Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Έτσι ακριβώς είναι! :) Συγκινούμαι κι εγώ, όταν το σκέφτομαι! Πολύ γεμάτη χρονιά η τελευταία, με άγχη και αγωνίες, αλλά και την πιο μεγάλη χαρά και ευτυχία! [smilie=binkybaby.g: Εύχομαι ό,τι καλύτερο και στις μανούλες και στις μελλουσες μανουλες, αλλά φυσικά και στις wanna be μανουλες! Να σας φέρει η νέα χρονιά, ό,τι πραγματικά ποθείτε[smilie=love4.gif]

αχ σε ευχαριστούμε γιατι μας δινει δυναμη αυτη η πορεία, ξεκινησατε με τα αγχη σας και με το θα μεινω δε θα μεινω, και θα παει καλα η εγκυμοσυνη ή οχι και τωρα μιλάτε για το φαγητάκι τους! Καθε καλό ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχ σε ευχαριστούμε γιατι μας δινει δυναμη αυτη η πορεία, ξεκινησατε με τα αγχη σας και με το θα μεινω δε θα μεινω, και θα παει καλα η εγκυμοσυνη ή οχι και τωρα μιλάτε για το φαγητάκι τους! Καθε καλό ευχομαι!

Εναμιση χρονο πριν ούτε που μπορούσα να φανταστώ κι εγώ, ότι θα ξυπνάω κάθε πρωί με το πιο όμορφο χαμογελο του κόσμου (χαζομαμά ξέρω:x)

Τις πιο όμορφες μέρες σας δεν τις εχετε ακομη ζησει...

Και θα τις ζησετε, ειμαι σιγουρη!

Υπομονή, επιμονή και αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια έκατσα και χάζευα τα πράγματα που λέγατε και τις αγωνίας που είχατε και τα έζησα μαζί σας κι εγώ! 

Μνα χαίρεστε τα μωράκια σας :) 

μπηκα στον 7ο σήμερα και έχω τρομερό άγχος για τον τοκετό... έχω και δυο ινομυωματα που με έχουν τρομάξει, ευτυχώς εξωτερικά της μήτρας αλλά το ενα έφτασε 9 εκατοστά.... ο γιατρός την τελευταία φορά μου είπε ότι έχουν κάνει την άκρη και ότι υπάρχει περίπτωση μα κάνουμε και φυσιολογικό. Εγώ φοβάμαι πολύ αιμορραγιες κτλ και έχω αγχωθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Κορίτσια έκατσα και χάζευα τα πράγματα που λέγατε και τις αγωνίας που είχατε και τα έζησα μαζί σας κι εγώ! 

Μνα χαίρεστε τα μωράκια σας :) 

μπηκα στον 7ο σήμερα και έχω τρομερό άγχος για τον τοκετό... έχω και δυο ινομυωματα που με έχουν τρομάξει, ευτυχώς εξωτερικά της μήτρας αλλά το ενα έφτασε 9 εκατοστά.... ο γιατρός την τελευταία φορά μου είπε ότι έχουν κάνει την άκρη και ότι υπάρχει περίπτωση μα κάνουμε και φυσιολογικό. Εγώ φοβάμαι πολύ αιμορραγιες κτλ και έχω αγχωθεί! 

Η ιστορια επαναλανβανεται ξανα και ξανα, ετσι ειναι! Ιδιες αγωνιες και φοβοι για ολες τις μελλουσες μανουλες! Αλλά και διαφορετικά άγχη και ανησυχίες μετά την έλευση των μωρών μας:)

Σ ευχαριστούμε!!! Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε σένα!!! Αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου, μη φοβάσαι ττίποτα! Αυτός έχει την ευθύνη και θα κάνει το καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Και μετα θα τα θυμάσαι κι εσυ ολα αυτά και θα χαμογελάς, γιατί θα κρατάς το γλυκάκι σου στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Τί κάνετε μανούλες Μαίου του 2017; Έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε, ο καιρός περνάει τόσο γρήγορα με τα μωρακια μας να μεγαλώνουν με γοργούς ρυθμούς...! Και να που πλησιάζουν τα πρώτα τους γενέθλια! Συγκινούμαι που σκέφτομαι, πως πέρυσι τέτοια εποχή συζητούσαμε για γέννες, τοκετούς και πρώτους θηλασμούς και αγκαλίτσες! Και να που τώρα λένε τις πρώτες τους συλλαβές, κάνουν τα πρώτα τους βηματάκια, τρώνε κανονικό φαγάκι, γίνονται όλο και πιο ζωηρά, δραστήρια και χαρούμενα και κάνουν τόσα και τόσα άλλα καινούρια και μοναδικά κάθε μέρα! Νιώθω μια γλυκιά κούραση και παράλληλα μια απέραντη αγάπη, που δεν πιάνει ταβάνι με τίποτα!

Πώς λέτε να γιορτάσετε λοιπόν τα πρώτα τους γενέθλια; Οικογενειακά, με φίλους; Στο σπίτι ή κάπου έξω; Νιώθω, ότι είναι τόσο τυχερά, που έχουν γεννηθεί αυτή την τόσο χαρούμενη εποχή, με τον ωραίο καιρό και θέλω να οργανώσω κάτι όμορφο, κατά πάσα πιθανότητα έξω, σε κάποιο πάρκο με τους πιο καλούς μας φίλους και την οικογένεια με μεγάλους και παιδάκια μαζί! Για πείτε τις ιδέες σας; Και τα νέα σας βέβαια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...