Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

 Γεια σας κ απο εμένα! Από τη μέρα που μπήκα στο μήνα μου έχω ποναλακια, ελαφριές συσπάσεις. Κ αυξήθηκαν κ άλλο τα πετρώματα.

Βικυ88 κ εγώ με καισαρική θα γεννησω κ θέλουν όλοι να είναι εκεί! Λογικό είναι μωρέ, θα τρελαθουν απο την αγωνία τους αν δεν είναι εκεί.. Ειδικα οι γονεις σου.. Έτσι κ αλλιως εσύ δεν θα τους βλέπεις για καποιες ώρες αυτοι όμως θα θέλουν να ξέρουν οτι πάνε όλα καλά κ να δουν κ εσένα κ το μωρακι μόλις βγεις. Ασε που ο άντρας σου θα τρελαθεί απο την αγωνία του αν περιμένει μόνος του απέξω, θα θέλει κάποιον να μοιραστεί και το άγχος αλλά κ την χαρά του μόλις του δώσουν το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια μου! Σήμερα πήγαμε γιατρό.. 34+3 εμείς κ είμαστε 2500!! :-) μεγαλώνουμε! Όλα καλά μας είπε.. ξανά ραντεβού σε δέκα μέρες.. πως περνάει ο καιρός ούτε που κατάλαβα... μεσα στο σκ πρεπει να ασχοληθώ λιγο κ με το θεμ της βαλιτσας γιατι δεν εχω ετοιμασει κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! :-) Καλό τριήμερο σε όλες!!! Πως πάτε; Σήμερα τελειώσαμε τη ζωγραφιά στο δωμάτιο ανεβάζω φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας!! :-)

IMG_20170429_174543.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! :-) Καλό τριήμερο σε όλες!!! Πως πάτε; Σήμερα τελειώσαμε τη ζωγραφιά στο δωμάτιο ανεβάζω φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας!! :-)

IMG_20170429_174543.jpg

Καλησπερα,Υπεροχόοοο πανεμωρφο το δωματιο με το καλο το μωαρακι σας γερο και δυνατο οπως και ολα τα μωρακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπερα,Υπεροχόοοο πανεμωρφο το δωματιο με το καλο το μωαρακι σας γερο και δυνατο οπως και ολα τα μωρακια 

Ευχαριστώ πολύ!!! Ο μπαμπάκας μας το ετοίμασε!!! :-) Βέβαια τα χρώματα φαίνονται λίγο σκούρα στη φωτό.. :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! :-) Καλό τριήμερο σε όλες!!! Πως πάτε; Σήμερα τελειώσαμε τη ζωγραφιά στο δωμάτιο ανεβάζω φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας!! :-)

IMG_20170429_174543.jpg

Ειναι υπεροχη η ζωγραφια!!! ☺?? Πραγματικα ενθουσιαστηκα! Μπραβο στο μπαμπακα σας!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Ο μπαμπάκας μας το ετοίμασε!!! :-) Βέβαια τα χρώματα φαίνονται λίγο σκούρα στη φωτό.. :-):-)

Ε τοτε χιλια μπραβο στο μπαμπακα ελπιζω να χει πετυχει τα γουστα της μικρης σας που θα ερθει συντομα   

 Ωραια χρωματα.[smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;Ανινα στείλε μας οπότε μπορείς.  Ωραίο το δωματιο.  Εμεις θες πήγαμε σε ένα γάμο κ μάλλον κουράστηκα γιατί πόνουσα. Περνάνε οι μέρες αντε να έρχονται τα μωρακια ένα ενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η karen είπε:

Ε τοτε χιλια μπραβο στο μπαμπακα ελπιζω να χει πετυχει τα γουστα της μικρης σας που θα ερθει συντομα   

 Ωραια χρωματα.[smilie=hello2.gif]

Ευχαριστούμε πολύ!!!! Χαχα κι εγώ ελπίζω να πέτυχε τα γούστα της!!!! :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;Ανινα στείλε μας οπότε μπορείς.  Ωραίο το δωματιο.  Εμεις θες πήγαμε σε ένα γάμο κ μάλλον κουράστηκα γιατί πόνουσα. Περνάνε οι μέρες αντε να έρχονται τα μωρακια ένα ενα

