Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ


angie88

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ. ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ, ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩς ΕΧΩ ΜΙΑ "ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ" ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΩς ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ  ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΛΕΣ, ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η angie88 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ. ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ, ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩς ΕΧΩ ΜΙΑ "ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ" ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΩς ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ  ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΛΕΣ, ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ. 

 

καλησπερα 

ειδα την αναρτηση σου και θυμυθηκα τα δικα μου 
βλεπεις και εγω δεν περασα λιγα μεχρι να κανω την κορη μου
(σημερα ειναι 15 ετων) 
ειχα και εγω προβλημα αλλα Κ αγχος 2 σε 1 δηλαδη 
θεραπειες ορμονες κλπ κλπ κλπ αλλα τιποτα 
καποια στιγμη κουραστηκα ειπα δεν παει αλλο 
εκανα την θεραπεια αλλα τιποτα 
απελπισια κλαματα ψυχολογια????? -0 
μπροστα στην δικη μ ψυχολογια η ανταρτικη ηταν σαχαρα 

ετσι περασν 2 κ χρονια εφτασαν χριστουγεννα ειπα τελος αν ερθει ηρθε αλλιως εχει ο θεος (θα παμε για εξωσωματικη)  το αφησα ετσι αυτην την κουβεντα με τον πρωην συζυγο την καναμε χριστουγεννα φεβρουαριο  ημουν εγκυα
 

 

τωρα 15 χρονια μετα με τον τωρινο συζυγο ειμαστε μαζι 3 μηνες και ειμαι 8 εβδομαδων ειπαμε θελουμε αλλα ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ απολαμβαναμε τον ερωτα κ εως εκει τον 1ο μηνα που ειμασταν μαζι ειχα περιοδο τον 2ο οχι 
 

αυτην την εικονα στο ευχομαι να την δεις κ εσυ το συντομοτερο
 

 

 

Υ.Γ μεγαλη παραλειψη συχωραμε θεε μου 
το ζητησαμε και απο την παναγια και την ειρηνη την χρυσοβαλαντο
οποτε κατα τις 10-12 /5 θα ερθει στον κοσμο ο μικρος μαριος χρυσοβαλαντης Η η μικρη μαρια- ειρηνη χρυσοβαλαντου

υπερηχος αγοραρου - κομπρεσερ.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η angie88 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ. ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ, ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩς ΕΧΩ ΜΙΑ "ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ" ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΩς ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ  ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΛΕΣ, ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ. 

 

Καλησπερα

 

Ας μιλησει κι η παλια καραβανα. Εχω μπει στη διαδικασια αρκετες φορες και τωρα διανυω την 28η βδομαδα σε διδυμα.

Δεν θα σου πω πολλα γιατι δεν υπαρχει λογος να σε πρηζω με προσωπικες εμπειριες. Μονο δυο πραγματακια.

1. Οταν μπεις στην διαδικασια να επιλεξεις γιατρο, κανε το πολυ 3-4 ραντεβου και προχωρα με οποιον ταιριαξεις καλυτερα. Μην μπεις στην διαδικασια να μιλησεις με απειρους γιατρους θα καταμπερδευτεις.

2. Το πιο σημαντικο για μενα ειναι να μπεις στην διαδικασια σαν να πηγαινεις εκδρομη. Η ψυχολογια να ειναι σουπερ και να μην πεφτεις στην πρωτη αναποδια. Θελει πολυ αισιοδοξια και πολυ καλη διαθεση.

Το προβλημα σου δεν ειναι και κατι τρομερο οποτε πιστευω οτι θα μας πεις ομορφα νεα συντομα!

