Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Γενικά λένε να τα βγάζουμε βόλτα τα μωρά κ ο παιδιατρος μου το ειπε αρκει να μην φυσαει η βρεχει

Συμφωνω απολυτα! Κι εμεις καθε μερα βγαινουμε! Αρκει να μη βρεχει... Ο καθαρος αερας κανει καλο και στο μωρο και στη μαμα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Κοριτσια απο κιλα πως πατε; εχετε χασει της εγκυμοσύνης;

Εγω προσωπικα αρνουμαι να μπω ακομα στη διαδικασια της διαιτας και νομιζω, οτι οσο θηλαζουμε πραγματικα ειναι αδυνατον! Μου μενουν 2 κιλα εδω και πολλους μηνες και σε συνδυασμο με την πλαδαρη κοιλια με ενοχλουν αρκετα, αλλα ακομα δεν ειμαι ψυχολογικα ετοιμη να ασχοληθω...

Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Ααα ωραία! Τα έχεις κανονίσει όλα; ρουχα, μπομπονιέρες; τι θεμα θα εχετε;

Εμείς θα την κάνουμε Κυριακή του Θωμά 15/4 και τυχαίνει να είναι ιδια μερα με τα γενέθλια του αντρα μου. 

Ναι τα έχουμε κανονίσει!..το θέμα της βάπτισης θα είναι πρίγκηπας-κάστρα. Πήραμε προσκλητήρια και μπομπονιέρες από το ''χαμόγελο του παιδιού''. Δεν είναι κάτι φοβερό αλλά είπαμε να στηρίξουμε την οργάνωση.Γενικά δεν είχαμε κόλλημα με κάποιο θέμα..μας αρκούσε και ένας αγορίστικος στολισμός. Τα ρούχα που θα βάλω, είπα να τα ράψω γιατί χρόνο για μαγαζιά δεν είχα και αφού ήξερα τι ήθελα να βάλω, το ράψιμο ήταν πιο εύκολο..Πολύ ωραία θα είναι η βάφτισή σας!! Θα γιορτάζει όλη η οικογένεια....θα σβήσει και κεράκι ο άντρας σου!!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Κοριτσια απο κιλα πως πατε; εχετε χασει της εγκυμοσύνης;

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Κοριτσια απο κιλα πως πατε; εχετε χασει της εγκυμοσύνης;

εγώ τα έχασα γρήγορα και μάλιστα έπεσα και πιο κάτω από το κανονικό μου....όμως έχω πλαδαρή κοιλίτσα γέννας ακόμη.....πρέπει να γυμναστώ αλλά δεν υπάρχει τέτοιος χρόνος. ο θηλασμός πιστεύω βοηθάει στο να χάσουμε τα κιλάκια, αλλά είναι και η κράση της κάθε γυναίκας. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ελενα!! είπε:

 

εγώ τα έχασα γρήγορα και μάλιστα έπεσα και πιο κάτω από το κανονικό μου....όμως έχω πλαδαρή κοιλίτσα γέννας ακόμη.....πρέπει να γυμναστώ αλλά δεν υπάρχει τέτοιος χρόνος. ο θηλασμός πιστεύω βοηθάει στο να χάσουμε τα κιλάκια, αλλά είναι και η κράση της κάθε γυναίκας. Εσύ;

Εγώ κορίτσια καλύτερα να μην μιλήσω..Είμαι λίγο παραπάνω απ'οτι βγηκα απο το Νοσοκομείο. Δυστυχώς!!! Πρεπει να χασω τα κιλα μου εχω ξεκινησει πολλες φορες αλλα ο ψυχολογικος παράγοντας δεν βοηθαει.. πολυ άγχος για ολα κ ξεσπαω στα γλυκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ελενα!! είπε:

