Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορια: Plzz βοηθεια!


Revelator_M

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας! Σας παρακαλω αν γνωριζεται βοηθηστε με! Εχω κυκλο 27-31 μερες! Εδω και 5 μερες εχω ολα τα συμπτωματα περιοδου μου κ μαλιστα πιο εντονα απο αλλες φορες, οποτε λεω θα μου ρθουν! Σημερα, 29η μερα, ξαφνικα κανενα συμπτωμα, αλλα περιοδος πουθενα! Που μπορει να οφειλεται αυτο? Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Κοριτσια γεια σας! Σας παρακαλω αν γνωριζεται βοηθηστε με! Εχω κυκλο 27-31 μερες! Εδω και 5 μερες εχω ολα τα συμπτωματα περιοδου μου κ μαλιστα πιο εντονα απο αλλες φορες, οποτε λεω θα μου ρθουν! Σημερα, 29η μερα, ξαφνικα κανενα συμπτωμα, αλλα περιοδος πουθενα! Που μπορει να οφειλεται αυτο? Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

γεια σου! λογικα θα σου ερθει ετσι οπως το καταλαβαινω,αφου εχεις κυκλο περιπου 31 ημερων και τα συμπτωματα παραμενουν.το να ειναι πιο εντονα ισως φταιει κ λιγο η εποχη που αλλαζει,κ εγω αυτο το μηνα εχω πολυ πιο εντονα συμτωματα απο αλλες φορες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τα συμπτωματα σημερα ειναι πολυ πιο ηπια! Μονο ενα φουσκωματακι κατω χαμηλα νιωθω! Γι αυτο μου κανει εντυπωση τι μπορει να ναι αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Οχι τα συμπτωματα σημερα ειναι πολυ πιο ηπια! Μονο ενα φουσκωματακι κατω χαμηλα νιωθω! Γι αυτο μου κανει εντυπωση τι μπορει να ναι αυτο?

περιπτωση εγκυμοσυνης υπαρχει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Κ αν ηταν εγκυμοσυνη θα σταματαγαν τα συμπτωματα?

Χιλια σεναρια παίζουν στην περίπτωση εγκυμοσύνης.... Απουσία συμπτωμάτων περιόδου και μετα καθυστερηση, πληρη συμπτώματα περιόδου και καθυστερηση, εν μέρει συμπτώματα περιόδου και μετα πάλι καθυστέρηση, ψευτοπερίοδος με ή χωρις συμπτώματα, σκετη τρελα... Ακρη δε βγαζεις... Είμαι στην ίδια φάση.. Υπομονή και στις δυο μας... Αν δεν περάσουν οι μέρες ακρη δε θα βρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Κ αν ηταν εγκυμοσυνη θα σταματαγαν τα συμπτωματα?

δεν σημαινει οτι σταματησαν εντελως,θα δεις τις επομενες μερες πως θα παει,το θεμα ειναι οτι με την εγκυμοσυνη και την περιδο ειναι οτι τις περισσοτερες φορες ειναι ιδια τα συμπτωματα κ δεν παρατηρεις κατι διαφορετικο.Γνωμη μου ειναι να περιμενεις λιγο ακομα να δεις αν σου ερθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gelie είπε:

Χιλια σεναρια παίζουν στην περίπτωση εγκυμοσύνης.... Απουσία συμπτωμάτων περιόδου και μετα καθυστερηση, πληρη συμπτώματα περιόδου και καθυστερηση, εν μέρει συμπτώματα περιόδου και μετα πάλι καθυστέρηση, ψευτοπερίοδος με ή χωρις συμπτώματα, σκετη τρελα... Ακρη δε βγαζεις... Είμαι στην ίδια φάση.. Υπομονή και στις δυο μας... Αν δεν περάσουν οι μέρες ακρη δε θα βρουμε..