Πραγματικα ο,τι χρειαστεις κι ο,τι απορια εχεις θα χαρω να βοηθησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki m se katalavainw apolyta! Eimaste akrivws sta idia! Eimai 28 xronwn k o antras mou 35. To septemvrio kleisame akrivws dyo xronia akarpwn prospatheiwn. Vevaia emeis exoume thema me t sperma. Ax ayta ta mwra pou erxontai toso eukola se sxedon olous. Les ti pio fysiologiko apo to na kaneis sex k na deis kathysterisi k tsoup to mpempaki! Mono p emena pleon m fainetai poly periergo! Pote de pistepsa oti tha itan toso dyskolo k tha mas epairne toso kairo... Simera ekleisa rantevou me tin epitropi gia ta farmaka k eimai poly enthousiasmeni. I maxi me tin ypogonimotita einai dyskolo, borei na se tsakisei alla egw epeleksa na bw me t kefali psila. Na eisai kala panw apo ola me t antra sou k na kratieste apo to xeri se olo ayto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις άλλες κοπέλες..αν το σπέρμα είναι καλό και οι σαλπιγγες λειτουργούν κανονικά  (βασικά πράγματα για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη πιστεύω )θα έρθει το θαύμα!!

Να βρεις κάποιο γιατρό που να τον εμπιστευτείς και όλα καλά θα πάνε!!

Είμαι και εγώ παθουσα κ στη διαδικασία αναμονής για το αποτέλεσμα μετά την 4 προσπάθεια...

Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλησπερα 

ειδα την αναρτηση σου και θυμυθηκα τα δικα μου 
βλεπεις και εγω δεν περασα λιγα μεχρι να κανω την κορη μου
(σημερα ειναι 15 ετων) 
ειχα και εγω προβλημα αλλα Κ αγχος 2 σε 1 δηλαδη 
θεραπειες ορμονες κλπ κλπ κλπ αλλα τιποτα 
καποια στιγμη κουραστηκα ειπα δεν παει αλλο 
εκανα την θεραπεια αλλα τιποτα 
απελπισια κλαματα ψυχολογια????? -0 
μπροστα στην δικη μ ψυχολογια η ανταρτικη ηταν σαχαρα 

ετσι περασν 2 κ χρονια εφτασαν χριστουγεννα ειπα τελος αν ερθει ηρθε αλλιως εχει ο θεος (θα παμε για εξωσωματικη)  το αφησα ετσι αυτην την κουβεντα με τον πρωην συζυγο την καναμε χριστουγεννα φεβρουαριο  ημουν εγκυα
 

 

τωρα 15 χρονια μετα με τον τωρινο συζυγο ειμαστε μαζι 3 μηνες και ειμαι 8 εβδομαδων ειπαμε θελουμε αλλα ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ απολαμβαναμε τον ερωτα κ εως εκει τον 1ο μηνα που ειμασταν μαζι ειχα περιοδο τον 2ο οχι 
 

αυτην την εικονα στο ευχομαι να την δεις κ εσυ το συντομοτερο
 

 

 

Υ.Γ μεγαλη παραλειψη συχωραμε θεε μου 
το ζητησαμε και απο την παναγια και την ειρηνη την χρυσοβαλαντο
οποτε κατα τις 10-12 /5 θα ερθει στον κοσμο ο μικρος μαριος χρυσοβαλαντης Η η μικρη μαρια- ειρηνη χρυσοβαλαντου

υπερηχος αγοραρου - κομπρεσερ.png

τωρα το ειδα τι γραφεις στο τελος 

λαθος κανεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτονοητο ΕΥΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

τωρα το ειδα τι γραφεις στο τελος 

λαθος κανεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτονοητο ΕΥΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ 

Με το καλό παρθενα μου...κ εγώ το μωρό μου το έχω τάξει στον άγιο ταξιαρχη κ αφού με βοηθησε και με βοηθάει θα βγάλω το όνομά του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

τωρα το ειδα τι γραφεις στο τελος 

λαθος κανεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτονοητο ΕΥΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ 

καλημέρα παρθένα μου.. Εχεις δίκιο σε αυτο αλλά το κορίτσι με τη λεξη ''αυτονόητο'' εννοεί προφανώς ότι πολλοί κάνουν παιδί χωρίς καμία προσπάθεια... Χωρις να χρειαστεί καν να προσευχηθούν..... Καποιοι δεν πιστευουν καν στο θεο όπως τον εννοούμε εμείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω οτι μια χαρα το εγραψε. Για καποιους ειναι αυτονοητο. ειναι η φυση τετοια που το κανει αυτονοητο για ολα τα πλασματα.