Ναι τα έχουμε κανονίσει!..το θέμα της βάπτισης θα είναι πρίγκηπας-κάστρα. Πήραμε προσκλητήρια και μπομπονιέρες από το ''χαμόγελο του παιδιού''. Δεν είναι κάτι φοβερό αλλά είπαμε να στηρίξουμε την οργάνωση.Γενικά δεν είχαμε κόλλημα με κάποιο θέμα..μας αρκούσε και ένας αγορίστικος στολισμός. Τα ρούχα που θα βάλω, είπα να τα ράψω γιατί χρόνο για μαγαζιά δεν είχα και αφού ήξερα τι ήθελα να βάλω, το ράψιμο ήταν πιο εύκολο..Πολύ ωραία θα είναι η βάφτισή σας!! Θα γιορτάζει όλη η οικογένεια....θα σβήσει και κεράκι ο άντρας σου!!χαχα!

Τέλεια μια χαρά ωραιο θεμα.. Όνομα να ρωτήσω του μπεμπη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Εγώ κορίτσια καλύτερα να μην μιλήσω..Είμαι λίγο παραπάνω απ'οτι βγηκα απο το Νοσοκομείο. Δυστυχώς!!! Πρεπει να χασω τα κιλα μου εχω ξεκινησει πολλες φορες αλλα ο ψυχολογικος παράγοντας δεν βοηθαει.. πολυ άγχος για ολα κ ξεσπαω στα γλυκα..

Μην αγχωνεσαι, γιατι οσο αγχωνεσαι θα εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα. Σε καταλαβαινω, γιατι κ εγω ειμαι γλυκατζου ? Προσπαθησε να μη στερεισαι αποτομα, να τρως μικρα κ συχνα γευνατα κ με ποικιλια, για να μη νιωθεις καταπιεση... Θελει χρονο για να επανελθει το σωμα. Κι εγω χρειαζομαι γυμναστικη, αλλα δεν υπαρχει χρονος... οποτε το αφηνω για αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Άλλη Ερώτηση: Δουλεύετε; προ εγκυμοσύνης;

Εγω δουλευα part time πριν την εγκυμοσυνη και τωρα ξεκινησα παλι λιγες ωρες, αλλα απ το σπιτι... Ευτυχως υπαρχει ευελιξια σ αυτο το θεμα... Παρ ολα αυτα, οταν δεν εχεις βοηθεια απο τριτους, δεν ειναι ευκολο να δουλευουν και οι 2, ειδικα full time! Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Άλλη Ερώτηση: Δουλεύετε; προ εγκυμοσύνης;

Εγώ κορίτσια είμαι δασκάλα και έχω έναν χρόνο άδεια μετά τη γέννα...οπότε θα γυρίσω στο σχολείο τον Ιούνιο....και το εκτιμώ αφάνταστα αυτό το δώρο που μου δίνει το κράτος...Βέβαια θα έπρεπε να ισχύει και στον ιδιωτικό τομέα. για όλες τις μανούλες!!! Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι δασκάλα και έχω έναν χρόνο άδεια μετά τη γέννα...οπότε θα γυρίσω στο σχολείο τον Ιούνιο....και το εκτιμώ αφάνταστα αυτό το δώρο που μου δίνει το κράτος...Βέβαια θα έπρεπε να ισχύει και στον ιδιωτικό τομέα. για όλες τις μανούλες!!! Εσυ;

Αα τι καλα!!! Το ονειρο μου ειναι να δουλεψω σε σχολειο! Ειμαι φιλολογος ☺ Συμφωνω απολυτα για την αδεια! Θα επρεπε να ειναι αυτονοητη για ολες τις μητερες τον πρωτο χρονο του παιδιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Από πού είστε κορίτσια;;; Έχετε βοήθεια για το μωράκι σας;;; Εγώ είμαι και μένω επαρχία...Αγρίνιο συγκεκριμένα..

