Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παρατεταμένη περίοδος..αγωνια...


Petalouditsa28

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπέρα..βοηθείστε με γιατί έχω αγχωθεί πολύ.... λοιπόν οπως θα γνωρίζετε κάποιες στις 8/10 αδιαθετησα..(θεωρω πως ηρθε δυο μερες νωρίτερα αλλα οκ).. Πάντα μα πάντα εχω 5 μέρες περίοδο και τη 5η ημέρα καφετί υγρα.. πλεον ειμαι στη 10η μέρα κύκλου και ακομα εχω ροζ υγρα...1-2 φορές την ημερα.. πηρα τον γυναικολόγο μου πε να μην ανησυχώ..αλλα φοβάμαι κοριτσια..Επίσης εχω τσιμπηματακια χαμηλα και σήμερα έναν έντονο πονο στην αριστερή ωοθηκη.. πειτε μου τη γνώμη σας σας παρακαλώ.. Υπάρχει περίπτωση να ηταν βιοχημικη μιας και ειχα επαφες στις γονιμες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα..βοηθείστε με γιατί έχω αγχωθεί πολύ.... λοιπόν οπως θα γνωρίζετε κάποιες στις 8/10 αδιαθετησα..(θεωρω πως ηρθε δυο μερες νωρίτερα αλλα οκ).. Πάντα μα πάντα εχω 5 μέρες περίοδο και τη 5η ημέρα καφετί υγρα.. πλεον ειμαι στη 10η μέρα κύκλου και ακομα εχω ροζ υγρα...1-2 φορές την ημερα.. πηρα τον γυναικολόγο μου πε να μην ανησυχώ..αλλα φοβάμαι κοριτσια..Επίσης εχω τσιμπηματακια χαμηλα και σήμερα έναν έντονο πονο στην αριστερή ωοθηκη.. πειτε μου τη γνώμη σας σας παρακαλώ.. Υπάρχει περίπτωση να ηταν βιοχημικη μιας και ειχα επαφες στις γονιμες? 

καλησπερα κοριτσι! δεν αποκλειεται να ειναι κ ορμονικο ,στην θεση σου θα πηγαινα αρχικα για εναν υπερηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι βιοχημικη κυηση δενσε πειραζει...δεν εχεις ποναλακια..απλα "εφυγε"αυτο που ουτεκαν ειχε δημιουργηθει...ή αυτο που πήγε να δημιουργηθει...μην ανησυχεις...!!κακο θα ηταν να ειχες δει σακο κ να μην ακουγες καεδουλα...τοτε θ χρειαζοσουν αλλα πραγματα...απλα μια ορμονικη διαταραχη θ ηταν...κ αν ειχες βιοχημικη δεν θα ερχοταν η περιοδος νωριτερα..ισως μια δυο μερες αργοτερα...γιατι ουσιαστικα ξεγελιουνται οι ορμονες κ πας να μεινεις εγκυος..κ εντελει δεν ευδοκιμει...κ αδιαθετεις οποτε εχεις 1 με 2 μερες καθυστερηση...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Έχεις κάνει τεστ εγκυμοσύνης? Η χοριακη.έτσι για να αποκλεισουμε αυτό το ενδεχομενο

Οχι δεν εχω κανει..με το σκεπτικό οτι είχα αρκετό αίμα τις πρώτες μέρες οπότε πίστεψα πως απλά ουτε αυτη τη φορά έμεινα έγκυος...ουφ....σε ευχαριστρ πολύ για την απάντησή σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ζουζουνα85 είπε:

Αν ειναι βιοχημικη κυηση δενσε πειραζει...δεν εχεις ποναλακια..απλα "εφυγε"αυτο που ουτεκαν ειχε δημιουργηθει...ή αυτο που πήγε να δημιουργηθει...μην ανησυχεις...!!κακο θα ηταν να ειχες δει σακο κ να μην ακουγες καεδουλα...τοτε θ χρειαζοσουν αλλα πραγματα...απλα μια ορμονικη διαταραχη θ ηταν...κ αν ειχες βιοχημικη δεν θα ερχοταν η περιοδος νωριτερα..ισως μια δυο μερες αργοτερα...γιατι ουσιαστικα ξεγελιουνται οι ορμονες κ πας να μεινεις εγκυος..κ εντελει δεν ευδοκιμει...κ αδιαθετεις οποτε εχεις 1 με 2 μερες καθυστερηση...???