Εγώ πιστεύω πως θα είσαι η επόμενη κορίτσι μου!!! Με το καλό όλα τα μωράκια!!! Εγώ κάτι πονακια έχω όταν περπατάω.. αν κ πιστεύω είναι νωρίς ακόμα, να δούμε πως θα πάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες καλη Πρωτομαγια να εχετε αγαπες μου! Με το καλο τα μωρακια σας! Εμεις κοριτσια κλεινουμε αυριο 3 βδομαδες κ ο μικρος μου χθες υπεφερε απο κολικους δεν εχω κλεισει ματι ολο το βραδυ...ειναι τραγικο...ευχομαι να περασει συντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annina είπε:

Γεια σας μανουλες καλη Πρωτομαγια να εχετε αγαπες μου! Με το καλο τα μωρακια σας! Εμεις κοριτσια κλεινουμε αυριο 3 βδομαδες κ ο μικρος μου χθες υπεφερε απο κολικους δεν εχω κλεισει ματι ολο το βραδυ...ειναι τραγικο...ευχομαι να περασει συντομα...

Καλό μήνα σε όλες. Ανινα εύχομαι να μην κρατήσει πολύ όλο αυτό ξέρω είμαι εξαντλητικο κ σε στεναχωρει.υπομονη έτσι είναι ο πρώτος καιρός αλλά θα περασει. Φιλάκια στο μωράκι σου. Δεν μας είπες σου μοιάζει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annina είπε:

Γεια σας μανουλες καλη Πρωτομαγια να εχετε αγαπες μου! Με το καλο τα μωρακια σας! Εμεις κοριτσια κλεινουμε αυριο 3 βδομαδες κ ο μικρος μου χθες υπεφερε απο κολικους δεν εχω κλεισει ματι ολο το βραδυ...ειναι τραγικο...ευχομαι να περασει συντομα...

Γεια σου κοριτσι γλυκο! Υπομονη με τα πονακια... Ελπιζω με θηλασμο και αγκαλιτσα να τα ξεπερασετε γρηγορα! Ισως βοηθαει και το μασαζακι στην κοιλιτσα;Φανταζομαι θα σου χει δωσει συμβουλες και ο μπαμπας σου :) Κατα τ αλλα πως νιωθεις; Εχεις συνειδητοποιησει οτι εισαι πια μανουλα; ❤ Εγω ακομα νιωθω οτι ξεπερναει τη φαντασια μου! Εχεις βοηθεια αυτες τις μερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Vivi τι κάνεις; Έχεις ξεκινήσει περπάτημα; Ποτέ έχεις γιατρό; Πόσο είσαι τώρα;

Καλημερα Μαρια ☺ Καλα ειμαι! Ναι, 2ωρο περπατημα καθε μερα πλεον! Σημερα θα παμε να κανουμε το επαναληπτιλο ντομπλερ και την Πεμπτη θα με ξαναδει η γιατρος! Εχουμε αγωνια! Εσεις ποτε εχετε παλι ραντεβου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε; Τις συσπάσεις γενικά πως τις καταλαβαίνουμε; Τσιμπήματα, πονακια είχα χθες.. προπαρασκευαστικές είναι; Από σήμερα 35η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πονακια στην κοιλια κ στην μέση η πετρωματα της κοιλιάς κ μπορεί να έχεις ταυτόχρονα αίσθημα ταχυκαρδιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου! Εμεις μολις γυρισαμε απ το ντομπλερ! Ολα καλα με το μπεμπη! Πηρε βαρος, με τον ιδιο ρυθμο, οποτε ειμαστε ευχαριστημενοι! 2340 γρ τωρα, 36 και 4 εβδομαδων. 

Χθες βραδυ ειχα κι εγω αρκετες συσπασεις και ξυπνησα κανα 2 φορες. Πετρωματα ολοκληρης της μητρας και ταυτοχρονα ελαφρυ πονο περιοδου... Η γιατρος μου ειπε όσο περισσοτερα τα προεορτια, τοσο το καλυτερο για τον τοκετο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Εμεις μολις γυρισαμε απ το ντομπλερ! Ολα καλα με το μπεμπη! Πηρε βαρος, με τον ιδιο ρυθμο, οποτε ειμαστε ευχαριστημενοι! 2340 γρ τωρα, 36 και 4 εβδομαδων. 

