρχησα να αιμοραγω και ευσι κατεληξε σε βιοχημικη κυηση. Και καθαρησα απο μονη μου Δε χρειάστηκα απόξεση. Και ο γιατρός μου σύστησε ελεύθερες επαφές για καινούργια προσπάθεια για μωράκι. Η αιμορραγία της αποβολής ήταν η περίοδος μου. Τελευταία περίοδος 9 Σεπτεμβρίου Και ελεύθερες επαφές είχα από 13 Σεπτεμβρίου μέρα παρά μέρα κάποιες φορές από δύο φορές την ημέρα.Αυτό τον μήνα περίμενα για 3 με 4 Οκτωβρίου Να μου έρθει περίοδος όμως είχε κάποια συμπτώματα πριν την περίοδο όπως πολύ πρησμένο στήθος και φουσκωμένο με ευαισθησία στις θηλιες.Και έτσι εγώ είπα να Ένα τεστ πριν την περίοδο τρεις με τέσσερις μέρες εδώ να ξεκαθαρίσω έχω σταθερό κύκλο 26 Μέρες την 20 έκτη μέρα μου έρχεται.Και το τεστ μου βγήκε ένα πολύ αχνό θετικό δηλαδή με το ζόρι είδα την γραμμή.Εγώ το είπα στην γυναικολόγο μου και μου σύστησε επειδή είχα τιμολόγιο το προηγούμενο μήνα και δεν κρατήθηκε το μωρό μου ζήτησε να πάρω προγεστερόνη μαγνήσιο και φολικο. εγώ παίρνω εκείνα τα φάρμακα από 3 Οκτωβρίου

Και σήμερα λέω κάτσε να ξανά κάνω ένα τεστ να δούμε αν θα δείξει όχι εγώ ξανά έκανα τεστ όμως όχι με πρωινά ούρα τώρα το απόγευμα το έκανε και μου ξανά βγήκε μία άχνη γραμμή όμως τώρα νομίζω ότι πιο πολύ φαίνεται ενω πήρα άλλης μάρκας Τεστ το προηγούμενο που είχα κάνει μου είπε ότι μπορεί Να δείχνει λάθος αποτελέσματα και να μην ισχύει. Η γιατρός μου μου είπε Την Τρίτη 10, Οκτωβρίου να κάνω χοριακή να δούμε πόσο είναι Όμως έχω πολύ άγχος μήπως βλέπω εγώ λάθος ή δεν ισχύει άχνη γραμμή μέχρι να πάω την Τρίτη να κάνουν την χοριακή και ήθελα να σας ρωτήσω μήπως έχει τύχει σε σας κάτι παρόμοιο. Θέλω πάρα πολύ το μωράκι και φοβάμαι μήπως γίνει πάλι όπως το προηγούμενο μήνα όμως είμαι κι αυτά δεν έχω μέχρι στιγμής μόνο χαμηλά κάτι πονάει και ήχο στην κυρία και πολύ πρήξιμο στο στήθος και με ευαισθησία πολλές λιγούρες έχω και από χθες έχω πολύ ναυτία και έχω κάνει και την ημέρα πηγαίνω και για εμετό από χθες άρχισα να κάνω μια φορά την ημέρα τώρα δεν ξέρω από τι είναι τι μπορεί να φταίει. Συγνώμη αν σας κούρασα ήθελα να πάρω μία γνώμη λίγο να ξε αγχωθώ επειδή έχω αγχωθεί τόσο πολύ μέχρι να έρθει η Τρίτη.

 

Κορίτσι μου από οτι κατάλαβα μετά την αποβολή και την αιμορραγία δεν  ξαναήρθε περίοδος σωστά;

Ρωτάω γιατί έπαθα ακριβώς το ίδιο. Δεκαπενταύγουστο αποβολή και καθάρισα από μόνη μου. Ο γιατρός με ενημέρωσε οτι θα καθυστερήσει η επόμενη περίοδος. Όμως εφτασα στις 40 μέρες και δεν είχε έρθει. Έκανα τεστ.και βγήκε αχνη γραμμή. Έκανα χοριακη και βγήκε 126, ο γιατρός μου θεώρησε είναι νέα εγκυμοσύνη και με έβαλε να πάρω φολικό και ασπιρίνη. Η επόμενη χοριακη μου όμως ηταν 120. Έπεσε. Μετά από δυο.μερες ήρθε και η περίοδος. Δεν μπορεσε να μου πει αν ήταν ορμόνη από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ή ηταν νέα εγκυμοσύνη η οποία δεν προχώρησε.  Η χοριακη σου την μέρα της αιμορραγίας πόσο ήταν;

Σου εύχομαι εσένα να πρόκειται για μια νέα εγκυμοσύνη και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...