Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση!


Recommended Posts

στις On 5/10/2016 at 5:29 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσια μου τελςυταια περιοδο 28/09/2016 σημερα ειναι 8η μερα κυκλου μου  πηγα και εκανα υπερηχο σημερα με τα serpafar εκανα 4 ωαριακια!!!! ??? 2 δεξια ωοθηκη 2 αριστερα!!! Περιττο να σας πω πως ηδη ειναι 15χιλ οποτε ωορρηξια κανω πολυ νωρις και οχι αργα οπως νομιζα εγω ! Την παρασκευη θα κανω την πρωτη σπερματεγχυση μου και την δευτερα την δευτερη στον κυκλο μου αυτο! Δωστε μου την θετικη σκεψη και ενεργεια σας να τα καταφερουμε με την πρωτη μας προσπαθεια!! Ευχομαι το πολυποθητο σε ολες μας λειαν συντομος!!!!!???????????

prassinomata  καλησπερα εχω κανει 5 σπερματεγχυσεις οι οποιες δεν πετυχαν και παω για εξωσωματικη σου ευχομαι ολοψυχα να πετυχει η σπερματεγχυση σου και να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα για να ταλαιπωρηθεις οπως εγω.... και εγω με σερπαφαρ ξεκινησα 1 πρωι 1 βραδυ εκανα 5 αυγουλακια αλλα τπτ εκανα την σπερματεγχυση τη 14η ημερα περιοδου... Τι εννοεις θα κανεις τη παρασκευη τη πρωτη σπερματεγχυση και τη δευτερα τη δευτερη? εγω τις εκανα με διαφορα 3ων μηνων στην ουσια 1,5 χρονο μου περασε....απαγορευεται να κανεις 2 μεσα σε ενα μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα δεν απαγορευεται! Ο καθε γιατρος εχει τις τεχνικες του εγω κανω δυο στον μηνα για πιο σιγουρα αποτελεσματα την 11 μερα και την 13η μερα λιγο πριν και λιγο μετα την ωορρηξια εχεις περισσοτερα ποσοστα επιτυχιας! Εγω επαιρνα 3 σερπαφαρ την μερα... Σε πιο κεντρο την εκανες; και πιο ηταν το θεμα υπογονιμοτητας σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Τιποτα δεν απαγορευεται! Ο καθε γιατρος εχει τις τεχνικες του εγω κανω δυο στον μηνα για πιο σιγουρα αποτελεσματα την 11 μερα και την 13η μερα λιγο πριν και λιγο μετα την ωορρηξια εχεις περισσοτερα ποσοστα επιτυχιας! Εγω επαιρνα 3 σερπαφαρ την μερα... Σε πιο κεντρο την εκανες; και πιο ηταν το θεμα υπογονιμοτητας σας;

στο μητερα την εκανα ειχαμε θεμα σπερματος... θα ρωτησω ομως τον γιατρο μου γιατι μου ειπε πως απαγορευεται γιατι εχω φτασει σημειο εξωσωματικης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δεν σου ειπε εξαρχης πως με θεμα στο σπερμα πολυ απιθανο εως σπανιο να πετυχει η σπερματεγχυση? Τζαμπα ταλαιπωρια τραβηξες κοριτσι μου .. Εμεις το μονο θεμα που εχουμε ειναι πως οταν εξπερματωνει βγαινουν τα περισσοτερα εξω γιαυτο εκανα και σπερματεγχυση! Και επειδει εγω ειμαι σε αναπηρικο αμαξιδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Popi profanws ennoei oti ston idio kyklo o syntrofos tis tha dwsei dyo meres sperma to opoio o giatros tha t epeksergastei k tha ginei i idia diadikasia. An to sperma einai kalo kanoun dyo meres spermategxysi. Outws i allws o giatros s leei oti meta ti spermategxysi exeis kanonika epafes. Ara to idio pragma einai. Oxi oti tha parei pali farmaka. An px exeis dyo avgoulakia k t ena skaseis simera k t allo ayrio methayrio boreis na kaneis ti diadikasia dyo meres.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Και δεν σου ειπε εξαρχης πως με θεμα στο σπερμα πολυ απιθανο εως σπανιο να πετυχει η σπερματεγχυση? Τζαμπα ταλαιπωρια τραβηξες κοριτσι μου .. Εμεις το μονο θεμα που εχουμε ειναι πως οταν εξπερματωνει βγαινουν τα περισσοτερα εξω γιαυτο εκανα και σπερματεγχυση! Και επειδει εγω ειμαι σε αναπηρικο αμαξιδιο 