Αθηνα μενουμε και δεν εχουμε βοηθεια... Οι γονεις μας μενουν επαρχια. Οι δικοι σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Αθηνα μενουμε και δεν εχουμε βοηθεια... Οι γονεις μας μενουν επαρχια. Οι δικοι σας;

Εγω ειμαι νηπιαγωγός αλλά δεν δουλεύω. Σπουδαζα Αλεξανδρούπολη γνώρισα τον αντρα μου απ'όπου κ καταγεται. Ζησαμε εκεί κάποια χρονια κ τον τελευταίο εναμιση Λάρισα μενουμε στα δικα μου μέρη οποτε κ εχω τη μαμα κοντα. Τη βάφτιση θα την κάνουμε Αλεξανδρούπολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Εγω ειμαι νηπιαγωγός αλλά δεν δουλεύω. Σπουδαζα Αλεξανδρούπολη γνώρισα τον αντρα μου απ'όπου κ καταγεται. Ζησαμε εκεί κάποια χρονια κ τον τελευταίο εναμιση Λάρισα μενουμε στα δικα μου μέρη οποτε κ εχω τη μαμα κοντα. Τη βάφτιση θα την κάνουμε Αλεξανδρούπολη.

Βλέπω μαζευτηκαμε ολοι οι παιδαγωγοι στην ομαδα:)

Ομορφες πολεις! Ωραια η επαρχια, πιο χαλαροι οι ρυθμοι, με τα καλα της και τα κακα της βεβαια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Εγω ειμαι νηπιαγωγός αλλά δεν δουλεύω. Σπουδαζα Αλεξανδρούπολη γνώρισα τον αντρα μου απ'όπου κ καταγεται. Ζησαμε εκεί κάποια χρονια κ τον τελευταίο εναμιση Λάρισα μενουμε στα δικα μου μέρη οποτε κ εχω τη μαμα κοντα. Τη βάφτιση θα την κάνουμε Αλεξανδρούπολη.

Έχω φίλη από Αλεξανδρούπολη που έχει παντρευτεί Λαρισαίο και μένουν Αλεξανδρούπολη...και τη βάφτιση της κόρης τους την έκανα Λάρισα...όλα αντίστροφα από τα δικά σου,χαχα!!!και έχω και φίλη Λαρισαία πολύ καλή, γεννημένη το 86,πιθανόν να την ξέρεις! Πολύ όμορφη η Λάρισα....και πολύ σημαντική η βοήθεια από τη μανούλα εεεε;;;;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Βλέπω μαζευτηκαμε ολοι οι παιδαγωγοι στην ομαδα:)

Ομορφες πολεις! Ωραια η επαρχια, πιο χαλαροι οι ρυθμοι, με τα καλα της και τα κακα της βεβαια...

 

Ναι, συναδέλφισσες!!!:) Όπως τα λες, όλες οι πόλεις με τα θετικά και τα αρνητικά τους...προσαρμόζεσαι στους ρυθμούς της και ψάχνεις αυτά που δεν έχει στα ταξίδια...:)Λέμε τώρα.....χαχα! Όποτε ξαναπάμε...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Αθηνα μενουμε και δεν εχουμε βοηθεια... Οι γονεις μας μενουν επαρχια. Οι δικοι σας;

Εμείς είμαστε από Αγρίνιο και μένουν και οι δικοί μας εδώ..Οπότε μας βοηθούν όσο μπορούν! Κάθε βοήθεια είναι σημαντική...και μόνο που θα κρατήσουν το μωράκι για να πεταχτείς λίγο κέντρο είναι ανεκτίμητο!!!Να ξέρεις σας θαυμάζω που τα καταφέρνετε μόνοι σας με το μωράκι...!!!:):):)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ελενα!! είπε:

Εμείς είμαστε από Αγρίνιο και μένουν και οι δικοί μας εδώ..Οπότε μας βοηθούν όσο μπορούν! Κάθε βοήθεια είναι σημαντική...και μόνο που θα κρατήσουν το μωράκι για να πεταχτείς λίγο κέντρο είναι ανεκτίμητο!!!Να ξέρεις σας θαυμάζω που τα καταφέρνετε μόνοι σας με το μωράκι...!!!:):):)

 

Πολυ καλο αυτο! Ετσι ακριβως ειναι ☺ 

Εμεις παλι σκεφτομαστε τις οικογενειες με περισσοτερα μωρακια και λεμε σιγα το δυσκολο! Ενα=κανενα! Χαχα

Η αληθεια ειναι βεβαια, οτι καποιες φορες ζοριζομαστε, αλλα ειναι τοσο μεγαλη η χαρα μας που το ξεπερναμε γρηγορα! 

Τι ωραια βρε κοριτσια... Τα πρωτα Χριστουγεννα με τα μωρακια μας! Δε σας φαινεται απιστευτο; Περσι το ονειρευομασταν, που τα χαμε στην κοιλιτσα, φετος το ζουμε! ❤

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2017 at 8:41 ΜΜ, ο/η ελενα!! είπε:

Έχω φίλη από Αλεξανδρούπολη που έχει παντρευτεί Λαρισαίο και μένουν Αλεξανδρούπολη...και τη βάφτιση της κόρης τους την έκανα Λάρισα...όλα αντίστροφα από τα δικά σου,χαχα!!!και έχω και φίλη Λαρισαία πολύ καλή, γεννημένη το 86,πιθανόν να την ξέρεις! Πολύ όμορφη η Λάρισα....και πολύ σημαντική η βοήθεια από τη μανούλα εεεε;;;;;)

Χαχα ωραια! Εγω ειμαι το '90 .. δεν πιστευα ποτε ότι θα μενουμε Λάρισα αλλα ηρθε την καταλληλη στιγμή περυσι που ειχαμε το γαμο και τωρα με τη μπεμπουλα!! Εγω εχω μια φιλη απο Αγρίνιο απο χωριο που το λενε Στρατο. Δεν εχω ερθει ποτε προς εκεινα τα μερη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2017 at 10:39 ΜΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Πολυ καλο αυτο! Ετσι ακριβως ειναι ☺ 

Εμεις παλι σκεφτομαστε τις οικογενειες με περισσοτερα μωρακια και λεμε σιγα το δυσκολο! Ενα=κανενα! Χαχα

Η αληθεια ειναι βεβαια, οτι καποιες φορες ζοριζομαστε, αλλα ειναι τοσο μεγαλη η χαρα μας που το ξεπερναμε γρηγορα! 

Τι ωραια βρε κοριτσια... Τα πρωτα Χριστουγεννα με τα μωρακια μας! Δε σας φαινεται απιστευτο; Περσι το ονειρευομασταν, που τα χαμε στην κοιλιτσα, φετος το ζουμε! ❤

 

Καλά ναι!!!! :-) Πότε εφτασε 6 μηνων ουτε καταλαβα.. εχω δυο πολυ καλες φιλες που μιλαμε καθημερινά εγκυες και οι δυο η μια στο πρωτο η αλλη στο δεύτερο μου λενε για τις εξετάσεις, Αυχενική, Β επιπεδου κτλ θυμαμαι τα δικα μου τα περσινα!! Γενικα σε ολη την εγκυμοσύνη ημουν πολυ χαλαρη ελεγα δεν βιαζομαι οταν ομως την πηρα αγκαλιά εκει ενταξει.. ελιωσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλά ναι!!!! :-) Πότε εφτασε 6 μηνων ουτε καταλαβα.. εχω δυο πολυ καλες φιλες που μιλαμε καθημερινά εγκυες και οι δυο η μια στο πρωτο η αλλη στο δεύτερο μου λενε για τις εξετάσεις, Αυχενική, Β επιπεδου κτλ θυμαμαι τα δικα μου τα περσινα!! Γενικα σε ολη την εγκυμοσύνη ημουν πολυ χαλαρη ελεγα δεν βιαζομαι οταν ομως την πηρα αγκαλιά εκει ενταξει.. ελιωσα!!!