Χθες βραδυ ειχα κι εγω αρκετες συσπασεις και ξυπνησα κανα 2 φορες. Πετρωματα ολοκληρης της μητρας και ταυτοχρονα ελαφρυ πονο περιοδου... Η γιατρος μου ειπε όσο περισσοτερα τα προεορτια, τοσο το καλυτερο για τον τοκετο! 

Μια χαρά όσο ήταν κ ο Θανάσης θα γεννήσεις εύκολα.εχει πάρει θέση εσένα δεν θυμάμαι.εγω αύριο μπαίνω 38. Έχω πάρει 9 κιλά έχουν πρηστει χέρια κ πόδια κ έχω κουραστεί κορίτσια συνηθισμένη από το πρώτο που είχα γεννήσει ήδη δεν κάνω άλλο κουράγιο θέλω να τελειώνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Μια χαρά όσο ήταν κ ο Θανάσης θα γεννήσεις εύκολα.εχει πάρει θέση εσένα δεν θυμάμαι.εγω αύριο μπαίνω 38. Έχω πάρει 9 κιλά έχουν πρηστει χέρια κ πόδια κ έχω κουραστεί κορίτσια συνηθισμένη από το πρώτο που είχα γεννήσει ήδη δεν κάνω άλλο κουράγιο θέλω να τελειώνω. 

Μακαρι! Αν και οι μαιες λενε, οτι μεγαλυτερη σημασια παιζει η θεση του μωρου και οχι το βαρος,για την εξελιξη του τοκετου! Εχει παρει θεση απο νωρις με το κεφαλακι προς τα κατω, αλλα δεν εχει εμπεδωθει ακομα! Εσυ νιωθεις τη μπεμπα να εχει κατεβει; Υπομονη, λιγες μερουλες εμειναν ακομη! Μπραβο σου παντως για τα κιλα! Πηρες τα ελαχιστα! Εγω εχω παρει 11, αλλα δεν εχω πρηστει, μαλλον γιατι αποφευγω το αλατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ούτε εγώ νιώθω ότι έχει εμπεδωθει αλλά τελευταία φορά ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι χαμηλά.  Χτες πόνουσα το βράδυ για αρκετή ώρα να δούμε σήμερα πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎29‎/‎4‎/‎2017 at 6:31 ΜΜ, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! :-) Καλό τριήμερο σε όλες!!! Πως πάτε; Σήμερα τελειώσαμε τη ζωγραφιά στο δωμάτιο ανεβάζω φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας!! :-)

IMG_20170429_174543.jpg

Τελειο!!! Βαλαμε και μεις το φωτιστικο συννεφακι πισω απο την κουνια. Αντε με το καλο!!!

Θανασης μου 38+3 σμρ μια απο τα ιδια εχοντας ηδη γεννησει στα αλλα δυο. Μου φαινεται περιεργο. Και ποναλακια εχω και συσπασεις και εκει που ελπιζω να δυναμωσουν ή να συνεχισουν μπας και γεννησω. Τζιφος. Ο κος βολευτηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πώς  πάτε? Έχω να  μπω αρκετό καιρό  και τώρα  διάβασα τα μνμ σας.Μπηκαμε λοιπόν  στην τελική  ευθεία. Με το καλό. 

Εγώ χθες είχα μια πάρα πολύ  άσχημη μέρα. Συνέβη κάτι  πολύ  δυσάρεστο και προσπάθησαν οι δικοί μου  να μου το πουν όσο πιο ήρεμα  μπορουσαν,για να μην το μάθω από  πουθενά  αλλού. Τζίφος. Έπαθα τέτοιο  πανικό. Και φανταστειτε ότι  τελικά  είχε αίσια  κατάληξη  το όλο θέμα. Αλλά  το κακό είχε γίνει. Συσπάσεις, πετρώματα  και  ταχυκαρδίες  στο  φουλ.Ο άντρας μου δεν  πήγε  δουλειά  και  ήμασταν  επί ποδός. Σήμερα  ξύπνησα πολύ  βαριά και  μ'ένα σφίξιμο στην  κοιλιά  και στην καρδιά. Δεν  μπορώ να  το ελέγξω.Την στεναχώρησα την μικρή  μου.Αν προσθέσετε και  το φυσιολογικό άγχος που έχουμε  όλες  για  τον επικείμενο  τοκετό, νομίζω ότι  την έχω ζορισει  αρκετά. Και  στεναχωριέμαι  ακόμα  περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...