Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτρέπετε η επαφη.....


Σοφία2000

Recommended Posts

Κορίτσια θα σας φανεί κάπως η ερώτηση μ μα μετα απο την γεννά ποτε μπορω να έχω ξανά επαφη? Ακόμα ποναω λίγο αλλά τα μωρά μ ειναι ακόμα ημερών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2016 at 4:15 ΜΜ, ο/η xarikleia είπε:

Με ειπε η έμβρυολογος να παρω μονη την αποφαση αν ΘΕΛΩ να γινει αυριο εμβρυομεταφορα ή να ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ να ρισκάρουμε την κυριακη που ειναι πεμπτη ημερα για βλαστοκύστη αλλα ιςως ΕΚΕΙ να τα χάναμε τα έμβρυα .

δεν ξερω αν ειναι καλυτερα αυριο η την κυριακη δλδ εμβρυομεταφορα ή βλαστοκύστη;

 

στις On 22/9/2016 at 5:10 ΜΜ, ο/η hopeland είπε:

Πόσα εμβρυα έχεις; δεν γίνεται να βάλεις 2 αύριο κ αν μέχρι την πέμπτη μέρα γίνουν κ κάποια βλαστοκύστες να βάλεις και απ'εκείνα; Είναι μεγάλο ρίσκο. Απ'την άλλη όμως οι βλαστοκύστες έχουν περισσότερες πιθανότητες για εμφύτευση.

Εγώ είχα 5 κ μέχρι την πέμπτη μέρα έγιναν μόνο τα 2 βλαστοκύστες κ μου τα έβαλε εκείνα.  

 

στις On 23/9/2016 at 6:20 ΜΜ, ο/η Κωνσταντα ερη είπε:

Α και το τεστ περυσι που είχα κανει και ήμουν είναι ακόμα οπως ήταν. Αρα δεν ειμαι εγω σωστά;;;Ούφ... Να σας πω εχω ψιλοηρεμήσει κάπως να ξερετε δε νομίζω να ειμαι θα ειχε φανει στο τεστ

 

στις On 23/9/2016 at 5:24 ΜΜ, ο/η xarikleia είπε:

ΠΗΓΑ σημερα και εκανα εμβρυομεταφορα.

πετυχε 3 γονιμοποιημένα ωάρια .

αναμενω αποτελέσματα σε 11 μερες.

πλεον ολα ειναι στο χερι του ΘΕΟΥ & της ΠΑΝΑΓΙΑΣ

 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Σοφία2000 είπε:

Κορίτσια θα σας φανεί κάπως η ερώτηση μ μα μετα απο την γεννά ποτε μπορω να έχω ξανά επαφη? Ακόμα ποναω λίγο αλλά τα μωρά μ ειναι ακόμα ημερών 

Γεια σου να σας ζησουν τα μωρακια σας γερα και καλοτυχα!!

Γιατι δεν ρωτας κοπελα μου τον γυναικολογο σου???

Νομιζω οτι πρεπει πρωτα να αδιαθετησεις και μετα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη ετσι μ ειχε πει μια φιλη μου!!

Φιλικα❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφουλα.. Μην αισθάνεσαι άσχημα κορίτσι μου.. Γιατι να μας φανεί "καπως" η ερώτηση;;; Ειναι απόλυτα υγιες, φυσιολογικό και ανθρώπινο να σε προβληματίζει το πότε επιτρέπεται να αρχίσεις να ξαναεχεις επαφές με το σύζυγο σου μετα τη γέννα.   Δε νομιζω ότι αυτό που λενε για την περιοδο είναι σωστό. Πολλές γυναίκες λογω του αποκλειστικου θηλασμου ξαναδιαθετουν μετα απο 3, 4 η' 5 μηνες... Στο διαστημα αυτο φυσικα και δεν απαγορευεται να εχουν σεξουαλική ζωη.  Εγω δεν μπορω να σε διαφωτισω με ακριβεια ως προς αυτο. Απλά μου φαινεται πως είχα ακουσει ότι 40 μερες μετα τη γέννα η γυναικα επανέρχεται σε έναν ικανοποιητικό βαθμό ώστε να μπορεί να έχει επαφές χωρίς  προβλήματα. Παρόλα αυτά θα πρέπει να βρεις έναν γυναικολόγο που να τον εμπιστεύεσαι και να μη νιώθεις άβολα να του κάνεις τη συγκεκριμένη ερώτηση. Θυμάμαι πως είχες γράψει ότι ενω ησουν ακομη εγκυος σταματησες να έχεις δικό σου γιατρο.  Δε γίνεται όμως τωρα που εισαι λεχώνα να μην επισκεφτεις καποιον ωστε να αρχίσει να σε παρακολουθεί. Εξάλλου μετά τη γέννα από ότι ξέρω οι γυναικες επιβάλλεται να εξεταστουν (να κάνουν τεστ παπ κλπ. ) 