Μια απ τα ιδια κι εγω! 3 φιλες εγκυουλες! baby boom τα τελευταια 2 χρονια! [smilie=binkybaby.g:[smilie=binkybaby.g:[smilie=binkybaby.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2017 at 10:39 ΜΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Πολυ καλο αυτο! Ετσι ακριβως ειναι ☺ 

Εμεις παλι σκεφτομαστε τις οικογενειες με περισσοτερα μωρακια και λεμε σιγα το δυσκολο! Ενα=κανενα! Χαχα

Η αληθεια ειναι βεβαια, οτι καποιες φορες ζοριζομαστε, αλλα ειναι τοσο μεγαλη η χαρα μας που το ξεπερναμε γρηγορα! 

Τι ωραια βρε κοριτσια... Τα πρωτα Χριστουγεννα με τα μωρακια μας! Δε σας φαινεται απιστευτο; Περσι το ονειρευομασταν, που τα χαμε στην κοιλιτσα, φετος το ζουμε! ❤

 

Πραγματικά....πόσο γρήγορα περνούν οι μήνες! Κάθε περίοδος είναι τόσο μοναδική...τώρα έρχονται τα Χριστούγεννα και θα είναι τόσο ξεχωριστά....!!!Αυτά τα μωράκια μας κάνουν να ονειρευόμαστε το μέλλον όμορφο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, συνήθισαν καθόλου τα μωράκια σας τις τροφές;;; Εμένα δύσκολα....Άλλες φορές τρώει ικανοποιητικά, άλλες με πολύ κλάμα τρώμε 2-3 κουταλιές και ύστερα απαραιτήτως γαλατάκι....Αύριο θα ξεκινήσουμε φρούτα, αρχικά με λίγο χυμό πορτοκάλι ή μανταρίνι και μετά σιγά σιγά φρουτάκια....Εσείς πόσα και ποια φρούτα δίνετε;;; Από λαχανικά τι προτιμούν περισσότερο;; Εμένα καρότο, κολοκυθάκι...Σήμερα έβαλα μπρόκολο και έφαγε 3 κουταλιές.....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Κορίτσια, συνήθισαν καθόλου τα μωράκια σας τις τροφές;;; Εμένα δύσκολα....Άλλες φορές τρώει ικανοποιητικά, άλλες με πολύ κλάμα τρώμε 2-3 κουταλιές και ύστερα απαραιτήτως γαλατάκι....Αύριο θα ξεκινήσουμε φρούτα, αρχικά με λίγο χυμό πορτοκάλι ή μανταρίνι και μετά σιγά σιγά φρουτάκια....Εσείς πόσα και ποια φρούτα δίνετε;;; Από λαχανικά τι προτιμούν περισσότερο;; Εμένα καρότο, κολοκυθάκι...Σήμερα έβαλα μπρόκολο και έφαγε 3 κουταλιές.....:(

Με λαχανικά ξεκινήσατε; Εμεις με φρουτα (αχλαδι,μηλο,μπανανα) απο λαχανικά πατατα,καροτο,σελινο,γλυκοπατατα κ απο κρεας κοτόπουλο

Καλα πραγματικα καθε παιδιατρος τα δικα του.. εμενα μανταρίνι, πορτοκάλι μου ειπε μετα το χρονο κ σε μια φιλη στους 9 μηνες. Αν κ πίστευα θα μπορω να της στιψω λιγο, η μαμα μου παντως μας εδινε δεν παθαμε τιποτα χαχα

Στον αδερφο μου που γεννηθηκε 24 Μαΐου μωρο ηταν κ ο παιδίατρος ειχε πει να του δωσει καρπουζοζουμο οτι να ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...