Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοηθεια κοριτσια,τα φωτα σας!


Recommended Posts

Καλησπερα σας.ειχα πριν κατι μερες για αχνα τεστ εγκυμοσυνης.τελικα η χοριακη της προηγουμενης δευτερας ηταν 20.επειδη τα τεστ στο σπιτι βγαιναν ολα αχνα θετικα κι εχω και κατι πονους δεξια,αποφασισα να το ψαξω λιγο περισσοτερι.πηγα λοιπον εχτες στο κεντρο early pregnancy(στην αγγλια) οπου μου εκαναν κολπικο υπερηχο αλλα δεν ειδαν τιποτα.ενδομητριο 4 χιλ και χοριακη 294.αυριο θα παω για νεα χοριακη αλλα δεν ελπιζω και πολλα.μαλλον για εκτοπη μοιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι κοριτσι μου εισαι απογοητευμενη;;;

Καταρχην για να καταλαβω..πες μου ποσο καθυστέρηση εχεις;ποτε ηταν η πρωτη χοριακη και ποτε η δευτερη και ποσο;οσο για τα καφε μην τρομάζεις απλα ξεκουρασου και μην σηκωνεις βαρη ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελευταια περιοδος 8 σεπτεμβρη,3 οκτομβρη χοριακη 20 μοναδες,12 οκτομβρη χοριακη 293.πιο πολυ με αγχωσε οτι το ενδομητριο μου ειναι 4 χιλιοστα και οχι οτι δε φανηκε ακομη σακος,μιας και οι τιμες μου δεν ειναι ανεβασμενες.υπαρχει περιπτωση μα υπαρχει εγκυμοσυνη με αυτο το ενδομητριο?ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Τελευταια περιοδος 8 σεπτεμβρη,3 οκτομβρη χοριακη 20 μοναδες,12 οκτομβρη χοριακη 293.πιο πολυ με αγχωσε οτι το ενδομητριο μου ειναι 4 χιλιοστα και οχι οτι δε φανηκε ακομη σακος,μιας και οι τιμες μου δεν ειναι ανεβασμενες.υπαρχει περιπτωση μα υπαρχει εγκυμοσυνη με αυτο το ενδομητριο?ευχαριστω

πολυ πιθανον να ειναι εγκυμοσυνη !

εγω πιστευω οτι εγινε αργα η συλληψη γι αυτο δεν εχει φανει ακομα στον υπερηχο.

οσο αναφορα τους γιατρους στην αγγλια δεν εχουν καλη φημη..

εγω σου ευχομαι να εχεις το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου και ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2016 at 11:58 ΜΜ, ο/η Asterimini είπε:

Σε ευχαριστω.αν και τα σημαδια δεν ειναι καλα.θα δουμε...

Απο τα λιγα που ξερω ...το ενδομητριο θα πρέπει ν ειναι κανονικά από 8 και πανω...η χοριακη ειναι καλή αλλα εισαι σε αρχικη φαση του τυπου 4εβδμ...οι καφε εκκρισεις οντως δεν ειναι κακό σημαδι.ξεκουρασου κ ολα θα δειξουν με τον καιρο...αν ειναι καλο να μεινει ...αν οχι,να φυγει!!!αυτο να λες..με το καλο σ ευχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμ...κουραγιο κοριτσακι μου...κουραγιο.ποτε το εμαθες??πονας??αυτά δεν εχουν περιεργους πόνους??ετσι ξερω..το ειδε ο γιατρος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως μενω στην αγγλια και τα πραγματα ειναι πιο αργα.ποναω δεξια κι εχω τρελες ζαλαδες.δεν εχει φανει τιποτα στον υπερηχο γιατι οι μοναδες μου δεν ειναι πολυ ανεβασμενες.ειμαι σε αναμονη για το επομενο βημα.θελω να τελειωσει γιατι με εχει βοβησει λιγο αυτη η κατασταση.ελπιζω αυτη τη βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον τράχηλο δεν το μετρησε κολπικά όποτε ίσως για αυτο να έχει διαφορά στις μετρησεις του  και άλλη κοπέλα που διάβασα εδώ μέσα το είχε πει αυτό ότι στην β επιπέδου ήταν πιο μακρύς από την αυχενική 🤷‍♀️ Στο τέλος τον ρώτησα όλα είναι καλά ; Και μου είπε ναι με το καλό 
    • Σ ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα τα μεγάλα μέσα κ κοιμήθηκαν.. Ξάπλωσα μαζί τους μέχρι να τους πάρει..
    • Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες. Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.  
    • Εγώ μόνο ένα σφράγισμα που έσπασε έχω και πήγα στον οδοντίατρο και μου είπε μέτα τον 5ο. Τώρα ακόμα δεν έχω πάει να σου πω την αλήθεια. Με το γυναικολόγο σου πρέπει να μιλήσεις πάντως πιστεύω...
    • Ε μια χαρά. Ο τράχηλος που μάκρυνε;;; είναι φυσιολογικό; Ανυπομονώ για το βράδυ είναι η αλήθεια!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...