Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσύνη!??? Βοήθεια!!!!!


Mania petrou

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Μανια καταρχας ηρεμησε.Στην κατασταση που εισαι δεν πρεπει να ταραζεσαι.Δεν μπορεις να παιρνεις αποφασεις εν βρασμω ψυχης!Εδω μιλαμε για ενα μωρο,εναν ανθρωπο.Πρεπει να μιλησεις ξανα και ηρεμα αυτη τη φορα με τους γονεις σου.Ειναι η οικογενεια σου και αυτη ειναι που θα σε βοηθησει στα δυσκολα.Η μητερα σου εχει σοκαριστει προφανως με αυτη την ειδηση.Μπες λιγο στη θεση της.Μολις εμαθε οτι το κοριτσακι της θα γινει μαμα.Θα της παρει λιγο χρονο να το συνειδητοποιησει.Καταλαβαινω οτι ζεις σε μικρη κοινωνια και επηρρεαζεται αμεσα η μητερα σου απο αυτην.Οσο για το αγορι σου δεν ειναι και στην πιο καταλληλη ηλικια για να παρει μια τοσο σοβαρη αποφαση,οποτε αλλαζει συνεχεια γνωμη.Το θεμα ειναι να σκεφτεις ΕΣΥ πολυ καλα τι θες να κανεις.Πως φανταζεσαι τη ζωη σου οτι θες να ειναι.Αν αποφασισεις να κρατησεις το μωρο να ξερεις οτι θα ερθουν μεγαλες αλλαγες.Ομως δεν ειναι ασχημες οπως νομιζεις.Θα εχεις δημιουργησει εναν καινουριο ανθρωπο ο οποιος θα σε αγαπαει οσο κανεναν αλλο στον κοσμο!Ετσι το βλεπω εγω στο μυαλο μου.Αλλα η αποφαση στο τελος θα ειναι δικη σου.Γι'αυτο παρε λιγο χρονο να το σκεφτεις καλα ολο αυτο που συμβαινει.

Η μάνα μ θα το χονεψει ( ελπίζω)  η μάνα απο το αγόρι μ εαρχοσε να φοναζει και να μ λέει οτι το εκανα επιτιδες για να τον τυλιξω και άλλα τέτοια είναι όλοι μαζεμενει απο απο το κεφάλι κ και φωνάζουν κ εγώ έχω βάλει τα κλάματα δεν τους μπορω απο χτες δεν ηρέμησαν καθόλου κ το αγόρι μ δεν πέρνει θέση κ τρ πρέπει να είναι κ ξάπλα... Θα πάω αυτές της μέρες να μείνω με την κολ μ μάλλον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsara mou sou zitaw xilia sygnwmi. apo tin stigmi pou se proswpiko epipedo exeis ta dika sou xrimata na ypostirikseis eksetaseis, afxenikes, b epipedou, genna kai anatrofi enos paidiou min to sizitas ka8olou. Proxwra kai min fovasai tipota. Egw nomiza oti oikonomika se stirizoun akoma oi goneis sou. Kati allo vre Mania. Sxoleio den pas? Den exw katalavei akrivws.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Η μάνα μ θα το χονεψει ( ελπίζω)  η μάνα απο το αγόρι μ εαρχοσε να φοναζει και να μ λέει οτι το εκανα επιτιδες για να τον τυλιξω και άλλα τέτοια είναι όλοι μαζεμενει απο απο το κεφάλι κ και φωνάζουν κ εγώ έχω βάλει τα κλάματα δεν τους μπορω απο χτες δεν ηρέμησαν καθόλου κ το αγόρι μ δεν πέρνει θέση κ τρ πρέπει να είναι κ ξάπλα... Θα πάω αυτές της μέρες να μείνω με την κολ μ μάλλον 

Kala i mama tou filou sou 8a pei polla akoma. Astin aftin. Apo ton filo sou den perimena kati diaforetiko. Paidaki einai akoma.

 Gia mena kalytera na katseis sti mama sou. Mono afti mporei na se frontizei kai isws siga siga na syni8izei kai stin idea oti 8a ginei giagia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

koritsara mou sou zitaw xilia sygnwmi. apo tin stigmi pou se proswpiko epipedo exeis ta dika sou xrimata na ypostirikseis eksetaseis, afxenikes, b epipedou, genna kai anatrofi enos paidiou min to sizitas ka8olou. Proxwra kai min fovasai tipota. Egw nomiza oti oikonomika se stirizoun akoma oi goneis sou. Kati allo vre Mania. Sxoleio den pas? Den exw katalavei akrivws.

Μην ζητάς συγνώμη Είμαι 16 αλλά τα καλοκαίρια δουλεύω σε μπαράκι και τρ τα βραδια και μπορω άνετα να τα βγάλω πέρα οικονομικά όμως είμαι ανήλικο ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

Kala i mama tou filou sou 8a pei polla akoma. Astin aftin. Apo ton filo sou den perimena kati diaforetiko. Paidaki einai akoma.

 Gia mena kalytera na katseis sti mama sou. Mono afti mporei na se frontizei kai isws siga siga na syni8izei kai stin idea oti 8a ginei giagia.

Αχ δεν τους μπορω φοναζουν συνέχεια τουλάχιστον ήρθε η κολ μ ( π είναι πιο μεγάλη)  μ έδωσαν κ εξητοριο και τρ θα πάμε στο χωριό.....