ακριβως αυτο gelie! δεν υπαρχουν ξεκαθαρα σημαδια,κ εγω στην φαση αυτη βρισκομαι μονο που ειμαι πιο χαλια απο αλλους μηνες κ φυσικα δεν ξερω για ποιον απο τους δυο λογους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

ακριβως αυτο gelie! δεν υπαρχουν ξεκαθαρα σημαδια,κ εγω στην φαση αυτη βρισκομαι μονο που ειμαι πιο χαλια απο αλλους μηνες κ φυσικα δεν ξερω για ποιον απο τους δυο λογους 

τι εννοείς χάλια;;; Εχεις εντονα συμπτώματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gelie είπε:

τι εννοείς χάλια;;; Εχεις εντονα συμπτώματα;;

συμπτωματα που ξεκινησαν τις γονιμες μερες κ συνεχιζονται μεχρι κ σημερα .πονοκοιλος,εξαντληση,πονος στο στηθος και γενικα δεν εχω ορεξη για τιποτα.ΟΚ κ αλλες φορες ειχα παρομοια αλλα αυτη την φορα παραγινε. Εσυ πως εισαι? ποτε περιμενεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

συμπτωματα που ξεκινησαν τις γονιμες μερες κ συνεχιζονται μεχρι κ σημερα .πονοκοιλος,εξαντληση,πονος στο στηθος και γενικα δεν εχω ορεξη για τιποτα.ΟΚ κ αλλες φορες ειχα παρομοια αλλα αυτη την φορα παραγινε. Εσυ πως εισαι? ποτε περιμενεις? 

Αυτό έλεγα σημερα στα κορίτσια εδω στο φόρουμ.. Εχω φοβερες εξαψεις.. Νομίζω ότι θα βγάλω το δερμα μου από τη ζεστη.. Εν τω μεταξύ δεν εχει και καυσωνα ούτε εγω είμαι ανθρωπος που ζεσταίνεται εύκολα.. Έχω ελαφρια αυξηση θερμοκρασιας του σώματος αλλα από αυριο θα αρχισω  να τη μετράω αμέσως μόλις ξυπνάω.. Περιμένω στις 12 του μηνος αλλα τα πρώτα καφε μου αρχίζουν πάντα τεσσερα 24ωρα νωρίτερα.. δηλ το Σαββατο 8. Δε θέλω να τρέφω πολλες ελπίδες για κατί ευχαριστο.. Μπορεί να είναιι μια καινουρια ιδιαιτερότητα του οργανισμού μου κατα την ωχρινική φάση... Γιατί από καινούρια συμπτώματα.... αλλο τίποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Αυτό έλεγα σημερα στα κορίτσια εδω στο φόρουμ.. Εχω φοβερες εξαψεις.. Νομίζω ότι θα βγάλω το δερμα μου από τη ζεστη.. Εν τω μεταξύ δεν εχει και καυσωνα ούτε εγω είμαι ανθρωπος που ζεσταίνεται εύκολα.. Έχω ελαφρια αυξηση θερμοκρασιας του σώματος αλλα από αυριο θα αρχισω  να τη μετράω αμέσως μόλις ξυπνάω.. Περιμένω στις 12 του μηνος αλλα τα πρώτα καφε μου αρχίζουν πάντα τεσσερα 24ωρα νωρίτερα.. δηλ το Σαββατο 8. Δε θέλω να τρέφω πολλες ελπίδες για κατί ευχαριστο.. Μπορεί να είναιι μια καινουρια ιδιαιτερότητα του οργανισμού μου κατα την ωχρινική φάση... Γιατί από καινούρια συμπτώματα.... αλλο τίποτα!!!!!

Εγω νομιζω οτι τα ευχάριστα θα τα ακούσουμε παρα πολυ σύντομα!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Εγω νομιζω οτι τα ευχάριστα θα τα ακούσουμε παρα πολυ σύντομα!!❤️❤️

Ελενακι μου γλυκο μακαρι.. εγω πάντως κραταω καλου κακου μικρό καλάθι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Αυτό έλεγα σημερα στα κορίτσια εδω στο φόρουμ.. Εχω φοβερες εξαψεις.. Νομίζω ότι θα βγάλω το δερμα μου από τη ζεστη.. Εν τω μεταξύ δεν εχει και καυσωνα ούτε εγω είμαι ανθρωπος που ζεσταίνεται εύκολα.. Έχω ελαφρια αυξηση θερμοκρασιας του σώματος αλλα από αυριο θα αρχισω  να τη μετράω αμέσως μόλις ξυπνάω.. Περιμένω στις 12 του μηνος αλλα τα πρώτα καφε μου αρχίζουν πάντα τεσσερα 24ωρα νωρίτερα.. δηλ το Σαββατο 8. Δε θέλω να τρέφω πολλες ελπίδες για κατί ευχαριστο.. Μπορεί να είναιι μια καινουρια ιδιαιτερότητα του οργανισμού μου κατα την ωχρινική φάση... Γιατί από καινούρια συμπτώματα.... αλλο τίποτα!!!!!