δεν ηταν τζαμπα η ταλαιπωρια αλλα για να κανω εξωσωματικη και λογω ηλικιας μου γιατι δεν με δικαιολογει το ικα για επιτροπη επρεπε πρωτα να δοκιμασουμε με σπερματεγχυση... βεβαια και μου ειπε ο γιατρος οτι εχουμε λιγα τα ποσοστα επιτυχιας στη σπερματεγχυση σε ολες τις φασεις και οχι μονο αν το σπερμα δεν ειναι καλο.. επεισης ειχαμε 6% κινητικοτητα σπερματος.. προβλημα δεν ειναι οτι βγαινουν τα περισσοτερα εξω  και μενα βγαινουν αν ενας αντρας πχ βγαζει 3 με 4ml σπερμα δεν μενει ολο μεσα απ'ολο αυτο αν εστω το 1% γονιμοποιησει εμεινες... απλως στο 6% κινητικοτητα που ειχαμε μεχρι να κανει ολη την διαδρομη  το σπερμα να φτασει στο ωαριο να γονιμοποιησει και να εμφυτευθει θελει τουλαχιστον 2μιση με 3 μερες.. αν εσυ και οποιαδηποτε κοπελα ξεκινας και κανεις δουλειες σπιτιου η  δουλευεις αυτο πεφτει ολο και το βλεπεις λιγο λιγο στο σερβιετακι σου...τα εχω περασει 5 σπερματεγχυσειςκαι τπτ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε καλο σπερμα 68% κινητικοτητα δεν περπαταω ειπα εξαρχης ειμαι σε αναπηρικο αμαξιδιο εχουμε θεματα υγειας γιαυτο δυσκολη η συλληψη εγω εχω δυο παιδια ηδη απο τον πρωτο μου γαμο οποτε δεν εχω θεμα να συλλαβω  το θεμα ειναι οτι εφευγε ολο γιατι γινοταν χειροναχτικα μεχρι να σηκωθει να ερθει μεσα μου να μπει δεν εμπαινε τιποτα... Οποτε η σπερματεγχυση θα με βοηθησει! Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη! Και εγω μικρη ειμαι 25 χρονων ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Popi ayto me tin epitropi prwti fora to akouw. Egw eimai 28 etwn k m kleisane rantevou. Den exei na kanei me tin ilikia alla me to provlima. Ayto p les me tin kinitikotita isxyei alla outws i allws t sperma d menei mesa. Alles pianoun me ta ygra opote ti na leme!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Εχουμε καλο σπερμα 68% κινητικοτητα δεν περπαταω ειπα εξαρχης ειμαι σε αναπηρικο αμαξιδιο εχουμε θεματα υγειας γιαυτο δυσκολη η συλληψη εγω εχω δυο παιδια ηδη απο τον πρωτο μου γαμο οποτε δεν εχω θεμα να συλλαβω  το θεμα ειναι οτι εφευγε ολο γιατι γινοταν χειροναχτικα μεχρι να σηκωθει να ερθει μεσα μου να μπει δεν εμπαινε τιποτα... Οποτε η σπερματεγχυση θα με βοηθησει! Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη! Και εγω μικρη ειμαι 25 χρονων ειμαι...

το ειπα γενικα οχι αποκλειστηκα για σενα αν περπατας γιατι κ εγω εκανα σπερματεγχυση και την αλλη μερα πηγαινα για δουλεια..μη το παιρνεις προσωπικα,, σιγουρα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και μακαρι να σε βοηθησει εφοσον εχετε 68% κινητικοτητα..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Popi ayto me tin epitropi prwti fora to akouw. Egw eimai 28 etwn k m kleisane rantevou. Den exei na kanei me tin ilikia alla me to provlima. Ayto p les me tin kinitikotita isxyei alla outws i allws t sperma d menei mesa. Alles pianoun me ta ygra opote ti na leme!!! 

ετσι μου ειπαν στη πρωτη σπερματεγχυση οταν πηγα στο ικα και ρωτησα  γιατρο χειρουργο γνωστο μου που ειναι στις επιτροπες... οτι παιζει ρολο το προβλημα και η ηλικια ...το να σου κλεισουν ραντεβου δεν σημαινει οτι θα σε περασουν κιολας... αλλα οπως λεμε καθε περιπτωση διαφορετικη....μακαρι να σου πανε ολα καλα...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prepei na exeis ola ta dikaiologitika gia na se perasoun k kserw oti kovoun kosmo averta. Esy apo oti katalava den perases kan apo epitropi. Mallon eprepe na t psakseis ligo perissotero.ta farmaka einai panakriva,amartia na ta plirwneis otan yparxei ontws provlima.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Prepei na exeis ola ta dikaiologitika gia na se perasoun k kserw oti kovoun kosmo averta. Esy apo oti katalava den perases kan apo epitropi. Mallon eprepe na t psakseis ligo perissotero.ta farmaka einai panakriva,amartia na ta plirwneis otan yparxei ontws provlima.