με έχουν ανχωσει μ λεν " πριν ανοιξεις τα πόδια σ έπρεπε να τα σκευτης αυτά τρ λουσου τα ...έχει ευθηνες πολλές τώρα! " έλεος δλδ 

Πειράζει π θα είμαι καθιστή αντί για ξάπλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E kala ti perimenes na sou poune? Tetoia 8a lene mexri na to syni8isoun.

 

Nai peirazei. Molis pas spiti katef8ian ksaplwneis. Den prepei na piezetai o traxilos.

EImai sto krevati apo tin arxi tis egymosynis sxedon.

Min riskareis kai kaneis tou kefaliou sou afou eisai apofasismeni na kratiseis to bebe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vulcania είπε:

o giatros ti eipe? se poia vdomada eisai? xoriaki ekanes?

Είμαι στην 2η βδομάδα εκανα χωριακη β 

Ο γιατρός είπε ν μείνω ξάπλα γτ φέτες δεν το έχασα όμως αν δεν τον ακούσω είναι ζήτημα ημερών! Στο σχολείο λέει να πάω αφού μπω στην 6η εβδομάδα αλλά θα μείνω απο απουσίες! Πάντως το μωρο θα το κρατήσω! 

Τρ θ είμαι στο αμάξι για κάνα 2ωρο και βάλε ...λες ν ξαπλωσω το καθησμα?  Τρ π τα λέμε δεν νιώθω κ πολύ βολικά έτσι... 

Σκέφτομαι ν πάω να μείνω στην θεια μ στην Αθήνα.... Πανω π ηρεμω κ σταματάω ν κλαιω ξαναρχίζουν!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Είμαι στην 2η βδομάδα εκανα χωριακη β 

Ο γιατρός είπε ν μείνω ξάπλα γτ φέτες δεν το έχασα όμως αν δεν τον ακούσω είναι ζήτημα ημερών! Στο σχολείο λέει να πάω αφού μπω στην 6η εβδομάδα αλλά θα μείνω απο απουσίες! Πάντως το μωρο θα το κρατήσω! 

Τρ θ είμαι στο αμάξι για κάνα 2ωρο και βάλε ...λες ν ξαπλωσω το καθησμα?  Τρ π τα λέμε δεν νιώθω κ πολύ βολικά έτσι... 

Σκέφτομαι ν πάω να μείνω στην θεια μ στην Αθήνα.... Πανω π ηρεμω κ σταματάω ν κλαιω ξαναρχίζουν!!!! 

 

Ετσι θα ειναι...λογικο ειναι. Ακομα το σχολειο δεν τελειωσες. Αφου μπηκες στα βαθια τωρα κολυμπα! Κ φροντισε να εισαι αξια μανα. Θες δεν θες. Πρεπει! Εχεις πολυ δρομο μπροστα σου και καλο συμμαχο λογω ηλικιας την αντοχη! Αλλα θελει πολυ δουλεια ολο αυτο που σε περιμενει..κοιτα να τα καταφερεις. Να βγει σωστος ανθρωπος αυριο μεθαυριο στην κοινωνια! Ολα αυτα στα λεω εγω. Λιγο μςγαλυτερη σου..22 χρονων που λατρευω τα αγγελουδια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η riri07 είπε:

Ετσι θα ειναι...λογικο ειναι. Ακομα το σχολειο δεν τελειωσες. Αφου μπηκες στα βαθια τωρα κολυμπα! Κ φροντισε να εισαι αξια μανα. Θες δεν θες. Πρεπει! Εχεις πολυ δρομο μπροστα σου και καλο συμμαχο λογω ηλικιας την αντοχη! Αλλα θελει πολυ δουλεια ολο αυτο που σε περιμενει..κοιτα να τα καταφερεις. Να βγει σωστος ανθρωπος αυριο μεθαυριο στην κοινωνια! Ολα αυτα στα λεω εγω. Λιγο μςγαλυτερη σου..22 χρονων που λατρευω τα αγγελουδια μου.

 

Πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

vre me mperdepses teleiws. ti defteri evdomada? poso itan i xoriaki sou? me deka meres ka8ysterisi eisai toulaxiston stin 6h-7h evdomada.

Δεν ξέρω δεν τα κατάλαβα καθόλου μ είπε οτι είμαι έγκυος και οτι είμαι 6 κ κάτι εβδομάδων αρα μάλλον στον 2ο ? Αυτό εννοούσα 2η εβδομαδα δεν ξέρω τα έχω ψιλοχαμενα ..... Η μικροβιολογος ειναι η μαμα απο μια φιλη μ και μ τα εξηγησε ετσι αλλα εγω με το π ακουσα εγκυος εμεινα σορυ αν σε μπερδεψα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Δεν ξέρω δεν τα κατάλαβα καθόλου μ είπε οτι είμαι έγκυος και οτι είμαι 6 κ κάτι εβδομάδων αρα μάλλον στον 2ο ? Αυτό εννοούσα 2η εβδομαδα δεν ξέρω τα έχω ψιλοχαμενα ..... Η μικροβιολογος ειναι η μαμα απο μια φιλη μ και μ τα εξηγησε ετσι αλλα εγω με το π ακουσα εγκυος εμεινα σορυ αν σε μπερδεψα 

Λοιπόν την πήρα κ την ρωτησα χοριακη είχα 1120 και είμαι στην 6η εβδομαδα το δεύτερη λέει δεν κολλάει πουθενά 

 

 

1000 συγνώμη π σε μπερδεψα απλα τ έχω χαμένα 

Επεξεργάστηκε από Mania petrou
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...