Να προσέχεις τον εαυτό σου..  Τώρα που απεκτησες αυτα τα δυο δίδυμα αγγελούδια εχεις ένα εκατομμύριο παραπάνω λόγους να επιθυμείς να είσαι καλά!!!♡☆♡♡♡☆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία καλημέρα εγώ με καισαρική και είχα επαφές μόλις μου τελείωσαν τα λόχεια δέν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα ούτε πόνεσα. Βέβαια τις πρωτες μερες λίγο χαλαρααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κωνσταντα ερη είπε:

Σοφία καλημέρα εγώ με καισαρική και είχα επαφές μόλις μου τελείωσαν τα λόχεια δέν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα ούτε πόνεσα. Βέβαια τις πρωτες μερες λίγο χαλαρααα

Τα λόχεια μου κράτησαν βέβαια όλο το 40ήμερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος π με ξεγεννησε λείπει τρ στο εξωτερικό γυρίζει την πεμπτη γενικά όμως δεν νιοθω άνετα δλδ και με τον άντρα όταν με βλέπει γυμνή δεν μ ειναι άνετη η κατασταση αυτή.... Πάντως σας ευχαριστώ παρα πολύ για της απαντήσεις σας  ??I?U

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μή νοιώθεις ετσι εγώ οταν με ψιλοκοροιδευει με χιούμορ βεβαια πάντα του λεω αν σε βαλω αυτο(και του δείχνω το μωρό)στην κοιλιά σου για 9 μήνες να δώ μετά εσυ πως θα είσαι;;; Χαχχχχα και γελάμε μαζι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σοφία2000 είπε:

Ο γυναικολόγος π με ξεγεννησε λείπει τρ στο εξωτερικό γυρίζει την πεμπτη γενικά όμως δεν νιοθω άνετα δλδ και με τον άντρα όταν με βλέπει γυμνή δεν μ ειναι άνετη η κατασταση αυτή.... Πάντως σας ευχαριστώ παρα πολύ για της απαντήσεις σας  ??I?U

Δεν εχω γεννησει ποτε αλλα νομίζω οτι καταλαβαινω πως νιώθεις... Είναι λογικό να μην έχει ακόμη το σώμα σου την εικόνα που επιθυμείς... Μέχρι πρόσφατα ήσουν εγκυος και μαλιστα σε δίδυμα!!!!!Μη στεναχωριέσαι, πιστεύω ότι το σώμα σου θα επανέλθει αν το βάλεις στόχο. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Δεν εχω γεννησει ποτε αλλα νομίζω οτι καταλαβαινω πως νιώθεις... Είναι λογικό να μην έχει ακόμη το σώμα σου την εικόνα που επιθυμείς... Μέχρι πρόσφατα ήσουν εγκυος και μαλιστα σε δίδυμα!!!!!Μη στεναχωριέσαι, πιστεύω ότι το σώμα σου θα επανέλθει αν το βάλεις στόχο. :):):)

Ευχαριστώ πολύ μ δίνεις κουράγιο.... Το σώμα μ θ αργήσει ν επανέλθει ( είχα κοιλιακούς)  γτ έχω σκλήρυνση και ειναι δυσκολο να κινουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...