Τα φαρμακα μου πηγαν 330€ χαλαλι αν πετυχει. Για τα λεφτα δεν αγχονομαι τοσο θα τα παρ απο την εφορια αργοτερα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Τα φαρμακα μου πηγαν 330€ χαλαλι αν πετυχει. Για τα λεφτα δεν αγχονομαι τοσο θα τα παρ απο την εφορια αργοτερα... :)

Μόνο 330ευρώ έκαναν τα φάρμακα για την εξωσωματική?Με πόσες μονάδες θα ξεκινήσεις?Έχω κάνει 5 εξωσωματικές και έχω πληρώσει πολύ περισσότερο για φάρμακα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/10/2016 at 2:52 ΠΜ, ο/η prassinomata είπε:

Νταξει δεν ειναι και ο τελειος γιατρος των ονειρων μου! Αλλα ειναι καλος! Οταν θα χω το αποτελεσμα θα σου πω σιγουρα χαχαχα

Μακραν ο χιαροτερος...ξεπετας τερμα...μακριαααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μπορει να ναι οπως το λες ζουζουνα ομως μην ξεχνας πως εχω περασει τοσα και εχω κανει μια σπερματεγχυση εκει οτι και να ναι δεν με αφορα! Εγω περιμενω κατι απο αυτον και ας ειναι ξεπετας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2016 at 5:53 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Rago Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!! Να εισαι καλα?! ???

Καλημέρα Πρασινομάτα. Τελικά έμεινες έγυος με την σπερματέγχυση? Εγω θα κάνω σύντομα την δεύτερη. Η πρώτη απέτυχε. Στην Πάτρα είμαι και θα κάνω και την δεύτερη στον Πίτσο. Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mary.manou καλησπερα κοριτσι μου σημερα περιμενω τα αποτελεσματα χοριακης! Με το καλο συντομα και εσυ με νινακι σου ευχομαι απο καρδιας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η prassinomata είπε:

Mary.manou καλησπερα κοριτσι μου σημερα περιμενω τα αποτελεσματα χοριακης! Με το καλο συντομα και εσυ με νινακι σου ευχομαι απο καρδιας! ?

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!!!!!!!!!  <3 <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Mary.manou καλησπερα κοριτσι μου σημερα περιμενω τα αποτελεσματα χοριακης! Με το καλο συντομα και εσυ με νινακι σου ευχομαι απο καρδιας! ?

εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι το επιθυμητό! Εγω έχω κύστη οπότε δεν μπορώ να κάνω σπερματέγχυση αυτό τον μήνα. Μάλλον θα προχωρήσω σε εξωσωματική τον επόμενο κύκλο μου. Προσπαθώ αρκετό καιρό και δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2016 at 0:31 ΠΜ, ο/η prassinomata είπε:

Και δεν σου ειπε εξαρχης πως με θεμα στο σπερμα πολυ απιθανο εως σπανιο να πετυχει η σπερματεγχυση? Τζαμπα ταλαιπωρια τραβηξες κοριτσι μου .. Εμεις το μονο θεμα που εχουμε ειναι πως οταν εξπερματωνει βγαινουν τα περισσοτερα εξω γιαυτο εκανα και σπερματεγχυση! Και επειδει εγω ειμαι σε αναπηρικο αμαξιδιο 

Πρασιννοματα μου σου ευχομαι ο,τι καλυτερο!! σε θαυμάζω πολυ για την δύναμη σου και την αισιοδοξια σου! Τελικά τι εγινε?? ψαζνω να βρω αν τελικά εισαι έγκυος αλλα δεν εχω βρει κάτι...καλη επιτυχία σε ολες κοριτσια μου! ολες αξιζουμε να γινουμε μανουλες και θα γινουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειμαι τελικα βιοχημικη κυηση.. Ξεκινησα αισιοδοξη επεσα δεν καταφερα τιποτα και συνεχιζω ... Απο του χρονου πρωτα ο θεος νεες προσπαθειες καλη συνεχεια σε ολες... Συντομα να μαθω ευχαριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...