Ναι δίκιο έχεις.... σε ευχαριστώ κοριτσι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ εχωρ στεναχωρηθεί κιόλας....πλησιάζουν οι γόνιμες μου..πως θα εχω επαφές αν εχω ακόμα ροζ υγρά...φοβάμαι μην αναστατωσω περισσότερο τον οργανισμό μου... παει και αυτος ο μηνας???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα κοριτσι! δεν αποκλειεται να ειναι κ ορμονικο ,στην θεση σου θα πηγαινα αρχικα για εναν υπερηχο 

Αυτο ηθελα και εγώ αλλα ο γιατρος δεν εχει αμεσα διαθεσιμο ραντεβου.. και θεωρεί πως δεν επειγει κάτι..εφοσον δεν  ειναι κατι που εχει ξανασυμβεί... τι να πω δε ξερω..σε ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αυτο ηθελα και εγώ αλλα ο γιατρος δεν εχει αμεσα διαθεσιμο ραντεβου.. και θεωρεί πως δεν επειγει κάτι..εφοσον δεν  ειναι κατι που εχει ξανασυμβεί... τι να πω δε ξερω..σε ευχαριστώ..

δες το πως θα παει,μπορει τελικα να σταματησουν.Αλλα αν συνεχισει επικοινωνησε παλι με το γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:
στις πριν 13 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα..βοηθείστε με γιατί έχω αγχωθεί πολύ.... λοιπόν οπως θα γνωρίζετε κάποιες στις 8/10 αδιαθετησα..(θεωρω πως ηρθε δυο μερες νωρίτερα αλλα οκ).. Πάντα μα πάντα εχω 5 μέρες περίοδο και τη 5η ημέρα καφετί υγρα.. πλεον ειμαι στη 10η μέρα κύκλου και ακομα εχω ροζ υγρα...1-2 φορές την ημερα.. πηρα τον γυναικολόγο μου πε να μην ανησυχώ..αλλα φοβάμαι κοριτσια..Επίσης εχω τσιμπηματακια χαμηλα και σήμερα έναν έντονο πονο στην αριστερή ωοθηκη.. πειτε μου τη γνώμη σας σας παρακαλώ.. Υπάρχει περίπτωση να ηταν βιοχημικη μιας και ειχα επαφες στις γονιμες? 

να σας πω και κατι αλλο??..... ύστερα απο το πόνο χτες στην αριστερη ωοθηκη μου μπηκαν υποψιες για ωορρηξια..(αν και ειναι πολυ νωρις για μενα).. εκαν σημερα λοιπον τεστ ωορηξιας (ημερα 11η κυκλου) και βγηκε θετικο!!! Δε ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...φοβαμαι οτι χτες ηταν η ωορρηξια μου και δε μπορεσα να ερθω σε επαφη για πολλους λογους.... κοριτσια πειτε μου..αν ερθω σημερα σε επαφη εχω ελπιδες?? Φοβαμαι μηπως εγινε η ωορρηξια μου και εχασα την ευκαιρια..  αχ ελπιζω να δειτε το μηνυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνωμη για τις συνεχόμενες αποριες... ειναι προφανες οτι αλλαξε ο κυκλος μου αλλα δε περιμενα τοσο νωρις ωορρηξια! Εχω κυκλο 29 με 30 ημερες... αν ειμαι τυχεργ σημερα καο αυριο ειναι οι δυο πιο γονιμες..εκτος και αν ηταν χτες και προχτες και απλα ακομα αμαγνωριζει το τεστ την αντιστοιχη ορμονη...δε ξερω πως ακρινως λειτουργει.. βοηθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