εγω παλι αυτο τον μηνα παρατηρησα το στομαχι μου να ανακατευεται με το παραμικρο. Δεν ενθουσιαζομαι,ξερω οτι η ακατανομαστη θα ερθει οποτε ας ερθει συντομα να ησυχασω κ εγω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

εγω παλι αυτο τον μηνα παρατηρησα το στομαχι μου να ανακατευεται με το παραμικρο. Δεν ενθουσιαζομαι,ξερω οτι η ακατανομαστη θα ερθει οποτε ας ερθει συντομα να ησυχασω κ εγω 

Είχες βρει την ωορρηξία οπότε ξέρεις ακριβώς ποτέ είναι να έρθει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gelie είπε:

Είχες βρει την ωορρηξία οπότε ξέρεις ακριβώς ποτέ είναι να έρθει;;;

ναι βεβαια ειχα ωορρηξια στις 26/9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

ναι βεβαια ειχα ωορρηξια στις 26/9 

Α ωραία.. όποτε οποτε σχεδόν ταυτόχρονα είναι να μας έρθει. Εγώ είχα στις 29 και μου έρχεται 13 μερες μετα!!! Μαζι θα φρικαρουμε νομίζω Νάντια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

θα δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη! για να δουμε πως θα μας μπει το Φθινόπωρο 

Αφου δεν ειδαμε προκοπη την άνοιξη και το καλοκαίρι ας εναποθεσουμε τουλάχιστον τις ελπίδες μας στο φθινόπωρο...♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Αφου δεν ειδαμε προκοπη την άνοιξη και το καλοκαίρι ας εναποθεσουμε τουλάχιστον τις ελπίδες μας στο φθινόπωρο...♡♡♡

ας το δουμε σαν ενα νεο ξεκινημα κ ας ειμαστε αισιοδοξες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι ρε κοριτσια μακαρι για ολες μας.εγω σε 4 μερες περιμενω κ δ εχω κανενα συμπτωμα!!!ουτε σκουρα υγρα οπως ειχα παντα...σπυρια πολλα εχω βγαλει στ προσωπο κ αναγουλα εχω εδω κ λιγες μερες..αλλα μπορει ν μν σημαινουν τπτ ολα αυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγνωμη, επιασε δουλεια, τωρα γυρισα! Εκανα τεστ κ φυσικα αρνητικο!! Εν αναμονη λοιπον.. Να δουμε ποτε θα της θυμηθει να ρθει παλι... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Κοριτσια συγνωμη, επιασε δουλεια, τωρα γυρισα! Εκανα τεστ κ φυσικα αρνητικο!! Εν αναμονη λοιπον.. Να δουμε ποτε θα της θυμηθει να ρθει παλι... :(

Μάλλον πρέπει να αρχίσεις και εσύ τεστ ωορρηξιας. Θα σε βοηθησουν πολυ γιατι θα ξέρεις ακριβώς πότε περιμένεις κ δε θα ταράζεσαι άδικα. Επίσης αν αργήσει να σου ερθει θα καταλάβεις ότι είναι πραγματική καθυστέρηση και δε θα σκας μήπως δεν έχεις υπολογίσει καλά τις μερες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Μάλλον πρέπει να αρχίσεις και εσύ τεστ ωορρηξιας. Θα σε βοηθησουν πολυ γιατι θα ξέρεις ακριβώς πότε περιμένεις κ δε θα ταράζεσαι άδικα. Επίσης αν αργήσει να σου ερθει θα καταλάβεις ότι είναι πραγματική καθυστέρηση και δε θα σκας μήπως δεν έχεις υπολογίσει καλά τις μερες.

 

Καλημέρα!! Λόγω απόστασης, δυστυχώς, δεν ξέρω πότε θα μπορέσουμε να είμαστε μαζί πάλι, αλλά ξεκίνησα εδώ και 3 μέρες θερμοδιάγραμμα(σήμερα είχα 36,9) και μάλλον αυτό το μήνα θα πάρω κ τεστ ωορρηξίας για να δω πότε κάνω αλλά και πόσες μέρες είναι η ωχρινική φάση μου! Οπότε, όταν θα είμαστε μαζί πάλι να είμαι πιο σίγουρη!! Τι να κάνουμε; Όταν θέλει να 'ρθει, θα 'ρθει, δεν έχει νόημα να τρελένομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...