Οταν ξεκιναμε να κανουμε παιδι δεν λεμε εφτασε η ωρα να με ευλογησει ο Θεος με ενα παιδι, λεμε εφτασε η ωρα να κανω παιδι. Οταν λοιπον καποιος εχει ταλαιπωρηθει και το παιδι ερχεται τοτε ναι μπορει να το δει και σαν ευλογια. Οταν ταλαιπωρειται κι εξακολουθει να μην ερχεται τοτε αρχιζουν οι προσευχες και τα ταματα. Να τα λεμε κι αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ένας πάτερ μου είπε ότι εμείς λέμε θέλουμε να γίνουμε γονείς.. Θέλουμε να κάνουμε παιδί... Αλλά ο Θεός όταν θέλει τα στέλνει όποτε εκείνος θεωρεί ότι πρέπει να τα στείλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η angie88 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ. ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ, ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩς ΕΧΩ ΜΙΑ "ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ" ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΩς ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ  ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΛΕΣ, ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ. 

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ,ΠΡΩΤΟΥ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΝΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟ...ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΑΣΕ ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστευω οτι ο θεος ηθελε να κανω 5 εξωσωματικες για να κανω παιδι. Δεν πιστευω καν οτι θελει να ταλαιπωρειται οποιαδηποτε γυναικα για να κανει παιδι. Τωρα το τι λενε οι παπουληδες κ οι μεσαζοντες ειναι μεγαλη κουβεντα. Προσωπικα δεν μιλησα ποτε σε εκπροσωπο της εκκλησιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω όμως κάτι σκέψου ότι όλοι ζητάμε κάτι από τον Θεό εμείς τι κάνουμε για αυτόν έχουμε σκεφτεί;;; Σίγουρα είναι πολύ ψυχοφθορο το να κάνεις πέντε εξωσωματικες και να περιμένεις πως και πως να κάνεις το παιδάκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις με τον άντρα μου προσπαθουσαμε 1,5 χρονο για το πρωτο μας χωρις να υπαρχει προβλημα υγειας (αν κ τοτε μου ειχε περασει απο το μυαλο) το δευτερο το πιασαμε με την πρωτη.. Προσπαθηστε λιγο ακομα, μικρη είσαι.. Η εξωσωματικη ειναι η τελευταια λυση, κατα τη γνωμη μου.. Οσο για τον Θεο.. Ενας σταυρός κ ενα Κύριε ελέησον επιβάλλονται οταν θελουμε θαύματα στη ζωη μας.. Κ τα παιδια ειναι θαύματα...! Καλη συνέχεια σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vulcania   μου συμφωνω 1000% με όσα είπες. Βεβαια σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι ιερείς που λενε σωστα πραγματα και δεν επηρεάζονται από δεμεύσεις θρησκευτικού περιεχομένου (δηλ. να λένε τα στάνταρ πράγματα που υπαγορεύει η εκκλησία απλως επειδη είναι εκπρόσωποι της χριστιανοσύνης και αυτά οφείλουν να πουν). Όμως αυτό είναι εξαιρετικά σπάνιο. Ας μη γελιόμαστε... Οι περισσότεροι για ευνόητους λόγους είναι κατά της υποβοηθουμένης ανθρώπινης αναπαραγωγής  με τη δικαιολογία ότι δεν πρεπει να κάνεις τίποτα για να μείνεις εγκυος γιατί αν θέλει ο θεος θα στο στείλει.. αλλιώς είναι αμαρτία να πας κοντρα στο θέλημα του.... Καλα βγάζω φλυκταινες με κάτι τέτοια...!!!! Είναι προφανές ότι αυτή η λογική έχει στόχο καθαρα να στρεψει το κόσμο μόνο στην υιοθεσία.... Σου λεει αν σχεδόν όλοι κανουν βιολογικά παιδιά ποιος θα επιθυμεί να υιοθετήσει τα ορφανα;;; Που δεν λεω, θεάρεστη πράξη η υιοθεσία και αξιοι αμέριστου σεβασμού όσοι την κάνουν αλλά αν εγω θέλω να κάνω μια εξωσωματική ποιος είναι ο καθε παπούλης που θα με γεμίσει ενοχες;;;;   Θυμώνω παρα πολύ γιατί  εχουν γίνει εγκλήματα σε αυτόν τον τομέα... Εχω παραδειγμα από το οικογενεικό μου περιβάλλον. Δύο γυναίκες που είναι αδερφες και πολύ θρησκόληπτα ατομα, όμως δε μπορουσε καμία από τις δύο να κάνει παιδια...  Η μία έκανε την ''αμαρτία'' να κάνει εξωσωτική και τώρα έχει δύο διδυμα κουκλια 16 χρόνων και η αλλη ακουσε τις υποδείξεις του πνευματικού της και δεν έκανε τίποτα... Περιττο να σας πω πως νιώθει τώρα που έχουν περάσει τα χρόνια και δεν έχει την ευκαιρία να το προσπαθήσει πια... Μετανιώνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!! τυχαίνει μάλιστα και είναι η νονά μου, οποτε ξέρω ακριβως τι περνάει.... Κορίτσια μου θεωρώ υγιές το να πιστεύει κάποιος αλλά .....μακριά από τη "μουχλιασμένη" νοοτροπία τέτοιων δήθεν χαρισματικών γερόντων..... Μπορεί να καταστρέψουν ζωες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimikoko είπε:

Εμεις με τον άντρα μου προσπαθουσαμε 1,5 χρονο για το πρωτο μας χωρις να υπαρχει προβλημα υγειας (αν κ τοτε μου ειχε περασει απο το μυαλο) το δευτερο το πιασαμε με την πρωτη.. Προσπαθηστε λιγο ακομα, μικρη είσαι.. Η εξωσωματικη ειναι η τελευταια λυση, κατα τη γνωμη μου.. Οσο για τον Θεο.. Ενας σταυρός κ ενα Κύριε ελέησον επιβάλλονται οταν θελουμε θαύματα στη ζωη μας.. Κ τα παιδια ειναι θαύματα...! Καλη συνέχεια σε όλες..

Ακριβώς κορίτσι μου... Είναι θαύματα και ευλογία τα παιδάκια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Συμφωνω 1000% με όσα είπες. Βεβαια σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι ιερείς που λενε σωστα πραγματα και δεν επηρεάζονται από δεμεύσεις θρησκευτικού περιεχομένου (δηλ. να λένε τα στάνταρ πράγματα που υπαγορεύει η εκκλησία απλως επειδη είναι εκπρόσωποι της χριστιανοσύνης και αυτά οφείλουν να πουν). Όμως αυτό είναι εξαιρετικά σπάνιο. Ας μη γελιόμαστε... Οι περισσότεροι για ευνόητους λόγους είναι κατά της υποβοηθουμένης ανθρώπινης αναπαραγωγής  με τη δικαιολογία ότι δεν πρεπει να κάνεις τίποτα για να μείνεις εγκυος γιατί αν θέλει ο θεος θα στο στείλει.. αλλιώς είναι αμαρτία να πας κοντρα στο θέλημα του.... Καλα βγάζω φλυκταινες με κάτι τέτοια...!!!! Είναι προφανές ότι αυτή η λογική έχει στόχο καθαρα να στρεψει το κόσμο μόνο στην υιοθεσία.... Σου λεει αν σχεδόν όλοι κανουν βιολογικά παιδιά ποιος θα επιθυμεί να υιοθετήσει τα ορφανα;;; Που δεν λεω, θεάρεστη πράξη η υιοθεσία και αξιοι αμέριστου σεβασμού όσοι την κάνουν αλλά αν εγω θέλω να κάνω μια εξωσωματική ποιος είναι ο καθε παπούλης που θα με γεμίσει ενοχες;;;;   Θυμώνω παρα πολύ γιατί  εχουν γίνει εγκλήματα σε αυτόν τον τομέα... Εχω παραδειγμα από το οικογενεικό μου περιβάλλον. Δύο γυναίκες που είναι αδερφες και πολύ θρησκόληπτα ατομα, όμως δε μπορουσε καμία από τις δύο να κάνει παιδια...  Η μία έκανε τη ''αμαρτία'' να κάνει εξωσωτική και τώρα έχει δύο διδυμα κουκλια 16 χρόνων και η αλλη ακουσε τις υποδείξεις του πνευματικού της και δεν έκανε τίποτα... Περιττο να σας πω πως νιώθει τώρα που έχουν περάσει τα χρόνια και δεν έχει την ευκαιρία να το προσπαθήσει πια... Μετανιώνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!! τυχαίνει μάλιστα και είναι η νονά μου, οποτε ξέρω ακριβως τι περνάει.... Κορίτσια μου θεωρώ υγιές το πιστεύει κάποιος αλλά .....μακριά από τη "μουχλιασμένη" νοοτροπία τέτοιων δήθεν χαρισματικών γερόντων..... Μπορεί να καταστρέψουν ζωες!!!!!