να σας πω και κατι αλλο??..... ύστερα απο το πόνο χτες στην αριστερη ωοθηκη μου μπηκαν υποψιες για ωορρηξια..(αν και ειναι πολυ νωρις για μενα).. εκαν σημερα λοιπον τεστ ωορηξιας (ημερα 11η κυκλου) και βγηκε θετικο!!! Δε ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...φοβαμαι οτι χτες ηταν η ωορρηξια μου και δε μπορεσα να ερθω σε επαφη για πολλους λογους.... κοριτσια πειτε μου..αν ερθω σημερα σε επαφη εχω ελπιδες?? Φοβαμαι μηπως εγινε η ωορρηξια μου και εχασα την ευκαιρια..  αχ ελπιζω να δειτε το μηνυμα...

γεια σου κοριτσι! απο την στιγμη που εκανες το τεστ,μπορεις να ερθεις σε επαφη μεσα στις επομενες 24 ωρες,μην αγχωνεσαι......δεν χαθηκε ο κοσμος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

γεια σου κοριτσι! απο την στιγμη που εκανες το τεστ,μπορεις να ερθεις σε επαφη μεσα στις επομενες 24 ωρες,μην αγχωνεσαι......δεν χαθηκε ο κοσμος 

Nantia mou se euxaristw polu gia tis apantiseis kai tin upomoni sou! Sas exw zalisei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Nantia mou se euxaristw polu gia tis apantiseis kai tin upomoni sou! Sas exw zalisei...

μη λες τετοια,ολες αυτη τη λαχταρα εχουμε! για να τα λεμε ειμαστε εδω :) λοιπον εκμεταλευσου τις μερες αυτες ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Tuesday, October 18, 2016 at 8:06 ΠΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

να σας πω και κατι αλλο??..... ύστερα απο το πόνο χτες στην αριστερη ωοθηκη μου μπηκαν υποψιες για ωορρηξια..(αν και ειναι πολυ νωρις για μενα).. εκαν σημερα λοιπον τεστ ωορηξιας (ημερα 11η κυκλου) και βγηκε θετικο!!! Δε ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...φοβαμαι οτι χτες ηταν η ωορρηξια μου και δε μπορεσα να ερθω σε επαφη για πολλους λογους.... κοριτσια πειτε μου..αν ερθω σημερα σε επαφη εχω ελπιδες?? Φοβαμαι μηπως εγινε η ωορρηξια μου και εχασα την ευκαιρια..  αχ ελπιζω να δειτε το μηνυμα...

Μα τώρα ειναι που πρέπει να ερθετε σε επαφή,τώρα που έγινε η ωορρηξία κ ειναι το ωάριο στις σάλπιγγες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

B612 μου..αυτο που με "στεναχωρησε" ηταν το εξης...αφενός οτι έχασα τις προηγούμενες μέρες πριν το τεστ καθως δεν ειχα επαφές (είχα ακομα αίμα και που να φανταστω οτι πλησιαζε η ωορρηξια μου οταν τοσο καιρο γενικά αργω να κανω ωορρηξια...) και αφετέρου....αισθάνομαι οτι η ωορρηξία έγινε μια μερα πριν κανω το τεστ, την ημερα δηλαδη που ενιωσα το πόνο (10η μερα).. φοβαμαι οτι η μια μερα μετα που ειχα τις επαφες δεν ηταν η ιδανική στιγμή..δε ξέρω αν καταλαβαινεις ετσι οπως το εξηγώ..μπορεί φυσικα να κανω λαθος.. παρολα αυτα δωξα το θεο να λεω που "μου κοψε" να κανω τεστ ωορρηξίας (11η μερα)..γιατθ στην αρχη πιστευα πως πόνεσα λογω του οτι δε παει κατι καλά με τις ορμόνες μου μιας και ακομη ειχα ροζ υγρά απο τη περίοδο.. εκανα και σημερα (12η μερα) τεστ ωορρηξιας και παλι ηταν θετικο..αλλα τοσο εντονο πόνο ωορρηξιας μονο προχτες ενιωσα (10η μερα χωρις επαφες)..σε ευχαριστώ για την απάντησή σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...