Κοίτα κ εγώ αν χρειαζόταν θα έκανα εξωσωματική και ας το θεωρεί οποίος θέλει αμαρτία.... Όσο για τις υιοθεσιες πήγε μια γνωστή μας να πάρει ένα παιδάκι και δεν της έδιναν και κατέληξε η κοπέλα στην Ρουμανία για να πάρει ένα παιδάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vulcania είπε:

Δεν πιστευω οτι ο θεος ηθελε να κανω 5 εξωσωματικες για να κανω παιδι. Δεν πιστευω καν οτι θελει να ταλαιπωρειται οποιαδηποτε γυναικα για να κανει παιδι. Τωρα το τι λενε οι παπουληδες κ οι μεσαζοντες ειναι μεγαλη κουβεντα. Προσωπικα δεν μιλησα ποτε σε εκπροσωπο της εκκλησιας.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vulcania είπε:

 

....χιλια δίκια...!!! Σου έχω απαντήσει πιο πάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις άλλες κοπέλες..αν το σπέρμα είναι καλό και οι σαλπιγγες λειτουργούν κανονικά  (βασικά πράγματα για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη πιστεύω )θα έρθει το θαύμα!!

Να βρεις κάποιο γιατρό που να τον εμπιστευτείς και όλα καλά θα πάνε!!

Είμαι και εγώ παθουσα κ στη διαδικασία αναμονής για το αποτέλεσμα μετά την 4 προσπάθεια...

Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θες!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και ειναι θαυμα. Της φυσης ομως. Γιατι ο δικος μου ο νους αδυνατει να κατανοησει πώς δυο κυτταρα σε εννεα μηνες γεννουν εναν ανθρωπο. Απο τα αλλα θαυματα θα ηταν πχ να μην εχεις σαλπιγγες και να εμενες εγκυος φυσιολογικα. Πραγμα αδυνατον να γινει προφανως.

Κι εννοειται οτι Τον ευχαριστουμε καθε μερα: που ειμαστε υγιεις, που εχουμε ανθρωπους να μας αγαπουν και να τους αγαπαμε, που εχουμε να φαμε. Προσωπικα δεν Του εχω ζητησει τιποτα συγκεκριμενο εκτος απο φωτιση κ να με βοηθησει να παιρνω σωστες αποφασεις. Οποτε ισως μιλαω εκ του ασφαλους. Αλλα να παω σε μια εκκλησια και να ζητησω ρουσφετι δεν μπορω να το κανω. Εχει πιο σημαντικα θεματα να ασχοληθει. Το θεωρω βλασφημια να με εχει ευλογησει με χιλιες δυο ευτυχιες κι εγω να ζηταω κι αλλα.

Οταν εμεινα εγκυος Του ειπα χιλια ευχαριστω. Νομιζω Του αρκει, ετσι κι αλλιως ουτε ταματα ζητησε ποτε, ουτε λαμπαδες, ουτε να πηγαινεις γονατιστος απο το λιμανι στην Παναγια της Τηνου. Αυτα ειναι εφευρεσεις των πιστων κ των παπαδων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλησπερα 

ειδα την αναρτηση σου και θυμυθηκα τα δικα μου 
βλεπεις και εγω δεν περασα λιγα μεχρι να κανω την κορη μου
(σημερα ειναι 15 ετων) 
ειχα και εγω προβλημα αλλα Κ αγχος 2 σε 1 δηλαδη 
θεραπειες ορμονες κλπ κλπ κλπ αλλα τιποτα 
καποια στιγμη κουραστηκα ειπα δεν παει αλλο 
εκανα την θεραπεια αλλα τιποτα 
απελπισια κλαματα ψυχολογια????? -0 
μπροστα στην δικη μ ψυχολογια η ανταρτικη ηταν σαχαρα 

ετσι περασν 2 κ χρονια εφτασαν χριστουγεννα ειπα τελος αν ερθει ηρθε αλλιως εχει ο θεος (θα παμε για εξωσωματικη)  το αφησα ετσι αυτην την κουβεντα με τον πρωην συζυγο την καναμε χριστουγεννα φεβρουαριο  ημουν εγκυα
 

 

τωρα 15 χρονια μετα με τον τωρινο συζυγο ειμαστε μαζι 3 μηνες και ειμαι 8 εβδομαδων ειπαμε θελουμε αλλα ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ απολαμβαναμε τον ερωτα κ εως εκει τον 1ο μηνα που ειμασταν μαζι ειχα περιοδο τον 2ο οχι 
 

αυτην την εικονα στο ευχομαι να την δεις κ εσυ το συντομοτερο
 

 

 

Υ.Γ μεγαλη παραλειψη συχωραμε θεε μου 
το ζητησαμε και απο την παναγια και την ειρηνη την χρυσοβαλαντο
οποτε κατα τις 10-12 /5 θα ερθει στον κοσμο ο μικρος μαριος χρυσοβαλαντης Η η μικρη μαρια- ειρηνη χρυσοβαλαντου

υπερηχος αγοραρου - κομπρεσερ.png

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ. ΕΥΧΟΑΜΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vulcania είπε:

Καλησπερα

 

Ας μιλησει κι η παλια καραβανα. Εχω μπει στη διαδικασια αρκετες φορες και τωρα διανυω την 28η βδομαδα σε διδυμα.

Δεν θα σου πω πολλα γιατι δεν υπαρχει λογος να σε πρηζω με προσωπικες εμπειριες. Μονο δυο πραγματακια.

1. Οταν μπεις στην διαδικασια να επιλεξεις γιατρο, κανε το πολυ 3-4 ραντεβου και προχωρα με οποιον ταιριαξεις καλυτερα. Μην μπεις στην διαδικασια να μιλησεις με απειρους γιατρους θα καταμπερδευτεις.

2. Το πιο σημαντικο για μενα ειναι να μπεις στην διαδικασια σαν να πηγαινεις εκδρομη. Η ψυχολογια να ειναι σουπερ και να μην πεφτεις στην πρωτη αναποδια. Θελει πολυ αισιοδοξια και πολυ καλη διαθεση.

Το προβλημα σου δεν ειναι και κατι τρομερο οποτε πιστευω οτι θα μας πεις ομορφα νεα συντομα!

Πραγματικα ο,τι χρειαστεις κι ο,τι απορια εχεις θα χαρω να βοηθησω.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΟΟΣΟΟΟ ΠΟΛΥΥΥΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΚΙ ΟΛΟΥΣ. ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ          ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΔΩ ΑΛΛΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ. ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΑΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥ.... ΑΠΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΔΩΡΟΝ ΑΔΩΡΟΝ ΚΑΘΩς ΜΟΥ ΠΑΝ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 20% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΧΩ 50% ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΠΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕς ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

I spermategxysi endeiknytai se periptwsi pou to sperma einai kalo k oi salpigges diavates. De kaneis kati na dokimaseis einai anwdyni k eykoli diadikasia k fysika kostizei elaxista brosta stin ekswswmatiki. Ennoeis ti salpiggografia??? Den tin exeis kanei akomi? Einai i prwti eksetasi pou proteinoun oi giatroi meta apo ena xrono prospatheiwn.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angie88 είπε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΟΟΣΟΟΟ ΠΟΛΥΥΥΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΚΙ ΟΛΟΥΣ. ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ          ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΔΩ ΑΛΛΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ. ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΑΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥ.... ΑΠΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΔΩΡΟΝ ΑΔΩΡΟΝ ΚΑΘΩς ΜΟΥ ΠΑΝ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 20% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΧΩ 50% ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΠΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕς ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!

Γεια σου κορίτσι μου καλωσήρθες στην παρεα μας.. Ευχομαι καλη επιτυχία στην όποια προσπάθεια σου..  Λοιπον είχα βρεθεί στη θέση σου πριν 7-8 μηνες και μου είχε πει και εμενα ο γιατρός ότι η σαλπιγγογραφία είναι απαραίτητη όταν κανεις σπερματεγχυση ωστε να διαπιστωθεί αν λειτουργούν καλά οι σαλπιγγες γιατι μονο ετσι εχει πιθανότητες επιτυχίας. Επισης χρειάζεται και για την περίπτωση της εξωσωματικής (παρόλο που οι σαλπιγγες παρακάμπτονται στην όλη διαδικασια) για να διαπιστωθει αν υπαρχει ενδειξη υδροσαλππιγγας γεγονος που δημιουργεί προβλημα στην εξωσωματική αν δεν αντιμετωπιστει. Τελικά επειδη αλλαξαν τα δεδομένα,δεν έχουμε προχωρήσει σε καποια τετοια διαδικασία όμως τη σαλπιγγογραφία την έκανα.  Ο πόνος μοιάζει με τους κάπως πιο έντονους πόνους της περιόδου όμως κρατάει μονο 2-3 δευτερόλεπτα σε κάθε σαλπιγγα, όσο κάνει να περάσει το σκιαγραφικό... Και εγω είχα πολύ αγχος πριν απο αυτην όμως από ότι αποδειχθηκε δεν ήταν κάτι τόσο φοβερο.. Παντως πριν την κάνεις θα πάρεις ενα δυνατό παυσίπονο να είσαι καλυμμενη. Εγω επειδή είχα ακούσει ότι αλλες γυναίκες πονανε περισσότερο και αλλες λιγότερο πηρα ένα mesulid που είναι δυνατο για να μην ταλαιπωρηθω (αν και μου είχαν πει στο "Γενεσις" να πάρω buscopan). Απο ότι φαίνεται μάλλον με βοηθησε αρκετα.  Καλη επιτυχία! Σου εύχομαι να είναι διαβατες ωστε να εχεις πιθανότητες επιτυχίας στη σπερματεγχυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα.εγω την κορη μου την εκανα με εξωσωματικη πριν 7 χρονια.πριν λιγο καιρο αποφασισαμε να της κανουμε ςνα αδερφακθ οποτε εκανα σαλπιγγογραφια,η οποια ςδειξε διαβατες σαλπιγγες και κατι στην μητρα.καθαρισαμε την μητρα κι αποφασισαμε να ξεκινησουμε με το συζυγο επαφες μηπως γινει κατι φυσιολογικα.να πω οτι ειμαι 46?αυτους τους μηνες εκινησα βασιλικο πολτο,βιταμινες για πριν την εγγυμοσυνη και τον τελευταιο μηνα προσθεσα μεγαλη δοση λυγαριας.πριν λιγες μερες εκανα τεστ που βγηκε θετικο.η λυγαρια ειναι ενα πολυ καλο ορμονορυθμιστικο.το παιρνεις μεχρι την ωορηξια καθε μηνα και βοηθαει στην ωορηξια,στην ωχρινικη φαση κλπ.μπορεις να βρεις πολλες πληροφοριες στο διαδυκτιο.βοηθαει και ατις πολυκιστικες ωοθηκες.θα ελεγα,αν εχεις κανει ολη τη διερευνηση που χρειαζεται και δεν υπαρχει καποιο προβλημα,δοκιμασε το.δε χανεις τιποτα.καλη επιτυχια σε οτι κι αν αποφασισεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...